Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2015 w 16 dni.......MNE i Cro

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Wakacje 2015 w 16 dni.......

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.09.2015 18:56

Budapeszt warty grzechu... Warto przyjechać specjalnie... Ja byłam 2-krotnie na 2/3 dniowych wycieczkach i raz nocą z nad Jardanu, ale cały czas myślę, jak tam ponownie wyskoczyć... A langosz to z czekoladą...

I czekam na Sarajewo, bo stale mnie kusi... jak Albania za rok wypali (wszystko zalezy od uchodźców i granicy) to będzie na 1000%.. Proszę o szczegóły...
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Wakacje 2015 w 16 dni.......

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 26.09.2015 23:46

piekara114 napisał(a):Budapeszt warty grzechu... Warto przyjechać specjalnie... Ja byłam 2-krotnie na 2/3 dniowych wycieczkach i raz nocą z nad Jardanu, ale cały czas myślę, jak tam ponownie wyskoczyć... A langosz to z czekoladą...

I czekam na Sarajewo, bo stale mnie kusi... jak Albania za rok wypali (wszystko zalezy od uchodźców i granicy) to będzie na 1000%.. Proszę o szczegóły...



My w Budapeszcie byliśmy krótko, co prawda był nocleg, ale zaraz po śniadaniu znowu w drogę :)
Witam Cię :lol:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Wakacje 2015 w 16 dni.......

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 27.09.2015 00:55

Jedziemy do Sarajewa, wybraliśmy trasę na Osijek, więc po drodze mamy Chorwację i dopiero Bośnię i Hercegowinę. Droga na początku bardzo dobra.....

280.jpg


...ale co dobre szybko się kończy :D
281.jpg


...krajobraz zmieniał się z każdym przejechanym kilometrem, pola uprawne, pola kukurydzy
282.jpg


283.jpg


....i granica z Cro, od razu czyjemy się jak u siebie :lol:
284.jpg


285.jpg


286.jpg


287.jpg


288.jpg


289.jpg


290.jpg


291.jpg


292.jpg


...tu jemy dobry obiadek
293.jpg


294.jpg


295.jpg


...i wjechaliśmy w krajobraz powojenny :roll: , smutny to krajobraz, ruiny domów ostrzelanych, spalonych :( żal
296.jpg


297.jpg


298.jpg


299.jpg


299a.jpg


299b.jpg


299c.jpg



271.jpg
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Wakacje 2015 w 16 dni.......

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 27.09.2015 01:33

Pogoda coraz gorsza, wleczemy się niesamowicie, już wiemy że będziemy mieli bardzo mało czasu na Sarajewo :(

100.jpg


....pada deszcz i samochody przed nami wloką się tak jakoś :(
101.jpg


...mijamy po drodze dziesiątki minaretów
102.jpg


103.jpg


...deszcz czasami przestaje padać, wtedy widać parujące góry
272.jpg



104.jpg


...a czasami dosłownie leje
105.jpg


106.jpg


...pierwszy w tym roku tunel
107.jpg


108.jpg


109.jpg


110.jpg


111.jpg


...i hotel :D , ale niestety nie nasz, a szkoda, bo nasz był najgorszy w jakim spaliśmy w tym roku :roll:
112.jpg
BożenaS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 167
Dołączył(a): 06.02.2006
Re: Wakacje 2015 w 16 dni.......

Nieprzeczytany postnapisał(a) BożenaS » 27.09.2015 02:06

Kawa już pewnie dawno wystygła.... ale i ja przysiądę sobie.
Witaj Renatko :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Wakacje 2015 w 16 dni.......

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 27.09.2015 09:57

Kawa może być "na zimno" ( tzw. ciepłe kraje odwiedzać będziemy :wink: ), a jeżeli już się skończyła - trudno , ale przyjemności jazdy z Wami sobie nie odmówię 8)

Co do strachu przed uchodźcami - cztery razy w tym roku przekraczałem granicę Węgry/Serbia i jakoś nikt nas nie zaczepiał , tylko raz przy wyjeździe z Serbii celnik poprosił o otwarcie bagażnika


Pozdrawiam
Piotr
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Wakacje 2015 w 16 dni.......

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.09.2015 12:48

renatalato napisał(a):...i wjechaliśmy w krajobraz powojenny :roll: , smutny to krajobraz, ruiny domów ostrzelanych, spalonych :( żal

bardzo częsty widok to stawianie nowych domów tuż obok tych zniszczonych, zastanawiałem się dlaczego, nie odbudowa starych, zapewne są powody, wiele powodów...
renatalato napisał(a):...mijamy po drodze dziesiątki minaretów

nawet zauważyliśmy, że na nowo powstają na terytorium Rep. Srpskiej
renatalato napisał(a):...pierwszy w tym roku tunel

a to z Budapesztu na Udvar jadąc autostrada nie zaliczyliście serii tuneli Węgierskich?
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Wakacje 2015 w 16 dni.......

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 27.09.2015 13:09

Ja akurat jechałem tą drogą tylko w przeciwnym kierunku :)
i na Węgrzech na M6 też były tunele 8O :papa:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Wakacje 2015 w 16 dni.......

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 27.09.2015 20:14

te kiero napisał(a):
renatalato napisał(a):...i wjechaliśmy w krajobraz powojenny :roll: , smutny to krajobraz, ruiny domów ostrzelanych, spalonych :( żal

bardzo częsty widok to stawianie nowych domów tuż obok tych zniszczonych, zastanawiałem się dlaczego, nie odbudowa starych, zapewne są powody, wiele powodów...
renatalato napisał(a):...mijamy po drodze dziesiątki minaretów

nawet zauważyliśmy, że na nowo powstają na terytorium Rep. Srpskiej
renatalato napisał(a):...pierwszy w tym roku tunel

a to z Budapesztu na Udvar jadąc autostrada nie zaliczyliście serii tuneli Węgierskich?


Ja gdzieś tam od kogoś słyszałam że te zniszczone domy, to pozostały po Serbach, dlatego nikt ich nie rusza, ale czy to prawda :? , nie wiem......
Jechaliśmy z Budapesztu na Udvar, więc przez tunele, ale o nich zapomniałam :oops: , a ten utkwił mi w pamięci bo był inaczej oświetlony tak w części na zielono :wink:

lotnikwsk napisał(a):Ja akurat jechałem tą drogą tylko w przeciwnym kierunku :)
i na Węgrzech na M6 też były tunele 8O :papa:

:oops: Oj były, były, ale o nich zapomniałam, bo fotek nie robiłam :wink:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Wakacje 2015 w 16 dni.......

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 27.09.2015 20:24

BożenaS napisał(a):Kawa już pewnie dawno wystygła.... ale i ja przysiądę sobie.
Witaj Renatko :)


Witaj Bożenko, kawą się nie przejmuj, zawsze można naparzyć świeżej :D

piotrf napisał(a):Kawa może być "na zimno" ( tzw. ciepłe kraje odwiedzać będziemy :wink: ), a jeżeli już się skończyła - trudno , ale przyjemności jazdy z Wami sobie nie odmówię 8)

Co do strachu przed uchodźcami - cztery razy w tym roku przekraczałem granicę Węgry/Serbia i jakoś nikt nas nie zaczepiał , tylko raz przy wyjeździe z Serbii celnik poprosił o otwarcie bagażnika


Pozdrawiam
Piotr


Może być na zimno, można zaparzyć Frappe, kawy ci u nas dostatek :oczko_usmiech: ,
zapraszam serdecznie :lol:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Wakacje 2015 w 16 dni.......

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 27.09.2015 22:24

Hotel Banana City Džemala Bijedića bb, Sarajevo, to wielka pomyłka :roll: , mieliśmy rezerwację, ale płacić mieliśmy w hotelu, na miejscu okazało się że nie możemy płacić kartą, ani w recepcji, ani w restauracji. Hol i korytarze wyłożone starymi, poplamionymi dywanami, wykładzinami, dużo kwiatów poustawianych nawet na schodach, ale niestety bardzo zaniedbane, zżółkłe i zwiędnięte. Pokój nawet nie był taki straszny, działała nawet klima, ale łazienka to masakra.
Zrobiło się ciemno i ciągle padał deszcz, wiedzieliśmy już że raczej sobie nie pozwiedzamy, wyciągnęliśmy kurtki przeciwdeszczowe i pojechaliśmy do miasta, starego miasta w okolicę bazaru bascarsija.

Bascarsija to jeden z najwspanialszych bazarów w całej europie. Leżący w sercu Sarajewa stanowi wspaniałą atrakcję oraz możliwość spojrzenia wstecz na dawną Bośnię. To własnie w tym miejscu znajdował się muzułmański bazar, na którym dawni mieszkańcy mogli kupować jedzenie oraz podebatować nad filiżanką mocnej kawy i nargillą, czyli fajką wodą. Współczesnie bascarscija nie zmienila swojej roli dalej jest to wspaniały bazar, jednak zamiast jedzenia znajdziemy tu przede wszystkim sklepy z pamiątkami, liczne restauracje oraz kawiarnie podające wyborną kawę. info z netu


6.jpg


5.jpg



8.jpg


9.jpg


10.jpg


11.jpg


12.jpg


13.jpg


14.jpg


15.jpg


16.jpg


113.jpg


114.jpg


115.jpg


...co tu wybrać :roll:
116.jpg


...może coś z zastawy :wink:
117.jpg


118.jpg


119.jpg


120.jpg


121.jpg


122.jpg


123.jpg


124.jpg



Rano pobudka przymusowa, okazało się że przed hotelem jest budynek w którym znajdowały się jakieś hurtownie spożywcze, hałas niesamowity. Zeszliśmy na śniadanie, a tam pusto, trochę kiełbasy w plasterkach, trochę serka i parę bułek i termos z herbatą, bardzo nieapetycznie to wyglądało, acha kawy niestety nie było :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Wakacje 2015 w 16 dni.......

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.09.2015 22:50

Mam nadzieję, że hotel otrzymał na forum rezerwacyjnym od Ciebie właściwą ocenę....
linapau
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 08.02.2014
Re: Wakacje 2015 w 16 dni.......

Nieprzeczytany postnapisał(a) linapau » 27.09.2015 23:08

witam serdecznie
jeżeli można przycupnę w 5rzędzie
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Wakacje 2015 w 16 dni.......

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 27.09.2015 23:10

piekara114 napisał(a):Mam nadzieję, że hotel otrzymał na forum rezerwacyjnym od Ciebie właściwą ocenę....


Oczywiście że tak :)

...wiadomo co dziecko kupiło :lol:
125.jpg




W następnym odcinku
126.jpg


linapau napisał(a):witam serdecznie
jeżeli można przycupnę w 5rzędzie


Zapraszam serdecznie, miejsca jest dużo :D
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005
Re: Wakacje 2015 w 16 dni.......

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 28.09.2015 17:11

Nastał dzień, na który czekałam od jakiegoś czasu :D , mianowicie droga z Sarajewa do Czarnogóry M 18, czyli kierunek Foca i Hum.
Droga na początku fajna, ładne krajobrazy, miejscowości wśród wzgórz :D , trochę się wleczemy za samochodem załadowanym drzewem i o dziwo nagle ów samochód zjeżdża nam z drogi.
O jak miło myślimy sobie, cóż za uprzejmość :lol: , no jak mamy wolną drogę to mężu mój cisnął trochę gazu :wink: i......ładna miejscowość a w niej policjanci z suszareczką :oczko_usmiech:
No i mamy mandacik 25 E, ale....ale nie ma tak łatwo, mandacik trzeba zapłacić gdzieś na poczcie, albo w banku wrócić do nich i dopiero oddadzą dokumenty 8O ....ot zonk :oczko_usmiech:
ha, ha, ha, ale śmieszne, przecież my musimy nad more, a nie z powrotem do Sarajewa, o nie, nie.... no i problem jakoś się rozwiązał "między nami Słowianami', jak to nasze dziecko stwierdziło :oczko_usmiech:
Uprzejmi policjanci na koniec poinformowali że w następnej miejscowości też może być zonk :mrgreen: ....i był, ale oni mieli już przeładowany samochód z drzewem :oczko_usmiech: my natomiast grzecznie przemknęliśmy obok :wink: :oczko_usmiech:

127.jpg


128.jpg


129.jpg


130.jpg


131.jpg


132.jpg


133.jpg


134.jpg


135.jpg


136.jpg


137.jpg


138.jpg


139.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wakacje 2015 w 16 dni.......MNE i Cro - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone