Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne ceny paliwa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 27.05.2022 15:10

el_guapo napisał(a):Właśnie odkryłem niszę rynkową:
"Tablice kolekcjonerskie - Węgry" :D


Oprócz tablic kasjer sprawdzi czy klient przy kasie potrafi się biegle porozumiewać w języku węgierskim :twisted:
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 27.05.2022 15:16

Co ciekawe, porównywarka cen paliw na stronie OAMTC
https://www.oeamtc.at/spritapp/SimpleSearch.do
przestała wyświetlać ceny paliw!
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.05.2022 15:22

bzyq74 napisał(a):
el_guapo napisał(a):Właśnie odkryłem niszę rynkową:
"Tablice kolekcjonerskie - Węgry" :D


Oprócz tablic kasjer sprawdzi czy klient przy kasie potrafi się biegle porozumiewać w języku węgierskim :twisted:

Nie mogą, bo była by to dyskryminacja :oczko_usmiech: :mrgreen:
p_majer napisał(a):Trzeba przyznać Węgrom, że są kreatywni - właśnie usłyszałem w RMF, że różne ceny paliwa to nie jest dyskryminacja obywateli jakiegoś państwa, bo ... cena zależy od tablicy rejestracyjnej, a nie od obywatelstwa kupującego paliwo.

Dobre :oczko_usmiech:
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 27.05.2022 15:49

Łomatkozcórkóm :lol: Burza w szklance wody.

Węgry nikogo nie dyskryminują. Po prostu zaczęli sprzedawać paliwo w cenie rynkowej. A że dotują sprzedaż dla węgierskich aut.
To ich podatki, mogą z nimi robić co chcą.

Co do sprawdzania. Ja nie wiem jak oni to rozwiążą. Ale moja wyobraźnia bez trudu podsuwa np. takie rozwiązanie.
Sprzedaż po cenach rynkowych. Podchodzisz do kasy pokazujesz swój dowód rejestracyjny, skanują ci kod kreskowy z którego wynika, że jesteś "swój" dostajesz zniżkę i... koniec.
Dokładnie takie rozwiązanie jest w moim sklepie wielkopowierzchniowym. Podchodzę do kasy pokazuje kod kreskowy z aplikacji i dostaję zniżki na wybrane towary.
Nie przewiduje by eurounia mnie z tego powodu ścigała.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 27.05.2022 16:09

Policzyłem sobie ceny w sąsiednich dla Węgier krajach, żeby mieć orientację, o co toczy się ta cała nagonka na Węgry.

Austria: 1,808 EUR x 4,70 PLN/EUR = 8,50 PLN/l (cena sprzed 4 dni, podana na ministerialnej stronie https://www.bmk.gv.at/themen/energie/preise/aktuelle_preise.html, nie wiadomo czy aktualna, a zwłaszcza czy rzeczywista)
Czechy: 45,90 CZK / 5,38 CZK/PLN = 8,53 PLN/l
Chorwacja: 13,83 HRK / 1,64 HRK/PLN = 8,43 PLN/l
Słowacja: 1,80 EUR x 4,70 PLN/EUR = 8,46 PLN/l
Słowenia: 1,56 EUR x 4,70 PLN/EUR = 7,33 PLN/l

Ta "dyskryminacyjna cena" na Węgrzech po podwyżce wynosi:
480 + 200 = 680 HUF / 85,78 HUF/PLN = 7,93 PLN/l

Przecież tylko w Słowenii jest taniej, a we wszystkich pozostałych interesujących nas krajach jest drożej!
Ostatnio edytowano 27.05.2022 16:49 przez Chris_M, łącznie edytowano 1 raz
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 27.05.2022 16:47

Chris_M napisał(a):Policzyłem sobie ceny w sąsiednich dla Węgier krajach, żeby mieć orientację, o co toczy się ta cała nagonka na Węgry.

Austria: 1,808 EUR x 4,70 PLN/EUR = 8,50 PLN/l (cena sprzed 4 dni, podana na ministerialnej stronie https://www.bmk.gv.at/themen/energie/preise/aktuelle_preise.html, nie wiadomo czy aktualna, a zwłaszcza czy rzeczywista)
Czechy: 45,90 CZK / 5,38 CZK/PLN = 8,53 PLN/l
Chorwacja: 13,83 HRK / 1,64 HRK/PLN = 8,43 PLN/l
Słowenia: 1,56 EUR x 4,70 = 7,33 PLN/l

Ta "dyskryminacyjna cena" na Węgrzech po podwyżce wynosi:
480 + 200 = 680 HUF / 85,78 HUF/PLN = 7,93 PLN/l

Przecież tylko w Słowenii jest taniej, a we wszystkich pozostałych interesujących nas krajach jest drożej!


Nie chodzi o nagonkę.
Skoro taka sama cena jest wszędzie to po co tankować U kogoś kto jest dla Ciebie mało "gościnny". Tak jak ja i anakin pisaliśmy, dla samej zasady
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 27.05.2022 16:53

sito_zabrze napisał(a):
Chris_M napisał(a):Policzyłem sobie ceny w sąsiednich dla Węgier krajach, żeby mieć orientację, o co toczy się ta cała nagonka na Węgry.

Austria: 1,808 EUR x 4,70 PLN/EUR = 8,50 PLN/l (cena sprzed 4 dni, podana na ministerialnej stronie https://www.bmk.gv.at/themen/energie/preise/aktuelle_preise.html, nie wiadomo czy aktualna, a zwłaszcza czy rzeczywista)
Czechy: 45,90 CZK / 5,38 CZK/PLN = 8,53 PLN/l
Chorwacja: 13,83 HRK / 1,64 HRK/PLN = 8,43 PLN/l
Słowenia: 1,56 EUR x 4,70 = 7,33 PLN/l

Ta "dyskryminacyjna cena" na Węgrzech po podwyżce wynosi:
480 + 200 = 680 HUF / 85,78 HUF/PLN = 7,93 PLN/l

Przecież tylko w Słowenii jest taniej, a we wszystkich pozostałych interesujących nas krajach jest drożej!


Nie chodzi o nagonkę.
Skoro taka sama cena jest wszędzie to po co tankować U kogoś kto jest dla Ciebie mało "gościnny". Tak jak ja i anakin pisaliśmy, dla samej zasady

Wcale cena nie jest wszędzie taka sama, wszędzie poza Słowenią jest drożej niż na Węgrzech!
Ale za to w Słowenii na turystów czekają policjanci z mandatami w wysokości po kilkaset EUR!
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 27.05.2022 17:00

Chris_M napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):
Chris_M napisał(a):Policzyłem sobie ceny w sąsiednich dla Węgier krajach, żeby mieć orientację, o co toczy się ta cała nagonka na Węgry.

Austria: 1,808 EUR x 4,70 PLN/EUR = 8,50 PLN/l (cena sprzed 4 dni, podana na ministerialnej stronie https://www.bmk.gv.at/themen/energie/preise/aktuelle_preise.html, nie wiadomo czy aktualna, a zwłaszcza czy rzeczywista)
Czechy: 45,90 CZK / 5,38 CZK/PLN = 8,53 PLN/l
Chorwacja: 13,83 HRK / 1,64 HRK/PLN = 8,43 PLN/l
Słowenia: 1,56 EUR x 4,70 = 7,33 PLN/l

Ta "dyskryminacyjna cena" na Węgrzech po podwyżce wynosi:
480 + 200 = 680 HUF / 85,78 HUF/PLN = 7,93 PLN/l

Przecież tylko w Słowenii jest taniej, a we wszystkich pozostałych interesujących nas krajach jest drożej!


Nie chodzi o nagonkę.
Skoro taka sama cena jest wszędzie to po co tankować U kogoś kto jest dla Ciebie mało "gościnny". Tak jak ja i anakin pisaliśmy, dla samej zasady

Wcale cena nie jest wszędzie taka sama, wszędzie poza Słowenią jest drożej niż na Węgrzech!
Ale za to w Słowenii na turystów czekają policjanci z mandatami w wysokości po kilkaset EUR!


Drożej o cale 60gr :roll: ale poczekajmy do wakacji...

Słowenia nie.czeka na nikogo z mandatami , tylko karze tych którzy nie respektują przepisów.... Wiem bo nigdy nie dostałem na kilkanaście przejazdów, tych z objazdem autostrady również
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 27.05.2022 17:23

Polak Węgier dwa bratanki ale nie do paliwa.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 27.05.2022 17:29

wikol napisał(a):Polak Węgier dwa bratanki ale nie do paliwa.

Przecież nikt Cię nie zmusza do tankowania na Węgrzech! Jeśli wolisz, to możesz tankować drożej w pozostałych krajach tranzytowych ;)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 27.05.2022 17:35

Chris_M napisał(a):
wikol napisał(a):Polak Węgier dwa bratanki ale nie do paliwa.

Przecież nikt Cię nie zmusza do tankowania na Węgrzech! Jeśli wolisz, to możesz tankować drożej w pozostałych krajach tranzytowych ;)

Z lekko przerobionego przysłowia nie wynika że nie chce tankować na Węgrzech, hello ?
Zdziwisz się ale na Węgrzech mam zaklepane dwa noclegi, poczynię zakupy i jeszcze zatankuje paliwo, a co nie stać mnie ? Kto bogatemu zabroni ;)
A jak ktoś chce się bawić w obrażalskiego to niech tankuje gdzie indziej a niedługo paliwa będą po 10zł.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 27.05.2022 17:53

wikol napisał(a):
Chris_M napisał(a):
wikol napisał(a):Polak Węgier dwa bratanki ale nie do paliwa.

Przecież nikt Cię nie zmusza do tankowania na Węgrzech! Jeśli wolisz, to możesz tankować drożej w pozostałych krajach tranzytowych ;)

Z lekko przerobionego przysłowia nie wynika że nie chce tankować na Węgrzech, hello ?
Zdziwisz się ale na Węgrzech mam zaklepane dwa noclegi, poczynię zakupy i jeszcze zatankuje paliwo, a co nie stać mnie ? Kto bogatemu zabroni ;)
A jak ktoś chce się bawić w obrażalskiego to niech tankuje gdzie indziej a niedługo paliwa będą po 10zł.

Sorry, że źle odczytałem Twoje intencje, ale myślałem, że jak większość wypowiadających się w tym wątku, Ty również hołdujesz starej polskiej zasadzie:
"Na złość mamie niech mi uszy zmarzną!" ;)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 27.05.2022 18:09

wikol napisał(a):Polak Węgier dwa bratanki ale nie do paliwa.


Wyższa cena jest dla wszystkich przyjezdnych , nie tylko Polaków
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 886
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 27.05.2022 18:19

Mój kolega mówi, że nie obchodzi Go po ile jest paliwo i tak zawsze tankuje za 100zł
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 27.05.2022 19:22

dids76 napisał(a):
Chris_M napisał(a):
niuniek napisał(a):Dids76, nie znam się ,a można ustawić cenę na jednym dystrybutorze dla obcokrajowców a drugi dla swoich?

Przecież można ustalić, że osobne dystrybutory są dla Węgrów, a osobne dla cudzoziemców.
Przecież na Węgrzech olej napędowy już teraz jest sprzedawany po innej cenie dla samochodów osobowych, a po innej dla TIR-ów.

Wszystko zależy od systemu kasowego ilości zbiorników (czytaj magazynu) itp. itd. Napisałem to czego dowiedziałem sie od moich firmowych informatyków którzy u nas zajmują się systemami kasowymi na hipermarkecie i naszej stacji paliw.

ja mam pod domem ( w Opolu) od kilkunastu lat ON dla osobówek inna cena i dla Tirów inna
nawet na google jest fota
https://www.google.pl/maps/@50.6879416, ... 312!8i6656
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Aktualne ceny paliwa - strona 115
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone