Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zielona karta do Dubrownika

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 07.08.2018 16:42

To jest bez sensu nawet za 15 Euro. To tu się bijemy o objazd dróg płatnych w Słowenii by następnie za kawałek zielonego papieru, który w kraju dostajemy wraz z ubezpieczeniem, płacić !
Ja tego nie rozumiem.
eRBe
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eRBe » 27.08.2018 12:32

Napiszę ku przestrodze. W Polsce dostałem od swojego agenta "zieloną kartę" w postaci wydruku z komputera na zwykłej białej kartce A4. Powiedział, że "takie teraz dają" w PZU. Oczywiście na granicy na przejściu autostradowym A1 w kierunku Mostaru bośniacki celnik się doczepił. W ogóle nie chciał słuchać, nawet nie chciał wziąć do ręki tej kartki. Próbowałem się kłócić, ale celnik zaczął się na mnie wydzierać i wyciągnął wzór zielonej karty (takiej standardowej) i powiedział, że tak wygląda zielona karta i albo zawracam do Cro albo idę kupić ichnie ubezpieczenie do budki. Koniec końców kupiłem zielona kartę na 7 dni za 20 EUR i pojechałem dalej. Także jak komuś w ubezpieczalni wcisną to co mi to nie dajcie się. Żądajcie zielonej karty na zielonym druczku, bo będą problemy.

A tak przy okazji to nawet nie wiem na kogo mam być wściekły. Czy mój agent pokpił sprawę i dał mi byle świstek, bo nie chciało mu się chodzić za druczkiem, czy ich celnik był w komitywie z bośniacką agencją ubezpieczeniową i ma prowizję od każdego skierowanego do nich ;)
A może ktoś wie czy jest obowiązek posiadania zielonej karty na zielonym druczku czy taki wydruk A4 z emaila wystarczy i jest prawnie ważny? Dzwoniłem dziś do PZU, ale na infolinii żadnej wiążącej odpowiedzi nie dostałem. A po powrocie chciałbym sprawę wyjaśnić, bo albo mój agent dostanie opr albo będę pisał do ambasady bośniackiej.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 27.08.2018 12:58

eRBe napisał(a):Napiszę ku przestrodze. W Polsce dostałem od swojego agenta "zieloną kartę" w postaci wydruku z komputera na zwykłej białej kartce A4. Powiedział, że "takie teraz dają" w PZU. Oczywiście na granicy na przejściu autostradowym A1 w kierunku Mostaru bośniacki celnik się doczepił. W ogóle nie chciał słuchać, nawet nie chciał wziąć do ręki tej kartki. Próbowałem się kłócić, ale celnik zaczął się na mnie wydzierać i wyciągnął wzór zielonej karty (takiej standardowej) i powiedział, że tak wygląda zielona karta i albo zawracam do Cro albo idę kupić ichnie ubezpieczenie do budki. Koniec końców kupiłem zielona kartę na 7 dni za 20 EUR i pojechałem dalej. Także jak komuś w ubezpieczalni wcisną to co mi to nie dajcie się. Żądajcie zielonej karty na zielonym druczku, bo będą problemy.

A tak przy okazji to nawet nie wiem na kogo mam być wściekły. Czy mój agent pokpił sprawę i dał mi byle świstek, bo nie chciało mu się chodzić za druczkiem, czy ich celnik był w komitywie z bośniacką agencją ubezpieczeniową i ma prowizję od każdego skierowanego do nich ;)
A może ktoś wie czy jest obowiązek posiadania zielonej karty na zielonym druczku czy taki wydruk A4 z emaila wystarczy i jest prawnie ważny? Dzwoniłem dziś do PZU, ale na infolinii żadnej wiążącej odpowiedzi nie dostałem. A po powrocie chciałbym sprawę wyjaśnić, bo albo mój agent dostanie opr albo będę pisał do ambasady bośniackiej.

Zielona karta jest dokumentem międzynarodowego ubezpieczenia oc posiadającym określony wzór z nr druku zarachowania. Polisa ZK posiada owu, gdzie jest mowa, że do dokumentu ubezpieczenia (polisa) dodawana jest (obligatoryjnie) Międzynarodowa Karta Ubezpieczenia Samochodowego (zielony druk z danymi). I to jest dokument do okazywania podczas kontroli za granicą.
Druk ubezpieczenia zk kosztuje i dlatego wciskają ciemnotę klientom i drukują ksero (w wielu przypadkach).
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 27.08.2018 13:28

eRBe napisał(a):Napiszę ku przestrodze. W Polsce dostałem od swojego agenta "zieloną kartę" w postaci wydruku z komputera na zwykłej białej kartce A4. Powiedział, że "takie teraz dają" w PZU........
..........A może ktoś wie czy jest obowiązek posiadania zielonej karty na zielonym druczku czy taki wydruk A4 z emaila wystarczy i jest prawnie ważny? Dzwoniłem dziś do PZU, ale na infolinii żadnej wiążącej odpowiedzi nie dostałem. A po powrocie chciałbym sprawę wyjaśnić, bo albo mój agent dostanie opr albo będę pisał do ambasady bośniackiej.

Zmień agenta bo i ubezpieczenie mógł zrobić felerne.
PZU wysyła ZK na maila skan w kolorze zielonym, a oprócz tego dostajesz kurierem oryginał. Innych opcji nie ma, a do agenta o zwrot kosztów wypisania plus informacja o rezygnacji z jego usług, licencja do czegoś zobowiązuje.
showtek2
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 05.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) showtek2 » 27.08.2018 14:53

eRBe napisał(a):Napiszę ku przestrodze. W Polsce dostałem od swojego agenta "zieloną kartę" w postaci wydruku z komputera na zwykłej białej kartce A4. Powiedział, że "takie teraz dają" w PZU. Oczywiście na granicy na przejściu autostradowym A1 w kierunku Mostaru bośniacki celnik się doczepił. W ogóle nie chciał słuchać, nawet nie chciał wziąć do ręki tej kartki. Próbowałem się kłócić, ale celnik zaczął się na mnie wydzierać i wyciągnął wzór zielonej karty (takiej standardowej) i powiedział, że tak wygląda zielona karta i albo zawracam do Cro albo idę kupić ichnie ubezpieczenie do budki. Koniec końców kupiłem zielona kartę na 7 dni za 20 EUR i pojechałem dalej. Także jak komuś w ubezpieczalni wcisną to co mi to nie dajcie się. Żądajcie zielonej karty na zielonym druczku, bo będą problemy.

A tak przy okazji to nawet nie wiem na kogo mam być wściekły. Czy mój agent pokpił sprawę i dał mi byle świstek, bo nie chciało mu się chodzić za druczkiem, czy ich celnik był w komitywie z bośniacką agencją ubezpieczeniową i ma prowizję od każdego skierowanego do nich ;)
A może ktoś wie czy jest obowiązek posiadania zielonej karty na zielonym druczku czy taki wydruk A4 z emaila wystarczy i jest prawnie ważny? Dzwoniłem dziś do PZU, ale na infolinii żadnej wiążącej odpowiedzi nie dostałem. A po powrocie chciałbym sprawę wyjaśnić, bo albo mój agent dostanie opr albo będę pisał do ambasady bośniackiej.

Ja bym poszedl i konkretnie zjebal goscia i zadal zadosc uczynienia,. Ja mam w AXIE OC i wystarczy ze wejde na swoj profil i klikne w przycisk i mi przysylaja zielona karte po paru dniach.
Crofani_Śląsk
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 18.09.2018
Skan Zielonej Karty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crofani_Śląsk » 29.07.2019 13:45

Czy sptkaliscie sie z sytuacją, że zapomnieliście zabrać z domu lub ogółnie mówiąc będąc w Chorwacji i jadąc do Bośni mieliscie przy sobie tylko skan Zielonej Karty?


Czy skany są honorowane?


Ostatnio w Bośni byliśmy jakies 8 lat temu - wówczas nikt tego nie sprawdzał, ani na granicy ani w czasie kontroli policyjnej. Jak jest teraz?


Pozdrawiam
yanek37
Cromaniak
Posty: 675
Dołączył(a): 13.10.2017
Re: Skan Zielonej Karty

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 29.07.2019 13:47

Crofani_Śląsk napisał(a):Czy sptkaliscie sie z sytuacją, że zapomnieliście zabrać z domu lub ogółnie mówiąc będąc w Chorwacji i jadąc do Bośni mieliscie przy sobie tylko skan Zielonej Karty?


Czy skany są honorowane?


Ostatnio w Bośni byliśmy jakies 8 lat temu - wówczas nikt tego nie sprawdzał, ani na granicy ani w czasie kontroli policyjnej. Jak jest teraz?


Pozdrawiam

W tym roku mi nie sprawdzali zielonej karty.
Tylko paszporty postęplował...
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Skan Zielonej Karty

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 29.07.2019 13:50

Ciekawe pytanie. Ostatnio dostępna jest usługa mObywatel i jest tam dostępny Dowód Osobisty po zalogowaniu w zakładce mTożsamość a także dane polisowe pojazdu w zakładce mPojazd.
tom69
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 07.07.2012
Re: Skan Zielonej Karty

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom69 » 29.07.2019 13:55

Dwa lata temu wracałem z Albanii z zieloną kartą wystawioną przez PZU na białym papierze ponieważ nie mieli oryginalnych druków i to był zły pomysł o ile ja przejechałem z problemami przez Czarnogórę i Bośnię to mój kolega musiał wykupować ZK na granicy. Pani z PZU potem zwracała pieniążki.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Skan Zielonej Karty

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 29.07.2019 15:13

Mi w tym roku sprawdzali zieloną kartę Bośniacy i Czarnogórcy na wjeździe.
Użytkownik usunięty
Re: Skan Zielonej Karty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2019 22:14

Crofani_Śląsk napisał(a):Czy sptkaliscie sie z sytuacją, że zapomnieliście zabrać z domu lub ogółnie mówiąc będąc w Chorwacji i jadąc do Bośni mieliscie przy sobie tylko skan Zielonej Karty?


Czy skany są honorowane?


Ostatnio w Bośni byliśmy jakies 8 lat temu - wówczas nikt tego nie sprawdzał, ani na granicy ani w czasie kontroli policyjnej. Jak jest teraz?


Pozdrawiam


Są honorowane tak samo jak skany DO...:(
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 21.06.2020 18:50

mchrob napisał(a):
jozef_1 napisał(a): jedziemy przez Bośnie. Bez problemu bez paszportu.

Przejechaliście na dowody osobiste?


A czy nadal wymagana jest Zielona Karta?
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 21.06.2020 18:58

budek napisał(a):
mchrob napisał(a):
jozef_1 napisał(a): jedziemy przez Bośnie. Bez problemu bez paszportu.

Przejechaliście na dowody osobiste?


A czy nadal wymagana jest Zielona Karta?


Tak. Nic się nie zmieniło i nie zmieni - Zielona Karta jest obowiązkowa.
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 21.06.2020 19:06

String napisał(a):
budek napisał(a):
mchrob napisał(a):
jozef_1 napisał(a): jedziemy przez Bośnie. Bez problemu bez paszportu.

Przejechaliście na dowody osobiste?


A czy nadal wymagana jest Zielona Karta?


Tak. Nic się nie zmieniło i nie zmieni - Zielona Karta jest obowiązkowa.


To pociągnę temat. Czy można wykupić Zieloną Kartę na granicy z BiH i ile kosztuje?
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012
Re: Koronawirus/COVID19/SARS-CoV-2/pandemia - a wakacje 2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 21.06.2020 20:06

Przejeżdżaliśmy wczoraj na dowody osobiste. Zapomniałem Zielonej Karty z Polski, więc wypożyczyłem auto w cenie tego śmiesznego kwita... Sprawdzano nam kartę...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Zielona karta do Dubrownika - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone