Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja ceny 2012

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kasia_P
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 12.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia_P » 24.08.2012 23:05

Bardziej się zgodzi jak powiem, że nie mam pojęcia ile ważył ten kawałek? :))))
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.08.2012 23:11

Kasia_P napisał(a):Bardziej się zgodzi jak powiem, że nie mam pojęcia ile ważył ten kawałek? :))))


3,67 kg :oczko_usmiech: :papa:
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 24.08.2012 23:13

Janusz Bajcer napisał(a):
PETERENZO napisał(a):Nie wiem jak to Janusz policzył, ale niech będzie :smo:


Pi razy oko :oczko_usmiech:


Jakby tego 12-to kilowego arbuza podzielił przez "Pi" to cena byłaby z niewielkim rabatem :oczko_usmiech:

A więc tak to policzyłeś :wink:

Teraz kumam :wink: :D
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 24.08.2012 23:15

Kasia_P napisał(a):Bardziej się zgodzi jak powiem, że nie mam pojęcia ile ważył ten kawałek? :))))


Był pewnie smaczny - a to najważniejsze :oczko_usmiech:
piszpunta
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 08.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piszpunta » 27.08.2012 00:48

poniżej zdjęcie menu z przydrożnego grilla obok Nemiry leżącej kilka kilometrów na wschód od miasta Omiš. Jedzenie jest tam pyszne.
Obrazek
Obrazek
zdjęcia z przed kilku dni wiec ceny aktualne
hunrid
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hunrid » 27.08.2012 02:21

Jako kucharz wycieczki mam prośbę o subiektywne opinie odnosnie tego co zabrac.

Bo nie bedę ukrywał, że jako studenci to kasą nie szastamy.

Jedziemy po sezonie, bo pod koniec września (oby była pogoda).

I wiadomo, że kilka razy skoczymy na jakiś obiadek czy cuś ale czy zabierać z Polski cały ekwipunek w stylu, mięso, makaron, ryż, serki, olej, przyprawy itd. czy też kupić większość tam

Bo warzywa raczej na miejscu. A jedziemy do Primostenu, więc jak wyszukałem to najbliższy Lidl w Sibeniku...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.08.2012 08:17

Ekipa jada treściwie, czy objętościowo?

W Cro drogie są wędliny i musicie na to zwrócić uwagę.
W tym roku przy sierpniowych upałach spokojnie schodziły u nas 4 duże butelki Jamnicy i Jana, nie licząc innych napojów w konobach.
Można także ogarnąć temat kranówką.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 27.08.2012 08:55

hunrid napisał(a):Jako kucharz wycieczki mam prośbę o subiektywne opinie odnosnie tego co zabrac.

Bo nie bedę ukrywał, że jako studenci to kasą nie szastamy.

Jedziemy po sezonie, bo pod koniec września (oby była pogoda).

I wiadomo, że kilka razy skoczymy na jakiś obiadek czy cuś ale czy zabierać z Polski cały ekwipunek w stylu, mięso, makaron, ryż, serki, olej, przyprawy itd. czy też kupić większość tam

Bo warzywa raczej na miejscu. A jedziemy do Primostenu, więc jak wyszukałem to najbliższy Lidl w Sibeniku...

Mięso to kosztuje bez promocji 100% drożej. Reszta też jest droższa, może nie tak jak mięso, sery żółte ale są. Jeśli nie macie kasy to weżcie ze sobą jedzenie tak pi razy drzwi.


To ceny z Konzuma i Lidla - promocyjne oczywiście bo tylko w tym przypadku podawane są ceny.
http://www.konzum.hr/Aktualno/Uvod.aspx
http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/lidl_hr
hunrid
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hunrid » 27.08.2012 12:20

FUX napisał(a):Ekipa jada treściwie, czy objętościowo?



no właśnie kobitki mogą coś kręcić nosem, więc trzeba treściwie.


Dzieki wielki za odpowiedzi.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.08.2012 12:28

Wyżywienie jest droższe, ale bez przesady.
Jadąc autem, weźcie jakieś polskie krakusy w puszce, jeżeli będziecie mieli lodówkę turystyczną lub coś zbliżonego, to do środka zamrożoną wodę mineralną i do tego zawakowane suche wędliny.
Makarony, ryże i tak przywieziecie do Polski...

Przestawcie się bardziej na przekąski warzywa, owoce, jakiś burek czy pączek dla słodkich du..k.
Pieczywo kupujcie przy piekarniach, jeżeli są, a nie w punktach, które tylko sprzedają; w tych pierwszych są bardziej świeże.
sieka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 22.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieka » 27.08.2012 16:57

My jedziemy we wrześniu... Mam nadzieję, że ceny będą niższe :)
Zresztą wybieramy się na Peljesac, tam podobno chatę ma Makłowicz to go znajdziemy - niech ugotuje coś rodakom ;)
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 27.08.2012 17:20

mieszkalem drzwi w drzwi z Chorwatem ze Slavonskiego Brodu dla nizorientowanych to 500 km od morza w lewo od Zagrzebia i on mowil ze u nich ceny sa takie same jak w studenacach i konzumach na wybrzezu czyli wyzsze niz w polsce.Tak wiec nie liczylbym na jakas obnizke we wrzesniu tak tu jest i koniec.A zywiacy sie w konobach i tak maja 4 razy drozej niz ci ktorzy potrafia z miejscowych produktow cos wyczarowac na stol.Wlasnie zajmujemy sie obserwowaniem czechow ktorzy przyjechali obladowani jak cyganie 3 lodowki zgrzewki piwa i wody i wzbudzaja w nas smiech my wzielismy torbe suchego zarcia i polowe zawieziemy z powrotem albo zostawimy bo
1 ile razy mozna jesc makaron
2 kiedys trzeba pojesc tutejszych rybek
3 innych specjalow
4 w tym goracu wogole nie chce sie jesc
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.08.2012 18:08

Ja bym się za bardzo nie śmiał; Włochów kiedyś, włącznie z krajalnicą do wędlin i tosterem, zapier.... na kwaterę widziałem.
O takich drobiazgach jak kartony pasty i pomidorów w różnej postaci nawet nie wspominam...
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 27.08.2012 18:48

FUX napisał(a):Ja bym się za bardzo nie śmiał; Włochów kiedyś, włącznie z krajalnicą do wędlin i tosterem, zapier.... na kwaterę widziałem.
O takich drobiazgach jak kartony pasty i pomidorów w różnej postaci nawet nie wspominam...


To prawda,to prawda.
Motyl35
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Motyl35 » 27.08.2012 19:32

wermar napisał(a):mieszkalem drzwi w drzwi z Chorwatem ze Slavonskiego Brodu dla nizorientowanych to 500 km od morza w lewo od Zagrzebia i on mowil ze u nich ceny sa takie same jak w studenacach i konzumach na wybrzezu czyli wyzsze niz w polsce.Tak wiec nie liczylbym na jakas obnizke we wrzesniu tak tu jest i koniec.A zywiacy sie w konobach i tak maja 4 razy drozej niz ci ktorzy potrafia z miejscowych produktow cos wyczarowac na stol.Wlasnie zajmujemy sie obserwowaniem czechow ktorzy przyjechali obladowani jak cyganie 3 lodowki zgrzewki piwa i wody i wzbudzaja w nas smiech my wzielismy torbe suchego zarcia i polowe zawieziemy z powrotem albo zostawimy bo
1 ile razy mozna jesc makaron
2 kiedys trzeba pojesc tutejszych rybek
3 innych specjalow
4 w tym goracu wogole nie chce sie jesc


...właśnie wróciłem z Cro, i mam inne zdanie...Jedzenie w knajpach (Zadar, Krka) jest bardzo przeciętne, a jednocześnie drogie. Obiad czy kolacja (bez szału, dania ze średniej półki) dla 4 osób to wydatek minimum 150-200 zł. Po piątej wizycie w lokalu stwierdziliśmy, że smaczniej (i dużo taniej) jest jednak zrobić coś samemu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Chorwacja ceny 2012 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone