Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Włoch przez Przełęcz Świętego Gotarda

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.10.2019 21:36

majkik75 napisał(a):Dołączę się do zachwytu nad szczegółowością relacji. To tak z głowy 8O , czy wspomagasz się internetem ;) ?

Oczywiście, że korzystam z Internetu, przewodników itd., ale też przygotowywałem się dość dokładnie do tej wyprawy.
Sam jestem organizatorem i przewodnikiem, to muszę wiedzieć. :oczko_usmiech: Jednak już drugiej takiej relacji, w moim wykonaniu, pewnie nie będzie. :D
majkik75 napisał(a):Co do Toskanii, to ten dzień z San Gimigiano, Volterrą i Sieną, mieliśmy identyczny, tylko w odwrotnej kolejności. Siena była na końcu a potem ta widokowa droga za nią, żeby popatrzeć na zachody słońca ;) Jest moja relacja też z Toskanii tutaj, byliśmy w sierpniu 2017.
My stacjonowaliśmy w Castiglioncello, to przy tej słynnej plaży Rosignano Solvay ;)

Wiem, wiem, czytałem. :wink:
majkik75 napisał(a):No i Rzym, widzę te same miejsca ... Współczuję pogody w czasie zwiedzania Koloseum, faktycznie w taką ulewę, odbiera cała przyjemność.

To była katastrofa. Dobrze, że udało się wrócić i zwiedzić Forum Romanum.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.04.2024 09:55

Zajrzałem ponownie, bo tylko tutaj pamiętam pokazaną GgHAs.
Waldek zrobiłeś dobrą, trwałą robotę opisową i pokazową, do której można wrócić.
Edelweisspitze jednak wolałbym podjechać, niż z buta - brak czasu.

Plan obejmuje nocleg w Heiligenblut - jeżeli będą miejsca, a na drugi dzień przejazd trasą z kolejnym między noclegiem.

Na samą trasę zostawiam 2,5godz zapasu, na Edelweiss oraz Franz Josef i zdjęcia po drodze, mam nadzieję, że wystarczy.
Mam nadzieję, że będzie cieplej niż przy Waszym tripie.


Oby wyjazd w ogóle wypalił.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.04.2024 10:13

te kiero napisał(a):Oby wyjazd w ogóle wypalił.

Trzymam kciuki i będę kibicował. :)
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Do Włoch przez Przełęcz Świętego Gotarda - strona 39
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone