Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Właśnie wróciliśmy z Rovinja, jakieś pytania?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
josefoe
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 26.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) josefoe » 13.01.2010 13:52

maniust napisał(a):Pozwolę się wtrącić w twój temat. :)
Też wróciłem z Rovinji i troszkę zdziwiła mnie twoja trasa.


Ponieważ wybieram sie w tym roku do Novigradu chętnie poznałbym szczegółową trasę na Istrię jaką Ty pokonałeś licząc od Cieszyna w tym, gdzie najlepiej, najtaniej przenocować. Za informację serdeczne dzięki.
ktomasz
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ktomasz » 13.01.2010 22:01

Witam. Niśka czy ja również mógłbym prosić o namiary na te kwatery: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdrawiam
Niśka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 02.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niśka » 14.01.2010 08:51

ktomasz napisał(a):Witam. Niśka czy ja również mógłbym prosić o namiary na te kwatery: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdrawiam


Jasne :D
Ricardo71
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.01.2010
Przemyślenia na temat Istrii

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ricardo71 » 01.02.2010 22:12

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, jest to mój pierwszy wpis, gdyż całkiem przypadkowo wpadłem na tą stronkę siedząc właśnie w Chorwacji. Większośc z was na pewno sie spyta co robię zimą w CRO, tak się składa że pracuję tutaj dla międzynarodowej dużej firmy bardzo dobrze wszystkim znanej (Nokia) i przygotowuję CRO na sezon pod względem zasięgu telefonii komórkowej.
Moja "trasa" że się tak wyrażę zaczęła sie właśnie na Istrii a dokładnie od Puli i okolic, zwiedziłem wszystkie większe miasta (Pula, Rowinj, Vodnjan, Umag, Porec, Pazin etc. nie sposób wymienic wszystkie miejscowości) w 3 tygodnie i musze jednoznacznie stwierdzic, że Istria ma w sobie to "coś". Nie wiem jak latem, ale nawet zimą czuc taki klimat bym powiedział "wszechobecnie rozprzestrzeniającego się romantyzmu".
Przede wszystkim doskonałe wino typowo z Istrii - Malwazija produkowane w najmniejszych wioskach w domach według starych receptur jak również baranina i jagnięcina przyrządzana z grilla na naturalnym drewnie.
Trafiłem raz do gospodarstwa agroturystycznego z restauracją w miejscowości Rakovci, gdzie oprócz doskonałego jedzenia na miejscu właściciel ma swoją małą winiarnie i pokazał mi jak "od kuchni" wygląda proces produkcji takiego wina wraz z degustacją oczywście, to był "orgazm dla podniebienia". Należy zauważyc, że Istria jak by nie było jest to była częśc Włoch co jest na każdym kroku zauważalne. Ludzie starszego pokolenia mówią biegle dwoma językami (CRO i ITA) a najłatwiej zauważyc roznice po sposobie ,żegnania się. Na Istrii w przeciwieństwie do reszty CRO na pożegnanie wszyscy mówią CIAO a w pozostałych częściach kraju BOK, ot taka mała różnica a jednak.
Generalnie na całym półwyspie Istria według moich subiektywnych odczuc nie widac aż tak bardzo wrzechobecnej komercji, jak ma to miejsce w Dalmacji, poza świetnym wypoczynkiem dla ciała, również można odpocząc duchowo a oto podczas urlopu też chyba chodzi.
Jeszcze mała ciekawostka, w okolicach miasta Pazin ma swój dom były kierowca formuły 1 Ralf Schumacher.
Na uwagę zasługują ciekawe trasy rowerowe dla aktywnie wypoczywających, w okolicach Puli, Medulin,Premantura,Liznjan znajdują się doskonałe trasy rowerowe dla wytrzymałych, powiem szczerze, że trzech Chorwatów mnie zakatowało na 40 kilometrowej wycieczce :lol:
Obecnie jestem w Podstranie obok Splitu, ale byłem w Rijeka i okolice i w Zadarze (rownież okolice) a w planie mam jeszcze Dubrownik.
Generalnie to jest o czym pisac, bo jestem tutaj od października i bede do początku marca, także temat na długie opowiadania.
Jak starczy mi natchnienia, to postaram się jakoś to poubierac w słowa pisane i zamieścic tutaj na portalu.
Pozdrawiam wszystkich CRO-maniaków.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Przemyślenia na temat Istrii

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.02.2010 08:54

Ricardo71 napisał(a):wszyscy mówią CIAO ...

Może mają Cię za Włocha ? :lol: :wink:

Cześć.
Bardzo ciekawa opowieść.
Jeżeli przy okazji (o czasu do czasu) Wstawiłbyś jakieś zdjęcie...
Jak tam teraz? Zimowo?
Może osobny wątek w relacjach?
Pzdr
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002
Re: Przemyślenia na temat Istrii

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 02.02.2010 09:16

Ricardo71 napisał(a):Jak starczy mi natchnienia, to postaram się jakoś to poubierac w słowa pisane i zamieścic tutaj na portalu.


Jak masz możliwość to wrzuć fotki zimowej Istrii :)
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 02.02.2010 09:17

Witam

...i popieram wniosek JacYamaha ... na Istrii byłiśmy trzy razy (zawsze we wrześniu) a więc chętnie poczytam co tam zimą !!!

pozdrawiam :)
One SRC
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 15.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) One SRC » 15.02.2010 23:59

Jestem nowy na forum i chciałem jechać do Rovinj bardzo spodobała mi się twoja relacja z tego miejsca.Proszę o namiary na ten apartament mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl z góry dziękuje i pozdrawiam :D
One SRC
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 15.02.2010
Dzieki Niśka za maila i pozdrawiam

Nieprzeczytany postnapisał(a) One SRC » 16.02.2010 12:49

Dzięki Niśka za maila i pozdrawiam
Niśka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 02.09.2004
Re: Dzieki Niśka za maila i pozdrawiam

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niśka » 16.02.2010 14:52

One SRC napisał(a):Dzięki Niśka za maila i pozdrawiam


Nie ma za co :)

Zobaczcie zimowe fotki z Rovinja.

Obrazek

Obrazek
MamaMieszka
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 15.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) MamaMieszka » 21.02.2010 16:19

Hej Niśka,

mogę prosić na te kwatery przy ulicy Centener na mail:
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Dzięki
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 02.03.2010 23:39

Witam.
Wybieramy si.ę również do Rovinj na początku lipca. Czy mogę prosić o namiary na te kwatery? Mój adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
HON
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.03.2010
Prośba do Niśki :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) HON » 18.03.2010 22:04

Witam, wybieram się w lipcu pierwszy raz do Chorwacji z mężem i jeszcze jedną parą. Na pewno będzie to Istria, a po poczytaniu forum - pewnie Rovinj;) Bardzo proszę o namiary na kwatery, mój mail:honorata79@o2.pl. Z góry dziękuję!
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 19.03.2010 13:25

Wita ponownie.
Napisałem na podany w tej stronie adres mailowy, ale cena którą mi właściciel zaproponował, jest kosmiczna: 90 euro za pokój. Na innych wyszukiwarkach internetowych jest mnóstwo apartamentów w cenach 45-60 euro, a z tego co czytałem na tym forum to ceny w necie są sporo wyższe niż na miejscu. Więc decyzja już zapadła: jedziemy w ciemno!
Niśka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 02.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niśka » 22.03.2010 09:18

Raul73 napisał(a):Wita ponownie.
Napisałem na podany w tej stronie adres mailowy, ale cena którą mi właściciel zaproponował, jest kosmiczna: 90 euro za pokój. Na innych wyszukiwarkach internetowych jest mnóstwo apartamentów w cenach 45-60 euro, a z tego co czytałem na tym forum to ceny w necie są sporo wyższe niż na miejscu. Więc decyzja już zapadła: jedziemy w ciemno!


90 euro??? W życiu tyle nie płaciliśmy za apartament tam, a byliśmy u nich już 7 razy :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Właśnie wróciliśmy z Rovinja, jakieś pytania? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone