Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zielona karta do Dubrownika

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
P&Ł
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.05.2017
Re: Czy ktoś kupował zieloną kartę na granicy BiH?

Nieprzeczytany postnapisał(a) P&Ł » 18.05.2017 16:21

Witam
Coś informacyjne w temacie Zielonej Karty.
Dzisiaj przejeżdżałem drogą z Makarskiej do Dubrownika.Nie wiedziałem o potrzebie posiadania Zielonej Karty w czasie planowania wyjazdu.Potem { po przeczytaniu postów na forum Cro.pl,a będąc już w Chorwacji} chciałem ją kupić na granicy z Bośnią. W tym celu zatrzymałem się na parkingu przy samej granicy, poszedłem zapytać o możliwość kupienia Zielonej Karty na Bośnię,celnika po stronie Chorwackiej. Gość powiedział mi ,że jeśli jestem tranzytem ( czyli tylko przejeżdżam przez teren BiH) nie muszę jej mieć.Konieczna byłaby w momencie postoju lub ew. podróży wgłąb Bośni.Więc wsiadłem do auta i pojechałem do Dubrownika. Nikt mnie nie zatrzymał,nie kontrolował, nie pytał o Zieloną Kartę. Dwa razy sprawdzali dokumenty ( dowody osobiste) celnicy bośniaccy. Chorwaci tylko machali ręką. Oczywiście lepiej ją wziąć z Polski na wszelki wypadek,ale jeśli się jej nie ma to się przejedzie bez problemów te 10 km.


Pozdrawiam
Łukasz
Ostatnio edytowano 18.05.2017 19:56 przez P&Ł, łącznie edytowano 1 raz
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014
Re: Czy ktoś kupował zieloną kartę na granicy BiH?

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 18.05.2017 17:32

problem by był jesli na tych 10km miałbys wypadek,
czego nikomu nie zyczę,
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013
Re: Czy ktoś kupował zieloną kartę na granicy BiH?

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 18.05.2017 18:42

P&Ł napisał(a):Witam
Coś informacyjne w temacie Zielonej Karty.
Dzisiaj przejeżdżałem drogą z Makarskiej do Dubrownika.Nie wiedziałem o potrzebie posiadania Zielonej Karty w czasie planowania wyjazdu.Potem { po przeczytaniu postów na forum Cro.pl,a będąc już w Chorwacji} chciałem ją kupić na granicy z Bośnią. W tym celu zatrzymałem się na parkingu przy samej granicy, poszedłem zapytać o możliwość kupienia Zielonej Karty na Bośnię,celnika po stronie Chorwackiej. Gość powiedział mi ,że jeśli jestem tranzytem ( czyli tylko przejeżdżam przez teren BiH) nie muszę jej mieć.Konieczna byłaby w momencie postoju lub ew. podróży w głąb Bośni.Więc wsiadłem do auta i pojechałem do Dubrownika. Nikt mnie nie zatrzymał,nie kontrolował, nie pytał o Zieloną Kartę. Dwa razy sprawdzali dokumenty ( dowody osobiste) celnicy bośniaccy. Chorwaci tylko machali ręką. Oczywiście lepiej ją wziąć z Polski na wszelki wypadek,ale jeśli się jej nie ma to się przejedzie bez problemów te 10 km.


Pozdrawiam
Łukasz

Ja jak jechałem do Dubrownika była sytuacja dokładnie jak napisałeś i też się pytałem gdzie mogę zakupić itd.
Natomiast jadąc do Mostaru już na granicy pytali czy mam zieloną kartę i myślę ,że jakbym nie miał to byłby problem z wjazdem.
Lepiej zaopatrzyć się w zieloną kartę w Polsce chociażby ze względu na różnicę w cenie.
P&Ł
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.05.2017
Re: Czy ktoś kupował zieloną kartę na granicy BiH?

Nieprzeczytany postnapisał(a) P&Ł » 18.05.2017 19:50

Userzy 599 & max21
Oczywiście obaj macie rację i nie kwestionuję tego . ZDECYDOWANIE NAJLEPIEJ JEST MIEĆ ZIELONĄ KARTĘ ! :). Opisuję jednak sytuację jaka mi się przydarzyła.
Użytkownik usunięty
Re: Czy ktoś kupował zieloną kartę na granicy BiH?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2017 20:33

Zielona Karta nie jest potrzebna bośniackim policjantom czy innym bośniackim służbom , choć niekiedy ją sprawdzają. Ona jest potrzebna nam, aby w razie choćby lekkiej stłuczki nie mieć problemów. Ciężko to niektórym zrozumieć.
piomak
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 29.02.2016
Re: Czy ktoś kupował zieloną kartę na granicy BiH?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piomak » 19.05.2017 11:32

Zielonej Karta jest za darmo do OC krajowego, wystarczy tylko się upomnieć przy wystawianiu polisy OC
mari18
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2016
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 17.07.2017 12:12

Witam się:)
Nurtuje mnie pytanie...czy mając auto zarejestrowane w Niemczech na niemieckich tablicach i pełne ubezpieczenie tzw. AC i OC to trzeba w tym kraju wykupować jeszcze tzn"zieloną kartę" (nie wiem jak to się nazywa w niemczech)?? Czy może Niemców na terytorium BiH wpuszczają bezproblemowo...?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7954
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.07.2017 12:17

mari18 napisał(a):Witam się:)
Nurtuje mnie pytanie...czy mając auto zarejestrowane w Niemczech na niemieckich tablicach i pełne ubezpieczenie tzw. AC i OC to trzeba w tym kraju wykupować jeszcze tzn"zieloną kartę" (nie wiem jak to się nazywa w niemczech)?? Czy może Niemców na terytorium BiH wpuszczają bezproblemowo...?

Na teren BiH potrzebna jest "Zielona Karta", w Niemczech nazywa się to tak samo "Grüne Karte" https://de.wikipedia.org/wiki/Internati ... aftverkehr . Zapytaj w swoim towarzystwie ubezpieczeniowym, nie powinno być problemu z wydaniem jej. Miałem kilka lat temu zarejestrowane auto w Niemczech i nie było problemu z otrzymaniem GK.
mari18
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2016
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 17.07.2017 12:22

Dzięki śliczne za szybką odpowiedz...
I nie będzie problemu na granicy typu auto niemieckie a obywatelami są Polacy? Sory za takie pytanie ale nie mam kogo zapytać więc pytam tu bardziej doświadczonych ode mnie ludzi....Pozdrawiam
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 17.07.2017 17:11

mari18 napisał(a):Dzięki śliczne za szybką odpowiedz...
I nie będzie problemu na granicy typu auto niemieckie a obywatelami są Polacy? Sory za takie pytanie ale nie mam kogo zapytać więc pytam tu bardziej doświadczonych ode mnie ludzi....Pozdrawiam

A co to kogo obchodzi jakiej jesteś narodowośći !
Ważne by auto było przypisane do kogoś kto będzie w tym samochodzie.
Zielona karta jest raczej wydawana bezpłatnie do twojej polisy OC.
Jeśli jedziesz pożyczonym samochodem ! musisz mieć pozwolenie od właściciela przetłumaczone na ich język dla świętego spokoju .
Udanych spokojnych wakacji :)
sawax
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.06.2018
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) sawax » 29.06.2018 16:07

Witam. Gdzie na granicy BiH kupie zielona karte na do Czarnogóry.
Użytkownik usunięty
Re: zielona karta na granicy BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2018 16:10

sawax napisał(a):Witam. Gdzie na granicy BiH kupie zielona karte na do Czarnogóry.

Tak ciężko cofnąć się kilka stron wstecz - Lenistwo :!: :!: :!: :!: :!: :!:
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Czy ktoś kupował zieloną kartę na granicy BiH?

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 29.06.2018 22:42

Tak czytam ten wątek czytam i w końcu się nie dowiedziałem jak to jest z tą zieloną kartą na granicy BIH. Wyjeżdżam za 8 dni. Zielona karta do auta którym byłem w ubiegłym roku idziie pocztą a więc zero problemów. Jednak dzisiaj padł pomysł że jedziemy innym autem które na razie nie jest zarejestrowane i nie ma ubezpieczenia itd. Wszystkie formalności będą załatwiane w przyszłym tygodniu i w związku z tym że w zależności na jakiego ubezpieczyciela padnie przez rankomat.pl może się okazać że ZK nie dotrze do piątku do domu. Więc jak to jest z tymi zakupami na granicy?
zielak3
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 11.06.2014
Re: Czy ktoś kupował zieloną kartę na granicy BiH?

Nieprzeczytany postnapisał(a) zielak3 » 29.06.2018 22:55

Miałem tak w zeszłym roku jak jechałem do albani. Zielona karta z błędnymi danymi. Strach padł na cały wypad. Podjechałem do siedziby i otrzymałem od ręki. Co do ceny to nie podpowiem
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3843
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Czy ktoś kupował zieloną kartę na granicy BiH?

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 29.06.2018 23:45

piomak napisał(a):Zielona ...Karta jest za darmo do OC krajowego, wystarczy tylko się upomnieć przy wystawianiu polisy OC
.

...nie rozumiem w czym tkwi problem?

Co prawda nasi znajomi jej ostatnio nie mieli, ale również bez problemu przejechali :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Zielona karta do Dubrownika - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone