Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne ceny paliwa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.07.2019 21:45

adresik84 napisał(a):jak by ktos podwpiedzial ceny na Węgrzech tak w okolicach 86 :) bo co wejde na strone stacji na Węgrzech to nie podaja ceny niestety :/

Sprawdź kilka postów wyżej, wczoraj podawałem linka do strony z cenami paliwa na Węgrzech. Wystarczy wpisać miasto, bo z automatu jest Budapeszt. :papa:
Jasiek82
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jasiek82 » 10.07.2019 09:11

Byłem już w Chorwacji kilka razy ale nigdy nie miałem przyjemności tankować z automatu więc może ktoś w skrócie opisze tą czynność? (Płatność kartą) Dziękuję
kora_m
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kora_m » 11.07.2019 07:17

Dziś F. Leitner (Austria) 95 - 1.209 eur, diesel 1.13.
Wczoraj Bytom stacja carrefour przy C.H - 95 po 5.04 zł.

Pozdrawiam

K.
AgaKar
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 12.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaKar » 11.07.2019 19:34

Na których stacjach tankujecie w drodze do Chorwacji od Warszawy przez Czechy (Ostrawa, Brno), Austrię (Wiedeń, Bad Radkersburg), Słowenię (Ormoz) aż do Primosten?
Może macie swoje ulubione, sprawdzone, warte polecenia stacje (benzyna)? Podróż raczej w porze nocnej, więc tylko stacje całodobowe...
Z góry dziękuję za podpowiedzi :D
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 11.07.2019 22:03

Często pojawia się Orlen w Mszanie. Czy w takim wypadku BP przy A1 Mszana, Uniwar i Moya dalej w stronę granicy są mniej opłacalne?
Paliwko raczej podobne będzie jakościowo (Uniwar nie znam).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2019 22:45

stachmat napisał(a):Często pojawia się Orlen w Mszanie. Czy w takim wypadku BP przy A1 Mszana, Uniwar i Moya dalej w stronę granicy są mniej opłacalne?
Paliwko raczej podobne będzie jakościowo (Uniwar nie znam).


Jest taniej. Orlen na granicy Wodzisławia i Mszany ma inne ceny, niż BP czy Uniwar na autostradzie.

Paliwa dla Uniwaru dostarcza Slovnaft.
Yacek71
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yacek71 » 11.07.2019 22:59

Na terenie RP wszystkie paliwa pochodzą z Orlen - Rafineria Gdańska.
Poszczególne stacje dowożą je swoim transportem.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.07.2019 06:03

Yacek71 napisał(a):Na terenie RP wszystkie paliwa pochodzą z Orlen - Rafineria Gdańska.
Poszczególne stacje dowożą je swoim transportem.


No, nie do końca tak jest bo rynek jest podzielony głównie na Orlen i Lotos oraz paru mniejszych graczy, w tym właśnie Slovnaft (za którym stoi MOL). Jak nie wierzysz, to podejdź na Uniwar i zapytaj o certyfikat jakości bo chyba na nim jest napisane, kto dostarcza paliwo.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 12.07.2019 06:51

Collingwood napisał(a):
Yacek71 napisał(a):Na terenie RP wszystkie paliwa pochodzą z Orlen - Rafineria Gdańska.
Poszczególne stacje dowożą je swoim transportem.


No, nie do końca tak jest bo rynek jest podzielony głównie na Orlen i Lotos oraz paru mniejszych graczy, w tym właśnie Slovnaft (za którym stoi MOL). Jak nie wierzysz, to podejdź na Uniwar i zapytaj o certyfikat jakości bo chyba na nim jest napisane, kto dostarcza paliwo.


Paliwo w Polsce jest dostarczane do rozlewni paliw od dwóch naszych producentów.
Pozostaje jeszcze kto je dostarcza na trasie rozlewnia-stacja paliw, dlatego niektóre firmy podają że one je dostarczają co stanowi o pewności dostawy (brak kombinacji po drodze).
Wystarczy podjechać do Radzionkowa i popatrzeć jakie cysterny od jakich firm podpinają się pod ogólną rurę z takiego wielkiego zbiornika. Dlatego podstawowe 95 i ON obojętnie gdzie zatankujesz jest tym samym paliwem, no chyba że gdzieś po drodze (sama stacja) coś pokombinowali, bo cysterny na gps są prowadzone (od tych znanych firm).
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 13.07.2019 08:54

Mam jeszcze pytanie związane z ceną, ale też z poleceniem.
Czy w okolicach Breli oraz w trasie do Dubrownika polecacie jakieś stacje? Cena ważna, lecz mam w miarę nowego diesla i nie chciałbym czyścić baku.
Autostrada do Makarskiej tez pewnie nie posiada najniższych cen - może coś pomiędzy Zagrzebiem a Splitem przy lekkim zjeździe polecacie?
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3435
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 13.07.2019 09:10

Nic nowego nie odkryłem, ceny paliw poza A1 są nieco niższe, ale to raptem kilka/może kilkanaście Lip. Kupuj na markowych np. INA i wszystko będzie cacy. Nie słyszałem/czytałem o jakieś awarii układu paliwowego lub silnika z powodu złej jakości paliwa w Cro. Chyba, że ktoś pomylił dystrybutor i wlał PB do Diesla.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 13.07.2019 09:15

W Cro maja inaczej rozwiązany podatek w paliwie? Praktycznie ceny stoją, wahania są niewielkie. W PL ceny potrafią w ciągu miesiąca różnić sie do 10 procent.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 13.07.2019 10:04

stachmat napisał(a):Mam jeszcze pytanie związane z ceną, ale też z poleceniem.
Czy w okolicach Breli oraz w trasie do Dubrownika polecacie jakieś stacje? Cena ważna, lecz mam w miarę nowego diesla i nie chciałbym czyścić baku.
Autostrada do Makarskiej tez pewnie nie posiada najniższych cen - może coś pomiędzy Zagrzebiem a Splitem przy lekkim zjeździe polecacie?


Miasto które jest blisko autostrady to np. Szybenik.
Tam bedzie taniej. Czy warto nie wiem. Moze być tak ze na takim manewrze stracisz godzine i oszczędzisz 20zł....
Na autostradzie masz tylko koncernowe stacje z bardzo dobrym paliwem. Skoro masz "nowego" diesla to raczej 40gr różnicy na litrze nie doprowadzi was do bankructwa
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.07.2019 11:58

Może nie na temat cen a jakości paliwa. Często rozmawiam z serwisem obsługującym od strony technicznej stacje paliw. Serwisanci twierdzą że duży wpływ na jakość paliwa ma obrót stacji, im on większy tym paliwo lepsze. Po prostu co chwile jest nowa dostawa, paliwo nie "leżakuje'' za długo w zbiornikach. Szczególnie jest to zauważalne teraz gdy paliwa mają sporo "biokomponentów". Widziałem w środku zbiorniki marketowej stacji paliw po 10 latach eksploatacji i moje prywatne auta nadal tam tankuje :oczko_usmiech: :mrgreen:
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 13.07.2019 14:52

Dzięki wielkie. Na trasie pewnie jakiś mop zaliczę ze stacją paliw.
Co do okolic Makarskiej to będę szukał tej INA.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Aktualne ceny paliwa - strona 76
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone