Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Właśnie wróciliśmy z Rovinja, jakieś pytania?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Niśka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 02.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niśka » 03.10.2009 16:32

sylwia79 napisał(a):Po ile płaciliście za apartament? Mieliście wcześniej zarezerwowany czy jechaliście w ciemno? Ja byłam w sierpniu i ceny apartementów zwalały z nóg. Bardzo ciężko było cokolwiek znaleźć, wszystko było zajęte. Marzę o tym, żeby jeszcze tam pojechać ale np. w czerwcu albo wrześniu na tydzień, a potem pojechać na kolejny tydzień bardziej na południe Chorwacji:-)


Apartamnet zarezerwowaliśmy dużo wcześniej, bo ten dom akurat jest oblegany (wszystkie apartamenty były zajęte) ale jak nie macie jakiegoś upatrzonego to w tych terminach spokojnie można jechać w ciemno. Płaciliśmy 37 euro za apartament 2 osobowy - warunki bardzo OK.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 06.10.2009 15:44

Pozwolę się wtrącić w twój temat. :)
Też wróciłem z Rovinji i troszkę zdziwiła mnie twoja trasa.
W mojej ocenie całkiem niepotrzebnie wydane kilka groszy na winietę w Czechach , autostrada koło Rupy i tunel. :)
Niśka napisał(a):Wybraliśmy sprawdzoną trasę CZ-A-SLO-HR (Cieszyn-Brno-Wiedeń-Graz-Maribor-Ljubljana-Rijeka-Rovinj).

Sami jechaliśmy (Cieszyn-Bratysława-Wiedeń-Graz-Maribor-Ljubljana-Rovinji.
Niśka napisał(a): Nie wiem jakim cudem ale lądujemy na jakimś dziwnym przejściu w okolicach Rupy, innym niż zazwyczaj. Słoweńcy tylko machają ręką żeby przejechać, Chorwaci udają, że patrzą w paszporty. Tym razem nawet pies nie zrobił na nich wrażenia. Płacimy 5 kun za autostradę koło Rupy i 28 za Tunel Učka i już jesteśmy coraz bliżej.

Z Lubjany jechaliśmy na Koper , Porec i Rowinji (trasą widokową) .
Droga bardzo fajna , bezpieczna i dość szybka i za freee , którą polecam
na przyszłość. :)

Relacji z podróży nie pisałem , bo czytając forum to dość dużo jest o samym Rowinji i zdjęcia , które posiadamy z Campingu Valdaliso z widokiem na Rowinji lub też z samego Rowinji praktycznie są te same umieszczone przez innych cromaniaków.

Ogólnie Rowinji polecam (piękne miasteczko) i te winogrona na targu za 30 kun, ehhhhhh aż rozpływały się w ustach ,ale warto nawet za taką kaskę kupić.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.10.2009 16:48

A gdzie jest to Rowinji?
Ostatnio edytowano 07.10.2009 08:31 przez Vjetar, łącznie edytowano 1 raz
Niśka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 02.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niśka » 07.10.2009 08:29

maniust napisał(a):Pozwolę się wtrącić w twój temat. :)
Też wróciłem z Rovinji i troszkę zdziwiła mnie twoja trasa.
W mojej ocenie całkiem niepotrzebnie wydane kilka groszy na winietę w Czechach , autostrada koło Rupy i tunel. :)
Niśka napisał(a):Wybraliśmy sprawdzoną trasę CZ-A-SLO-HR (Cieszyn-Brno-Wiedeń-Graz-Maribor-Ljubljana-Rijeka-Rovinj).

Sami jechaliśmy (Cieszyn-Bratysława-Wiedeń-Graz-Maribor-Ljubljana-Rovinji.

Niśka napisał(a): Nie wiem jakim cudem ale lądujemy na jakimś dziwnym przejściu w okolicach Rupy, innym niż zazwyczaj. Słoweńcy tylko machają ręką żeby przejechać, Chorwaci udają, że patrzą w paszporty. Tym razem nawet pies nie zrobił na nich wrażenia. Płacimy 5 kun za autostradę koło Rupy i 28 za Tunel Učka i już jesteśmy coraz bliżej.

Z Lubjany jechaliśmy na Koper , Porec i Rowinji (trasą widokową) .
Droga bardzo fajna , bezpieczna i dość szybka i za freee , którą polecam
na przyszłość. :)

Relacji z podróży nie pisałem , bo czytając forum to dość dużo jest o samym Rowinji i zdjęcia , które posiadamy z Campingu Valdaliso z widokiem na Rowinji lub też z samego Rowinji praktycznie są te same umieszczone przez innych cromaniaków.

Ogólnie Rowinji polecam (piękne miasteczko) i te winogrona na targu za 30 kun, ehhhhhh aż rozpływały się w ustach ,ale warto nawet za taką kaskę kupić.



Tak jak pisałam - trasa droga ale sprawdzona. Jak jechaliście przez Bratysławę to nie potrzebowaliście winietek Słowackich? Też polecam trasę przez Koper.
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 07.10.2009 09:43

ledwo zasiadłem a juz koniec
GuGaPL
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GuGaPL » 07.10.2009 19:51

Cudownie znowu mam doła,że trzeba cały rok czekać na wakacje.Zacznę grać w totka jak sie trafi wygrana kupuję kucię i już mnie nie ma.Ale z moim szczęściem to musiałabym żyć 135 lat ! Piękne zdięcia idę sobie popłakać !Pozdrav!
marrut
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 15.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marrut » 28.11.2009 14:30

Witam Niśka

Przeczytałam Twoją relację z Rovinij i widzę, że jesteś konkretna a ja takiej właśnie osoby poszukuję na forum. W wakacje wybieram sie właśnie do Rovinij. Jest to miasto położone w środku Istri i dobre miejsce wypadowe na wycieczki do Puli, Triestu i oczywiście do Wenecji. Mam do ciebie kilka pytań więc może Ty rozwiejesz moje wątpliwości.
1.Czy w Rovinij są miejskie plaże tak, żeby mogły się kąpać dzieci ( myślę, że są ale w jakiej dzielnicy miasta) tam bym sobie zamówiła nocleg, żebym 3 km nie musiała iść do plaży.
2. W jaki sposób załatwiałaś nocleg bo doradcy z forum podają mi linki na strony internetowe, które nie sa obsługiwane przez Polaków i myślę, że zaliczkę będę musiała przesłać do banku chorwackiego a z tym jest trochę kłopotu
3 Jeśli byłaś w Wenecji to udziel mi paru praktycznych wskazówek dot wycieczki.
Pozdrawiam i dzięki Marzena
Niśka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 02.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niśka » 30.11.2009 09:44

marrut napisał(a):Witam Niśka

Przeczytałam Twoją relację z Rovinij i widzę, że jesteś konkretna a ja takiej właśnie osoby poszukuję na forum. W wakacje wybieram sie właśnie do Rovinij. Jest to miasto położone w środku Istri i dobre miejsce wypadowe na wycieczki do Puli, Triestu i oczywiście do Wenecji. Mam do ciebie kilka pytań więc może Ty rozwiejesz moje wątpliwości.
1.Czy w Rovinij są miejskie plaże tak, żeby mogły się kąpać dzieci ( myślę, że są ale w jakiej dzielnicy miasta) tam bym sobie zamówiła nocleg, żebym 3 km nie musiała iść do plaży.
2. W jaki sposób załatwiałaś nocleg bo doradcy z forum podają mi linki na strony internetowe, które nie sa obsługiwane przez Polaków i myślę, że zaliczkę będę musiała przesłać do banku chorwackiego a z tym jest trochę kłopotu
3 Jeśli byłaś w Wenecji to udziel mi paru praktycznych wskazówek dot wycieczki.
Pozdrawiam i dzięki Marzena


Dzięki :) Nie ma problemu, już służę radą :)

Ad. 1
Co do plaży dla dzieci to radziłabym plażę Cuvi - Villas Rubin. Są tam drobne kamyczki, za murkiem trochę cienia i trawka. Dzieciaczki trzeba zaopatrzyć tylko w buty do wody. Najlepiej wynająć kwaterę przy ulicy Centener. Aby dojść na plażę trzeba wejść do "parku drzew" - ok. 10 minut drogi, 700 m. Jeśli bedziecie mieli dużo sprzętu - wózek, materac itd. to można podjechać autem pod wejscie do parku.

Ad. 2
Jeśli chcecie namiary na apartamenty to mam sprawdzone właśnie przy ul. Centener. Apartamenty rezerwuję zawsze mailowo "in english". Zaliczki nigdy nie płaciliśmy więc może Wam też się uda zapłacić całość na miejscu.

Ad. 3
Co do Wenecji to jest to wycieczka całodniowa. Z tego co pamiętam to ten temat jest gdzieś na forum. Osobiście nie byłam.
marrut
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 15.03.2009
Rovinij

Nieprzeczytany postnapisał(a) marrut » 01.01.2010 00:48

Witam Niśka
Gdybyś mogła przesłać namiary na apartamenty przy ulicy Centener w Rovinij to będę wdzięczna ( adres, adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl). Szczęśliwego Nowego Roku 2010 dla Ciebie i wszystkich forumowiczów. :lol:
dagmara2003
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 26.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagmara2003 » 02.01.2010 06:42

To ja też poproszę te namiary :D adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Pozrawiam
wojtek51
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 18.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek51 » 02.01.2010 12:34

Niśka napisał(a):Ad. 2
Jeśli chcecie namiary na apartamenty to mam sprawdzone właśnie przy ul. Centener. Apartamenty rezerwuję zawsze mailowo "in english". Zaliczki nigdy nie płaciliśmy więc może Wam też się uda zapłacić całość na miejscu.

Również poproszę o namiary na te kwatery. Mój mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Niśka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 02.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niśka » 04.01.2010 09:37

Dzięki za życzenia :lol:

Namiary na kwaterę Wam wysłałam na maile.

Pozdr.,
Niśka
Tomirosos
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 06.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomirosos » 04.01.2010 10:52

Witam, Jak można to również proszę o namiary na kwaterę mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Niśka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 02.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niśka » 06.01.2010 11:17

Tomirosos napisał(a):Witam, Jak można to również proszę o namiary na kwaterę mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Poszłooo :D
wojtek51
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 18.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek51 » 06.01.2010 22:13

Dziękuję Niśka, otrzymałem :D .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Właśnie wróciliśmy z Rovinja, jakieś pytania? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone