Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zielona karta do Dubrownika

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
t_i_t_o
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 21.01.2018
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) t_i_t_o » 29.07.2018 11:43

tomek64 napisał(a):Ponadto sympatyczna Pani, która scanem przesłała mi kopię ZK na email, ostrzegała mnie że ten numer może nie przejść. I żebym przygotował 50 Euro na zakup ZK na granicy. To są info od jej klientów, którzy znaleźli się w takiej sytuacji jak ja.

Dostałem ZK na e-mail, wydrukowałem na zielonej kartce, przyciąłem nożyczkami a na przejściu Metkovic - Doljani Bośniak nie miał żadnych uwag do tego blankietu.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 29.07.2018 12:07

Gdy przekraczałem dwa razy granice BiH nikt nie wymagał ode mnie okazania ZK.
Dokument dostajemy za darmo lub u gorszego TU za kilkanaście złotych.
tomek64
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 19.01.2014
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek64 » 29.07.2018 12:34

t_i_t_o napisał(a):Dostałem ZK na e-mail, wydrukowałem na zielonej kartce, przyciąłem nożyczkami a na przejściu Metkovic - Doljani Bośniak nie miał żadnych uwag do tego blankietu.


Niestety w Chorwacji nie dysponowałem kolorowymi kartkami (czytaj zielonymi), a szkoda było mi czasu na szukanie takowych. Wydruk był czarno-biały. Być może dlatego celnik od razu zwrócił uwagę i wzmógł swoją czujność.
To że podczas twojej kontroli nie miał zastrzeżeń o niczym nie świadczy. Może kończył służbę, czekał na telefon od dziewczyny itp. Często wjeżdżamy do BiH w dwa, trzy auta i nigdy kontrold nie są takie same. Raz pyta o ZK pierwszego kierowcę, czasami drugiego, często w ogóle.
tomek64
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 19.01.2014
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek64 » 29.07.2018 12:48

wikol napisał(a):Gdy przekraczałem dwa razy granice BiH nikt nie wymagał ode mnie okazania ZK.
Dokument dostajemy za darmo lub u gorszego TU za kilkanaście złotych.

Podczas swoich wakacji granicę granicę BiH przekraczam 7, 8 razy i zgadzam się że dwa razy może się zdażyć że celnik nie zapyta o ZK. Co z pozostałymi dajmy na to kontrolami ?
A pytanie naszej koleżanki z forum brzmiało : "czy kupię ZK na granicy BiH ?" Informacja o tym że zieloną kartę dostanie za darmo bądź za kilkanaście zł w Polsce jest mało pomocna. Przecież teraz jest w Chorwacji i jutro, pojutrze potrzebuje przekroczyć bośniacką granicę.
Starałem się tylko pomóc opisując swoje aktualne "zielonokartkowe" perypetie. :D
Pozdrawiam i życzę dużo słońca dla wszystkich Cromaniaków :papa:
talgo
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 06.05.2018
zielona karta do dubrownika

Nieprzeczytany postnapisał(a) talgo » 29.07.2018 19:46

Czy do dubrovnika z makarskiej jest potrzebna zielona karta.
Jezeli tak to gdzie kupic ją w chorwacji
Jaceł
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 04.07.2015
Re: zielona karta do dubrownika

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaceł » 29.07.2018 19:48

... musisz jechać przez Bośnię, więc tak, jest potrzebna. Kupić można na granicy ... ponoć drożej.
Użytkownik usunięty
Re: zielona karta do dubrownika

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2018 19:59

Czy 35 stron na tema ZK w drodze do Dubrownika to mało :?: :!: :?:
zielona-karta-na-granicy-bih-t24992.html
ja pitolę , co za ludzie :evil:
talgo
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 06.05.2018
Re: zielona karta do dubrownika

Nieprzeczytany postnapisał(a) talgo » 29.07.2018 21:58

Nie musisz odpowiadać jak ci nie pasuje a i na pewni bedziesz szczęśliwszy w życiu
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: zielona karta do dubrownika

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 29.07.2018 22:07

talgo napisał(a):Nie musisz odpowiadać jak ci nie pasuje a i na pewni bedziesz szczęśliwszy w życiu

Regulamin - Zasady w skrócie

Zanim wyślesz zapytanie sprawdź, czy ktoś już nie pytał o to samo - być może odpowiedź jest znana.

niestety, ale szaki17 ma rację.
talgo
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 06.05.2018
Re: zielona karta do dubrownika

Nieprzeczytany postnapisał(a) talgo » 30.07.2018 08:53

Zapewne masz racje
Aczkolwiek jakieś głupie pw od szakiego są nie na miejscu bo ewidentnie sie chłop nudzi w życiu
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.07.2018 09:50

wikol napisał(a):Gdy przekraczałem dwa razy granice BiH nikt nie wymagał ode mnie okazania ZK.

Dwa razy w jakim miejscu :?: :?:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: zielona karta do dubrownika

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.07.2018 09:52

Ten wątek powinien być zamknięty do czasu aż coś się zmieni w zakresie ZK w BiH bo to ręce opadają jak ludziom nie chce się czytać tylko iść na łatwiznę i jeszcze pyskówki jak ktoś zwróci uwagę, że było.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: zielona karta do dubrownika

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.07.2018 09:54

talgo napisał(a):Czy do dubrovnika z makarskiej jest potrzebna zielona karta.
Jezeli tak to gdzie kupic ją w chorwacji

W Chorwacji nie kupisz.
W Neum też kupisz, jadąc do Dubrownika.

Ps. Nazwy miast i państw pieszemy z wielkiej litery.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: zielona karta do dubrownika

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.07.2018 09:56

gusia-s napisał(a):Ten wątek powinien być zamknięty do czasu aż coś się zmieni w zakresie ZK w BiH bo to ręce opadają jak ludziom nie chce się czytać tylko iść na łatwiznę i jeszcze pyskówki jak ktoś zwróci uwagę, że było.

Zamknięcie wątku nie spowoduje braku pytań o ZK w BiH.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.07.2018 10:00

p.korol napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):OK - ale nie napisałeś na jakim przejściu żądano okazania dokumentów.



Gradiska.
Jechałem w sobotę wieczorem. Od strony chorwackiej.

Na tym przejściu żądano, w Neum nie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Zielona karta do Dubrownika - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone