Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ciao! Salve! Apulia! 10 dni na obcasie Włoch, 2019

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8673
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 23.10.2019 21:43

Żadnych skojarzeń czy podtekstów 8O . Słowo!
Mnie się po prostu bardzo ten fragment wybrzeża z wieżą spodobał :D .
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18332
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.10.2019 07:48

Pięknie tam jest , ale jednak dość daleko na krótki wypad , a nie wszyscy członkowie naszej ekipy mogą latać :roll:
Póki co pozostaje śledzić relacje . . .


Pozdrawiam
Piotr
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 25.10.2019 19:45

marze_na napisał(a):Żadnych skojarzeń czy podtekstów 8O . Słowo!
Mnie się po prostu bardzo ten fragment wybrzeża z wieżą spodobał :D .


Gdybyś dała, którekolwiek inne zdjęcie do cytatu, to bym nic nie mówiła :smo: .

marze_na napisał(a):
Gdybyś kiedyś planowała podbój Kampanii albo miała ochotę na spacer po Wrocławiu to dzwoń śmiało. Służę radą :D .


Dzięki bardzo.
Jakby co uprzedzę Cię SMS-em, cobyś męża nastawiła :oczko_usmiech:
Czytałam na forum Twój przewodnik po Wrocławiu, znakomity. Ale masz jak w banku, że zadzwonię.


piotrf napisał(a):Pięknie tam jest , ale jednak dość daleko na krótki wypad , a nie wszyscy członkowie naszej ekipy mogą latać :roll:
Póki co pozostaje śledzić relacje . . .

Pozdrawiam
Piotr


Na krótki wypad, to faktycznie daleko. Ale jeśli uda się jechać na nieco dłużej (myślę, że ponad 2 tygodnie), to można pokusić się o jazdę autem.
Niemniej samolot leci tak szybko, że po wylądowaniu pomyślałam: nareszcie mamy fajny czasy - rano jestem w domu, a w południe na krańcu Europy. O rany i ja rozważałam jazdę autem? (kiedyś patrzyłam pod tym kątem na mapę)
Lubię latać samolotem, ale nie lubię długich lotów.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 26.10.2019 21:20

Fajna wyprawa :D
Kiedyś tak od niechcenia też kupiłem bilety do Bari :mrgreen:
Z tymi wypożyczalniami to rzeczywiście jest kosmos i jestem w czarnej d.. :roll:
co sądzisz o Goldcar super relaks bez wkładu własnego, :roll:
pozdrawiam Krzysiek :papa:
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 27.10.2019 19:23

lotnikwsk napisał(a):Fajna wyprawa :D
Kiedyś tak od niechcenia też kupiłem bilety do Bari :mrgreen:
Z tymi wypożyczalniami to rzeczywiście jest kosmos i jestem w czarnej d.. :roll:
co sądzisz o Goldcar super relaks bez wkładu własnego, :roll:
pozdrawiam Krzysiek :papa:


A kiedy lecisz?

O Goldcar parę postów wcześniej pisała Marzena i Piekara - padły słowa najgorsza wypożyczalnia.
Trudno tu doradzać.
Jedyne co mogę zasugerować, to zdecydować się na jedną czy dwie i wtedy odszukać umowy najmu i spokojnie je przeczytać oraz popatrzeć na opinie (najwięcej znajdziesz chyba na TripAdvisor).
Tak jak już pisałam korzystałam z Hertza i wszystko było ok, więc ich mogę polecić.
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 27.10.2019 19:47

Wracając do auta mogliśmy jeszcze popatrzeć na ekipę montującą świąteczne dekoracje.
1 (64).jpg

Kwiatki w październiku też mają się dobrze
1 (53).jpg


A te rosły sobie przy parkingu. na którym staliśmy
1 (54).jpg


Odjazd :!:
Teraz naszym celem jest Grotta della Poesia
Parkujemy na dużym parkingu (w październiku jest już bezpłatny). Auto trochę się nieco pokryje kurzem, gdyż nawierzchnia jest naturalna.
Naprzeciwko jest park archeologiczny Roca Vecchia. My jednak od razu kierujemy się w stronę morza.
No i jest. Kolor wody jest wspaniały
To pierwszy widoczek jaki widzimy
1 (13).JPG

Tu kilka kroków dalej – kolor wody zachwyca
1 (72).jpg
1 (73).jpg


Jeszcze kilka kroków i widzimy - Grotta della Poesia, czyli naturalny basen między skałami. Zaliczany jest do 10 najpiękniejszych na świecie według National Geographic.

1 (14).JPG
1 (79).jpg

1 (74).jpg
1 (75).jpg


Do groty można zejść, gdyż w skałach wykuto schody. Woda ma piękny lazurowy kolor i jest krystalicznie czysta.
1 (77).jpg

Niektórzy idą na czterech łapach :oczko_usmiech:
(Nie schodziłam, bo mam dziwne lęki, więc nie napiszę nić o skali trudności)
Na oko jest dobrze.
1 (17).JPG

Misiek się kąpał i był zachwycony.
Słońca jak na październik mocno przypiekało. Na szczęście jedna z nisz skalnych była wolna.
Widoczek z niej był taki
1 (80).jpg


Tu plaża dla fakirów :oczko_usmiech:
1 (88).jpg
1 (91).jpg


Powoli wracamy.
Parking jest parę kroków za największym budynkiem.
DSC02612.JPG
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.10.2019 20:27

Super miejsce. Na pewno bym z możliwości kąpieli skorzystała. A co to za ranking tych skalny oczek? Masz linka zapisanego, bo nigdy się z takim rankingiem nie spotkałam...
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8673
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 27.10.2019 20:35

Poezja jest świetna! Zwłaszcza poza sezonem, kiedy nie ma tłumów.

Paweł długo mnie namawiał, żebyśmy wypłynęli z basenu na otwarte morze, bo bałam się płynąć przez skalny tunel :mrgreen: .
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 27.10.2019 20:49

piekara114 napisał(a):Super miejsce. Na pewno bym z możliwości kąpieli skorzystała. A co to za ranking tych skalny oczek? Masz linka zapisanego, bo nigdy się z takim rankingiem nie spotkałam...


Czytałam o tym na jakimś włoskim lub angielskim blogu oraz we włoskiej gazecie. Jak informacja pojawiła się dwa razy, więc uznałam, że jest chyba prawdziwa.
Linka musiałabym szukać, gdyż w pierwszej kolejności skopiowałam relację Marzeny i do niej dorzucałam znalezione jeszcze informacje.

marze_na napisał(a):Poezja jest świetna! Zwłaszcza poza sezonem, kiedy nie ma tłumów.

Paweł długo mnie namawiał, żebyśmy wypłynęli z basenu na otwarte morze, bo bałam się płynąć przez skalny tunel :mrgreen: .


Gratulacje za przepłynięcie!
Takie numery, to nie dla mnie, ale Misiek przepłynął i zachwycony był. Woda w grocie ponoć była zdecydowanie cieplejsza niż w otwartym morzu.
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 27.10.2019 21:26

Zachwyceni wsiadamy do auta i jedziemy kilka kilometrów w kierunku południowym do Sant’Andrea.
W relacji Marzeny zdjęcia mnie urzekły. Był to więc punkt obowiązkowy naszej wycieczki. I faktycznie nie zawiodłam się.
Pięknie, pięknie, jeszcze pięknej …. itd.
Jakoś mi słów brakuje, lepiej chyba popatrzeć, a najlepiej zobaczyć na własne oczy 8O
1 (39).JPG
2 (3).jpg


2 (5).jpg

Wybrzeże nieco przypomina Algarve choć oczywiście skala jest nieporównywalnie mniejsza
2 (9).jpg

1 (17).JPG

Lazury, turkusy i tym podobne kolory :D
2 (12).jpg
2 (14).jpg

2 (19).jpg


No to idziemy zerknąć co widać po drugiej stronie (za bazą wojskową)
1 (13).JPG


Jeszcze rzut oka w tył
1 (12).JPG

i idziemy dalej
1 (8).JPG


Jest też mała plaża
1 (2).JPG


i jeszcze jeden widoczek
2 (21).jpg


Wracamy do auta. W październiku parking jest bezpłatny.
W sezonie kosztuje 1,30 euro za godzinę. Minimalna opłata za 1/2 godziny 0,65 euro.
Ostatnio edytowano 27.10.2019 21:31 przez aga_stella, łącznie edytowano 1 raz
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4722
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 27.10.2019 21:30

aga_stella napisał(a):Teraz naszym celem jest Grotta della Poesia

Tutaj na pewno bym wskoczyła do wody. Piękne miejsce.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4722
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 27.10.2019 21:40

aga_stella napisał(a):Zachwyceni wsiadamy do auta i jedziemy kilka kilometrów w kierunku południowym do Sant’Andrea.
W relacji Marzeny zdjęcia mnie urzekły. Był to więc punkt obowiązkowy naszej wycieczki. I faktycznie nie zawiodłam się.
Pięknie, pięknie, jeszcze pięknej …. itd.
Jakoś mi słów brakuje, lepiej chyba popatrzeć, a najlepiej zobaczyć na własne oczy 8O

Chciałabym zobaczyć na własne oczy, ale na razie nie ma na to szans. Oglądam więc u Ciebie i podziwiam.
Piękne te widoczki.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 27.10.2019 21:43

aga_stella napisał(a):A kiedy lecisz?

Lecimy 7 grudnia z Krakowa (wiem to nietypowa pora ale do wiosny daleko a mnie tak jakoś nosi) :roll:
Odnośnie wypożyczalni kusi mnie ta rezerwacja w Goldcar bez karty kredytowej, wolę więcej zapłacić za ubezpieczenie bo kartę i tak mam tylko na 3 tyś zł.
pozdrawiam
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 27.10.2019 22:33

megidh napisał(a):Chciałabym zobaczyć na własne oczy, ale na razie nie ma na to szans. Oglądam więc u Ciebie i podziwiam.
Piękne te widoczki.


Jak się bardzo chce, to da radę. Nie sądziłam, że tam polecę w tym roku.

lotnikwsk napisał(a):
Odnośnie wypożyczalni kusi mnie ta rezerwacja w Goldcar bez karty kredytowej, wolę więcej zapłacić za ubezpieczenie bo kartę i tak mam tylko na 3 tyś zł.
pozdrawiam


Wybór należy do Ciebie, ale kilka minut poczytałam opinie, a wręcz całe artykuły (dziennikarskie śledztwa też były) na temat tej firmy. Osobiście bym u nich nie wypożyczyła. Popatrz może jeszcze co piszą niż podejmiesz ostateczną decyzję.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 27.10.2019 22:56

Dzięki
Jeszcze mam trochę czasu, tym bardziej że to nie sezon
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ciao! Salve! Apulia! 10 dni na obcasie Włoch, 2019 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone