Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zielona karta do Dubrownika

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.09.2020 13:58

pixiedixie napisał(a):W ubiegłych latach nikt tego nie sprawdzał, nie wiem jak teraz.

W ubiegłych latach przekraczałam granice w tranzycie i każdorazowo nam sprawdzali ZK. Więc nie pisz, że nikt tego nie sprawdzał. W wielu relacjach jest info o sprawdzaniu tego dokumentu.
LESIU811
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 22.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) LESIU811 » 10.09.2020 14:57

Jeżeli ktoś chce jechać bez zielonej karty, to nikt go do tego nie zmusi...no chyba, że na granicy jak wypiszą i trzeba będzie płacić w Euro.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 10.09.2020 15:06

Ale po co ta dyskusja ? ZK ma byc i tyle...
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 10.09.2020 15:48

piekara114 napisał(a):
pixiedixie napisał(a):W ubiegłych latach nikt tego nie sprawdzał, nie wiem jak teraz.

W ubiegłych latach przekraczałam granice w tranzycie i każdorazowo nam sprawdzali ZK. Więc nie pisz, że nikt tego nie sprawdzał. W wielu relacjach jest info o sprawdzaniu tego dokumentu.


Mi ani razu nie sprawdzali, i w Neum i na drodze do Mostaru, mówi się trudno, że nie dostąpiłem zaszczytu :D
Skimir
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skimir » 10.09.2020 16:27

Zielona kartę warto sobie zrobić od razu przy OC. Ja tam zawsze proszę o wystawienie i w samochodzie cały czas sobie ZK jeździ.

Co do tranzytu przez Neum to myślę, że ten odcinek przejechałem już ze 20 razy i nigdy nie chcieli ode mnie ZK.
Co innego inne przejścia z BIH i Czarnogórą - tam od razu żądali.

Nie chciałbym nikogo namawiać na choćby minimalne ryzyko problemu na granicy ale może ja miałem takie szczęście a może na tranzytowym przejściu w BiH podchodzą do tego bardzo lajtowo:
- Kiedyś przejechałem z dzieckiem znajomych którzy jechali drugim samochodem ale ich córka przesiadła się do naszego, dla towarzystwa ale zapomniałem zabrać jej paszportu. Gość w budce wziął trzy paszporty bo tyle miałem i nawet nie zwrócił uwagi, że w samochodzie są 4 osoby (mam ciemne szyby z tyłu). Znajomi na wszelki wypadek czekali zaraz za przejściem.
- W tym roku znajomi, którzy dojeżdżali do nas na tydzień dopiero na granicy węgiersko-chorwackiej zorientowali się, że mają nieważne DO dla dwójki dzieci (tacy lajtowcy - nawet nie popatrzyli w papiery bo wyjazd był spontaniczny) - to znaczy funkcjonariusz na tej granicy im to uświadomił ale ich o dziwo puścił dalej. Na BiH nawet tego nie zauważyli (a już był plan aby w razie W jechać z Ploce do Trpanji promem...
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 10.09.2020 19:38

pixiedixie napisał(a):iszę bo mam ochotę, a każdy sobie zdecyduje jak jechać i z czym i żadne twoje wykrzykniki tu nie beda miały znaczenia.


Pytanie brzmiało: Czy na granicy można kupić ZK?

Odpowiedź jest prosta: można.

Twoje dalsze komentarze niczego nie wniosły poza wprowadzeniem niepotrzebnego zamieszania.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.09.2020 19:47

pixiedixie napisał(a):Możesz kupić ubezpieczenie na granicy. Z tego co pamiętam za ok 20-30 euro.

Dawno byłeś w BiH :roll: bo obecnie ZK 40 euro na 15 dni.
https://ubea.pl/Zapomniales-Zielonej-Ka ... ul%2C1079/
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 10.09.2020 20:20

Janusz Bajcer napisał(a):
pixiedixie napisał(a):Możesz kupić ubezpieczenie na granicy. Z tego co pamiętam za ok 20-30 euro.

Dawno byłeś w BiH :roll: bo obecnie ZK 40 euro na 15 dni.
https://ubea.pl/Zapomniales-Zielonej-Ka ... ul%2C1079/


Nie upieram się co do ceny. Sam nie kupowałem na granicy BiH, znajomi z 5 lat temu jechali do Mostaru z wybrzeża.
pixiedixie
zbanowany
Posty: 96
Dołączył(a): 31.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) pixiedixie » 10.09.2020 20:22

marekkowalak napisał(a):
pixiedixie napisał(a):iszę bo mam ochotę, a każdy sobie zdecyduje jak jechać i z czym i żadne twoje wykrzykniki tu nie beda miały znaczenia.


Pytanie brzmiało: Czy na granicy można kupić ZK?

Odpowiedź jest prosta: można.

Twoje dalsze komentarze niczego nie wniosły poza wprowadzeniem niepotrzebnego zamieszania.


Myślę, że pomyliłeś swoją rolę na forum. Jeśli jest coś nie tak, uwagę może mi zwrócić mod.

eot
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 19.01.2021 11:20

Haweł napisał(a):Ale po co ta dyskusja ? ZK ma byc i tyle...


Ze strony MSZ:

Ubezpieczenie
Przy wjeździe do BiH nie jest wymagane posiadanie zielonej karty.

Zaleca się dodatkowe wykupienie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i ubezpieczenia medycznego.

Należy wykazywać się dużą ostrożnością przy doborze firmy ubezpieczeniowej w Polsce - zdarzają się przypadki odmowy - przez nierzetelne firmy - pokrycia kosztów leczenia szpitalnego, co może rodzić poważne skutki finansowe dla pacjenta i jego najbliższych.

link: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/bosnia-i-hercegowina
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.01.2021 13:53

damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3431
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 19.01.2021 16:20

Janusz Bajcer napisał(a):Do BiH i do Dubrownika bez ZK

https://www.pbuk.pl/o-nas/aktualnosci/i ... ostronnego

Dzięki Januszu za info, to ważna wiadomość.
Teraz tylko czekam na aktualne info o możliwości wjazdu/wyjazdu do/z BiH.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.01.2021 16:46

Szczerze, tylko co to za problem z ZK? Kupujesz OC i dostajesz od ręki ZK. Masz OC to w biurze prosisz o wydanie lub wysyłasz @ prośbę i Ci wysyłają. W większości firm ZK jest free, a daje opcję organizacji wycieczki jak coś wymyślisz w trakcie czy opcję zmiany trasy jak by coś się nagle zmieniło w granicach czy ograniczeniach....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.01.2021 16:47

Skoro do BiH już nie potrzeba, to nie ma problemu.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.01.2021 18:50

Można wyskoczyć do Czarnogóry. Już blisko z okolic Dubrownika.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Zielona karta do Dubrownika - strona 40
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone