Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.08.2018 15:25

piekara114 napisał(a):Mnie w przyszłym roku też czeka wyjazd w II połowie lipca....
I przypomniało mi się, ja jeszcze szukam wypożyczalni, co nie robi blokady na kk, cena ciut wyższa zwykle, ale trudno.... I zawsze biorę ubezpieczanie z danej wypożyczalni, bo w wazie W nie chcę płacić sama i potem z ubezpieczycielem się bawić....

Danka to i tak dobra cena: 518+40 ubez., to 40 eur/dobę za klasę C. Muszę przyjrzeć się tej wypożyczalnie.... Skusisz się na relację?


Tak, tylko oni mają tę cenę zarówno w lipcu jak i w sierpniu, a w samym lipcu spokojnie znalazłabym taniej gdzie indziej. W sierpniu już nie, więc wolałam wypożyczalnię z dobrymi opiniami, no i prowadzoną przez Greków.

Ubezpieczenie 40 funtów, czyli ok. 50 euro na rok, ale to i tak ok. Wypożyczalnia dawała dodatkowe tzw. pełne ubezpieczenie za 10 euro na dzień, ale i tak nie obejmowało lusterek, podwozia i takich tam standardowych wyjątków, więc zupełnie bez sensu. To zewnętrzne ma w umowie prawie wszystko, od lusterek po koszty holowania, więc dość korzystne i ewentualne papierkowe sprawy w razie odszkodowania jakoś bym przebrnęła, zwłaszcza że wszystko odbywa się on-line. Bierzemy też tradycyjnie Wojażera z PZU, a jak nas przekonuje agentka, zawarte w nim ubezpieczenie mienia wypożyczonego obejmuje zarówno mieszkanie etc. jak i wypożyczony samochód - pod warunkiem, że to my jesteśmy sprawcami problemu.

Może się skuszę na relację, bo Peloponez zrobił na mnie bardzo duże wrażenie. :wink:
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 11.08.2018 08:28

Podstawowa różnica pomiędzy Grecją a Cro.dotyczy normalności cen i wszechobecnej pazerność.
Nikt nie podnosi ceny tylko z powodu sezonu czy bliskości plaży (nasz sklepik był tańszy jak supermarket w mieście) nikt Cię nie goli za postój na każdym kroku(w Grecji płaciłem dwa razy na topowej Porto Katsiki,cały dzień bodajże 3€)
Auta,nie wypożyczamy,ale za coś małego to spokojnie 30€.
Dawno temu Cro.też była podobna :cry:
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 11.08.2018 15:59

czesiu1976 napisał(a):Pisaliśmy tutaj o wycieczce 7 dni samolotem pierwszy dzień i ostatni transferowy a o samochodzie byłem na Zakinthos chyba 3 lata temu 130e kosztował samochód nowa Corsa z klimą miała przejechane 13,000 km było to w lipcu :D
Na wyjazd do Grecji swoim samochodem bym się nie zdecydował jestem jedynym kierowcą jadę do Cro sam w jeden dzień 1550km :D
a po drugie na tej wyspie jest tyle rzeczy do ogladania że mało jest nawet 12dni ...


Dla mnie Zante ma dwa "unikalne" miejsca (Zatoka Wraku i Blue Cave) które obskoczysz wycieczką statkiem w jeden dzień (np. z Kefalonii). Zbyt komercyjna wyspa (jak dla mnie).

Bardziej kameralnymi, spokojnymi i podobnie ładnymi są Itaka i Kefalonia.

Ja też sam prowadzę i noclego po drodze nie stanowi jakiegoś problemu.
Co wiecej śniadanie (ogólenie jedzenie) Serbia/Macedonia - jest całkiem OK.

Polecam zwiedzić Peloponez. Albo na wakacje kilka dni Chalkidiki, Tydzień Peo i na powrocie Kefalonia/Lefkada lub Sivota

Albo po sezonie samolotem do Aten i wynajętym autem

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

@Pawelh - dużo się przemieszczasz na wakacjach i może dlatego bolą opłaty w CRO (parkingi/autostrady)

Dla mnie taniej wyjdzie pojechać do Tisno, gdzie w cenie apartamentu mam parking plus miejsce przy nabrzezu dla łodki (ale po 20-stym sierpnia) jak w lipcu do Grecji (też apartament 55 EUR)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.08.2018 12:42

ogorek napisał(a):@Pawelh - dużo się przemieszczasz na wakacjach i może dlatego bolą opłaty w CRO (parkingi/autostrady)
Dla mnie taniej wyjdzie pojechać do Tisno, gdzie w cenie apartamentu mam parking plus miejsce przy nabrzezu dla łodki (ale po 20-stym sierpnia) jak w lipcu do Grecji (też apartament 55 EUR)
W Gr parkowanie pod app. też jest free.... a jak się chce pozwiedzać, a zabytki są na lądzie (czytaj trzeba ruszyć samochód) to Gr jest duzo tańsza pod tym katem (darmowe parkowanie + darmowe wejścia dla dzieci)...
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 12.08.2018 13:06

W tym roku na Thassos spodziewałem się płatnego parkowania przy znanych plażach typu Marble Beach, czy Paradise.
W obu przypadkach na parkingu działali "parkingowi" porządkując ustawianie samochodów.
W obu przypadkach parking był jednak bezpłatny.
Ogólnie na Thassos nigdzie parkowanie nie było płatne (nawet na rivie w Limenarii)
Jeżeli chodzi o leżaki i parasole, to w celu wynajmu wystarczy zazwyczaj kupić coś w lokalnym barze. My akurat nie korzystamy i tarabanimy się z własnym sprzętem poza strefy leżakowe.
Thassos nie jest zbyt spektakularną wyspą jeżeli chodzi o zabytki, ale z tych co są, a są na wolnym powietrzu to są darmowe. Trochę niestety zaniedbane.
W muzeach są zniżki dla dzieciaków lub są darmowe wejścia.
Dla przykładu jeszcze - koszt siedmiogodzinnej wycieczki statkiem "Axion Esti" południowym wybrzeżem Thassos, z pseudośniadaniem, i obiadem z grilla to 25 euro/dorosłego, 12,5 euro/dziecko.
Dan_78
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dan_78 » 13.08.2018 08:16

Interseal. napisał(a):Dla przykładu jeszcze - koszt siedmiogodzinnej wycieczki statkiem "Axion Esti" południowym wybrzeżem Thassos, z pseudośniadaniem, i obiadem z grilla to 25 euro/dorosłego, 12,5 euro/dziecko.


Dziecko do lat 7 nie płaciło nic za tą wycieczkę. Obiad naprawdę solidny. Cena moim zdaniem bardzo uczciwa w zamian za to co oferowali. Płynęliśmy 5 lipca.
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 13.08.2018 08:49

Na zniżkę dla siedmiolatka już się nie łapiemy.
Obawiałem się, że może być to coś w stylu "Makarskiego Jadranu", który pamiętam jako najgłośniejszy statek jeszcze za czasów naszych pobytów w Chorwacji. :-)
Jednak było OK. Wszyscy byli zadowoleni.
Płynęliśmy tydzień później.
krzyzak74
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 21.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyzak74 » 17.08.2018 20:25

piekara114 napisał(a):Mnie w przyszłym roku też czeka wyjazd w II połowie lipca....
I przypomniało mi się, ja jeszcze szukam wypożyczalni, co nie robi blokady na kk, cena ciut wyższa zwykle, ale trudno.... I zawsze biorę ubezpieczanie z danej wypożyczalni, bo w wazie W nie chcę płacić sama i potem z ubezpieczycielem się bawić....

Danka to i tak dobra cena: 518+40 ubez., to 40 eur/dobę za klasę C. Muszę przyjrzeć się tej wypożyczalnie.... Skusisz się na relację?

My właśnie wróciliśmy z Peloponez z drepano i co do kosztów samolot 2000 za 4 osoby aegan świetna linia. Co do wypożyczalni to mogę polecić imperial car rental. My za Hyundai i20 z pełnym ubezpieczeniem dwoma kierowcami odbiorem w nocy i oddaniem w innym miejscu placilismy 380 euraskow. Żadnej karty tylko gotówką na lotnisku. Wszystko na czas i bez problemów. Dla mnie w te rejony autem jazda odpada. Jazda w 1 strone conajmniej 2 pelne doby i jedna dodatkowo na tzw przebudzenie. Samolotem od wyjścia z domu 10 godzin na miejsce. Może ta opcja jest troszkę droższa ale nie dużo. Ja polecam ta opcję choć Peloponez w okolicach drepano jest jak to mówią na raz. Fajnie ale tej wisienki na torcie chyba zabrakło.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.08.2018 21:29

krzyzak74 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Mnie w przyszłym roku też czeka wyjazd w II połowie lipca....
I przypomniało mi się, ja jeszcze szukam wypożyczalni, co nie robi blokady na kk, cena ciut wyższa zwykle, ale trudno.... I zawsze biorę ubezpieczanie z danej wypożyczalni, bo w wazie W nie chcę płacić sama i potem z ubezpieczycielem się bawić....

Danka to i tak dobra cena: 518+40 ubez., to 40 eur/dobę za klasę C. Muszę przyjrzeć się tej wypożyczalnie.... Skusisz się na relację?

My właśnie wróciliśmy z Peloponez z drepano i co do kosztów samolot 2000 za 4 osoby aegan świetna linia. Co do wypożyczalni to mogę polecić imperial car rental. My za Hyundai i20 z pełnym ubezpieczeniem dwoma kierowcami odbiorem w nocy i oddaniem w innym miejscu placilismy 380 euraskow. Żadnej karty tylko gotówką na lotnisku. Wszystko na czas i bez problemów. Dla mnie w te rejony autem jazda odpada. Jazda w 1 strone conajmniej 2 pelne doby i jedna dodatkowo na tzw przebudzenie. Samolotem od wyjścia z domu 10 godzin na miejsce. Może ta opcja jest troszkę droższa ale nie dużo. Ja polecam ta opcję choć Peloponez w okolicach drepano jest jak to mówią na raz. Fajnie ale tej wisienki na torcie chyba zabrakło.

Na ile dni miałeś auto?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.08.2018 21:34

O ile pamiętam 9 dni?

Krzyżak, czy dotarliście do Mistry jak planowałeś? Udało Wam się dużo zwiedzić?
Nie zamawiałeś przypadkiem nissana micry?
krzyzak74
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 21.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyzak74 » 18.08.2018 01:07

Auto mieliśmy od 6 sierpnia od 22 do 16 sierpnia do 12.miala być micra ale dojechał bialutki Hyundai.wiec spoko zmiana. Do mistrii dojechaliśmy choć to był najbardziej upalny dzień ale było super. Byliśmy w mykenach, tolo, epidauros, dwa razy w nafpilo, sparcie i Atenach. Oprócz miejsc najfajniesza była plaża co ja mysza73 proponowana, choć znajomi mieli stracha tam zjechać no i droga przez góry do mistrii. Nie jechaliśmy autostradą tylko samymi slimakami.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.08.2018 08:37

krzyzak74 napisał(a):Auto mieliśmy od 6 sierpnia od 22 do 16 sierpnia do 12.miala być micra ale dojechał bialutki Hyundai.wiec spoko zmiana. Do mistrii dojechaliśmy choć to był najbardziej upalny dzień ale było super. Byliśmy w mykenach, tolo, epidauros, dwa razy w nafpilo, sparcie i Atenach. Oprócz miejsc najfajniesza była plaża co ja mysza73 proponowana, choć znajomi mieli stracha tam zjechać no i droga przez góry do mistrii. Nie jechaliśmy autostradą tylko samymi slimakami.
Zapisałam sobię tą wypożyczalnię :mrgreen:
Ciekawe jak to u nich jest, jakbym autem chciała płynąć na wyspy, wiesz coś w tym temacie?
krzyzak74
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 21.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyzak74 » 18.08.2018 10:07

To wg mnie trzeba się spytać lub zaryzykować. My mieliśmy w planie elafonisos ale odległość nas złamała. Podkreślę że to nie jest wypożyczalnia tylko posrednik. Nasze auto było z aramisa. Jak pisalem na ich stronie bylo o 80 euro drozsze . Generalnie koszt na imperial za podany okres to 360 euro. Reszta to ubezpieczenia i dopłaty za miejsca i czas odbioru. Ale jako że braliśmy 2 auta to pietnastominutowa rozmowa dała sukces w postaci rabatu. Ale i tak cena podstawowa zawsze u nich wychodziła naepiej.opinie mają różne. Ja się nie zawiodłem. Tym bardziej że zdanie nastąpiło w mieście pod sklepem. Gość zetknął z 2 metrów wsiadł i pojechał. Najważniejsze że nie ma tych obciążeń kart bo to zawsze jakieś ryzyko. Ja polecam
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 18.08.2018 10:57

Po kilku latach jeżdżenia do Cro, też na namową znajomych mamy wstępny plan jechać raczej do Grecji (po prostu gdzie indziej). Niestety mnie osobiście przeraża ta droga, autem CRO jest dla mnie optymalne z centralnej Polski a Grecja... no cóż 4 dni w drodze z 2tyg. urlopu to trochę słabo :(. Oczywiście rozważam samolot ale jak teraz patrzę żadna linia jeszcze nie ma lotów na przyszły lipiec a zawsze lubię mieć wszystko zaklepane/zarezerwowane we wrześniu lub październiku. Dla 4 osób koszt przelotu tak do 3 tys. jest ok, płacenie 4-5 tys mija się z celem. Coś doradzicie?, jak to ugryźć ?. Celujemy oczywiście w wyspy, znajomi chcą Lefkadę (bo autem da się radę). Dla mnie może być każda inna wyspa Jońska, Kreta itp.
Jak najlepiej i kiedy zaplanować taki wyjazd samolotem ?. W ostateczności ten jeden raz spróbujemy samochodem i po drodze zwiedzimy coś, wszak widzę że sporo ludzi jeździ i jakoś dają radę... w tej opcji jednak najbardziej szkoda urlopu.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 18.08.2018 11:31

yzedef, a udka będzie się urlopować w kraju :?: :!:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 229
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone