Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wynajem samochodu

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zduno
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 21.03.2010
Wynajem samochodu

Nieprzeczytany postnapisał(a) zduno » 22.03.2010 00:21

Witam,
na początek może dzień dobry, jestem tu nowy, i mam nadzieję, że to forum będzie mi pomocne. Widzę, że jest dobrze prowadzone i odwiedzane przez wiele osób. A teraz do rzeczy. Chcę wynająć samochód na lotnisku w Splicie. Czy ktoś kiedyś korzystał w Chorwacji z takich usług i może coś polecić? Chodzi mi o najmniejszy, najtańszy samochód :)
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 22.03.2010 09:06

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Żaden problem, jak to na całym hr wybrzeżu.. wystarczy wrzucić w net hasło "rent a car ......"..
Generalnie o wypożyczaniu pojazdów pisaliśmy niejednokrotnie i na forum
tu

tu o zasadach, jakie standardowo panują w wypożyczalniach

Pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 22.03.2010 11:46

...a i na stronie portu otniczego Split tu masz spis agencji renta car, których przedstawicieli znajdziesz na lotnisku...
Wystarczy wejść na ich strony w necie, by przeczytać regulamin, przejrzeć cennik itp.
Regulaminy w sieciówkach typu Eurohertz nieco różnią się od tych w małych wypożyczalniach.
Przewaga sieciówek to fakt, że możesz wypożyczyć auto w jedym mieście, a oddać w drugim. Mają też lepsze umowy z firmami ubezpieczeniowymi (co da klienta bardzo ważne)
Hertz
Europcar.

Jeśli wybierasz się w szczycie sezonu (druga połowa lipca lub sierpień), to lepiej zarezerwować auto (niektóre sieci dają kilkunastoprocentowe zniżki przy wcześniejszej netowej rezerwacji).
Pozdrawiam
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 24.03.2010 00:27

pojawili sie taki mali dwoosobowi za niby 22 Euro za dzien ale jezeli chodzi o sezon to samochody sa duzo wczesniej jusz zaklepane przez Austarliczikow, Amerikancow i innich zachodnich.
zduno
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 21.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zduno » 25.03.2010 11:05

Gdzie niby tak tanio mozna znalezc? Moze jakis link :) Bo widze ze jednak wynajem samochodu to drogi biznes :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 25.03.2010 11:55

Ja też widziałam ... smarty...(co prawda w dubrownicką rejestracją, ale pewnie jest możliwosć wypożyczenia i w innych miastach...rejestracja przecież nic nie znaczy)
tu.
Pozdrawiam
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.04.2010 21:04

W ubiegłym roku Smarty można było wypożyczyć w Trogirze. Byliśmy na początku września i stało kilka przed biurem gotowych do wypożyczenia. Ceny niestety nie znam.
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 17.04.2010 22:56

Zasada jest taka, że cena "z lady" na lotnisku w przypadku dużego popytu a małej podaży może być kilkukrotnie wyższa niż cena jaką otrzyma się w przypadku rezerwacji. Warto spróbować zarezerwować na stronie typu autoeurope czy holidayauto - są to agenci którzy mają umowy z kilkoma firmami w danym państwie i wybierają te najtańsze w zależności od klasy. Dodatkowo, oferują ubezpieczenie typu "reimbursement", które jest dużo tańsze od ubezpieczenia redukującego udział własny do 0 lub w jego okolice :) Różnica jest taka, że w razie stłuczki/zarysowania etc. płaci się udział własny a potem po przedstawieniu protokołu firma sprzedająca ubezpieczenie zwraca go. Firmy te wydają voucher, który drukuje się w domu i potem przedstawia w firmie która wypożycza auto. Nie płaci się nic ekstra (oprócz kaucji za paliwo, czasem kaucji za udział własny), przedstawiamy tylko kartkę która jest dowodem zapłaty. Oczywiście karta kredytowa również obowiązuje. Co do specyfiki HR nie mogę wiele powiedzieć, ale branżę jako taką znam nieźle więc postaram się jakoś pomóc.
Pozdrawiam
iltor
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iltor » 18.04.2010 13:32

ja widziałam na stronie norwegian mozliwosc wypozyczenia samochodu od 25 euro za dzien
kubap1
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 28.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubap1 » 02.06.2010 11:07

Warto poszukać po stronach różnych agencji wynajmu (najlepiej mniejszych sieci) można trafić różne okazje. zniżki 20-25% itd. koszt na tydzień 1600 1800 kun.
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 10.08.2011 19:06

Witam

Odświeżam temat gdyż chciałem doprecyzować pewną kwestię...

Na początku września znajomi chcieli wypożyczyć samochód na lotnisku w Dubrovniku, a następnie teleportować się na 12 dniowy pobyt na Korculi.

Ponoć obligatoryjnym wymogiem jest karta KREDYTOWA? Czy w razie jej braku wypożyczenie autka jest niemożliwe ?

Z góry dzię-ku-ję za odpowiedź :)
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 10.08.2011 19:15

Wiem że pytanie jest dość przewrotne :wink: aleee czy karta kredytowa może być pożyczona od innej osoby, czy też musi być własnością ludzika wypożyczającego samochód ?
Bubol
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 11.08.2011
Samochód do wynajęcia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bubol » 11.08.2011 09:56

Hej,
Jeśli szukasz samochodu pod wynajem, najlepiej skorzystać z jakiejś porównywarki, tzn. strony na ktorej można porównywać różne oferty. Sam korzystałem z jednej, nazywała się YummyBunny i pamiętam, że udało mi się znaleźć ofertę w dobrej cenie. Oczywiście najlepiej robić to z wyprzedzeniem, no ale czasami jest ciezko coś zaplanować :)

Ja akurat jechałem do Czech (do Pragi), ale z tego co pamiętam mieli tam też oferty firm, które wypożyczają auta też na Słowację. Spróbuj
Bubol
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 11.08.2011
Samochód do wynajęcia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bubol » 11.08.2011 09:58

Czekaj,
Podeślę ci od razu linka:
http://www.yummybunny.com/#new_search
[/u]
Bubol
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 11.08.2011
c.d.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bubol » 11.08.2011 10:03

ZoltaN napisał(a):Wiem że pytanie jest dość przewrotne :wink: aleee czy karta kredytowa może być pożyczona od innej osoby, czy też musi być własnością ludzika wypożyczającego samochód ?


Z tego co wiem, karta kredytowa musi być na kierowcę.

Ale to chyba można obejść, bo większość firm daje możliwość, żeby samochodem mógł prowadzić jeszcze dodatkowy kierowca. Więc osoba od której pozyczasz kartę musialaby być głównym kierowcą, a ty byłbyś tym dodatkowym kierowcą i wtedy nie musisz mieć karty (tak na 99% - trzeba się dopytać, bo każda firma ma inne zasady, żeby potem nie było kwasów).

Ale na pewno obydwaj kierowcy, i glówny i dodatkowy muszą byc na miejscu w chwili odbierania samochodu, bo obaj muszą podpisać umowę
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone