Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem z Grecji

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 22.08.2006 09:00

Kiedy mab startujesz? My 3 wrzesnia ma 2 tyg. Najpierw jak Jacuniu na drugi "palec", potem Riviera Olimpijska i Ateny, choc te dzisiejsze pozary troche mnie martwia i nie wiem czy nie pokrzyzyja planow.
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 22.08.2006 09:06

Tez chcialem w pierwszy weekend wrzesnia ale chyba nie wyrobie sie z praca stad zapewne tydzien pozniej na jakies dwa tygodnie. A gdzie to naprawde nie mialem pojecia ... nie znam topografii Grecji i raczej posilkowalem sie tekstami tu przeczytanymi. Teraz chyba sama natura wybrala ,ze pojade pewnie na Peloponez choc z drugiej strony istnieje jeszcze wariant aby zaczepic Stambul.
Maciej Winiecki
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 31.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej Winiecki » 24.08.2006 00:17

Pożary miały miejsce w okolicach miejscowości Hanioti, a więc na "pierwszym palcu", czyli płw. Kassandra. Sithonia jest nietknięta.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 05.09.2006 00:54

Czekałem Jacunio na twoją opowieść w nadziei na śweże info do 11-go sierpnia kiedy to sam udałem się do Grecji, więc wygląda na to że mijalismy się gdzieś po drodze.

Swoje spostrzeżenia n/t Grecji zawarłem w przyklejonym wątku.
Widzę że mamy podobne doświadczenia z Serbii. My z kolei jadąc do Grecji próbowalismy znaleść nocleg w Niszu co było niezłą przygodą (temat rzeka na inną opowieść). Szok kulturowy był na tyle spory że w drodze powrotnej, ja zagorzały przeciwnik jazdy nocnej machnąłem trasę Riwiera Olimpijska-Kraków "na raz" wyjeżdżając o 18.15 i lądując w Zakopanem na śniadaniu o 9.00.
toja14
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 31.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) toja14 » 31.08.2007 18:36

wróciłem z Chalkidiki wczoraj tam nic się nie pali ( jedynie skóra bo taki tam upał) gorąco polecam cisza spokój plaża piaszczysta
w dzień 35c w cieniu w nocy spada do 22c nie chce się wracać do tej zimnej Polski
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 03.09.2007 11:21

Widze, ze kolega przeplacal o 1 E w Macedoni na bramkach.
Tak ku przestrodze, oplata jest w wysokosci 1 E :)
A jak sie spytasz ile to mowia 2 :)
Ja, wiedzac to na kazdej dawałem 1 E.

Gratuluje pobutu(7 lat temu bylem na Chalkidiki) i pozdrawiam.
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 03.09.2007 21:44

toja14 napisał(a):wróciłem z Chalkidiki wczoraj tam nic się nie pali ( jedynie skóra bo taki tam upał) gorąco polecam cisza spokój plaża piaszczysta
w dzień 35c w cieniu w nocy spada do 22c nie chce się wracać do tej zimnej Polski

Byłem na Kassandrze od 16.08.-23.08, w Pefkochori.Paliło się jedno wzgórze w tej okolicy przed naszym przyjazdem. W czasie pobytu rzeczywiście tylko skóra.
Co do opisywanych wcześniej praktyk na stacjach benzynowych, doświadczyłem ich również w Macedonii. Placiłem kartą, naliczono mi 600 denarów ponad stan, po interwencji gość przy kasie bez zmrużenia oka wyciągnął 10 euro. Albo jest w tym metoda prania brudnych euro albo zwykła próba oszustwa. Euro było prawdziwe :)
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 03.09.2007 23:07

Jacunio
jak zwykle piszesz niesamowicie barwnym językiem (całkiem jak klasyk tego forum - twój piękny hvarski post :lol: ). Czekam niecierpliwie na ciąg dalszy.
Pozdrav
P.S. Cro w b.r. przestało się podobać :?: :wink:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 03.09.2007 23:46

Buber napisał(a):Jacunio
jak zwykle piszesz niesamowicie barwnym językiem (całkiem jak klasyk tego forum - twój piękny hvarski post :lol: ). Czekam niecierpliwie na ciąg dalszy.
Pozdrav
P.S. Cro w b.r. przestało się podobać :?: :wink:


Oj Buberku - Jacunio opisywał swoje greckie przygody w zeszłym roku :D :D Popatrz na daty jego postów :D
A tak poza tematem- to coś tu Jacunia dawno nie widziałem :( Powoli zbliża się czas organizacji crofotokonkursu - a kto go lepiej zrobi niż Jacunio :?: Jacunio jest the best :D :D :papa:
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 05.09.2007 15:30

wojan napisał(a):A tak poza tematem- to coś tu Jacunia dawno nie widziałem :( Powoli zbliża się czas organizacji crofotokonkursu - a kto go lepiej zrobi niż Jacunio :?:

Wojan, ciągle czuwam nad całością! ;)
Po prostu nic mądrego nie mam do powiedzenia... :?
A a propos konkursu, to jeszcze napiszę...
O tu: https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?p=236898#236898

PozdraV
J.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 08.09.2007 08:35

Wojan - dałem popalić :lol: :oops: , rzeczywiście nie zwróciłem uwagi na datę postów Jacunia. Nie wiem - pomyślałem że kolejny tegoroczny "grek" jest obecny na forum, a że Jacunia fajnie sie czyta i dlatego że napisał - "to na razie tyle" - skrobnąłem dwa słowa, licząc na więcej.
Śmiesznie wyszło.
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 08.09.2007 23:00

Nie tylko Ty się nabrałeś :)
Relacja Jacunia była bardzo "świeża" i "soczysta" , zupełnie jak z tego roku, że mnie też wzięło na haczyk :oops:
Poprzednia strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Wróciłem z Grecji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone