Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

co kosztuje tyle samo co w Polsce-jedzenie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 26.02.2010 20:48

asikx napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a): Kawa - kupiliśmy 50 gr żeby tylko wystarczyło na kilka ostatnich dni, bo też była droga jak cholera, ale ceny już nie pomnę.

Piszesz o kawie czy o napoju instant o smaku kawy?
Ziarnista mieszanka kawy Franck Espresso jest rewelacyjna w swojej cenie. Przewyższa wszystkie masówki włoskie w stylu Lavazza (fu) czy Segafredo.
Rafał

Popieram, my też kupujemy Franck Espresso i nasza gaggia nim nie pogardza.. Ale przyznam, że będąc na "wywczasie", gdzie raczej w apartamentach nie ma ekspresów do kawy, nie miałabym pomysłu, by kupować kawę i przygotowywać ją "po turecku" czy też "po polsku".. W Hr espresso w kafejce kosztuje 6 - 7 kn., a bijela kava 10-12....
Pozdrawiam
Dziadek Maciek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 26.02.2010 21:45

Wg mnie kawa Leszkowi nie smakowała z prostego powodu--Leszek zabiera dużo, bardzo dużo wody z Polski, a ta woda nie komponuje się właściwie z kawą chorwacką
Na wyjazd zabieram tylko to co akurat jest w lodówce i nie dotrzyma do naszego powrotu. Wszystkie inne specjały kupuję na miejscu, dla nas jest to normalne, pyszne jedzenie. :D
krakuscity
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 26.02.2010 22:34

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a): Ja mieszkam 365 dni w roku i żyję..
Tak , ale jaka Ty jesteś szczuplutka :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.02.2010 22:41

Leszek Skupin napisał(a):Żółty ser w sklepie wiejskim w Orasacu w 2006 roku ponad 40 zł za kg i to każdy jeden rodzaj 8O pomidory nie do zjedzenia a pomidorówka została wylana :( - zostały nam wtedy zupki z proszku :(... Kawa - kupiliśmy 50 gr żeby tylko wystarczyło na kilka ostatnich dni, bo też była droga jak cholera, ale ceny już nie pomnę.

Leszek ale pojechałeś... :)

u mnie też w wiejskim sklepiku np. cukier kosztuje ponad cztery złote... :)
Pomidory? - hmmm zastanawiam się czemu mogły nie być jadalne... bo zakładam, że były dojrzałe i świeże.
Widać masz delikatne podniebienie.

Co do kawy to nie wiem, nie piję od dosyć dawna, a jeżeli już to rozpuszczalną z dużym mlekiem, albo lodową.

Ser? Najdroższy jaki jadłem to kupiony w Zadarze jakiś "Paski" ewenement, chyba 80 zł/kg wyszło. Natomiast pakowane w markecie zwykłe żółte sery jakoś mnie ceną nie poraziły.

Mnie zawsze zastanawia tylko w Chorwacji mała różnica cen w pieczywie pomiędzy np. chlebem a bułkami. U nas przeciętna bułka stanowi około 10-20% ceny chleba, tam mam wrażenie, traktują drobne pieczywo jak rękodzieło. Podobnie pączki czy drożdżówki.
Nives
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nives » 26.02.2010 22:50

Interseal napisał(a):Mnie zawsze zastanawia tylko w Chorwacji mała różnica cen w pieczywie pomiędzy np. chlebem a bułkami. U nas przeciętna bułka stanowi około 10-20% ceny chleba, tam mam wrażenie, traktują drobne pieczywo jak rękodzieło.

Ale jesli o buleczki chodzi, czy nie wydaje ci sie ze sa znacznie smaczniejsze niz w Polsce?

A paczki, to zdecydowanie wole polskie, od Bliklego :P
asikx
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 27.02.2010 07:33

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Ale przyznam, że będąc na "wywczasie", gdzie raczej w apartamentach nie ma ekspresów do kawy, nie miałabym pomysłu, by kupować kawę i przygotowywać ją "po turecku" czy też "po polsku"

Ani po turecku, ani po polsku, lecz po prostu po włosku - moka :).
Zabieramy ze sobą kafetierkę, która zajmuje mniej więcej tyle miejsca, co dwa zrolowane kostiumy kąpielowe. Do tego świeża mielona kawa i problem ewentualnej dużej odległości do najbliższej kawiarni rozwiązany :).

Pozdrawiam
Rafał
darek1
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 27.02.2010 08:12

krakuscity napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a): Ja mieszkam 365 dni w roku i żyję..
Tak , ale jaka Ty jesteś szczuplutka :D

Szczuplutka bo nie ma co jeśc w Chorwacji :D . Wszystko drogie, a wybór mały. Ja wole jednak szereg produktów wziąść z Polski. Nie muszę uganiać się po sklepach, czytać po chorwacku co jest co i tracić czas. Po co mam płacić za ser 40 zł za kg skoro w Auchan zapłacę połowę tego za dobry ser ???? Zawsze jedzie nas rodzinami dużo, więc liczy się czas i szybkość przygotowania posiłków. Do tego dzieci sa wybredne itp. I tak ze wszystkim. W Chorwacji to kupuję, chleb, masło, pomidory, wino, małże, winiaki, cebulę, makarony, ziemniaki. Szereg artykułów spożywczych nie ma w Chorwacji. Punktów gdzie można zjeść szybki posiłek (gyros, kebab, hamburger, pierogi, naleśniki, paszteciki, rybkę ze smażalni w normalnej cenie - nie ma.

Żywić w Konobie to może się jedna lub dwie osoby ale nie dziesięć. Raz, że koszt duży dwa to brak możliwości biesiadowania :wink: (co nieco po kielichu lub po szklanie) w tyle osób. Pozdrawiam
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.02.2010 08:25

Należy rozróżnić co jest takie same jak w Pl a smakuje inaczej (gorzej) od tego co jest inne i dlatego smakuje inaczej... Jakoś nie mogę uwierzyć , że np. napój kawopodobny :) (tak pisze żeby nie urazić kawoszy, ja nim nie jestem) Nescafe Classic jest gorszy niż kupiony w PL.
woka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 27.02.2010 08:53

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):[ Wierz mi, że można przeżyć na tutejszych poroduktach i tutejszych cenach

Kasia ... nie "przeżyć" tylko żyć. :!:

Na wczasy należy zabrać obowiązkowo - paszport i pieniądze.
Żadnego "żarcia", ... przecież nie jedziemy na środek pustyni.

Mówiąc delikatnie (za siebie), głupio bym się czuł jakbym wyciągał w walizki "nasze żarcie". Chyba że na kempingu ale tutaj akurat nie jeżdzę.
muchador
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) muchador » 27.02.2010 08:54

Bocian napisał(a): Jakoś nie mogę uwierzyć , że np. napój kawopodobny :) (tak pisze żeby nie urazić kawoszy, ja nim nie jestem) Nescafe Classic jest gorszy niż kupiony w PL.

Wydaje mi się że jednak jest inny....
Chyba produkowany gdzieś indziej (nie pamiętam) i skierowany na rynek bałkański. Ale to nie znaczy że gorszy - po prostu trochę inaczej smakuje..
Tak samo (moim zdaniem) jest z napojami Coca-Cola.Comp. - przypominają te z Niemiec - są bardziej słodkie... Czyli niby takie same ale nie do końca..
A kawkę robiliśmy w Dżezbie -nie wiem czy dobrze napisałem - i nam smakowała - kupowaliśmy jakąś złotą ale nazwy nie pamiętam (droga była)
muchador
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) muchador » 27.02.2010 09:35

woka napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):[ Wierz mi, że można przeżyć na tutejszych poroduktach i tutejszych cenach

Kasia ... nie "przeżyć" tylko żyć. :!:

Mówiąc delikatnie (za siebie), głupio bym się czuł jakbym wyciągał w walizki "nasze żarcie". Chyba że na kempingu ale tutaj akurat nie jeżdzę.

Wenecja. Okolice Placu św Marka. 14.20. Obiad.
Na połamane bułeczki (blee włoskie, dmuchane) pyszna polska pasztetowa - i co? Można??
A inni jak chcą to niech idą do knajpki..
Pysznie - Taniutko - Swojsko
Tylko ludzie tak jakoś dziwnie patrzą - pewnie zazdroszczą
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.02.2010 09:36

pewnie zazdroszczą

Zapewne...
darek1
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 27.02.2010 09:59

Nives napisał(a):
Interseal napisał(a):Mnie zawsze zastanawia tylko w Chorwacji mała różnica cen w pieczywie pomiędzy np. chlebem a bułkami. U nas przeciętna bułka stanowi około 10-20% ceny chleba, tam mam wrażenie, traktują drobne pieczywo jak rękodzieło.

Ale jesli o buleczki chodzi, czy nie wydaje ci sie ze sa znacznie smaczniejsze niz w Polsce?

A paczki, to zdecydowanie wole polskie, od Bliklego :P

Bez przesady. Smakują Ci bo masz czas i jesteś na urlopie - tak Ci się wydaje tylko. Mnie na urlopie na działce to chleb wiejski z smalcem i cebulą smakuje. Wybór u nas bułek jest ogromny. Asortyment produktów polskich jest o niebo lepszy i smaczniejszy. Czego u nas nie ma - owoców morza i tylko tyle. Cudze chwalicie, a swojego nie widzicie. Polska to kraj, który pół Europy by wyżywił.
Nives
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nives » 27.02.2010 10:11

darek1 napisał(a):Cudze chwalicie, a swojego nie widzicie.

dla mnie i chorwackie i polskie jest moje 8)

naprawde uwazam ze jesli o slone pieczywo chodzi (rogaliki, itp.....z wyjatkiem chleba, oczywiscie), to mi polskie nie smakuje.

jesli o chleb chodzi, to czeski i niemiecki mi bardziej smakuja niz polski.

jesli o pierogi chodzi, to polskie :P
mirko
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 27.02.2010 10:14

W Polsce nie byłem przez długi czas, aby porównywać ceny. Myślę, że żywność w Chorwacji jest bardzo droga. Osobiście, moje wydatki dla zywność są 50% moich dochodów.

Każdego dnia coraz więcej "nurków w kontenerach". :cry:
To czarna statystyka zicia w Chorvacji.

:cry:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

co kosztuje tyle samo co w Polsce-jedzenie - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019