Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.01.2016 19:26

krakusowa napisał(a):
tony montana napisał(a):Fale atakują wściekle

doznałam tego na własnej skórze :twisted:


No tak, tylko Wy byliście tam w maju a tutaj środek sezonu - 25 lipiec :)

kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):Woda jednak.... nie nastrajała do kąpieli - duże fale i KOSTKA tak na oko z 15-16 stopni..


... czyli standardowa temp. naszego pięknego morza w letnim sezonie ... :wink: ...
Pozdrawiam.


CZASEM jest cieplejsza :)
Ale za to jakie fajne plaże mamy!

:boss:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 01.01.2016 20:58

tony montana napisał(a):CZASEM jest cieplejsza


... szkoda, że tylko czasem ... :roll: ...

tony montana napisał(a):Ale za to jakie fajne plaże mamy!


... a to fakt ... :D ...
Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.01.2016 21:38

tony montana napisał(a):Fale atakują wściekle

W takich sytuacjach należy wykorzystać odpowiedni moment, by przejść do kontrataku.

Pozdrawiam,
Wojtek
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 02.01.2016 00:35

tony montana napisał(a):
Mikeee napisał(a):Super 8O
Batalhę i Nazare opuściłem podczas ostatniego wyjazdu, ale nie odpuszczę następnym razem. A jest szansa :wink:
Ważą się losy kierunku wyjazdowego na 2016, jedną z alternatyw jest Portugalia. Decyzja zapadnie mam nadzieję jeszcze w tym roku 8)
pozdrawiam,
Michał


I ZAPADŁA? :)
:papa:

zapadła :) . Wychodzi na to, że jeśli kupimy bilety do Lisbony w atrakcyjnej cenie (bo tym razem chcemy dostać się tam samolotem) to spędzimy co najmniej 2 wrześniowe tygodnie w Portugalii 8) .
pozdrawiam,
Michał
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.01.2016 08:32

tony montana napisał(a):Ale za to jakie fajne plaże mamy!


kmichal napisał(a):... a to fakt ... :D ...
Pozdrawiam.


Wg mnie nad Bałtykiem są jedne z najpiękniejszych plaż w Europie
8)

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Fale atakują wściekle

W takich sytuacjach należy wykorzystać odpowiedni moment, by przejść do kontrataku.

Pozdrawiam,
Wojtek


Mógłby on się zakończyć tragicznie, podobno całkiem niedawno jakaś nienaturalna fala zabrała kobietę z dzieckiem podczas spaceru po plaży...

Mikeee napisał(a):zapadła :) . Wychodzi na to, że jeśli kupimy bilety do Lisbony w atrakcyjnej cenie (bo tym razem chcemy dostać się tam samolotem) to spędzimy co najmniej 2 wrześniowe tygodnie w Portugalii 8) .
pozdrawiam,
Michał


O ja.....
To szukaj już teraz dobrej ceny na wypożyczalnie auta - w Portugalii wychodziło drożej niż w ESP

Zazdroszczę! :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.01.2016 08:41

NAZARE cd

Tutaj, blisko klifu fale są nieco mniejsze a woda jakby cieplejsza, trochę ludzi ochładza się w wodzie
Obrazek

Sitio przed burzą ;)
Obrazek

Młodzi surferzy będą mierzyć się z falami
Obrazek

RÓJ portugalskich GŁÓW
Obrazek

Tam byliśmy 2-3 h temu
Obrazek

Wchodzę sobie na skałki, aby objąć całą plażę
Obrazek

Kilka kroków do góry po skałce
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Port w Nazare
Obrazek

Leżymy jeszcze trochę, wzmaga się mocno wiatr, nasz parasol odlatuje nam w kierunku zabudowań, ledwo go dogoniłem, to jest nasze pożegnanie z oceanem i plażami, wypatrujemy zatem rodzinę z trójką dzieci, której może się przydać krzesełko do siedzenia (dla mamy), oraz parasol (dla reszty rodziny), podchodzę i proponuję tłumacząc, że jutro wyjeżdżamy i chętnie oddany "for free", dzieci cieszą się i biegną jeszcze kawałek za nami krzycząc "fenkju" :)

My mamy w drodze powrotnej do Lizbony na ostatnią noc w stolicy Potugalii jeszcze jeden cel do zobaczenia

:papa: :papa:

Obrigado
tony
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 02.01.2016 11:29

tony montana napisał(a):wypatrujemy zatem rodzinę z trójką dzieci, której może się przydać krzesełko do siedzenia (dla mamy), oraz parasol (dla reszty rodziny), podchodzę i proponuję tłumacząc, że jutro wyjeżdżamy i chętnie oddany "for free", dzieci cieszą się i biegną jeszcze kawałek za nami krzycząc "fenkju"


... my tzn. dzieciaki dostaliśmy podobny prezent od Bośniaków będąc w Podacy... :D ... zresztą mamy do dzisiaj z nimi kontakt na FB ... :lol:. ...
To miłe z Waszej strony... :) ...
Pozdrawiam.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 02.01.2016 12:40

tony montana napisał(a):To szukaj już teraz dobrej ceny na wypożyczalnie auta - w Portugalii wychodziło drożej niż w ESP

znalazłem ofertę za 341 EUR /14 dni na compacta.
bilety z lotem bezpośrednim do Lizbony za 688 PLN tam i nazad/osobę
Co myślisz?
tony montana napisał(a):My mamy w drodze powrotnej do Lizbony na ostatnią noc w stolicy Potugalii jeszcze jeden cel do zobaczenia

Obidos 8)
Spacer po murach - świetna sprawa
pozdrawiam,
Michał
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.01.2016 15:16

tony montana napisał(a):Kilka kroków do góry po skałce

Piękne kolory i świetne skalne trójkąty.

Mikeee napisał(a):Obidos 8)
Spacer po murach - świetna sprawa

Przede wszystkim - wspaniały spacer po uliczkach.

Pozdrawiam,
Wojtek
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 02.01.2016 15:33

Mikeee - cena podejrzanie niska. Zerknij, co zawiera - warto dokupić pełne ubezpieczenie SCDW.

Lot również tani, ale tu podejrzeń nie mam ;-) Skąd lecisz?


BTW - szczęśliwego nowego roku (celowo małą literą). K.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 02.01.2016 15:38

kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):wypatrujemy zatem rodzinę z trójką dzieci, której może się przydać krzesełko do siedzenia (dla mamy), oraz parasol (dla reszty rodziny), podchodzę i proponuję tłumacząc, że jutro wyjeżdżamy i chętnie oddany "for free", dzieci cieszą się i biegną jeszcze kawałek za nami krzycząc "fenkju"


... my tzn. dzieciaki dostaliśmy podobny prezent od Bośniaków będąc w Podacy... :D ... zresztą mamy do dzisiaj z nimi kontakt na FB ... :lol:. ...
To miłe z Waszej strony... :) ...
Pozdrawiam.


A mi Polacy w Sarti chcieli parasol sprzedać za 5 euro, czyli za cenę bazarową :-D :-D :-D
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20994
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 02.01.2016 16:28

Jakoś udało mi się nadrobić...pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.01.2016 18:00

tony montana napisał(a):jutro wyjeżdżamy i chętnie oddany "for free"

:D
Krystof napisał(a):A mi Polacy w Sarti chcieli parasol sprzedać za 5 euro, czyli za cenę bazarową :-D :-D :-D

:lol:

W Grecji w popularniejszych miejscach posezonowo widuje się porzucone wyposażenie plażowe...

Fajne to Nazare :idea:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.01.2016 09:02

tony montana napisał(a):wypatrujemy zatem rodzinę z trójką dzieci, której może się przydać krzesełko do siedzenia (dla mamy), oraz parasol (dla reszty rodziny), podchodzę i proponuję tłumacząc, że jutro wyjeżdżamy i chętnie oddany "for free", dzieci cieszą się i biegną jeszcze kawałek za nami krzycząc "fenkju"


kmichal napisał(a):... my tzn. dzieciaki dostaliśmy podobny prezent od Bośniaków będąc w Podacy... :D ... zresztą mamy do dzisiaj z nimi kontakt na FB ... :lol:. ...
To miłe z Waszej strony... :) ...
Pozdrawiam.


No coś Ty... (w sensie że na fb masz kontakt z nimi), takich relacji nie mamy z poznanymi zagranicą osobami, ale rozumiem, że PRZED tym prezentem już się poznaliście trochę wcześniej?

Czy oni podeszli, wręczyli Wam parasole a Wy - "no to dajcie swojego fejsa bo fajni jesteście"? ;)

Mikeee napisał(a):znalazłem ofertę za 341 EUR /14 dni na compacta.
bilety z lotem bezpośrednim do Lizbony za 688 PLN tam i nazad/osobę
Co myślisz?


1. Bilety lotnicze - NIC TYLKO BRAĆ, a skąd ten lot?

2. Auto - dla porównania ja zamawiałem Renault Clio (dostaliśmy Forda Fiestę), ale jakoś 2 mce przed wyjazdem... zapłaciłem za 16 dni 620 Euro, z lotniska Barajas w Madrycie z SIXT
Ale to było z tym dodatkowym wykupieniem wkładu własnego, o którym pisze Krystof oraz z możliwością przekroczenia granicy Portugalii (skorzystałem) i Gibraltaru (nie skorzystałem - zaparkowałem jeszcze w ESP)

Mikeee napisał(a):]Obidos 8)
Spacer po murach - świetna sprawa


Franz napisał(a):Przede wszystkim - wspaniały spacer po uliczkach.

Pozdrawiam,
Wojtek


W których dodatkowo chodziło mnóstwo ludzi w średniowiecznych strojach, jakaś kilkudniowa impreza była
Niestety spędziliśmy tam o wiele za mało czasu, z czego część przeznaczona była na jedzenie :(

Krystof napisał(a):BTW - szczęśliwego nowego roku (celowo małą literą). K.


Najlepszego Krzysiu
Kupiłeś już AIR BERLIN? :)

My chyba jednak Italia by car, news z wczoraj

Krystof napisał(a):A mi Polacy w Sarti chcieli parasol sprzedać za 5 euro, czyli za cenę bazarową :-D :-D :-D


Może to ci gorszego sortu ;) albo lepszego... już się pogubiłem ;) ;)

ajdadi napisał(a):Jakoś udało mi się nadrobić...pozdrawiam


O, jesteś, to dobrze, najlpeszego w 2016

kulka53 napisał(a):
W Grecji w popularniejszych miejscach posezonowo widuje się porzucone wyposażenie plażowe...

Fajne to Nazare :idea:


Na Krecie było to standardem, idziesz, a tutaj atakuje Cie zdradziecko porzucony drut z pozostawionego parasola

NAzare - faktycznie MOCNO warto
:papa:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 03.01.2016 10:01

My raczej też Italia by car - się możemy pomysłami po wymieniać :-D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Andalucia, Algarve, Lisboa czyli IBERIADA 2015 - strona 64
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone