Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.12.2015 00:50

Do Fatimy zajrzałem wiele lat temu, więc podczas ostatnich wypraw spokojnie mogłem sobie darować to miejsce.
Natomiast Batalha - to prawdziwa baśń. Musiałem ponownie odwiedzić. Wspaniale wyglądała zarówno w promieniach słońca, jak i w rewelacyjnych wieczornych podświetleniach.

Pozdrawiam,
Wojtek
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.12.2015 01:05

DAKOTA napisał(a):To i ja zycze


Spokojnych i Wesolych Swiat


http://kamper-meine-freiheit.blogspot.co.at/

DAKOTA


Padłem z wrażenia.
:mrgreen:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 25.12.2015 11:08

tony montana napisał(a):Na szczęście parkowanie było tanie ... 60 minutos - 0,40 Oiro


kmichal napisał(a):... i to jest dobra świąteczna wiadomość ... :wink: ...
.


Heh, rzekłbym ... wspaniała ;)

:lool:

Franz napisał(a):Do Fatimy zajrzałem wiele lat temu, więc podczas ostatnich wypraw spokojnie mogłem sobie darować to miejsce.
Natomiast Batalha - to prawdziwa baśń. Musiałem ponownie odwiedzić. Wspaniale wyglądała zarówno w promieniach słońca, jak i w rewelacyjnych wieczornych podświetleniach.

Pozdrawiam,
Wojtek


Fantastyczne, niesamowite miejsce, w moje gusta architektoniczne trafia w 100%

DAKOTA napisał(a):To i ja zycze

Spokojnych i Wesolych Swiat

http://kamper-meine-freiheit.blogspot.co.at/

DAKOTA


FUX napisał(a):Padłem z wrażenia.
:mrgreen:


Ale w sensie jakim? :)
:papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.12.2015 11:23

Iz sie DAKOTA pojawił. :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.12.2015 18:34

ALCOBAÇA

Batalha jak widzę w okres świąteczny szału nie zrobiła - ja jednak muszę pośpieszyć się z moją relacją, bo później nie będzie kiedy jej skończyć jeszcze ;)

Kolejnym naszym punktem podróży jest Alcobaça - miejsce, którego odwiedzenie, podobnie jak Batalhy, poleciłbym każdemu - spokojne miasteczko z super placem z zabytkami klasy 0

W Batalha na głównym rondzie nie ma wyjazdu na Alcobaçę, wiec kręciliśmy sie jakimiś drożkami na Marinha Grande (pierwszy raz zgubiłem się w Portugalii) i w końcu wjechaliśmy na A8 kierunek Nazare i Lisboę (18 km za 1.55 euro)
Obrazek

Parkujemy za darmo w tym miejscu
Obrazek

Mamy stąd około 500 metrów do CLU miasteczka, na wprost
Obrazek

Trafiamy na koniec ceremonii ślubnej - jak się okazało tylko dzięki temu udało się wsmyknąć darmowo do Kościoła - normalnie za darmo można wejść tylko w święta do godziny 14 - a my mamy sobotę
Obrazek

Ktoś tam na jakimś blogu pisał, że fasada jest nieciekawa - wg mnie chyba nie zna się trochę ;)
Obrazek

"Po obu stronach" kościoła znajduje się opaxctwo cysterskie, jest ono jednym z najstarszych zabytków gotyckich w Portugalii - Opactwo Cystersów Santa Maria de Alcobaça. Jego budowę zlecił w drugiej połowie XII wieku pierwszy król Portugalii - Alfons I zwany Zdobywcą (1109-1185) w podzięce za zdobycie w 1147 roku w czasie rekonkwisty mauretańskiej twierdzy Santarém (ok 50 km stąd). Kościół wzorowany był na świątyni we francuskim Clairvaux.
Obrazek

BOSKIE te detale
Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN
tony
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 26.12.2015 21:42

tony montana napisał(a):Batalha jak widzę w okres świąteczny szału nie zrobiła - ja jednak muszę pośpieszyć się z moją relacją, bo później nie będzie kiedy jej skończyć jeszcze


... bez przesady, może tylko mniej wylewni bo zmęczeni objadaniem ... :wink: ... czyżbyś się spieszył przed zimową wyprawą ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.12.2015 22:04

Perełka :D
Obrazek

Portugalia mi się podoba, ale nie wszystkie miejsca tak samo :roll:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.12.2015 22:08

tony montana napisał(a):
Ktoś tam na jakimś blogu pisał, że fasada jest nieciekawa - wg mnie chyba nie zna się trochę ;)
Obrazek


Też mi się tak zdaję :wink: ,
w sensie, że ten ktoś się nie zna :oczko_usmiech:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 27.12.2015 09:02

Święta, świętami, a ja sobie też podpatruje tu z cicha - Batalha piękny gotyk, fasada kościoła w Alcobaca rewelacja. Fatima rzeczywiście architektonicznie to jakaś Brasilia, te puste place i dźwigi ... ale też bym się wybrał.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.12.2015 11:04

kmichal napisał(a): ... czyżbyś się spieszył przed zimową wyprawą ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.


Oj nie, bardzo chciałbym, ale z tego nici.. :(
:papa:

Lednice napisał(a):Perełka :D
Portugalia mi się podoba, ale nie wszystkie miejsca tak samo :roll:


Ty pewnie jako specjalista od dawnych pocztówek, widokówek, obrazów z pewnością znalazłbyś pewnie mnóstwo materiałów, jak ten obiekt wyglądał kiedyś :)
:oczko_usmiech:

tony montana napisał(a):Ktoś tam na jakimś blogu pisał, że fasada jest nieciekawa - wg mnie chyba nie zna się trochę ;)


mysza73 napisał(a):Też mi się tak zdaję :wink: ,
w sensie, że ten ktoś się nie zna :oczko_usmiech:


Za to MY się znamy na pewno :)
Naprzeciwko tego największego kościoła w Portugalii są fajne kawiarnie, w jednej z nich spędziliśmy miłe pół godziny kontemplując to miejsce i upajając się pyszną kawką
:papa:

Buber napisał(a):Święta, świętami, a ja sobie też podpatruje tu z cicha - Batalha piękny gotyk, fasada kościoła w Alcobaca rewelacja. Fatima rzeczywiście architektonicznie to jakaś Brasilia, te puste place i dźwigi ... ale też bym się wybrał.


Super jest to w Fatimie, że tam przy miejscach kultu i na placu nie ma żadnej "cepelii" - pamiątki i inne rzeczy dostępne są na ryneczku niedaleko, ale jednak nie na "samym terenie"
:boss:

Batalha - mi spadła szczęka

Alcobaca jest bardzo fajna, tym bardziej, że w całym miasteczku prezentowano także w najdziwniejszych miejscach sztukę nowoczesną ;) (pokażę jej trochę później)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.12.2015 11:22

ALCOBAÇA (2)

Wchodzimy do środka największego kościoła gotyckiego w Portugalii
Obrazek

W kościele pochowanych jest wielu portugalskich królów - m.in. Alfons II, Alfons III oraz ich małżonki...
Obrazek

Obrazek

...a także bohater najbardziej hardcore'owej historii związanej z tym miejscem - Pedro I
Obrazek

Obrazek

Pedro, syn króla Alfonsa IV zakochał się na zabój w córce prostego galicyjskiego szlachcica pięknej Inês de Castro
Obrazek

Jego ojcu Królowi Alfonsowi IV - nie odpowiadało pochodzenie i narodowość hiszpańskiej wybranki syna. Mimo sprzeciwu ojca Pedro I postawił na swoim, odbył się potajemny ślub a para doczekała się potomstwa...
Obrazek

Alfons IV na wieść o tym polecił zamordować swoją synową (miły TATUŚ), co nie spodobało się oczywiście Pedrowi, ale był na tyle cierpliwy, że poczekał dwa lata, aż obejmie tron
Obrazek

Gdy Pedro wstąpił na tron kazał ekshumować ciało ukochanej, ubrał ją w królewski płaszcz, włożył jej koronę i zmusił winnych, w jego mniemaniu, zbrodni szlachciców do całowania rozkładającej się już dłoni królowej. W nocnym kondukcie odprowadzono jej zwłoki do kościoła, gdzie pochowano ją uroczyście we wspaniałym białym grobowcu.
Obrazek

Później Król kazał pochować się naprzeciwko ukochanej
Obrazek

Obrazek

Idziemy na kawę...
Obrazek

Obrazek

Po ślubie ani śladu
Obrazek

FAJNIE TU JEST, pomijając opowieść o całowaniu w rozkładające się ciało ;)
Obrazek

Obrazek

Wspomniane w komentarzu elementy sztuki współczesnej - żółte coś na fasadzie budynku
Obrazek

Serce ze sznura, a może to kipu?
Obrazek

Wiszące do góry nogami... COŚ
Obrazek

"Zakończenie" klasztoru Cystersów po drodze do auta
Obrazek

Info potwierdzające że od piątku 924.07) do niedzieli (26.07) trwa ta impreza ze sztuką
Obrazek

A my jedziemy do NAZARE!!
Obrazek

OBRIGADuszek
tony
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.12.2015 11:42

tony montana napisał(a):
Lednice napisał(a):Perełka :D
Portugalia mi się podoba, ale nie wszystkie miejsca tak samo :roll:


Ty pewnie jako specjalista od dawnych pocztówek, widokówek, obrazów z pewnością znalazłbyś pewnie mnóstwo materiałów, jak ten obiekt wyglądał kiedyś :)
:oczko_usmiech:



Mnóstwo jak mnóstwo, ale trochę tego jest :wink:

Batalha:
Obrazek

Alcobaca:
Obrazek

Targ w Alcobaca:
Obrazek
Obrazek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 27.12.2015 13:10

Normalnie.... jesteś NIEOCENIONY! :)
:papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.12.2015 14:40

tony montana napisał(a):
A my jedziemy do NAZARE!!
Obrazek


Ciekawe ujęcie z góry, Wasze? Taki "tryptyk"...W sumie barwy Portugali: czerwony-żółty-zielony.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.12.2015 16:49

tony montana napisał(a):NAZARE!!

Hmmm, co to za dziwne rzędy jakichś budek na tej plaży?
Taka odmiana parasolek, czy co? :roll: :?

Batalha i Alcobaca - oba miejsca rzecz jasna obowiązkowe :)
Fantastyczne trzeba przyznać, ważne, ciekawe i piękne :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015 - strona 62
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone