Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Zielona karta do Dubrownika

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
t_i_t_o
Globtroter
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) t_i_t_o » 29.07.2018 11:43

tomek64 napisał(a):Ponadto sympatyczna Pani, która scanem przesłała mi kopię ZK na email, ostrzegała mnie że ten numer może nie przejść. I żebym przygotował 50 Euro na zakup ZK na granicy. To są info od jej klientów, którzy znaleźli się w takiej sytuacji jak ja.

Dostałem ZK na e-mail, wydrukowałem na zielonej kartce, przyciąłem nożyczkami a na przejściu Metkovic - Doljani Bośniak nie miał żadnych uwag do tego blankietu.
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 29.07.2018 12:07

Gdy przekraczałem dwa razy granice BiH nikt nie wymagał ode mnie okazania ZK.
Dokument dostajemy za darmo lub u gorszego TU za kilkanaście złotych.
tomek64
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek64 » 29.07.2018 12:34

t_i_t_o napisał(a):Dostałem ZK na e-mail, wydrukowałem na zielonej kartce, przyciąłem nożyczkami a na przejściu Metkovic - Doljani Bośniak nie miał żadnych uwag do tego blankietu.

Niestety w Chorwacji nie dysponowałem kolorowymi kartkami (czytaj zielonymi), a szkoda było mi czasu na szukanie takowych. Wydruk był czarno-biały. Być może dlatego celnik od razu zwrócił uwagę i wzmógł swoją czujność.
To że podczas twojej kontroli nie miał zastrzeżeń o niczym nie świadczy. Może kończył służbę, czekał na telefon od dziewczyny itp. Często wjeżdżamy do BiH w dwa, trzy auta i nigdy kontrold nie są takie same. Raz pyta o ZK pierwszego kierowcę, czasami drugiego, często w ogóle.
tomek64
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek64 » 29.07.2018 12:48

wikol napisał(a):Gdy przekraczałem dwa razy granice BiH nikt nie wymagał ode mnie okazania ZK.
Dokument dostajemy za darmo lub u gorszego TU za kilkanaście złotych.

Podczas swoich wakacji granicę granicę BiH przekraczam 7, 8 razy i zgadzam się że dwa razy może się zdażyć że celnik nie zapyta o ZK. Co z pozostałymi dajmy na to kontrolami ?
A pytanie naszej koleżanki z forum brzmiało : "czy kupię ZK na granicy BiH ?" Informacja o tym że zieloną kartę dostanie za darmo bądź za kilkanaście zł w Polsce jest mało pomocna. Przecież teraz jest w Chorwacji i jutro, pojutrze potrzebuje przekroczyć bośniacką granicę.
Starałem się tylko pomóc opisując swoje aktualne "zielonokartkowe" perypetie. :D
Pozdrawiam i życzę dużo słońca dla wszystkich Cromaniaków :papa:
talgo
Turysta
zielona karta do dubrownika

Nieprzeczytany postnapisał(a) talgo » 29.07.2018 19:46

Czy do dubrovnika z makarskiej jest potrzebna zielona karta.
Jezeli tak to gdzie kupic ją w chorwacji
Jaceł
Odkrywca
Re: zielona karta do dubrownika

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaceł » 29.07.2018 19:48

... musisz jechać przez Bośnię, więc tak, jest potrzebna. Kupić można na granicy ... ponoć drożej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2018 19:59

Czy 35 stron na tema ZK w drodze do Dubrownika to mało :?: :!: :?:
zielona-karta-na-granicy-bih-t24992.html
ja pitolę , co za ludzie :evil:
talgo
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) talgo » 29.07.2018 21:58

Nie musisz odpowiadać jak ci nie pasuje a i na pewni bedziesz szczęśliwszy w życiu
Bea.ta
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 29.07.2018 22:07

talgo napisał(a):Nie musisz odpowiadać jak ci nie pasuje a i na pewni bedziesz szczęśliwszy w życiu

Regulamin - Zasady w skrócie

Zanim wyślesz zapytanie sprawdź, czy ktoś już nie pytał o to samo - być może odpowiedź jest znana.

niestety, ale szaki17 ma rację.
talgo
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) talgo » 30.07.2018 08:53

Zapewne masz racje
Aczkolwiek jakieś głupie pw od szakiego są nie na miejscu bo ewidentnie sie chłop nudzi w życiu
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.07.2018 09:50

wikol napisał(a):Gdy przekraczałem dwa razy granice BiH nikt nie wymagał ode mnie okazania ZK.

Dwa razy w jakim miejscu :?: :?:
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.07.2018 09:52

Ten wątek powinien być zamknięty do czasu aż coś się zmieni w zakresie ZK w BiH bo to ręce opadają jak ludziom nie chce się czytać tylko iść na łatwiznę i jeszcze pyskówki jak ktoś zwróci uwagę, że było.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.07.2018 09:54

talgo napisał(a):Czy do dubrovnika z makarskiej jest potrzebna zielona karta.
Jezeli tak to gdzie kupic ją w chorwacji

W Chorwacji nie kupisz.
W Neum też kupisz, jadąc do Dubrownika.

Ps. Nazwy miast i państw pieszemy z wielkiej litery.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.07.2018 09:56

gusia-s napisał(a):Ten wątek powinien być zamknięty do czasu aż coś się zmieni w zakresie ZK w BiH bo to ręce opadają jak ludziom nie chce się czytać tylko iść na łatwiznę i jeszcze pyskówki jak ktoś zwróci uwagę, że było.

Zamknięcie wątku nie spowoduje braku pytań o ZK w BiH.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.07.2018 10:00

p.korol napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):OK - ale nie napisałeś na jakim przejściu żądano okazania dokumentów.

Gradiska.
Jechałem w sobotę wieczorem. Od strony chorwackiej.

Na tym przejściu żądano, w Neum nie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Zielona karta do Dubrownika - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019