Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ALGARVE, Portugalia, bardzo udana zdrada Cro

W Portugalii znajduje się najbardziej wysunięty na zachód punkt w Europie. Historia Portugalii sięga starożytności. Portugalia jest jednym z najstarszych państw w Europie. Jej granice nie zmieniły się od pierwszej połowy XII wieku Każdego roku Portugalię odwiedza ponad 10 milionów turystów. W Porto znajduje się jedna z najpiękniejszych księgarni świata - jest to Księgarnia Lello (Livraria Lello & Irmano).
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.07.2018 21:33

:arrow: Quinta da Regaleira

Najbardziej tajemniczy obiekt w całej Sintrze, pełny zaskakujących zakamarków, labiryntów nad i pod ziemią, różnego rodzaju i kształtu budowli, wspaniała roślinność, wszechobecne oczka wodne i kaskady oraz ona... Studnia Inicjacji, szczególny obiekt do którego zaraz po zakupie biletów kieruje się większość zwiedzających; zresztą liczne strzałki pozwalają łatwo ją namierzyć. Uwaga do Parku Quinta konieczne trzeba wziąć ze sobą latarkę, jeśli takowej nie mamy w telu. Pierwsze jej użycie zaraz po zejściu na dno studni.

Tutaj trochę informacji:
https://duze-podroze.pl/quinta-da-regaleira/

Chociaż Studnia robi niesamowite wrażenie to jednak spodziewaliśmy się po zdjęciach z internetu czegoś bardziej efektownego; oczywiście podoba nam się na tyle, że wracając kiedyś do Sintry, na 100% zajrzymy do parku Quinta i Studni.
Po drodze do niej oczywiście jest sporo do zobaczenia, ale chęć ujrzenia studni wygrywa dlatego z dojścia zdjęć jest niewiele.

20180601-153031.jpg


20180601-153458.jpg


20180601-155906.jpg


20180601-155821.jpg


Chętnym na obfocenie studni jest wielu, potem gdzieś Ci wszyscy ludzie "gubią się" w gąszczu roślin, ścieżek itp.
Trzeba przyznać, że studnia w szczególny sposób dba o formą fizyczną fotografów,każdy musi się nieźle nagimnastykować, by zrobić dobre, efektowne zdjęcie, a o to przy takiej rozbieżności naświetlenia i ekspozycji naprawdę trudno.

20180601-153718.jpg


20180601-153848.jpg


20180601-153744.jpg


Schodzimy powoli na dół, wyobrażałem sobie, że są jakieś "odnogi" po drodze, boczne korytarze, ale nic z tego. Na dole jest bardzo duszno i wilgotno, studnia jak studnia ocieka wodą, z dołu tez jest efekt, ale aparacik smarfonowy tego zupełnie nie oddaje. Na dole widać ledwo podświetloną odnogę wyjścia ze studni.

20180601-154033.jpg


20180601-154035.jpg


20180601-154249.jpg


20180601-154313.jpg


Tym ciemnym wyjściem wychodzimy, gdzieś w pięknym miejscu ogrodu Quinta.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 17.07.2018 21:42

Nadrabiam zaległości bo na razie z Portugalii tyko na Maderze byliśmy. Ale miejsce jest w planie więc cieszę się, że powstaje kolejna i to bardzo fajna relacja.

Pozdrawiam :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.07.2018 21:59

marze_na napisał(a):Rozważam co zobaczyć podczas jednodniowej wycieczki do Sintry. Nie chciałabym biegać od atrakcji do atrakcji

nie zazdroszczę Ci wyboru, my już mamy to za sobą, tak jak pisałem w relacji, mając tą wiedzę, pewnie inaczej ułożył bym zwiedzanie, czy też inaczej rozplanował czasowo i w kolejności; jeśli chodzi o nas to na pewno nie było biegania, ale też nie przesiadywaliśmy, nie przeciągaliśmy pobytu w nieskończoność, raczej na spokojnie, choć czas gdzieś tam starałem się kontrolować
marze_na napisał(a):i najbliżej jestem odpuszczenia sobie Pałacu Pena :? .
No nie podoba mi się i już :roll: :lol: .

Pena jak to Pena jednym się podoba, innych odpychają te kiczowate kształty i kolory, trzeba pamiętać, że projektował to ponoć jakiś domorosły, początkujący architekt; my ogólnie lubimy różnego rodzaju zamki i pałace, dlatego musiał być zaliczony, jak się okazało chociaż z zewnątrz
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.07.2018 22:08

Beata W. napisał(a):Nadrabiam zaległości bo na razie z Portugalii tyko na Maderze byliśmy. Ale miejsce jest w planie więc cieszę się, że powstaje kolejna i to bardzo fajna relacja.

Pozdrawiam :papa:

Dzięki, dzięki...
może kiedyś się miniemy, kto wie, my na Maderę, Wy na Portugalię lądową :wink:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 17.07.2018 22:15

te kiero napisał(a):
Beata W. napisał(a):Nadrabiam zaległości bo na razie z Portugalii tyko na Maderze byliśmy. Ale miejsce jest w planie więc cieszę się, że powstaje kolejna i to bardzo fajna relacja.

Pozdrawiam :papa:

Dzięki, dzięki...
może kiedyś się miniemy, kto wie, my na Maderę, Wy na Portugalię lądową :wink:


Albo wręcz wylądujemy w tym samym kierunku bo na powrót na Maderę mamy ogromną chrapkę a najbliższe ferie przypadają na 10 rocznicę naszego wyjazdu na tą piękną wyspę :lol:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.07.2018 22:41

Beata W. napisał(a):
te kiero napisał(a):
Beata W. napisał(a):Nadrabiam zaległości bo na razie z Portugalii tyko na Maderze byliśmy. Ale miejsce jest w planie więc cieszę się, że powstaje kolejna i to bardzo fajna relacja.

Pozdrawiam :papa:

Dzięki, dzięki...
może kiedyś się miniemy, kto wie, my na Maderę, Wy na Portugalię lądową :wink:


Albo wręcz wylądujemy w tym samym kierunku bo na powrót na Maderę mamy ogromną chrapkę a najbliższe ferie przypadają na 10 rocznicę naszego wyjazdu na tą piękną wyspę :lol:


oj to my tak szybko się tam nie wybierzemy na Maderę, raczej repeta z Sintry, Algarve i oczywiście Lizbona
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 17.07.2018 22:50

te kiero napisał(a):
Beata W. napisał(a):
te kiero napisał(a):
Beata W. napisał(a):Nadrabiam zaległości bo na razie z Portugalii tyko na Maderze byliśmy. Ale miejsce jest w planie więc cieszę się, że powstaje kolejna i to bardzo fajna relacja.

Pozdrawiam :papa:

Dzięki, dzięki...
może kiedyś się miniemy, kto wie, my na Maderę, Wy na Portugalię lądową :wink:


Albo wręcz wylądujemy w tym samym kierunku bo na powrót na Maderę mamy ogromną chrapkę a najbliższe ferie przypadają na 10 rocznicę naszego wyjazdu na tą piękną wyspę :lol:


oj to my tak szybko się tam nie wybierzemy na Maderę, raczej repeta z Sintry, Algarve i oczywiście Lizbona


U mnie Madera jest na wysokiej pozycji na ferie ale zobaczymy jak bilety będą cenowo wychodziły :papa:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 18.07.2018 00:47

te kiero napisał(a):i co zasnąłeś :?: :oczko_usmiech:


mervik na forum :!: święto jakieś :idea: lepiej zapodaj, gdzie w tym roku i w końcu napisz jakąś relację... bez kropek :wink:


...oczywiście spałem jak niemowlak :mrgreen:
..niestety... w tym roku mam dużo pracy i obowiązków ...może z 5 dni ...ale żona do samolotu nie wsiądzie :cry:
...w tamtym roku szalałem przez trzy tygodnie...więc zostały mi filmy i wasze relacje :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.07.2018 03:45

mervik napisał(a):..niestety... w tym roku mam dużo pracy i obowiązków ...może z 5 dni ...ale żona do samolotu nie wsiądzie :cry:
...w tamtym roku szalałem przez trzy tygodnie...więc zostały mi filmy i wasze relacje :wink:

Moja też przez te całe lata nie chciała wsiąść, aż w końcu sama się przemogła, a jak nie to bierz Aveo - czy co tam teraz masz - i w drogę. Jak u mnie pojawi się zdecydowanie młodsze auto, od razu ładuję na Algarve i po drodze...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.07.2018 09:08

te kiero napisał(a):
mervik napisał(a):..niestety... w tym roku mam dużo pracy i obowiązków ...może z 5 dni ...ale żona do samolotu nie wsiądzie :cry:
...w tamtym roku szalałem przez trzy tygodnie...więc zostały mi filmy i wasze relacje :wink:

Moja też przez te całe lata nie chciała wsiąść, aż w końcu sama się przemogła, a jak nie to bierz Aveo - czy co tam teraz masz - i w drogę. Jak u mnie pojawi się zdecydowanie młodsze auto, od razu ładuję na Algarve i po drodze...
Mój mąż cały czas twierdzi, że NIE LATA :lol: ...
Za miesiąc lecimy do Grecji :oczko_usmiech: , a wczoraj nabyłam przewodnik po Portugalii, to tylko zapytał czy się tam wybieramy :wink:
Poinformowałam go że w odpowiednim czasie zakupię bilety do Lizbony, ewentualnie Porto ... nawet się nie burzył 8O :oczko_usmiech:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 18.07.2018 11:12

mysza73 napisał(a):
te kiero napisał(a):
mervik napisał(a):..niestety... w tym roku mam dużo pracy i obowiązków ...może z 5 dni ...ale żona do samolotu nie wsiądzie :cry:
...w tamtym roku szalałem przez trzy tygodnie...więc zostały mi filmy i wasze relacje :wink:

Moja też przez te całe lata nie chciała wsiąść, aż w końcu sama się przemogła, a jak nie to bierz Aveo - czy co tam teraz masz - i w drogę. Jak u mnie pojawi się zdecydowanie młodsze auto, od razu ładuję na Algarve i po drodze...
Mój mąż cały czas twierdzi, że NIE LATA :lol: ...
Za miesiąc lecimy do Grecji :oczko_usmiech: , a wczoraj nabyłam przewodnik po Portugalii, to tylko zapytał czy się tam wybieramy :wink:
Poinformowałam go że w odpowiednim czasie zakupię bilety do Lizbony, ewentualnie Porto ... nawet się nie burzył 8O :oczko_usmiech:


My też nie latamy :mrgreen: A moja najmłodsza pociecha jedzie na wakacje autobusem bo samolotów nie lubi :mrgreen:
Aga jak znajdziesz w dobrej cenie te bilety a najlepiej na ferie to daj znać gdzie i za ile :oczko_usmiech:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.07.2018 11:14

Beata W. napisał(a):Aga jak znajdziesz w dobrej cenie te bilety a najlepiej na ferie to daj znać gdzie i za ile :oczko_usmiech:

Jaaaasne :oczko_usmiech:
A Ty już po Kanarkach czy przed :?:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 18.07.2018 11:38

mysza73 napisał(a):
Beata W. napisał(a):Aga jak znajdziesz w dobrej cenie te bilety a najlepiej na ferie to daj znać gdzie i za ile :oczko_usmiech:

Jaaaasne :oczko_usmiech:
A Ty już po Kanarkach czy przed :?:


Niestety przed jeszcze miesiąc do 13.08 muszę czekać :!: A Wy kiedy do Grecji :?: Jakoś późno w tym roku się urlopujecie :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.07.2018 11:45

Beata W. napisał(a):
mysza73 napisał(a):
Beata W. napisał(a):Aga jak znajdziesz w dobrej cenie te bilety a najlepiej na ferie to daj znać gdzie i za ile :oczko_usmiech:

Jaaaasne :oczko_usmiech:
A Ty już po Kanarkach czy przed :?:


Niestety przed jeszcze miesiąc do 13.08 muszę czekać :!: A Wy kiedy do Grecji :?: Jakoś późno w tym roku się urlopujecie :wink:

My lecimy 18 sierpnia dopiero :evil: ,
ale całe szczęście wypoczywać będziemy ze spokojną głową, po tej nerwówce rekrutacyjnej :roll: :wink:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 18.07.2018 11:53

mysza73 napisał(a):My lecimy 18 sierpnia dopiero :evil: ,
ale całe szczęście wypoczywać będziemy ze spokojną głową, po tej nerwówce rekrutacyjnej :roll: :wink:


Noo, w sumie macie teraz dłuższe wakacje :lol: :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Portugalia - Portugal



cron
ALGARVE, Portugalia, bardzo udana zdrada Cro - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone