Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne ceny paliwa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grab56
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 18.07.2019 15:59

sito_zabrze napisał(a):Fajna cena AdBlue :mrgreen:
0,7E za litr 8O
U mnie w pracy firma to kupuje za 67gr netto :oczko_usmiech:
Mając takie ustrojstwo nie kapuje jak moze komuś tego braknąć w trasie... :roll:

Nie jestem pewny, ale chyba w samochodach nie ma wskaźnika poziomu AdBlue. Jest jedynie komunikat, że się kończy.
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 18.07.2019 18:23

grab56 napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Fajna cena AdBlue :mrgreen:
0,7E za litr 8O
U mnie w pracy firma to kupuje za 67gr netto :oczko_usmiech:
Mając takie ustrojstwo nie kapuje jak moze komuś tego braknąć w trasie... :roll:

Nie jestem pewny, ale chyba w samochodach nie ma wskaźnika poziomu AdBlue. Jest jedynie komunikat, że się kończy.


U mnie - Citroen Berlingo XTR z 2017r., komunikat pojawia się jak zostaje jeszcze 1000 km jazdy.
Przynajmniej powinien, bo jeszcze nie miałem okazji go zobaczyć.
Dostałem instrukcje, że najlepiej dolewać go przy wymianie oleju, filtrów itd. czyli co 15 tyś. km.
Tak robię i jeszcze nie brakło.
Jakby brakło to kaplica - auto stop i nie pojedziesz dalej.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.07.2019 19:08

sito_zabrze napisał(a):Mając takie ustrojstwo nie kapuje jak moze komuś tego braknąć w trasie... :roll:
Ano może.
Moje autko ma w książce wymianę oleju/przegląd co 40.000 km (czterdzieści).
AdBlue starcza mi na jakieś 18.000 km.
Czyli interwał przeglądów zbyt duży aby zaspokoić pragnienie na AdBlue podczas tychże.
Jak mi się lampka zaświeci, to mam jeszcze 2.000 km.

I teraz tak: ja nie mam problemu się z tym "babrać" z lejkiem pod domem.
(też wiele taniej nie wychodzi: około 0,50 € /litr)
Ale wielu Niemców/Austriaków po prostu po zabłyśnięciu lampki zatankuje AdBlue na następnej oferującej to stacji.
Dodatkowy problem to: wciąż niewiele stacji ma dystrybutor AdBlue z "pistoletem" do osobówki. Ale przybywa ich.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 18.07.2019 19:12

grab56 napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Fajna cena AdBlue :mrgreen:
0,7E za litr 8O
U mnie w pracy firma to kupuje za 67gr netto :oczko_usmiech:
Mając takie ustrojstwo nie kapuje jak moze komuś tego braknąć w trasie... :roll:

Nie jestem pewny, ale chyba w samochodach nie ma wskaźnika poziomu AdBlue. Jest jedynie komunikat, że się kończy.


Jaka to różnica czy jest wskaźnik czy nie ?
W osobówkach są zbiorniki na AdBlue ~15L
To starcza na 10 tys km średnio
Przed wyjazdem dolewam bańkę 5L lub z dystrybutora do pełna i zapominam o temacie :roll:

W jednym aucie mam gaz, tez bez wskaźnika
Jeszcze nigdy mi nie brakło gazu mimo ze zbiornik jest mały i styka na 300km :wink:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 18.07.2019 19:15

boboo napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Mając takie ustrojstwo nie kapuje jak moze komuś tego braknąć w trasie... :roll:
Ano może.
Moje autko ma w książce wymianę oleju/przegląd co 40.000 km (czterdzieści).
AdBlue starcza mi na jakieś 18.000 km.
Czyli interwał przeglądów zbyt duży aby zaspokoić pragnienie na AdBlue podczas tychże.
Jak mi się lampka zaświeci, to mam jeszcze 2.000 km.

I teraz tak: ja nie mam problemu się z tym "babrać" z lejkiem pod domem.
(też wiele taniej nie wychodzi: około 0,50 € /litr)
Ale wielu Niemców/Austriaków po prostu po zabłyśnięciu lampki zatankuje AdBlue na następnej oferującej to stacji.
Dodatkowy problem to: wciąż niewiele stacji ma dystrybutor AdBlue z "pistoletem" do osobówki. Ale przybywa ich.


Co ma przegląd do tankowania płynu potrzebnego do normalnej eksploatacji ?
Kupując "eko" diesla trzeba być świadomym co sie kupuje

Nie trzeba sie babrać , kupujesz banieczkę 5L lub nawet są 18L z jednorazowym lejkiem dla osobówek, przed wyjazdem dolewasz, reszta do garażu lub piwnicy....

No chyba ze masz kasy jak lodu to zawsze mozesz podjechać do ASO na uzupełnienie..... :oczko_usmiech:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.07.2019 19:28

sito_zabrze napisał(a):Co ma przegląd do tankowania płynu potrzebnego do normalnej eksploatacji ?
"Dawno temu" AdBlue wystarczało spokojnie na dystanse przeglądowe (20 tkm). Wtedy chyba żaden kierowca nie zawracał sobie tym głowy, bo uzupełniano mu to podczas przeglądu*. Wielu się przyzwyczaiło.
sito_zabrze napisał(a):Nie trzeba sie babrać
Sam nalewam z 10-litrowych kanistrów. Z jednorazowym lejkiem.
Jeszcze mi się nie udało nie nakapać :D


* piszę o przyzwyczajeniach niemieckich kierowców
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2019 07:26

boboo napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Co ma przegląd do tankowania płynu potrzebnego do normalnej eksploatacji ?
"Dawno temu" AdBlue wystarczało spokojnie na dystanse przeglądowe (20 tkm)


Ekhm, a nie był to przypadkiem mokry FAP? Bo tam był taki interwał uzupełniania a AFAIK, AdBlue to schodzi do litra na 1000 km.
Yacek71
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yacek71 » 19.07.2019 08:40

I po dolaniu myjnia ... ;)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 19.07.2019 08:53

Nie wiem czy mokry, czy suchy.
Wiem, że to było w czasach przed aferą VW i że to jakieś niemieckie auta się tym reklamowały, że jest AdBlue,
ale klienta to nic nie obchodzi bo wystarczy od serwisu do serwisu.

Ano mi też schodzi poniżej 1/100
pierwsze tankowanie: 20.700 km -> 16 l (taka szacunkowa ilość oceniona wzrokowo - ile zostało w kanistrze)
drugie tankowanie: 17.700 km -> 15 l (taka szacunkowa ilość oceniona wzrokowo - ile zostało w kanistrze)

Ale powiedzmy sobie szczerze (@sito_zabrze): co za różnica między 15 ct a 50 ct na 1000 km?
Skrzynka piwa w ciągu roku przy (moich) 55.000 km :lol:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 19.07.2019 08:58

boboo napisał(a):Nie wiem czy mokry, czy suchy.
Wiem, że to było w czasach przed aferą VW i że to jakieś niemieckie auta się tym reklamowały, że jest AdBlue,
ale klienta to nic nie obchodzi bo wystarczy od serwisu do serwisu.

Ano mi też schodzi poniżej 1/100
pierwsze tankowanie: 20.700 km -> 16 l (taka szacunkowa ilość oceniona wzrokowo - ile zostało w kanistrze)
drugie tankowanie: 17.700 km -> 15 l (taka szacunkowa ilość oceniona wzrokowo - ile zostało w kanistrze)

Ale powiedzmy sobie szczerze (@sito_zabrze): co za różnica między 15 ct a 50 ct na 1000 km?
Skrzynka piwa w ciągu roku przy (moich) 55.000 km :lol:


Raczej Ci schodzi ponizej 1/1000 jeśli juz mamy matematykować :wink:

Jakby nie patrzeć podnosi ten system koszt przejechania 100km. Bede w Cro to zerkne na cene Abdula :oczko_usmiech:
karoljasinski
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 06.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoljasinski » 19.07.2019 10:25

swider1985 napisał(a):
Kubson91 napisał(a):Tankstelle Temmel
B69, 8471 Spielfeld, Austria
+43 3453 20546
https://maps.app.goo.gl/6jJdQzwbARePkfza8


Stacja 24h
Diesel 1.145
Pb 95 1.225
Diesel premium 1.209

Ta stacja bardzo fajna po drodze uniknięcia autostrady w Słoweni. Ceny tez rewelka na pewno działa 24h z obsługą ? Byłem kiedyś w nocy i tylko płatność kartą sama obsługa. ?

My tankowaliśmy o 4 nad ranem w sobotę i niestety stacja była zamknięta. Czynny był tylko automat na paliwo, który automatycznie pobiera 150 Euro z konta ale potem oczywiście wyrównują różnicę. I druga zasadnicza sprawa to toaleta, a właściwie jej brak w przypadku gdy stacja jest zamknięta. Pozostaje natura w przypadku nagłej potrzeby :roll:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 19.07.2019 10:29

sito_zabrze napisał(a):Raczej Ci schodzi ponizej 1/1000 jeśli juz mamy matematykować :wink:
Masz rację, mój błąd. Zabrakło niczego czyli zera :wink:
Jaro_Poland
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaro_Poland » 19.07.2019 17:50

Wczoraj tankowałem ON na stacji MOL Szombathely ( przy sklepie Aldi), cena 396,9 forintów. Stacje niemarkowe około 10 forintów taniej. Ceny przy autostradzie na Węgrzech około 420-440 forintów.
Ostatnio edytowano 19.07.2019 18:31 przez Jaro_Poland, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.07.2019 18:16

Jaro_Poland napisał(a):Wczoraj tankowałem ON na stacji MOL Szomebathly

Nie ma takiej miejscowości na Węgrzech.
Jaro_Poland
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaro_Poland » 19.07.2019 18:28

Już się poprawiam: Szombathely
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Aktualne ceny paliwa - strona 79
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone