Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkrety

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maciekianna
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 14.01.2014
Gdzie jechać z 4 miesięcznym bobasem?

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciekianna » 21.05.2014 11:35

Witam,
w tym roku nie planowaliśmy dalekich wojaży z uwagi na pojawienie się na świecie naszego synka, ale jak to zwykle bywa po przemysleniach i dylematach czy może nad polskie morze?? Stwierdziliśmy, że wolimy nadłożyć kilkaset kilometrów i wybraliśmy Chorwację. Czy moglibyście polecić jakieś miejscowości w odległości do 1000km od Katowic?
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 21.05.2014 12:08

dage napisał(a):My na 14 dni. Myślę, że to nie jest najgorsza cena.

Też tak myślę. Porównywalnie z Bałtykiem, heh. A biorąc pod uwagę pogodę, to nawet bardziej opłaca się jechać nad Adriatyk ;)

dage napisał(a):A i pytanie z innej beczki: jakie buciki dla maluchów? Cross chyba nie są najlepszym pomysłem, chyba lepsze beda takie z siateczka do pływania. Co myślicie?

Zdecydowanie takie specjalne do wody. Można namierzyć w jakimś Go Sport czy Decathlonie. My kupiliśmy w... Lidlu w zeszłym roku, nieco za duże, bo mniejszych nie było, i jeszcze tego lata nam posłużą ;)

Anette81, mam nadzieję że uda mi się zrelacjonować pobyt przed wrześniem, bo wiesz, różnie bywa ;)
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 21.05.2014 12:13

hunterek napisał(a):W Primosten wydaje mi się, że plaże są fajniejsze, ale to tak tylko na podstawie zdjęć, okaże się już wkrótce :D W jakiej części Rogoźnicy zamierzacie stacjonować?

W Rogoznicy wydaje mi się, że wybór plaż jest większy. W Primośten obie Raduce wyglądają pięknie...
Nie wiem jeszcze gdzie będziemy stacjonować, ale zapewne jak najbliżej plaży dobrej dla dzieci. Wszystko okaże się na miejscu :)
Gdybyście nas spotkali - a poznasz nas po 3-letnich jasnowłosych bliźniaczkach, podobno identycznych - to nie wahaj się zaczepić, miło będzie poznać ;)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.05.2014 12:16

Plaża ma być odpowiednia dla WSZYSTKICH! To jest WASZ urlop, a nie robienie swoim kosztem komuś dobrze.
Dzieciaki na kamlotach będą całe zadowolone.
Piasek to mają z odchodami psów i kotów w Polsce gratis.
:wink:
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 21.05.2014 12:22

FUX napisał(a):Plaża ma być odpowiednia dla WSZYSTKICH! To jest WASZ urlop, a nie robienie swoim kosztem komuś dobrze.
Dzieciaki na kamlotach będą całe zadowolone.

Dzieciaki będą zadowolone wszędzie, ja wiem ;) Ale nie będę im robiła dobrze kosztem swojego zdrowia, bo jak mi zaczną włazić na skały ryzykując poharataniem sobie jestestw, to niechybnie zawału dostanę! :)

Osobiście nie lubię betonu ani skał, więc plaża drobnokamienista lub żwirkowa usatysfakcjonuje nas wszystkich. Moje dziewczyny największe pole do popisu mają na plażach piaszczystych, no ale nie jedziemy do Cro tarzać się w piachu... którego tam zresztą nie ma prawie wcale :) I dobrze, bo nie trzeba później trzepać wszystkiego :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.05.2014 12:31

Po co czarnowidztwo uprawiasz :roll:
:wink:
Kto karze Tobie po nastometrowych klifach łazić. Kamienie wielkości pięści czy pół metrowej średnicy krzywdy wielkiej nie zrobi, a zabawa przednia.

Zabierzesz ze soba wodę utlenioną, octanisept, plasterek i po 3 min. zapomni, że się skaleczyła.
Mniej chuchania, a więcej życia...
W szkołach same wychuchane „pociechy" które w trzeciej klasie powoli zaczynają się jarzyć, jak się powinno biec. Tragedia!
O robieniu przewrotów czy innych nawet nie warto wspominać.
Ostatnio takie okazy miałem możliwość podziwiać.
Jedno okrążenie wokół sali gimnastycznej i pot lał się strumieniami.
Z życiem i samodzielnością!
:wink:


:mrgreen:
black_lord
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.03.2013
Re: Gdzie jechać z 4 miesięcznym bobasem?

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_lord » 21.05.2014 12:36

1000 km od Katowic to starczy max. do Istrii lub okolice Zadaru.

Obstawiałbym coś na północ od Zadaru, ale zależy czy się chce ciszę,
czy może być dużo ludzi, jaka kwota w budżecie itd.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gdzie jechać z 4 miesięcznym bobasem?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.05.2014 12:41

maciekianna napisał(a):Witam,
w tym roku nie planowaliśmy dalekich wojaży z uwagi na pojawienie się na świecie naszego synka, ale jak to zwykle bywa po przemysleniach i dylematach czy może nad polskie morze?? Stwierdziliśmy, że wolimy nadłożyć kilkaset kilometrów i wybraliśmy Chorwację. Czy moglibyście polecić jakieś miejscowości w odległości do 1000km od Katowic?

Polecam Zaton Holiday Resort we wrześniu, jest taniej dla Rodziców i mniej gorąco dla bobasa :idea: :idea:
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 21.05.2014 13:16

FUX napisał(a):Kto karze Tobie po nastometrowych klifach łazić. Kamienie wielkości pięści czy pół metrowej średnicy krzywdy wielkiej nie zrobi, a zabawa przednia.

Że zabawa przednia, to nie wątpię! :D
Nadal jednak widzę nas na plaży z kamieniami znacznie mniejszymi niż pół metra średnicy :)

FUX napisał(a):Mniej chuchania, a więcej życia...
W szkołach same wychuchane „pociechy" które w trzeciej klasie powoli zaczynają się jarzyć, jak się powinno biec. Tragedia!
O robieniu przewrotów czy innych nawet nie warto wspominać.
Ostatnio takie okazy miałem możliwość podziwiać.

Hehehe :) Piękny offtopic :D
Moje 3-latki tak biegają że prawie nie jestem w stanie ich dogonić (nie wspomnę o jeżdżeniu na rowerkach biegowych), a i przewroty robią, jeszcze niezbyt wprawnie, ryzykując - moim skromnym zdaniem - skręceniem karku, tfu tfu, odpukać!
I na głowie próbują stawać, i na rękach... co ich matce w podstawówce zupełnie nie wychodziło i nawet bezczelnie oświadczyła nauczycielce, że próbować nie będzie i chce dostać dwóję (pał jeszcze nie było).
Ale to zupełnie inny temat :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.05.2014 13:19

Cieszę się, że masz zdrowe podejście, w odróżnieniu od sporej grupy roszczeniowych rodziców. :wink:
hunterek
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 14.05.2014
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) hunterek » 21.05.2014 22:06

Vesna w takim razie Twoje dziewczynki będą dla mnie znakiem rozpoznawczym, jeśli tylko Was wypatrzę, podejdę się przywitać :) pozdrawiam!
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.05.2014 22:40

FUX napisał(a):W szkołach same wychuchane „pociechy" które w trzeciej klasie powoli zaczynają się jarzyć, jak się powinno biec. Tragedia!
O robieniu przewrotów czy innych nawet nie warto wspominać.


Sorry za OT, ale nie mogę wytrzymać... Jak to czytałam to miałam przed oczami współpracownicę, która biadoliła, że jej syneczek w 2 klasie SP musiał na czas biec 100 metrów. Wyobrażacie sobie na 100 METRÓW :?: 8O 8O 8O Przecież to nieludzkie kazać dzieciom tyle biegać :!: :!: Na marginesie wspomnę, że dzieci na obiad jedzą kebaby (mama woli po drodze kupić, niż sama coś zrobić, bo szybciej, a w domu gromadka czeka) a ich sport to komputer i quady.

A ty Tu FUX proponujesz wspinanie. Pomyśl o tych zmęczonych bieganiem dzieicach :wink: :wink:

Jeszcze raz sorry za OT

A swoją drogą popieram plaże kamieniste, nawet dla raczkujących maluchów
podgora547.JPG
maciekianna
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 14.01.2014
Re: Gdzie jechać z 4 miesięcznym bobasem?

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciekianna » 21.05.2014 23:29

Z uwagi na zaplanowany urlop, wyjazd musi odbyć się pod koniec sierpnia ok 23. Szukamy spokojnej miejscówki. Plaża z drobnym żwirkiem i łagodnym zejściem. Oprócz bobasa będzie z nami starsza córka (5 lat). Córa ma już za soba 3 wyjazdy do Chorwacji, zaczynała mając 2 latka. Byliśmy już w Marinie, Omisu i Sumpetarze. Teraz szukamy czegoś bliżej. Myśleliśmy o Crikvenicy lub Porec. Budżet wyjazdu standardowy w granicach 2 tys Euro. Długość pobytu ok 10 dni. :)
Pozdrawiam :)
weSoLuTka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 22.01.2007
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) weSoLuTka » 25.05.2014 10:59

TRASA
mamy za sobą podróż w jedną stronę i połowe pobytu i drodzy Rodzice pragne Was uspokoic, ze na prawde nie jest zle.
Pozdroz co prawda poza sezonem, wiec bez zadnych korkow, ale za to przez 90% trasy w deszczu i duzych ulewach, przez co jechalismy 18 godzin. Mielismy 3 postoje dluzsze 40 minutowe i moze ze 3 takie krociutkie doslownie na toalete i przewietrzenie auta. Wyjechalismy z Krakowa o 22 i w brew pozorom nasza prawie 15 miesieczna cora nie miala ochoty na spanie. Spala moze przez cala trase 8 godzin. Marudzenie wlaczylo sie 10 minut przed koncem trasy. Jesli chodzi o przewijaki to w Austrii sa na kazdej stacji, w Slowenii sie nie zatrzymywalismy, a w Chorwacji trzeba szukac "nowych" stacji. Czyli praktycznie tylko pierwsze stacje na polnocy nie mialy przewijaka, a pozostale, a stawalismy na INA mialy pomieszczenia dla matek z dziecmi. Nie bylo tez problemu jesli chodzi o goraca przegotowana wode na mleko.

ZAKWATEROWANIE
Co do zaklimatyzowania, to pierwsze kilka godzin i noc byly ciezkie, wiec cora spala z nami w lozku, ale od drugiego dnia super, a spanie ma jak zabita :)

PLAŻA KAMIENISTA
Plaza kamienista nie jest przeszkoda - mozna liczyc kamyczki i non stop je przerzucac :D
poza tym mamy maly basenik, materace i mozna caly dzien plazowac

JEDZENIE
generalnie nasze dziecko jest niesłoiczkowe, wiec zabranie obiadow czy deserkow nie wchodzilo w gre. Bardzo dobrze sprawdzilo sie ugotowanie w Polsce rosołu, wlanie wrzącego do gorących butelek i słoiczków i zakręcenie. Nakrętki się ładnie wklęsły. Potem droga w lodówce turystycznej i teraz są w lodówce. Mamy super podkład do zupek. To samo mozna zrobic np. z gulaszem.
W restauracjach przewaznie mozna zjesc pomidorowa, rosol i zupe rybna...
W sklepach bez problemu można kupic słoiczki Hippa, są może nieco drozsze niz w PL.

Ok koncze bo dziecko wstalo :)
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013
Re: 11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkret

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 31.05.2014 13:23

weSoLuTka - jechaliście na zmianę za kierownicą czy jechała cały czas jedna osoba?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
11 miesięczny brzdąc gdzie jechać do Chorwacji - konkrety - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone