Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania (Ksamil) a później do Grecji (Sarti)...

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.11.2014 09:54

azymut38 napisał(a):No i sprawa krytyczna, jak jechać, czy przez Roszke czy przez Tompę, ja pojechałem przez Tompę i nie żałuję, serbski celnik zapytany po rosyjsku o sytuację na Roszkę tylko złapał się za głowę.

czyli sprawa granicy powoli się mi klaruje :D
azymut38 napisał(a):Generalnie od Budapesztu zobaczycie tabuny, tak tabuny Turków na niemieckich blachach, później dołączą do nich Turcy na blachach francuskich i szwajcarskich i tak do samej Macedonii. Jest ich multum na drodze, widać ich na stacjach benzynowych, dla niektórych może to być szok kulturowy (szczególnie w aspekcie roli kobiet). Nie mi to jednak oceniać.

niestety doświadczyliśmy tego nie raz, nie mamy miłych wspomnień, do tego dzieci puszczone samopas :roll:

ładnie zacząłeś, więc koniecznie pobędę dalej, ten kierunek w tym roku mocno oblegany
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 16.11.2014 10:54

eee, konie chyba nie są dzikie:) po prostu z rana wychodzą się popaść samopas i potem wracają:)
z resztą, to raczej w większości muły chyba...:p
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21046
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 16.11.2014 13:44

Witam
Albania i Grecja z chęcią poczytam i ja pozdrawiam
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 16.11.2014 13:51

azymut38 napisał(a):P

Poniżej najbardziej okazały wieżowiec Belgradu

Obrazek


to tzw. Zachodnia Brama Belgradu, a poniżej masz Wschodnią ;)
azymut38
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 03.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) azymut38 » 16.11.2014 16:39

Kontynuując....kiedy już wjedziemy do Macedonii (którą Grecy innym każą nazywać F.Y.R.O.M.), to właściwie cały czas poruszamy się przez góry, miejscami bardzo majestatyczne. Nawierzchnia autostrady jest generalnie OK, w każdym razie lepsza niż w Serbii, uważać należy na wiaduktach.


Obrazek


Opłata za autostradę jest naprawdę mała, niestety jechaliśmy w niedzielę i na bramkach były zatory.
Uważajcie na żebraków na bramkach, jest tych sępów trochę, spotkałem ich też w Serbii (Subotica), najlepiej zaryglować zamek (o ile macie centralny).
W każdym razie ja nie czułem się jakoś szczególnie atrakcyjny w kolumnie Turków w na pewno lepszych Mercedesach, Audi czy BMW...

Niestety przez część Macedonii jedziemy zwykłą drogą, jest to co prawda niedługi fragment ale zdarza się, że właśnie tam "suszą"...

Obrazek
Ostatnio edytowano 16.11.2014 16:47 przez azymut38, łącznie edytowano 1 raz
azymut38
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 03.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) azymut38 » 16.11.2014 16:44

O ile w południowej Serbii, ze względu na obecność zalesionych gór i fakt, że droga wiedzie w wąskiej dolinie, nie doświadczamy tzw. "patelnii", to w Macedonii już czuć ten żar. W Macedonii można na pewno kupić wino no i paliwo, które jest tańsze niż w Polsce. Możemy płacić denarami, kartą albo Euro - w przypadku tego ostatniego sposobu uiszczania płatności sugeruję mieć przy sobie kalkulator, gdyż przeliczniki bywają naprawdę dowolne. Ciekawostką na stacjach paliw są żetony do obsługi np. automatów z kawą czy batonikami, już zapomniałem o czymś takim jak żeton, od czasów jak w Polsce zlikwidowano słynne automaty telefoniczne na żetony.

Obrazek
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 21.11.2014 18:20

pisać pisać, bo fajnie się zapowiada...:)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 21.11.2014 21:57

Ciekawy początek więc zostaję :D
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 02.01.2015 12:22

Kiedy c.d.? Długa ta przerwa :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.01.2015 14:27

chętnie również bym podążył, bo kierunek mnie interesujący, ale myślę że to już po ptokach
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 02.01.2015 20:02

To byłaby wielka szkoda :(
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.01.2015 20:15

No właśnie kiedy będzie ciąg dalszy? Bo mnie Albania interesuje, a my do niej nawet jeszcze nie dojechaliśmy :evil:
jerry.ie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 08.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerry.ie » 03.01.2015 17:32

azymut38 :roll: azymut38 :roll: azymut38 :papa: , wróć .
azymut38
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 03.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) azymut38 » 12.01.2015 23:56

Sorki za małą przerwę :? Skończyłem na Macedonii. No cóż. Większego pustkowia w życiu nie widziałem. Dziwny, mało znany kraj. Pewnie mało kto wie, że teraz kiedy w Polsce siąpi deszcz, oddalona na południe Macedonia praktycznie cała przykryta jest śniegiem...

Obrazek

To zresztą kraj wielu kurortów narciarskich http://www.exploringmacedonia.com/ski-snowboard.nspx
Ja zapamiętałem stamtąd żar lejący się z nieba, piękne góry, malowniczą choć dziurawą autostradę.

Obrazek

Niech Was nie zmyli ta wąska droga. Macedonia to górzysty kraj, więc jedną nitkę autostrady poprowadzono w znacznej odległości od drugiej (na pewnym odcinku), jedzie się więc w jedną stronę jezdnią z dwoma pasami, nie mając w zasięgu wzroku drugiej jezdni....na zakrętach co chwila zastanawiasz się czy nie lepiej jednak jechać prawym pasem....
Podróż do granicy z Grecją przebiegła w upalnym klimacie. Ochłodziło się dopiero w górach greckich ale niewiele. Nie musieliśmy całe szczęście przejeżdżać przez Saloniki. Od razu udaliśmy się na zachód, w tronę Morza Jońskiego. Łącznik między granicą z Mecedonią a autostradą nr 1 (E75) jest średniej jakości, jakoś nie czuć jeszcze Grecji. Dopiero po wjechaniu na autostradę nr 2 (E90) zaczyna robić się cudnie, tzn. cały czas góry i tunele i częste ostrzeżenia o niedźwiedziach.

Obrazek

Jest prawie tak jak w Chorwacji, z tą różnicą, że tunele są liczniejsze, zazwyczaj krótsze, a góry zdecydowanie wyższe.

Obrazek
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 731
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 13.01.2015 01:25

Ahoj
Z zainteresowaniem zaczynam śledzić Twoją relację. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Albania (Ksamil) a później do Grecji (Sarti)... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone