Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.12.2015 19:37

LISBOA 19 (3656)

Wszyscy robią sobie zdjęcia z Orłem - Symbolem Klubu, będziemy mieli okazję zobaczyć go też na żywo (to faktycznie jeden z dwóch orłów stacjonujących na stadionie)
Obrazek

O Orłach opowiem jeszcze za chwilę, bo to naprawdę fascynująca historia, jaką pełnią tutaj rolę

Obrazek

Zdjęcie Ultrasów Benfiki
Obrazek

Nasz fantastyczny wesoły przewodnik w pełnej krasie, bardzo miiły facet i .... fajną ma w sumie robotę!
Obrazek

Młody Pep Guardiola na konferencji prasowej
Obrazek

Tak wygląda Plac Markiza de Pombal podczas fety kolejnego mistrzostwa dla BENFIKI
Obrazek

Idziemy dotknąć murawy i pogadać z orłem
Obrazek

Aha, gdyby kto pytał - w Portugalii, około 6 milionów osób sympatyzuje z Benficą (ludność kraju - około 10 milionów), a liczba członków płacących klubowe składki jest największa na świecie - 235 000 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
Obrazek

Bicampeóes
Obrazek


O Orle. Ptak znany jest głównie z tego, że przed wszystkimi ważnymi meczami drużyny oblatuje cały stadion, siada na środku murawy, odlatuje, po czym grzecznie ląduje przy klubowym herbie 8O
Obrazek

Orzeł jednak czasem daje w kość Prezesowi Klubu
Obrazek

Nowo zakontraktowani gracze aktualnego Mistrza Portugalii - 6 i 4 MLN EURO
Obrazek

Gramy z Eusebio - Czarną Perłą
Obrazek

W tym okrąglaku kupujecie bilety i gadżety - super sprawa, bo za 5 Euro nabyliśmy oryginalny szalik Klubu
Obrazek

Akurat gdy wychodzimy dostajemy cynk, że zakupy zakończone - nie były zbyt obfite, cóż.... my chyba lepiej spędziliśmy czas no nie? A koło stacji metra i centrum handlowego są takie biurowce z widokiem na ESTADIO
Obrazek

OBRIGADO
tony
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 18.12.2015 21:58

tony montana napisał(a): a liczba członków płacących klubowe składki jest największa na świecie - 235 000


... gdzieś czytałem, że w Portugalii jak się urodzi chłopak to ojciec z automatu zapisuje pociechę jako członka swojego ukochanego klubu ... :wink: ...

tony montana napisał(a):W tym okrąglaku kupujecie bilety i gadżety - super sprawa, bo za 5 Euro nabyliśmy oryginalny szalik Klubu


... no popatrz, ale zdzierają w tej Italii ... :roll: ... za mediolańskie szaliki trzeba wydać po 15 E za sztukę ... :x ...
Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.12.2015 17:02

W dawnych czasach, kiedy moje dzieciaki brały udział w europejskich eskapadach, mój syn był niezrównanym fanem futbolu i miał prawo zawsze do zwiedzenia jednego stadionu w ramach wyjazdu. W południowej Iberii dostał bonus, bo zwiedzaliśmy Hiszpanię i Portugalię - miał prawo zajrzeć na dwa stadiony. Z trzech dla niego interesujących, zrezygnował jednak z Lizbony na korzyść Barcelony i Madrytu.

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.12.2015 09:46

tony montana napisał(a): a liczba członków płacących klubowe składki jest największa na świecie - 235 000


kmichal napisał(a):... gdzieś czytałem, że w Portugalii jak się urodzi chłopak to ojciec z automatu zapisuje pociechę jako członka swojego ukochanego klubu ... :wink: ...


Ale kumasz 6 mln sympatyków klubu w 10 milionowym kraju? ;) 8O 8)

Benfice zatem nie kibicują tylko fani Porto, Bragi, Victorii Guimares etc

Franz napisał(a):W dawnych czasach, kiedy moje dzieciaki brały udział w europejskich eskapadach, mój syn był niezrównanym fanem futbolu i miał prawo zawsze do zwiedzenia jednego stadionu w ramach wyjazdu. W południowej Iberii dostał bonus, bo zwiedzaliśmy Hiszpanię i Portugalię - miał prawo zajrzeć na dwa stadiony. Z trzech dla niego interesujących, zrezygnował jednak z Lizbony na korzyść Barcelony i Madrytu.

Pozdrawiam,
Wojtek


U nas też były planowane dwa, jednak stadion FC Sevilla (co pokazywałem) był zamknięty i tylko obeszliśmy go do połowy wkoło

A chcieliśmy sobie zrobić zdjęcie przy koszule Krychowiaka (była przerwa letnia więc zawodnicy mieli i tak wolne)
:papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 20.12.2015 12:37

tony montana napisał(a):Ale kumasz 6 mln sympatyków klubu w 10 milionowym kraju?


... hmmm, ciekawe czy jakiś z naszych klubów cieszy się takim procentowym udziałem fanów ... :roll: ...
jeżeli takowy jest to na pewno nie znajduje się on w stolicy ... :wink: ...
Pozdrawiam.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18286
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 20.12.2015 12:49

Fanem piłki nożnej nie jestem , ale stadiony bardzo mnie interesują jako budynki , konstrukcje spełniające wysokie wymagania , inżynieryjne perełki i . . . świetne miejsce na koncerty 8)

Bardzo fajna ta Twoja IBERIADA 2015 :D


Pozdrawiam
Piotr
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.12.2015 21:36

kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):Ale kumasz 6 mln sympatyków klubu w 10 milionowym kraju?


... hmmm, ciekawe czy jakiś z naszych klubów cieszy się takim procentowym udziałem fanów ... :roll: ...
jeżeli takowy jest to na pewno nie znajduje się on w stolicy ... :wink: ...
Pozdrawiam.


Dyplomatycznie odpowiem, że u nas to się "bardziej rozkłada" ;)

piotrf napisał(a):Fanem piłki nożnej nie jestem , ale stadiony bardzo mnie interesują jako budynki , konstrukcje spełniające wysokie wymagania , inżynieryjne perełki i . . . świetne miejsce na koncerty 8)

Bardzo fajna ta Twoja IBERIADA 2015 :D


Pozdrawiam
Piotr


Estadio da Luz jest na pewno jednym z najładniejszych, które widziałem na własne oczy

No i większy od "mojego" przepięknego bursztynu z Gdańska o 20.000 8O 8O
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 20.12.2015 22:01

tony montana napisał(a): od "mojego" przepięknego bursztynu z Gdańska


... czyli jednak klub z Gdańska ... :roll: ... :wink: ...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.12.2015 09:23

kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a): od "mojego" przepięknego bursztynu z Gdańska


... czyli jednak klub z Gdańska ... :roll: ... :wink: ...
Pozdrawiam.


Tak, W Gdańsku jest klub ;), ale ja kibicuje bardziej lokalnie :)
Choć życzyłbym sobie, aby wszystkie nasze kluby rosły w siłę
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.12.2015 09:53

LISBOA 20
Zakończenie dnia


Fotka z centrum handlowego vs Estadio da Luz
Obrazek

Wracamy metrem do centrum Lizbony, nasze kroki kierujemy w kierunku Zamku Św. Jerzego - sama góra Alfamy :)
Obrazek

Jest już późno (chyba po 20 jakoś), nie kupujemy biletu, aby zwiedzać mury, jeno kręcimy się chwilę wokół Castelo
Obrazek

Schodzimy w dół Alfamy, jesteś,y bardzo głodni
Obrazek

SE na koniec dnia
Obrazek

Znajdujemy obiecującą knajpkę, w której zasiadamy - są w niej raczej sami autochtoni: pani, która złym okiem patrzy na córkę siadającą za jej plecami, knajpa jest malutka a przejścia wąskie (bo jak Pani wstanie jak będzie chciała wyjść?!!?), ja tłumacze po polsku spokojnie pani, że jak przyjdzie czas córeczka wstanie i nie bój żaby pani...
Za chwilę przychodzi Pan, który wita się z Panią, zamawia to samo co zwykle, obsługuje się sam z szuflad vs niego w kwestii sztućców i zaczyna z nami pogawędkę "skąd WY i po co WY" :)
Obrazek

Po zjedzeniu - jedzenie, owoce morza, było dość średnie, ceny nieco niższe niż na Algarve
Obrazek

Jako, że knajpka była blisko SE, oglądamy sobie ją raz jeszcze - jutro jedziemy z Lizbony na północ Portugalii, to przedostatnia okazja, aby ją zobaczyć gdy jest ciemno
Obrazek

OBRI
tony
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 21.12.2015 20:53

tony montana napisał(a): ale ja kibicuje bardziej lokalnie


... ja też kibicuje lokalnie, tylko klub mamy mało lokalny ... :wink: ...
Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.12.2015 22:47

tony montana napisał(a):przedostatnia okazja, aby ją zobaczyć gdy jest ciemno

Czyli jeszcze zawitasz do Lizbony? Bo parę pięknych miejsc zostawiłeś na razie nietkniętych (podobnie, jak my podczas pierwszej wizyty).

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.12.2015 09:28

kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a): ale ja kibicuje bardziej lokalnie


... ja też kibicuje lokalnie, tylko klub mamy mało lokalny ... :wink: ...
Pozdrawiam.


Twojemu Klubowi też kibicuję - to był Syna pierwszy stadion :)

Gdy lecieliśmy do Turcji z PZN wziąłem go na Pieczarkę :)

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):przedostatnia okazja, aby ją zobaczyć gdy jest ciemno

Czyli jeszcze zawitasz do Lizbony? Bo parę pięknych miejsc zostawiłeś na razie nietkniętych (podobnie, jak my podczas pierwszej wizyty).

Pozdrawiam,
Wojtek


Zostawiłem wiele nietkniętych, ostatniego wieczora, po powrocie z objazdu po północy (od Lizbony, bo nie po samej północy Portugalii) niewiele już zobaczymy - to będzie raczej pożegnalny spacer

:evil:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 22.12.2015 10:40

tony montana napisał(a):
Franz napisał(a):Czyli jeszcze zawitasz do Lizbony? Bo parę pięknych miejsc zostawiłeś na razie nietkniętych (podobnie, jak my podczas pierwszej wizyty).

Pozdrawiam,
Wojtek


Zostawiłem wiele nietkniętych

Trochę czasu na stadionie zmarnowałeś :lol: :wink: .

:oczko_usmiech:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 22.12.2015 10:43

marze_na napisał(a):
tony montana napisał(a):
Franz napisał(a):Czyli jeszcze zawitasz do Lizbony? Bo parę pięknych miejsc zostawiłeś na razie nietkniętych (podobnie, jak my podczas pierwszej wizyty).

Pozdrawiam,
Wojtek


Zostawiłem wiele nietkniętych

Trochę czasu na stadionie zmarnowałeś :lol: :wink: .

:oczko_usmiech:


A meczu nijakiego i tak nie widzieli :lol: :oczko_usmiech:

:smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015 - strona 60
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone