Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wynajem samochodu

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005
Re: Samolotem do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 25.03.2017 22:36

Orientujecie się jaki jest koszt wynajęcia samochodu na 14 dni typu polo, golf ? gdzieś znalazłem 109 euro za 10 dni , jest to możliwe ?
marwisn
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 20.02.2014
Re: Samolotem do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwisn » 26.03.2017 08:23

Niemożliwe.

Auto tej wielkości to jakieś 400 - 500 € (z podstawowym pakietem ubezpieczenia). Do tego kaucja kilkaset €.
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003
Re: Samolotem do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 26.03.2017 09:07

nigdy nie wynajmowałem auta w Chorwacji, ale wystarczy wygooglać ... ;)

http://www.croatiarentalcars.com/search ... ver_age=45

auto na tydzień na przełomie lipca i sierpnia - Fiat Punto lub podobny - 1000 PLN
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005
Re: Samolotem do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 26.03.2017 09:36

No to dwa tygodnie pewnie gdzieś ok 2000 zł do tego kaucja i bilety a wiec średnio sie opłaca
luk1985
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk1985 » 24.04.2017 20:29

Witam. Szukam na 10 dni samochodu w terminie 30.4 - 10.5. Znalazłem stonkę, ale za citroena c3 wychodzi bardzo mało, bo jakieś 250 zł. Czy w tym terminie taka cena jest realna? W detalach jest informacja, że zawiera wszystkie koszta, ale wcześniej ktoś pisał, że to cena nierealna. Czy w takim terminie taka cena w ogóle wchodzi w grę i gdzie ewentualnie szukać najtańszego wynajmu?

croatiarentalcars.com
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010
Wynajęcie samochodu w Komiży

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 18.05.2017 16:56

Czy ktoś się orientuje jaki jest koszt wynajęcia samochodu , skutera w Komizy? Chodzi mi o takie wypożyczenie na kilka godzin, żeby pozwiedzać wyspę. Miałam kiedyś namiar na stronę, ale gdzieś mi to przepadło i niestety nie potrafię odszukać.
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.05.2017 17:33

karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 23.05.2017 17:54

Janusz Bajcer napisał(a):Molim >>> http://www.vis-rent.com/en/rent/


Kuzynie :lol: bardzo dziękuję :mrgreen: :oczko_usmiech:
pawel496
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 24.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel496 » 24.05.2017 13:50

Witam, czytam forum od około 3 lat, ale ten temat spowodował, że musiałem się zarejestrować. Nie wiem co mają na celu osoby piszące w tym temacie, ale nie jest to fajne.

Do tej pory 2 razy byłem w Chorwacji, 3 raz już za około miesiąc. Za każdym razem samolotem i wynajmowałem samochód na lotnisku.
Koszt wynajmu samochodu na tydzień, klasa compact to poniżej 250 zł. Jeśli komuś nie przeszkadza jazda małymi autami (vw up, hyundai i10, skoda citigo etc.) to można wynając auto już za 110-130 zł. Są to ceny ostateczne i nie ma żadnych dodatkowych ukrytych kosztów.
Jeśli ktoś jest skłonny zaryzykować udział własny w kradzieży/wypadku/uszkodzeniu w okolicach 10 000 HRK, to na tym koszty się kończą.
Żeby nie mieć udziału własnego są 3 opcje:
1. kupno dodatkowego ubezpieczenia w wypożyczalni - opcja najdroższa (jedyna, która powoduje, że nie będzie blokady na karcie kredytowej w wysokości udziału własnego) - zależnie od wypożyczalni jest to koszt nawet w okolicach 100 zł/dzień, więc wielokrotnie większy niż sam koszt wynajmu auta
2. kupno dodatkowego ubezpieczenia na stronie, gdzie rezerwujemy auto - w większości jest to 20-40 zł/dzień
3. kupno dodatkowego ubezpieczenia z firmy ubezpieczniowej - np. icarhireinsurance.com - około 20 GBP/tydzień lub około 35GBP/rok

Moje koszty dla tegorocznego pobytu, to po przewalutowaniu wyszło 107 zł za ubezpieczenie i 223 zł za auto klasy compact.
Jak za tyle wynając auto?
Korzystać z kilku porównywarek - np. economycarrentals.com holidaycars.com rentalcars.com i wielu wielu innych. Korzystać tylko z takich miejsc, gdzie za darmo można anulować rezerwację, zacząć szukać auto dużo wcześniej przed pobytem i jak tylko znajdzie się tańsza oferta to natychmiast rezerwować i po udanej rezerwacji anulować starą :)

Na wszystkie moje i moich znajomych wypożyczenia nie zdażyło się auto starsze niż 2 lata i z przebiegiem większym od 25kkm, a w 90% przypadków są to auta nie starsze niż 12 miesięcy i z przebiegiem poniżej 10kkm.

Także nie słuchajcie wypowiedzi, że wypożczenie auta to duże koszty, a oferty jakiegoś starego punto czy rio za 30 EUR/dzień 8O 8O i jeszcze opłata za podstawienie, to aż szkoda komentować...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.05.2017 23:59

110 zł/ tydzień ?
pawel496
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 24.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel496 » 25.05.2017 00:02

tak:)
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 25.05.2017 07:19

Z tą cena to podobnie jak w innym wątku z ceną wynajmu busa za 110 zł/dobę. Komuś się udało, ale dla większości cena nie osiągalna. Być może Tobie się udało, może to przed szczytem sezonu,może są jakieś inne ograniczenia, nie wiem. Być może kluczem do tak niskiej ceny jest nieustanne śledzenie kilkunastu wypożyczalni. Ani mi, ani nikomu kogo znam, ani pewnie nikomu z tego Forum taka sztuka się nie udała. Przecierasz szlaki taniego wypożyczania, chwała Ci za to, bo otwiera to kolejną opcję i kolejne możliwości
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.05.2017 07:57

Nigdy nie znalazłem samochodu za mniej niż 45 zł za dobę. Dlatego nie mogę uwierzyć w cenę 120 zł/tydzień.
Natomiast bus za 100 - 110 zł na dzień jest osiągalny. Po przeliczeniu jednak i tak był droższy niż podróż dwoma samochodami.
pawel496
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 24.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel496 » 25.05.2017 14:38

histe napisał(a):Z tą cena to podobnie jak w innym wątku z ceną wynajmu busa za 110 zł/dobę. Komuś się udało, ale dla większości cena nie osiągalna. Być może Tobie się udało, może to przed szczytem sezonu,może są jakieś inne ograniczenia, nie wiem. Być może kluczem do tak niskiej ceny jest nieustanne śledzenie kilkunastu wypożyczalni. Ani mi, ani nikomu kogo znam, ani pewnie nikomu z tego Forum taka sztuka się nie udała. Przecierasz szlaki taniego wypożyczania, chwała Ci za to, bo otwiera to kolejną opcję i kolejne możliwości

Śledzisz tylko kilka stron porównywarek, a nie strony wypożyczalni - i nie nieustannie, tylko ze dwa razy w tygodniu poświecasz na to 5 minut :)
Wyszukane przed chwilą dla daty 29.06 - 06.07, lotnisko Split:
Capture.PNG

znalezienie czegoś podobnego na przełomie lipca/sierpnia to już trochę za późno, bo jest już dużo rezerwacji.
bigredone napisał(a):Nigdy nie znalazłem samochodu za mniej niż 45 zł za dobę. Dlatego nie mogę uwierzyć w cenę 120 zł/tydzień.
Natomiast bus za 100 - 110 zł na dzień jest osiągalny. Po przeliczeniu jednak i tak był droższy niż podróż dwoma samochodami.

chyba się trochę niezrozumieliśmy, ja mówię o sytuacji, gdzie do Chorwacji dostajesz się samolotem i na miejscu wynajmujesz auto. Wynajem auta w Polsce to jest jakaś masakra, mamy chyba najwyższe ceny w całej Europie.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 25.05.2017 14:59

Jakim cudem można wynająć auto za 110zł/tydzień jeśli wypożyczenie roweru kosztuje 50zł/dziennie? W
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone