Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkrety

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bartos79
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 05.10.2011
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartos79 » 15.05.2014 14:56

Witajcie,
Moja mała gdy pierwszy raz byliśmy w Chorwacji miała 14 miesięcy i tak:
2011 - Kaštel Kambelovac
2012 - Pakostane
2013 - Duce
2014 - będzie Tribunj
Zawsze pierwsza połowi sierpnia czyli szczyt upałów i nigdy nie mieliśmy z małą problemów
dage
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 14.05.2014
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) dage » 15.05.2014 18:29

Vesna napisał(a):Dage, my też jedziemy w stronę Rogoznicy za miesiąc i tydzień :) Nasze córy trochę starsze od Twojego syna - 3 latka w czerwcu. Macie nocleg już upolowany czy w ciemno?


Vesna my mamy juz noclegi zarezerwowane. Przewertowaliśmy booking i znaleźli dla nas odpowiednią. Trochę bałam się w ciemno jechać i szukam na miejscu bo nie wiem jak mała zniesie taka długą drogę...
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 16.05.2014 10:28

Dage, a możesz zdradzić cenę? I mniej więcej w której części Rogoznicy będziecie? Jaka odległość od plaży?
Ciekawa jestem czego się spodziewać :)
dage
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 14.05.2014
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) dage » 16.05.2014 11:12

My znaleźliśmy apartament z 1 sypialnia+ salon z aneksem i widokiem na morze (przed domem uliczka a za nią zatoka) za 2900. Ujal nas potencjalny widok z okna :)Z tym ze do samej Rogoznicy mamy jakieś 5 km. Ale my wolimy na uboczu bo jesteśmy z tych nie mogących usiedzieć na miejscu :) a nasze maluchy lubią jeździć.
dage
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 14.05.2014
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) dage » 16.05.2014 11:51

Tak się zastanawiam gdzie się wybrać na pewno : Plitvickie i Krka i Dubrownik + Split, Trogir, Szybenik. Macie jakieś propozycje jeszcze?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.05.2014 12:08

W jednym roku jeżeli Plitvice to bez Krka.
Dubrovnik na jeden dzień?
Dobry dowcip. Na samej granicy możesz odstać w jedna stronę z godzinę.
To jest min. 7-8 h w samochodzie.

Plitvice jeden dzień.
Sibenik j.w.
Trogir popołudnie/wieczór.
Split to samo lub cały dzień.
Kornati koniecznie.

To tak na szybko.
dage
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 14.05.2014
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) dage » 16.05.2014 13:25

FUX napisał(a):W jednym roku jeżeli Plitvice to bez Krka.
Dubrovnik na jeden dzień?
Dobry dowcip. Na samej granicy możesz odstać w jedna stronę z godzinę.
To jest min. 7-8 h w samochodzie.


Dlaczego jeśli Plitvice to bez Krka? Dzięki za radę o Dubrovniku. Myślałam, że się da.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.05.2014 13:42

No to najpierw Krka od strony Skradinu!
Plitvice po kilku dniach albo na powrocie i spanie ze zwiedzaniem popołudniowym w Rastoke.
anette81
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.05.2014
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) anette81 » 16.05.2014 14:07

Witam,
W tym roku wybieram się po raz trzeci do Chorwacji we wrześniu (poprzednio byłam w Tucepi i Vodice). Proszę napiszcie gdzie jechać z małym dzieckiem, tz. z 12-miesięcznym. Myślałam raczej o północnych stronach, może rejon Rijeki- Novi Vinodolski, ktoś tam był? Wolałabym żeby plaże były kamieniste- najlepiej zadrzewione, miejscowość nie za duża, ale też nie jakaś "dziura", no i oczywiście przystępne ceny :D Jechać w ciemno czy rezerwować jakiś apartament? Dodam, że podczas moich poprzednich wyjazdów nie rezerwowałam nic i raczej nie miałam problemu z lokum- 2 razy byłam na początku lipca. Pytam bo nie wiem jak to wygląda na północy Chorwacji, czy też nie ma problemów z miejscówką "od ręki"? Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie :)
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 16.05.2014 14:34

dage napisał(a):My znaleźliśmy apartament z 1 sypialnia+ salon z aneksem i widokiem na morze (przed domem uliczka a za nią zatoka) za 2900.

Za ile dni? :)

A propos Plitvic i Krka - byliśmy w jednym roku w obu miejscach, da się ;) Sugeruję Plitvice po drodze do Cro, na początek, a później Krka z Rogoznicy. Z Dubrovnikiem bym nie szalała. My planujemy tylko Szybenik i Trogir oraz okoliczne miejscowości (Primośten, Razanj itd.) Tzn. ja planuję. Małżonek jest niestety raczej z tych stacjonarnych i plażowych... ale może go namówię. No i jeszcze po drodze Otoćac i Kuterevo z misiami.

Anette81 - jak we wrześniu, to jedź w ciemno. Rejon Rijeki, Novi Vindolski, Crikvenica... odradzam - bardzo się rozczarowałam. I lało jak z cebra... zeszły rok, też wrzesień. Jeszcze trochę na południe i już będzie Dalmacja... tylko Dalmacja! :) Pozdrawiam :papa:
anette81
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.05.2014
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) anette81 » 16.05.2014 14:43

Dzięki Vesna:) Co w takim razie polecasz na wrzesień w rejonach północna i środkowa dalmacja?
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 16.05.2014 16:08

Anette81, tam to już cokolwiek ;) Powiem tak - na stalym lądzie my byliśmy już w Tribunj koło Vodic i na Makarskiej Riwierze (oraz w Crikvenicy właśnie, ale o tym miejscu wolałabym zapomnieć), więc teraz wybór padł na okolice Szybenika - Trogiru. Będzie Rogoznica, ewentualnie Primośten. W czerwcu. Też zależy nam na plaży dla dzieciaków, jedziemy z 3-latkami, i znalazłam tam takowe :)

Szukaj, oglądaj, czytaj, wybieraj. Wybór nie jest łatwy, ale w Dalmacji wszędzie pięknie... :)
hunterek
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 14.05.2014
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) hunterek » 16.05.2014 16:26

Vesna nasz plan jest odwrotny do Twojego tzn planujemy Primosten a jeśli nic nie znajdziemy to poszukamy lokum w Rogoźnicy. Jedziemy w dwie rodzinki z 9-cio miesięcznym brzdącem i 3 latką. Nasze terminy chyba się pokrywają, bo my też w czerwcu :D W Primosten wydaje mi się, że plaże są fajniejsze, ale to tak tylko na podstawie zdjęć, okaże się już wkrótce :D W jakiej części Rogoźnicy zamierzacie stacjonować?
Pozdrawiam
dage
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 14.05.2014
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) dage » 16.05.2014 19:17

Vesna napisał(a):
dage napisał(a):My znaleźliśmy apartament z 1 sypialnia+ salon z aneksem i widokiem na morze (przed domem uliczka a za nią zatoka) za 2900.

Za ile dni? :)

A propos Plitvic i Krka - byliśmy w jednym roku w obu miejscach, da się ;) Sugeruję Plitvice po drodze do Cro, na początek, a później Krka z Rogoznicy. Z Dubrovnikiem bym nie szalała. My planujemy tylko Szybenik i Trogir oraz okoliczne miejscowości (Primośten, Razanj itd.) Tzn. ja planuję. Małżonek jest niestety raczej z tych stacjonarnych i plażowych... ale może go namówię.:


My na 14 dni. Myślę, że to nie jest najgorsza cena.
Faktycznie może w drodze powrotnej zrobimy Plitvice albo jednego dnia jako wycieczka. A plaże w Rogoznicy podobno są super.

A i pytanie z innej beczki: jakie buciki dla maluchów? Cross chyba nie są najlepszym pomysłem, chyba lepsze beda takie z siateczka do pływania. Co myślicie?
anette81
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.05.2014
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) anette81 » 17.05.2014 14:12

W takim razie Vesna czekam na relację z Rogoznicy bądź Primośtenu :) może też tam się udamy, bo my dopiero we wrześniu :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkrety - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone