Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zielona karta do Dubrownika

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 26.07.2018 18:03

Granicę przekraczałem ośmiokrotnie (przełom czerwca i lipca) przejeżdżając przez Neum.
Ani razu nie żądano ode mnie zielonej karty, ba nawet dowodów nie chcieli oglądać 8O

Pozdrowienia.;)
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 01.11.2010
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 26.07.2018 18:10

Granicę przekraczałem ośmiokrotnie (przełom czerwca i lipca) przejeżdżając przez Neum.
Ani razu nie żądano ode mnie zielonej karty, ba nawet dowodów nie chcieli oglądać


Przejeżdżając przez Neum generalnie nie sprawdzają , ale czy to oznacza że za 9 razem też nie będą chcieli ?
Poza tym przecież zielona karta to żaden problem , tym bardziej iż ona jest potrzebna nam, aby w razie choćby lekkiej stłuczki , czy kolizji nie mieć nieprzyjemności ...
Ostatnio edytowano 26.07.2018 18:18 przez benito5, łącznie edytowano 1 raz
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.07.2018 18:14

Gonzales napisał(a):Granicę przekraczałem ośmiokrotnie (przełom czerwca i lipca) przejeżdżając przez Neum.
Ani razu nie żądano ode mnie zielonej karty, ba nawet dowodów nie chcieli oglądać 8O

To nie znaczy, że nie trzeba jej posiadać. To jest rodzaj ubezpieczenia OC.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 26.07.2018 21:33

Dzis pytałem w Ergo Hestia (tam mam OC).
Koszt zielonej karty to....18 zeta.

Uważam, że swięty spokój jest wart zdecydowanie więcej, ale jak już tam kto woli.
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 26.07.2018 22:15

anakin napisał(a):Dzis pytałem w Ergo Hestia (tam mam OC).
Koszt zielonej karty to....18 zeta.

Uważam, że swięty spokój jest wart zdecydowanie więcej, ale jak już tam kto woli.


Kurna, a mnie od paru lat corocznie sprzedają dokładnie za 23 złocisze.

Ciekawe skąd biora te ceny?
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 26.07.2018 22:24

lechocz napisał(a):
anakin napisał(a):Dzis pytałem w Ergo Hestia (tam mam OC).
Koszt zielonej karty to....18 zeta.

Uważam, że swięty spokój jest wart zdecydowanie więcej, ale jak już tam kto woli.


Kurna, a mnie od paru lat corocznie sprzedają dokładnie za 23 złocisze.

Ciekawe skąd biora te ceny?


w PZU - za free
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.07.2018 22:26

el_grego napisał(a):w PZU - za free

W AXA również.
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 26.07.2018 22:31

el_grego napisał(a):
lechocz napisał(a):
anakin napisał(a):Dzis pytałem w Ergo Hestia (tam mam OC).
Koszt zielonej karty to....18 zeta.

Uważam, że swięty spokój jest wart zdecydowanie więcej, ale jak już tam kto woli.


Kurna, a mnie od paru lat corocznie sprzedają dokładnie za 23 złocisze.

Ciekawe skąd biora te ceny?


w PZU - za free


Wiem, ze za free bo byłem u nich, aż nie zaczęli kombinować z limitem holowania i rozbijaniem na awarie i wypadki.

W Hestii natomiast mam 1250 km i dlatego u nich "siedzę".

Pal licho te 23 złocisze. Lecz ciekawy jestem jak oni ustalają akurat taką a nie inną cenę? Tym bardziej, ze inni dają za free. Mój agent nie ma o tym, nomen omen, zielonego pojęcia. ;-)
t_i_t_o
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 21.01.2018
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) t_i_t_o » 26.07.2018 22:45

Gonzales napisał(a):Granicę przekraczałem ośmiokrotnie (przełom czerwca i lipca) przejeżdżając przez Neum.
Ani razu nie żądano ode mnie zielonej karty, ba nawet dowodów nie chcieli oglądać

Przejeżdżając przez Neum owszem, nie sprawdzali - doskonale wiedzą, że miejsce docelowe to Dubrovnik lub Peljesac, a to przejście jest wybitnie tranzytowe.
Ale jadąc dwukrotnie do BiH przez Metkovic - Doljani sprawdzali dowód rej + ZK. W drodze powrotne już nie (to zrozumiałe). Natomiast, co zauważyłem na tym przejściu, Chorwaci skanują dowody osobiste tylko osób dorosłych, dowody dzieci szły na bok.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 01.11.2010
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 27.07.2018 04:47

t_i_t_o napisał(a):
Gonzales napisał(a):Granicę przekraczałem ośmiokrotnie (przełom czerwca i lipca) przejeżdżając przez Neum.
Ani razu nie żądano ode mnie zielonej karty, ba nawet dowodów nie chcieli oglądać

Przejeżdżając przez Neum owszem, nie sprawdzali - doskonale wiedzą, że miejsce docelowe to Dubrovnik lub Peljesac, a to przejście jest wybitnie tranzytowe.
Ale jadąc dwukrotnie do BiH przez Metkovic - Doljani sprawdzali dowód rej + ZK. W drodze powrotne już nie (to zrozumiałe). Natomiast, co zauważyłem na tym przejściu, Chorwaci skanują dowody osobiste tylko osób dorosłych, dowody dzieci szły na bok.


Nie żebym się czepiał - ale to Bośniacy skanują - Chorwaci raczej "machają" i puszczają dalej :hut:
p.korol
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 26.06.2018
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) p.korol » 27.07.2018 09:07

Reguły z zieloną nie ma. Pogranicznik w BIH odemnie żądał i zielonej i dowodu rejestracyjnego pojazdu. Oczywiście dowodu też.
Ostatnio edytowano 27.07.2018 09:36 przez p.korol, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.07.2018 09:17

p.korol napisał(a):Reguły z zieloną nie ma. Pogranicznik w BIH odemnie zarzadal i zielonej i dowodu rejestracyjnego pojazdu. Oczywiście dowodu też.

Napisz na jakim przejściu granicznym zażądał.
p.korol
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 26.06.2018
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) p.korol » 27.07.2018 09:37

Janusz Bajcer napisał(a):
p.korol napisał(a):Reguły z zieloną nie ma. Pogranicznik w BIH odemnie zarzadal i zielonej i dowodu rejestracyjnego pojazdu. Oczywiście dowodu też.

Napisz na jakim przejściu granicznym zażądał.



Ech.... człowiek na plaży w szybkości klika. I telefon sam glupoty podpowiada.
Dziękuję za upomnienie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.07.2018 09:41

OK - ale nie napisałeś na jakim przejściu żądano okazania dokumentów.
bonnie
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.07.2018
Re: Czy ktoś kupował zieloną kartę na granicy BiH?

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonnie » 27.07.2018 10:51

Czy ktoś kupował Zieloną Kartę na granicy w Metkovic? Czytałam, że w Neum nie ma możliwości zakupu i szukam alternatywy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Zielona karta do Dubrownika - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone