Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2020. Gdzie jechać?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zygi007
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 23.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zygi007 » 22.01.2020 13:37

Witajcie. Byłem dwa razy w Chorwacji (Omis i Tucepi). Teraz chciałbym w jakieś małe i spokojne miejsce. W którym regionie szukać takich małych i spokojnych miejsc a godnych polecenia? Drugie pytanie bo jakoś nigdy nie patrzyłem i nie czytałem o północnej części Chorwacji-czym się charakteryzuje i czy warto tam coś poszukać?
katarzyna136
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) katarzyna136 » 02.02.2020 15:25

sito_zabrze napisał(a):
KasiaWW napisał(a):Również szukam miejscówki na 2020 :) Czy plaże w Tribunij nadają się dla małych dzieci (2,5 roku) ?
W tym roku odwiedziliśmy Supetar na wyspie Brać-dla mnie super I szukam czegoś podobnego może ,ktoś coś polecić podobnego ,niekoniecznie na wyspie:)))


Na fotce widać ze zrobiona jest taka zatoczka. Jest tam wody po kolana. Dzieci nie trzeba pilnować :wink:



Witam czy warta polecenia miejscowość Tribunj dla dwóch rodzin z dziećmi najmłodsze 9 lat najstarsze 17 lat w terminie 16.08.2020 -30.08.2020. Zastanawiam sie też nad apartamentami w miejscowości Vodice.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 03.02.2020 10:02

Zygi007 napisał(a):Witajcie. Byłem dwa razy w Chorwacji (Omis i Tucepi). Teraz chciałbym w jakieś małe i spokojne miejsce. W którym regionie szukać takich małych i spokojnych miejsc a godnych polecenia? Drugie pytanie bo jakoś nigdy nie patrzyłem i nie czytałem o północnej części Chorwacji-czym się charakteryzuje i czy warto tam coś poszukać?

Ja w tym roku początkowo obrałam sobie za cel wyspę Krk, może Istrię... No cóż szybko zeszłam na ziemię. Niestety, w miejsca, do których my mamy najbliżej, mają też najbliżej Niemcy, czy Austriacy. Ceny kwater np. w Starej Basce na Krk przynajmniej o 1/3 wyższe. Nie mogłam nic znaleźć sensownego poniżej 100 euro na przełomie czerwca i lipca za rodzinę 2+2. Wzięłam wtedy pod lupę Moscenicką Dragę na Istrii, no cóż odczucia podobne. W innych miejscowościach na wyspie Krk nie patrzyłam kwater, bo tam dla mnie zbyt płasko. Stwierdziłam, że podczas 7 razy w Cro, nie byłam jeszcze na Pagu, zatem zaczęłam i tutaj szukać kwatery. Ceny... Dużo niższe niż w wyżej wymienionych miejscowościach i tak stałam się szczęśliwą posiadaczką apartamentu dla rodziny 2+2 w pierwszej linii brzegowej za 60 euro w terminie 13-25 lipca. I to nawet z basenem..., który nie wiem czy będzie potrzebny, bo jak taka czysta woda w Jadranie, to żal w basenie siedzieć, ale dla dzieciaków między plażowaniem jak najbardziej, i za taką cenę...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2917
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 04.02.2020 15:07

agata26061 napisał(a):Ja w tym roku początkowo obrałam sobie za cel wyspę Krk, może Istrię... No cóż szybko zeszłam na ziemię. Niestety, w miejsca, do których my mamy najbliżej, mają też najbliżej Niemcy, czy Austriacy. Ceny kwater np. w Starej Basce na Krk przynajmniej o 1/3 wyższe. Nie mogłam nic znaleźć sensownego poniżej 100 euro na przełomie czerwca i lipca za rodzinę 2+2. Wzięłam wtedy pod lupę Moscenicką Dragę na Istrii, no cóż odczucia podobne. W innych miejscowościach na wyspie Krk nie patrzyłam kwater, bo tam dla mnie zbyt płasko. Stwierdziłam, że podczas 7 razy w Cro, nie byłam jeszcze na Pagu, zatem zaczęłam i tutaj szukać kwatery. Ceny... Dużo niższe niż w wyżej wymienionych miejscowościach i tak stałam się szczęśliwą posiadaczką apartamentu dla rodziny 2+2 w pierwszej linii brzegowej za 60 euro w terminie 13-25 lipca. I to nawet z basenem..., który nie wiem czy będzie potrzebny, bo jak taka czysta woda w Jadranie, to żal w basenie siedzieć, ale dla dzieciaków między plażowaniem jak najbardziej, i za taką cenę...

Hej.
Możesz podać tą kwaterę ?
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 04.02.2020 22:02

katarzyna136 napisał(a):

Witam czy warta polecenia miejscowość Tribunj dla dwóch rodzin z dziećmi najmłodsze 9 lat najstarsze 17 lat w terminie 16.08.2020 -30.08.2020. Zastanawiam sie też nad apartamentami w miejscowości Vodice.


Tribunj to małe klimatyczne miasteczko, cisza i spokój. Jest w nim wszystko co potrzeba ale nie ma za wiele rozrywek. Vodice dużo większe (fajna mini starówka) i dużo sklepów. W centrum tłumy ludzi, zgiełk i gwar ale też życie nocne i inne rozrywki.. Tribunj to luźne fajne plaże. Vodice przypominają plażę we Władysławowie (bez parawanów :D ). Z Tribunja spacerkiem do Vodic nad morzem to ok 20 minut.
Sami musicie zdecydować co wybrać.

Pozdrowienia.;)
katarzyna7
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.05.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) katarzyna7 » 24.05.2020 20:52

Cześć, bardzo proszę o radę. Mam zamiar wraz z Mężem wybrać się na koniec lipca do Chorwacji. Interesuje mnie Brać albo Havr- co lepiej?Szukam malowniczego miejsca:-) nie musi być spokojne:-) czy macie namiary na kwatery?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.05.2020 21:13

katarzyna7 napisał(a):Cześć, bardzo proszę o radę. Mam zamiar wraz z Mężem wybrać się na koniec lipca do Chorwacji. Interesuje mnie Brać albo Havr- co lepiej?Szukam malowniczego miejsca:-) nie musi być spokojne:-) czy macie namiary na kwatery?

klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html?hilit=klub%20mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w
klub-milosnikow-wyspy-bra-t33626.html
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 16.06.2020 12:06

Od dwóch dni siedzę, przeglądam oferty i mam dylemat. Chciałam jechać na Pelješac, ale teraz żeby przejechać przez Neum trzeba mieć paszporty a dzieci nie mają (https://www.gov.pl/web/bosniaihercegowi ... rozujacych). Mam do wyboru Vodice, Tribunj, Rogoznica, Starigrad, Žaborić - co wybrać żeby nie było dzikich tłumów i plaż z betonu?
Do tej pory byliśmy na Istrii, Pagu, w Marusici.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 16.06.2020 12:21

Nemhain napisał(a):Od dwóch dni siedzę, przeglądam oferty i mam dylemat. Chciałam jechać na Pelješac, ale teraz żeby przejechać przez Neum trzeba mieć paszporty a dzieci nie mają (https://www.gov.pl/web/bosniaihercegowi ... rozujacych). Mam do wyboru Vodice, Tribunj, Rogoznica, Starigrad, Žaborić - co wybrać żeby nie było dzikich tłumów i plaż z betonu?
Do tej pory byliśmy na Istrii, Pagu, w Marusici.


Na Pelješac można popłynąć promem, wtedy omija się granicę bośniacką.
Rogoznica ok, ale nie byłam tam na wakacjach, więc nie wiem, czy nie będzie tłumów* i nie wiem, jakie tam są plaże. Byłam w pobliskim Zečevie Rogoznickim. Tam jest cisza i spokój, ale dzieci chyba by się tam nudziły...chociaż do Rogoznicy stamtąd jest parę minut samochodem, zawsze można podjechać po plażowaniu.

* chodzi mi o tłumy na plaży, bo tłumów w samym mieście nigdy nie widziałam.
tentypmich
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 16.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) tentypmich » 16.06.2020 20:47

Cześć

Pod koniec lipca wybieramy się do Chorwacji, 2+2, jedziemy samochodem. Pytanie gdzie najlepiej się udać ? To nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji i w ogóle nie mamy pojęcia w które miejsce, proszę o jakieś wskazówki, chcemy odpocząć + zwiedzanie (imprezy niekoniecznie).
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 17.06.2020 08:59

Magda O. napisał(a):
Na Pelješac można popłynąć promem, wtedy omija się granicę bośniacką.


Zdecydowaliśmy, że w tym roku jednak coś bliżej, a Pelješac na nas rok poczeka :)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 17.06.2020 09:04

tentypmich napisał(a):Cześć

Pod koniec lipca wybieramy się do Chorwacji, 2+2, jedziemy samochodem. Pytanie gdzie najlepiej się udać ? To nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji i w ogóle nie mamy pojęcia w które miejsce, proszę o jakieś wskazówki, chcemy odpocząć + zwiedzanie (imprezy niekoniecznie).

Na pierwszy raz może Riwiera Makarska? Np. Brela lub Tucepi. A jeśli spokojnie wioseczki to np. Pisak, Lokva Rogoznica czy Mimice.
tentypmich
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 16.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) tentypmich » 18.06.2020 13:19

Trajgul napisał(a):
tentypmich napisał(a):Cześć

Pod koniec lipca wybieramy się do Chorwacji, 2+2, jedziemy samochodem. Pytanie gdzie najlepiej się udać ? To nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji i w ogóle nie mamy pojęcia w które miejsce, proszę o jakieś wskazówki, chcemy odpocząć + zwiedzanie (imprezy niekoniecznie).

Na pierwszy raz może Riwiera Makarska? Np. Brela lub Tucepi. A jeśli spokojnie wioseczki to np. Pisak, Lokva Rogoznica czy Mimice.


Zaraz sie zapoznam z tymi miejscowościami, myśleliśmy o Istria, bo dość blisko, ale może faktycznie gdzieś dalej. A jak aktualnie wygląda przejazd w celach turystycznych ? Bo coś straszą, że nie wpuszczają Czechy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.06.2020 13:26

Odnośnie możliwość przejazdu są inne wątki na forum.
robeau
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 03.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) robeau » 23.06.2020 08:35

Moj pierwszy raz do Omis mozecie napisac cos od siebie jaki rejon Omisia na kwatere wybrac?
Moze bardziej opłaca sie cos tuz obok bo jest bardziej klimatycznie itp???
Mapewno jest wsród nas ktos kto zna sie na Omis???
dzieki
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wakacje 2020. Gdzie jechać? - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone