Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zielona karta do Dubrownika

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 21.06.2020 21:13

brzo1985 napisał(a):Przejeżdżaliśmy wczoraj na dowody osobiste. Zapomniałem Zielonej Karty z Polski, więc wypożyczyłem auto w cenie tego śmiesznego kwita... Sprawdzano nam kartę...

~?????????????? Ile wypiłeś żeby napisać takie nic,....
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 21.06.2020 21:25

Trudno jest wystukać w google ile kosztuje ZK? 40 euro na 14 dni. Koszt wynajętego auta 50 euro.
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 22.06.2020 07:24

Od kilku lat jeżdżę na Peljesac (czasem kilkukrotnie podczas pobytu przekraczam granicę z BiH, bo się kręci po okolicy) i jeszcze nigdy nie wymagano zielonej karty. Zazwyczaj podjazd, szybkie spojrzenie na dowody/paszporty i nara. Nie widziałem też żeby od kogokolwiek brali ten papierek do sprawdzenia. A często się tam na przejściu stoi to czas na obserwację jest.
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 22.06.2020 11:26

Ja od kilku lat także jeżdżę na Peljesac i na te kilka lat zdarzyła mi się kontrola Zielonej Karty tylko raz, dlatego zawsze posiadam przy sobie ten dokument (zwłaszcza że dostaję go darmowo do OC).
Doniacro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 02.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doniacro » 22.06.2020 11:30

jackq napisał(a):Od kilku lat jeżdżę na Peljesac (czasem kilkukrotnie podczas pobytu przekraczam granicę z BiH, bo się kręci po okolicy) i jeszcze nigdy nie wymagano zielonej karty. Zazwyczaj podjazd, szybkie spojrzenie na dowody/paszporty i nara. Nie widziałem też żeby od kogokolwiek brali ten papierek do sprawdzenia. A często się tam na przejściu stoi to czas na obserwację jest.

u nas chyba na 5 razy raz nie chcieli.
Pewnie zależy na kogo się trafi. Lepiej mieć
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 22.06.2020 11:37

jackq napisał(a):Od kilku lat jeżdżę na Peljesac (czasem kilkukrotnie podczas pobytu przekraczam granicę z BiH, bo się kręci po okolicy) i jeszcze nigdy nie wymagano zielonej karty. Zazwyczaj podjazd, szybkie spojrzenie na dowody/paszporty i nara. Nie widziałem też żeby od kogokolwiek brali ten papierek do sprawdzenia. A często się tam na przejściu stoi to czas na obserwację jest.



Co z tego, że nie sprawdzają, skoro musisz ją mieć? Nie ma obowiązku pokazywania ZK celnikom - jest obowiązek jej posiadania.

Celnikowi do niczego twoja ZK nie jest potrzebna, bo to nie jest dokument upoważniający do przekroczenia granicy - to jest ubezpieczenie OC samochodu na terenie BiH - ubezpieczenie obowiązkowe.

U nas również służby celne nie sprawdzają polis OC, a to nie znaczy, że można jeździć bez niej.

Doniacro - nie "lepiej mieć", tylko "koniecznie mieć".
Doniacro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 02.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doniacro » 22.06.2020 11:42

święte słowa:-)
black_lord
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_lord » 22.06.2020 12:31

Teraz do Dubrownika przez Neum to chyba ryzyko?
To wyjadę do kraju, z którego powrót oznacza kwarantanne?
Doniacro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 02.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doniacro » 22.06.2020 13:00

black_lord napisał(a):Teraz do Dubrownika przez Neum to chyba ryzyko?
To wyjadę do kraju, z którego powrót oznacza kwarantanne?

Jeżeli chcesz tylko przejechać do Dubrovnika, to nie obowiązuje Cię kwarantanna
piotr900610
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 17.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr900610 » 23.06.2020 23:01

Hej, nie chcę zakładać nowego tematu, wiem, że powinno się mieć paszporty na przejazd do Dubrownika, jedziemy w 6 osób, 5 ma paszporty, wszystko wskazuje na to, że 6 osoba nie dostanie go do piątku (a wyjazd mamy w sobotę). Czy osoby, przejeżdżające w ostatnich dniach przez Neum mogą potwierdzić, że na dowód jednak też wpuszczają (widziałem dwa takie wpisy w internecie)?
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 24.06.2020 07:21

Jeżdżą ludzie na dowód normalnie.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 24.06.2020 08:29

piotr900610 napisał(a):Hej, nie chcę zakładać nowego tematu, wiem, że powinno się mieć paszporty na przejazd do Dubrownika, jedziemy w 6 osób, 5 ma paszporty, wszystko wskazuje na to, że 6 osoba nie dostanie go do piątku (a wyjazd mamy w sobotę). Czy osoby, przejeżdżające w ostatnich dniach przez Neum mogą potwierdzić, że na dowód jednak też wpuszczają (widziałem dwa takie wpisy w internecie)?


Obecnie dokumentem uprawniającym do przejazdu jest podobno paszport, jednak na dowód udaje się przejechać.
Natomiast jak byłby problem, a wy musicie jechac do Dubrownika to wsiadacie na prom w Ploce i płyniecie do Trpanj i dalej prze półwysep Pelejesac autem - trochę na około i z kosztem promu, ale da rade :-)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.06.2020 08:35

Ważne jest słowo: udaje się. Zależy pewnie na kogo trafisz na granicy.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 25.06.2020 10:08

piekara114 napisał(a):Ważne jest słowo: udaje się. Zależy pewnie na kogo trafisz na granicy.


info z gov.pl:

Zgodnie z obecnym stanem prawnym do wjazdu do BiH bez szczególnych restrykcji uprawnieni są jedynie obywatele Czarnogóry, Chorwacji i Serbii.
Obywatele Polski mogą wjechać do BiH tylko:
1) przez tzw. korytarz w Neum na trasie Dubrownik - reszta Chorwacji;
2) w celach biznesowych, po okazaniu na granicy negatywnego testu na SARS-CoV-2, wykonanego w ciągu 48 h oraz zaproszenia bośniackiej osoby prawnej;
3) jeśli są małżonkami obywatela BiH;
4) jeśli są zawodowymi kierowcami, których tranzyt przez BiH trwa nie dłużej niż 12 godzin.

W każdym z przypadku wymagane jest posiadanie paszportu. BiH zawiesiła wjazd na podstawie samego dowodu osobistego.

Nie posiadamy informacji, kiedy można oczekiwać zmiany warunków wjazdu.
Przemasss
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 10.08.2016
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemasss » 01.07.2020 15:10

Mam pytanie odnośnie przejazdu przez Bośnię do Dubrovnika. Informacja na ten moment jest taka, że można tranzytem na podstawie dowodu osobistego (paszportu nie mamy). Czy przejazd bez zielonej karty to ruletka (w sensie raz wpuszczą raz nie)? I jeżeli na ogół nie wpuszczają to czy ktoś się znalazł w takiej sytuacji, że na granicy mógł wykupić te dodatkowe ubezpieczenie (czytałem, że kosztuje 40 euro na 14 dni)?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Zielona karta do Dubrownika - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone