Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne ceny paliwa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 27.05.2022 08:37

maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 27.05.2022 09:11

Szef kancelarii premiera Węgier, cytowany przez agencję Bloomberg, zapowiedział, że od piątku obcokrajowcy zapłacą za paliwo cenę rynkową, znacznie przekraczającą tę, która przysługuje Węgrom.

Czyli wiadomo, że od najbliższego piątku 2,35 zł więcej od ceny ustalonej dla Węgrów.

https://twitter.com/PLinHungary/status/1529818707727331328?s=20&t=dqyGaNOpmRi3yPWFOZSuiA
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.05.2022 09:35

Da się przejechać Węgry bez tankowania, więc wystarczy, że ludzie się zorganizują i będziemy mieli do czynienia z modelowym strzałem w stopę, jeśli chodzi o "bratanków".
Ja osobiście bym tak zrobił, jeżeli nawet miałbym stracić.
Ot, po prostu dla zasady.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 27.05.2022 09:39

Zgadzam się.
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 27.05.2022 09:41

Ja nie tankuje bo LPG od zawsze na Węgrzech drogie
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.05.2022 09:44

anakin napisał(a):Da się przejechać Węgry bez tankowania, więc wystarczy, że ludzie się zorganizują i będziemy mieli do czynienia z modelowym strzałem w stopę, jeśli chodzi o "bratanków".
Ja osobiście bym tak zrobił, jeżeli nawet miałbym stracić.
Ot, po prostu dla zasady.

I dokładnie tak zrobię. Chciałem w tym roku pierwszy raz jechać przez Letenye ale pojadę po staremu przez Lendavę z tankowaniem w Dolga Vas.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.05.2022 09:48

Na mojej trasie co Chorwacji przez Węgry mam ok. 500 km.
Czyli do przejechania na pełnym baku zatankowanym przed granicą Słowacja- Węgry, a przy powrocie tankowanie do pełna w Gorican.
perkac19
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 03.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) perkac19 » 27.05.2022 09:53

Przy przepisowej jeździe mam zasięg 1200km
Osobiście więc mam ich w .....
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.05.2022 10:04

dids76 napisał(a):
valverde20 napisał(a):No i gdzie są Ci wszyscy "ciekawe jak to zrobią", "to nie jest możliwe" z poprzednich stron wątku? :lol: :lol: :lol:

Dalej się nad tym zastanawiam, b jedno to wprowadzić przepis a drugie to wprowadzić go w życie :oczko_usmiech: :mrgreen: Spytam naszych informatyków czy można ustawić w systemie dwie ceny na ten sam produkt :papa:


Rozmawiałem z naszymi firmowymi informatykami i według nich nie ma możliwości założenia na jeden artykuł dwóch różnych cen. Na sklepie można by je sprzedawać pod osobnymi kodami, ale pojawił by się problem ze "schodzeniem towaru ze stocku", czyli problem z inwentaryzacją. Jedynym w miarę rozsądnym rozwiązaniem jest sprzedaż wszystkim artykułu po wyższej cenie i ustawienie dla danej grupy klientów rabatu. Nie we wszystkich systemach kasowych stacji paliw można założyć rabat na paliwo, u nas kiedy były jakieś akcje rabatowe to trzeba było się z paragonem udać do POK-u w sklepie.
Ciekawe jak właściciele stacji na Węgrzech rozwiążą ten problem :papa:
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 27.05.2022 10:19

anakin napisał(a):Da się przejechać Węgry bez tankowania, więc wystarczy, że ludzie się zorganizują i będziemy mieli do czynienia z modelowym strzałem w stopę, jeśli chodzi o "bratanków".
Ja osobiście bym tak zrobił, jeżeli nawet miałbym stracić.
Ot, po prostu dla zasady.


Tak, wg powiedzenia - odmroże sobie uszy, na przekór mamie...

Wegry to suwerenny kraj - jesli bylo tanio, to są 'cacy', a jesli cos robia po 'swojemu' to juz 'bee'...

PL to jednak stan umysłu... :(
Anunak
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 21.04.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anunak » 27.05.2022 10:20

dids76 napisał(a):
anakin napisał(a):Da się przejechać Węgry bez tankowania, więc wystarczy, że ludzie się zorganizują i będziemy mieli do czynienia z modelowym strzałem w stopę, jeśli chodzi o "bratanków".
Ja osobiście bym tak zrobił, jeżeli nawet miałbym stracić.
Ot, po prostu dla zasady.

I dokładnie tak zrobię. Chciałem w tym roku pierwszy raz jechać przez Letenye ale pojadę po staremu przez Lendavę z tankowaniem w Dolga Vas.


Również chciałem w tym roku ze względu na niższą cenę paliwa jechać przez Letenye, ale w tej sytuacji zrobię jak dids76. Tylko że mam 1200 km więcej w obie strony.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 27.05.2022 10:23

dids76 napisał(a):Ciekawe jak właściciele stacji na Węgrzech rozwiążą ten problem :papa:


Sprawdze w lipcu w Lenti. :)
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 27.05.2022 10:23

Nie rozumiem Waszego oburzenia. Do tej pory benzyna na Węgrzech była dotowana z budżetu i dzięki temu była najtańsza w Europie, co wykorzystywali wszyscy przejeżdżający przez ten kraj.
Węgrzy w końcu doszli do wniosku, że nie będą dłużej dotować obywateli innych państw i ceny dla cudzoziemców wyrównali do cen obowiązujących w innych krajach UE.
Czy to jest powód aby ich potępiać?
Dlaczego nie potępiacie rządów Niemiec czy Austrii za to, że u nich benzyna kosztuje powyżej 2 EUR?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 27.05.2022 10:34

Chris_M napisał(a):Nie rozumiem Waszego oburzenia. Do tej pory benzyna na Węgrzech była dotowana z budżetu i dzięki temu była najtańsza w Europie, co wykorzystywali wszyscy przejeżdżający przez ten kraj.
Węgrzy w końcu doszli do wniosku, że nie będą dłużej dotować obywateli innych państw i ceny dla cudzoziemców wyrównali do cen obowiązujących w innych krajach UE.
Czy to jest powód aby ich potępiać?
Dlaczego nie potępiacie rządów Niemiec czy Austrii za to, że u nich benzyna kosztuje powyżej 2 EUR?

Fundamentalne prawo UE
- zakaz dyskryminacji ze względu na narodowość
https://ec.europa.eu/info/policies/just ... zenship_pl

Jest tez po węgiersku

https://ec.europa.eu/info/policies/just ... zenship_hu
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.05.2022 10:37

Chris_M napisał(a):Nie rozumiem Waszego oburzenia. Do tej pory benzyna na Węgrzech była dotowana z budżetu i dzięki temu była najtańsza w Europie, co wykorzystywali wszyscy przejeżdżający przez ten kraj.
Węgrzy w końcu doszli do wniosku, że nie będą dłużej dotować obywateli innych państw i ceny dla cudzoziemców wyrównali do cen obowiązujących w innych krajach UE.
Czy to jest powód aby ich potępiać?
Dlaczego nie potępiacie rządów Niemiec czy Austrii za to, że u nich benzyna kosztuje powyżej 2 EUR?

Ale ja nie potępiam Węgrów za to że podnoszą ceny paliwa, tylko za to że maja inne stawki dla swoich obywateli i obcokrajowców. To chyba jest sprzeczne z prawem unijnym.
Niemcy kiedyś chcieli wprowadzić opłaty za autostrady tylko dla obcokrajowców i nie pozwolono im tego zrobić. Opłaty mogły być, ale dla wszystkich.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Aktualne ceny paliwa - strona 112
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone