Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ceny noclegów

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tatuś
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 06.06.2006
ceny noclegów

Nieprzeczytany postnapisał(a) tatuś » 06.06.2006 17:29

Plądruję internet od kilku dni i wiem już prawie wszystko oprócz jednego:
ile naprawdę kosztuje apartament (środkowa lub południowa Dalmacja, pierwszy tydzień lipca, 7 noclegów, małżeństwo + dziecko 10 lat).
Na forum piszecie, że spanie kosztuje ok. 9-11 eur/osobę/noc.
Na stronach biur turystycznych trudno znaleźć coś poniżej 50,- eur za apartament, częściej jest ponad 400,- eur za tydzień, tj ok. 20 eur od osoby, chyba że chlewik za 15 eur/os./noc.
Jak to jest?
Chyba pojadę w ciemno i znajdę coś na miejscu, pierwszy tydzień lipca to nie szczyt sezonu.
Co Wy na to?[/img]
Jakub
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 09.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jakub » 06.06.2006 17:37

w biurach podróży też są ludzie, którzy chca zarobić
poszukaj raczej u włascicieli apartmanów bezpośrednio
wówczas ceny które podajesz 9-11 ojro/noc sa jak najbardziej realne w 1 poł.lipca
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 06.06.2006 17:39

tylko nie chlewik :D :D :D
dawno sie tak nie usmialam :D
popatrz poszukaj czegoś na własna rękę, wiele właścicieli ma swoje reklamy w necie, wiele osób może się podzielić informacjami!
pozdrawiam
Martii
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martii » 26.06.2006 11:45

ja płacę 10 euro za osobę u znajomego Chorwata mam do dyspozycji całe piętro bo jedzie nas 8-9 osób na tym piętrze znajdują się 3 pokoje, 2 łazienki (w jednej wanna w drugiej prysznic) i duża kuchnia z całym wyposażeniem
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 26.06.2006 15:09

tatuś napisał(a):Plądruję internet od kilku dni i wiem już prawie wszystko oprócz jednego:
ile naprawdę kosztuje apartament (środkowa lub południowa Dalmacja, pierwszy tydzień lipca, 7 noclegów, małżeństwo + dziecko 10 lat).
Na forum piszecie, że spanie kosztuje ok. 9-11 eur/osobę/noc.
Na stronach biur turystycznych trudno znaleźć coś poniżej 50,- eur za apartament, częściej jest ponad 400,- eur za tydzień, tj ok. 20 eur od osoby, chyba że chlewik za 15 eur/os./noc.
Jak to jest?
Chyba pojadę w ciemno i znajdę coś na miejscu, pierwszy tydzień lipca to nie szczyt sezonu.
Co Wy na to?[/img]


bardzo celne spostrzeżenie.
ja też zauważam na forum bałagan terminologiczny w kwestii noclegów.
często też forumowicze podają ceny noclegu w "apartamencie" rzędu 11-12 euro w szczycie sezonu.
żeby uniknąć nieporozumień proponuję zawsze odróżniać nocleg w apartamencie -apartman - czyli min. dwa oddzielne pomieszczenia z łóżkami + samodzielna łazienka i kuchnia (często znajdująca się w jednym z pokoi - aneks kuchenny - ale nieraz w odrębnym pomieszczeniu) i odrębnym wejściem, od "innej formy" noclegu - pokoju - sobe (dosłownie to chyba znaczy łóżko) - czyli pomieszczenia z dostępem do kuchni i łazienki dla większej liczby gości (np. z piętra budynku), czy też noclegu w kilku pokojach w jednym budynku większą liczbą osób (co często opisywane jest chyba jako wynajęcie domu).
po takim rozróżnieniu mogę stwierdzić, że za apartament w sezonie trzeba zapłacić nie mniej niż 40 - 50 euro za noc (myślę, że bez względu na liczbę osób, jeżeli dobrze się potargować), za pokój zaś od 12 euro wzwyż od osoby. 4 dorosłe osoby w apartmanie - nawet jak to rodzina to żaden komfort (dlatego cena wychodzi porównywalnie jak przy wzięciu pokoju) natomiast np. dla rodziców z dwójką dzieci to idealny ale dość drogi układ.
z doświadczenia podam jeszcze, że końcem kwietnia na krku jedna miła chorwatka chciała za apartman 350 euro za tydzień (był naprawdę ekstra), znalazłem tańszy - z 220 euro za tydzień zbiłem do 200 - może przepłaciłem 20 euro nie więcej, borozmawiałem z polakami na plaży i oni płacili za pokój po 12 euro od osoby.
takie były realia.
nikomu nie można oczywiście zabronić pisać, że miał apartament za 10 euro w sezonie ale ja bym w to nie wierzył. wystarczy zresztą zobaczyć oferty wynajmu pokoi i ap. z internetu (prowizja pośrednika to napewno nie jest 50 %) żeby wyrobić sobie zdanie.
pozdrawiam wszystich i życzę wszystkim niskich okazyjnych cen przy szukaniu noclegów
paolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolo » 26.06.2006 15:23

rafał krasoń napisał(a):
tatuś napisał(a):Plądruję internet od kilku dni i wiem już prawie wszystko oprócz jednego:
ile naprawdę kosztuje apartament (środkowa lub południowa Dalmacja, pierwszy tydzień lipca, 7 noclegów, małżeństwo + dziecko 10 lat).
Na forum piszecie, że spanie kosztuje ok. 9-11 eur/osobę/noc.
Na stronach biur turystycznych trudno znaleźć coś poniżej 50,- eur za apartament, częściej jest ponad 400,- eur za tydzień, tj ok. 20 eur od osoby, chyba że chlewik za 15 eur/os./noc.
Jak to jest?
Chyba pojadę w ciemno i znajdę coś na miejscu, pierwszy tydzień lipca to nie szczyt sezonu.
Co Wy na to?[/img]


bardzo celne spostrzeżenie.
ja też zauważam na forum bałagan terminologiczny w kwestii noclegów.

Tylko w ciemno. 8)
często też forumowicze podają ceny noclegu w "apartamencie" rzędu 11-12 euro w szczycie sezonu.
żeby uniknąć nieporozumień proponuję zawsze odróżniać nocleg w apartamencie -apartman - czyli min. dwa oddzielne pomieszczenia z łóżkami + samodzielna łazienka i kuchnia (często znajdująca się w jednym z pokoi - aneks kuchenny - ale nieraz w odrębnym pomieszczeniu) i odrębnym wejściem, od "innej formy" noclegu - pokoju - sobe (dosłownie to chyba znaczy łóżko) - czyli pomieszczenia z dostępem do kuchni i łazienki dla większej liczby gości (np. z piętra budynku), czy też noclegu w kilku pokojach w jednym budynku większą liczbą osób (co często opisywane jest chyba jako wynajęcie domu).
po takim rozróżnieniu mogę stwierdzić, że za apartament w sezonie trzeba zapłacić nie mniej niż 40 - 50 euro za noc (myślę, że bez względu na liczbę osób, jeżeli dobrze się potargować), za pokój zaś od 12 euro wzwyż od osoby. 4 dorosłe osoby w apartmanie - nawet jak to rodzina to żaden komfort (dlatego cena wychodzi porównywalnie jak przy wzięciu pokoju) natomiast np. dla rodziców z dwójką dzieci to idealny ale dość drogi układ.
z doświadczenia podam jeszcze, że końcem kwietnia na krku jedna miła chorwatka chciała za apartman 350 euro za tydzień (był naprawdę ekstra), znalazłem tańszy - z 220 euro za tydzień zbiłem do 200 - może przepłaciłem 20 euro nie więcej, borozmawiałem z polakami na plaży i oni płacili za pokój po 12 euro od osoby.
takie były realia.
nikomu nie można oczywiście zabronić pisać, że miał apartament za 10 euro w sezonie ale ja bym w to nie wierzył. wystarczy zresztą zobaczyć oferty wynajmu pokoi i ap. z internetu (prowizja pośrednika to napewno nie jest 50 %) żeby wyrobić sobie zdanie.
pozdrawiam wszystich i życzę wszystkim niskich okazyjnych cen przy szukaniu noclegów
paolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolo » 26.06.2006 15:25

W sezonie za 10 to może nie bardzo ale 15 to jest max.
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 26.06.2006 15:38

paolo napisał(a):W sezonie za 10 to może nie bardzo ale 15 to jest max.


za co ?
paolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolo » 26.06.2006 17:51

rafał krasoń napisał(a):
paolo napisał(a):W sezonie za 10 to może nie bardzo ale 15 to jest max.


za co ?

Apartament 1 osoba/dzień
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 30.06.2006 20:55

Ceny kwater kształtują się róznie. Wszystko zależy od usytuowania apartamentów. Średnio od 9 do 15 euro. Przy czym za 10 euro mozna wynajać bez klimatyzacji i wcale nie gorsze od tych droższych. Cena uzalezniona jest od gospodarzy i miejscowości. W wiekszych miejscowosciach cena jest wyzsza, w mniejszych niższa. Nie ma reguły na cene. Chorwaci nie chcą trzymac pustostanów i oddadza apartament za nizsza cene , byle tylko minimum tydzień. Za dłuzsze pobyty mozna utargowac wiecej. W zeszłym roku na przełomie czerwca i lipca wynająłem apartament na dwa tygodnie w Igrane 50 m do morza za 8,5 euro od osoby. Warunki bardzo dobre bez klimy. Włascicielom i tak sie opłaca puscic taniej niż za za 15 euro od osoby ale na kilka dni. Oni też kalkulują. Ceny 15 euro za osobe są zawyżone. Jak ktoś nie potarguje sie to pewnie tyle płaci , a może i więcej. Jego sprawa. Im wiecej osób tym taniej. Pozdrawiam
tatuś
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tatuś » 09.07.2006 23:47

Już wiem, sprawdziłem, dziś wróciłem z Zivogosce.
Apartament (nie sobe) czteroosobowy, zajmowany przez trzy osoby-ja +żona +dziecko, pokój spory, łóżko małżeńskie + dwa tapczany, tv, kuchnia (nie wnęka w pokoju), łazienka, taras 2x7m z widokiem na morze, łazienka, klimatyzacja, bez wcześniejszej rezerwacji, na 8 nocy od 29.06 do 7.07 - 50,- EUR za noc.
I nic taniej w tej klasie, inni, nawet z rezerwacjami z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem płacili podobnie.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 09.07.2006 23:57

tatuś napisał(a):... dziś wróciłem z Zivogosce...

Hej, tatuś!
Nie dość, że z Živogošće, i w podobnym terminie, to żeś z Białegostoku :D
Pozdravki z Wysokiego Stoczku-południa 8)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 11.07.2006 17:47

tatuś napisał(a):Już wiem, sprawdziłem, dziś wróciłem z Zivogosce.
Apartament (nie sobe) czteroosobowy, zajmowany przez trzy osoby-ja +żona +dziecko, pokój spory, łóżko małżeńskie + dwa tapczany, tv, kuchnia (nie wnęka w pokoju), łazienka, taras 2x7m z widokiem na morze, łazienka, klimatyzacja, bez wcześniejszej rezerwacji, na 8 nocy od 29.06 do 7.07 - 50,- EUR za noc.
I nic taniej w tej klasie, inni, nawet z rezerwacjami z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem płacili podobnie.


To wszystko oprócz kuchni ma "soba". Dosłownie. Ponadto, piszesz ..." apartament czteroosobowy" :lol: :lol:
mocarz
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mocarz » 11.07.2006 21:38

czyli wychodzi 16,6 od głowy :)
Cayman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 16.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman » 11.07.2006 21:47

a to ja napisał(a):
tatuś napisał(a):... dziś wróciłem z Zivogosce...

Hej, tatuś!
Nie dość, że z Živogošće, i w podobnym terminie, to żeś z Białegostoku :D
Pozdravki z Wysokiego Stoczku-południa 8)


Ehh A to jko :P Ja musiałem opuścić "nasz" Białystok i przenieść się do pracy w nieszczęsnej Mławie :( Tęskno mi, rodzinne miasto widuję tylko w weekendy i nawet do Cro w tym sezonie przyjdzie mi wyjeżdżać z obcej ziemi :(
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
ceny noclegów
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone