Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ciao! Salve! Apulia! 10 dni na obcasie Włoch, 2019

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.10.2019 23:17

Poczytaj sobie: https://www.fly4free.pl/forum/uwaga-na- ... 621,125788 ja trafiłam dosłownie na kilka pozytywnych opinii o tej wypożyczalni, na negatywnych dużoooo więcej...
Może coś tu znajdziesz: https://www.fly4free.pl/forum/wynajem-a ... a#p1122203
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8673
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 27.10.2019 23:40

lotnikwsk napisał(a):Odnośnie wypożyczalni kusi mnie ta rezerwacja w Goldcar bez karty kredytowej, wolę więcej zapłacić za ubezpieczenie bo kartę i tak mam tylko na 3 tyś zł.

To jest oferta bez depozytu? Czy zostawiasz kwotę w gotówce?
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 28.10.2019 14:13

marze_na napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):Odnośnie wypożyczalni kusi mnie ta rezerwacja w Goldcar bez karty kredytowej, wolę więcej zapłacić za ubezpieczenie bo kartę i tak mam tylko na 3 tyś zł.

To jest oferta bez depozytu? Czy zostawiasz kwotę w gotówce?

Niby nic nie blokują na karcie i nie zostawiasz żadnej gotówki tylko ubezpieczenie jest wysokie :roll:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2212
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 28.10.2019 14:55

lotnikwsk napisał(a):Odnośnie wypożyczalni kusi mnie ta rezerwacja w Goldcar bez karty kredytowej, wolę więcej zapłacić za ubezpieczenie bo kartę i tak mam tylko na 3 tyś zł.


Jeśli to ten sam Goldcar, jeśli ... To korzystaliśmy 3 lata temu, ale w Hiszpanii. Właśnie tam zwiedzając Andaluzję, braliśmy ze znajomymi samochód, w pakiecie "Full relax cover" ;) Wszystko było ok, bez żadnych blokad na karcie kredytowej. Jedyną blokada było około 100 EUR za tankowanie, gdybyśmy nie oddali pełnego baku. Zwrot znajomy dostał po kilku dniach.
Pamiętam, że warunkiem było tylko posiadanie karty debetowej. Samochód nawet nie był sprawdzany przy zwrocie, kluczyki i dokumenty zostały wrzucone do wrzutni depozytowej.
Ale wiem, to inny kraj był ... ;)

pozdrawiam, Michał
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 28.10.2019 16:44

majkik75 napisał(a):
lotnikwsk napisał(a):Odnośnie wypożyczalni kusi mnie ta rezerwacja w Goldcar bez karty kredytowej, wolę więcej zapłacić za ubezpieczenie bo kartę i tak mam tylko na 3 tyś zł.


Jeśli to ten sam Goldcar, jeśli ... To korzystaliśmy 3 lata temu, ale w Hiszpanii. Właśnie tam zwiedzając Andaluzję, braliśmy ze znajomymi samochód, w pakiecie "Full relax cover" ;) Wszystko było ok, bez żadnych blokad na karcie kredytowej. Jedyną blokada było około 100 EUR za tankowanie, gdybyśmy nie oddali pełnego baku. Zwrot znajomy dostał po kilku dniach.
Pamiętam, że warunkiem było tylko posiadanie karty debetowej. Samochód nawet nie był sprawdzany przy zwrocie, kluczyki i dokumenty zostały wrzucone do wrzutni depozytowej.
Ale wiem, to inny kraj był ... ;)

pozdrawiam, Michał

Dzięki Michał, właśnie o taką odpowiedź mi chodziło, tą opcję relax cover mam na myśli, czyli blokują tylko za paliwo?
Przynajmniej wiem że ta opcja działa
Pozdrawiam Krzysiek
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2212
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 28.10.2019 16:58

lotnikwsk napisał(a):Dzięki Michał, właśnie o taką odpowiedź mi chodziło, tą opcję relax cover mam na myśli, czyli blokują tylko za paliwo?
Przynajmniej wiem że ta opcja działa
Pozdrawiam Krzysiek


Ale słuchaj, asekuracyjnie odpiszę ;) To jest moja opinia i moje doświadczenie. W Hiszpanii ;)
Ale pamiętam ze znajomym przeglądaliśmy wiele ofert i ta wydała się najmniej ryzykowna - tam. I taka się okazała ...

Ale jak czytam tu bardziej zaznajomione z Włochami forumowiczki, to chyba faktycznie trzeba postawić na dobre ubezpieczenie od wszystkiego ... :roll:

pozdrawiam, Michał
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 28.10.2019 18:15

Też tak myślę :roll:
... już nie śmiecimy bo nas z tąd przegonią :mrgreen:
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 28.10.2019 18:50

Spoko, spoko.
Sama nie tak dawno przeżywałam rozterki, więc wiem, że ten temat nieco :roll: spędza sen z powiek.
To był nasz największy problem.
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 28.10.2019 21:16

We Włoszech dłużej niż przejazdem nie byłem, ale od czasu do czasu zerkam. Apulia - już kilka razy widziałem we wpisach. Widokowo fajnie, ale te miejskie przyciągnęły mnie tą fotką.
1 (44).jpg

:)
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 30.10.2019 19:59

Jer napisał(a):We Włoszech dłużej niż przejazdem nie byłem, ale od czasu do czasu zerkam. Apulia - już kilka razy widziałem we wpisach. Widokowo fajnie, ale te miejskie przyciągnęły mnie tą fotką.

:)


Może warto zatrzymać się kiedyś na dużej w tym kraju?
Osobiście najlepiej czuję się południu Włoch.

Na resztę fotki będziesz musiał poczekać :smo: Aż na dobre opuścimy Otranto.
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 30.10.2019 20:24

Teraz naszym jedynym i słusznym celem jest plażowanie.
Mieliśmy podjechać na plaże, z której podziwiać można dwie skały Le Due Sorelle. Tam jednak nie ma bezpośredniego dojazdu do plaży, więc wybraliśmy Ponte dei Laghi Alimini, gdzie już wcześniej widzieliśmy wiele wolnych miejsc parkingowych, a plaża jest tuż obok.
Plaża piaszczysta. Piach włazi wszędzie i chyba dlatego nie robiłam wcześniej zdjęć, a obudziłam się dopiero niedługo przed końcem plażowania. Zebraliśmy się ok. 17.15
Kilka zatem fotek
1 (1).jpg
1 (2).jpg


1 (3).jpg
1 (4).jpg

1 (5).jpg
1 (6).jpg
1 (7).jpg


Piach mieliśmy wszędzie, więc po powrocie do domu najpierw ablucje. Potem mieliśmy iść na miasto coś zjeść.
I tu jakoś duch w narodzie umarł :(
Nikomu się nie chce. Gdyby jedna osoba pogoniła resztę towarzystwa, to pewnie byśmy się zebrali. Ale nikt taki się nie znalazł (zwykle ja i koleżanka dopingujemy).
Myślę, że słonko, które mocno grzało cały dzień tak nas osłabiło.
Zjeść coś jednak trzeba.
Prawdziwi mężczyźni postanowili stanąć na wysokości zadania i strawę dostarczyć do domu.
Na polowanie ruszyli z kluczykami od samochodu w dłoni i kasą w kieszeni.

Po niezbyt długim czasie wracają triumfalnie niosąc mrożoną pizze :roll:
Powstrzymałam się od niepochlebnych komentarzy i dobrze zrobiłam (spodziewałam się pizzy, ale z knajpy).
Rzeczony produkt na obrazku.
IMG_20191002_201925.jpg

W pudełku były trzy pizze. Panowie wydali na posiłek bajońską kwotę, bo całe 5 euro (akurat była promocja).
Wybrali sugerując się, których pudełek było najmniej na stoisku, bo one były różniste.
Zgodnie z przepisem wsadziliśmy pizze do piekarnika i po chwili mogliśmy zatopić zęby w produkcie.
I powiem Wam, że z czystym sumieniem mogę ten zestaw polecić. Naprawdę była smaczna.
No… przynieśli też napój.
IMG_20191003_200311.jpg

Szklaneczkę wypiłam. Za winem średnio przepadam, a znać to już się nie znam. Szału z pewnością nie było :wink:
Można było planować następny dzień.
Co wymyśliliśmy? O tym w następnym odcinku.
Powiem tylko, że lazurów nie będzie.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8673
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 30.10.2019 20:49

aga_stella napisał(a):Plaża piaszczysta

Czyli jedynie słuszna :oczko_usmiech: .



aga_stella napisał(a):Po niezbyt długim czasie wracają triumfalnie niosąc mrożoną pizze

Szczerze się uśmiałam :lol: .
Mrożona nie mrożona, ważne ze smakowała.
Naszym szczytem lenistwa (i oszczędności zarazem :wink: ) były paczkowane tortelini z lodówki w conadzie :mrgreen: .
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 02.11.2019 21:32

aga_stella napisał(a):
Jer napisał(a):We Włoszech dłużej niż przejazdem nie byłem, ale od czasu do czasu zerkam. Apulia - już kilka razy widziałem we wpisach. Widokowo fajnie, ale te miejskie przyciągnęły mnie tą fotką.

:)


Może warto zatrzymać się kiedyś na dużej w tym kraju?
Osobiście najlepiej czuję się południu Włoch.

Na resztę fotki będziesz musiał poczekać :smo: Aż na dobre opuścimy Otranto.


Kilka razy planowałem dłuższy wypad do tego kraju. Celowałem w południe Włoch właśnie, ale...
trudno to opisać, mam pewną niechęć do ludzi z tego kraju. Spotkałem się z nimi w kilku krajach i zawsze byli dla mnie za bardzo głośni, bezczelni i próbowali mnie oszukać.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2212
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 02.11.2019 21:44

Jer napisał(a):... mam pewną niechęć do ludzi z tego kraju. Spotkałem się z nimi w kilku krajach i zawsze byli dla mnie za bardzo głośni, bezczelni i próbowali mnie oszukać.


Jakbym się sam słyszał ... Ale też ja Ci odpowiem, że nie taki wilk straszny ... ;)
Zacznij od Rzymu - warto 8)

pozdrawiam, Michał
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 03.11.2019 17:52

marze_na napisał(a):
aga_stella napisał(a):Plaża piaszczysta

Czyli jedynie słuszna :oczko_usmiech: .


Bez komentarza :smo:

marze_na napisał(a):Szczerze się uśmiałam :lol: .


No nie dziwię się, gdzie jak gdzie, ale we Włoszech mrożonka :roll: (pewnie Ci chodziło też o grę słów. No cóż wspięłam się do kostek Sztaudyngera :oczko_usmiech: )

marze_na napisał(a):Mrożona nie mrożona, ważne ze smakowała.
Naszym szczytem lenistwa (i oszczędności zarazem :wink: ) były paczkowane tortelini z lodówki w conadzie :mrgreen: .


No to możemy sobie łapkę podać :lol:

Jer napisał(a):
Kilka razy planowałem dłuższy wypad do tego kraju. Celowałem w południe Włoch właśnie, ale...
trudno to opisać, mam pewną niechęć do ludzi z tego kraju. Spotkałem się z nimi w kilku krajach i zawsze byli dla mnie za bardzo głośni, bezczelni i próbowali mnie oszukać.


Rozumiem niechęć, ale warto chyba sprawdzić jak tam jest. Weź byka za rogi :smo:
W różnych miejscach byłam, ale jakoś niemiłych sytuacji nie doświadczyłam. Raczej odwrotnie, zawsze chętnie pomagali. A jak się zna parę słów po włosku, to jest jeszcze milej.

majkik75 napisał(a):
Jer napisał(a):... mam pewną niechęć do ludzi z tego kraju. Spotkałem się z nimi w kilku krajach i zawsze byli dla mnie za bardzo głośni, bezczelni i próbowali mnie oszukać.


Jakbym się sam słyszał ... Ale też ja Ci odpowiem, że nie taki wilk straszny ... ;)
Zacznij od Rzymu - warto 8)

pozdrawiam, Michał


Pewnie, że Rzym warto odwiedzić.
Moja miłość do Włoch zaczęła się jednak dawno temu na Sycylii. W tym roku znów tam byłam i nie zawiodłam się - tam czułam, że żyję. Tylko wylądowałam, a na gębie już był banan :smo:
Dlatego polecam Sycylię, a miasto na krótki wypad - Palermo.
Tanio dolecisz, dojedziesz komunikacją miejską do centrum (odpada wypożyczenia auta :roll: ) i będziesz w super miejscu.
Spróbuj...., a potem pogadamy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia

cron
Ciao! Salve! Apulia! 10 dni na obcasie Włoch, 2019 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone