Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tydzień z Błękitną Falą – mazurski czerwiec 2018

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1810
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 17.04.2019 12:53

A możesz wrzucić mapkę z Waszą "trasą'?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12456
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.04.2019 14:39

... I na niebie pojawia się znak nadziei – piękna tęcza :hearts: ... Zapowiedź fajnej
... Przygody. :idea: :idea: :idea: :mrgreen:


Bo w Przygodach to tylko same super przygody :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Słowa dotrzymamy ;)


Ciągle czekam ale już coraz mniej cierpliwie :roll:

Wpadajcie zawsze w drodze powrotnej :)


Jesteś pewna??? Wiesz, najbliższy powrót w sobotę 15 czerwca :oczko_usmiech: :smo: :oczko_usmiech:

O kurde 8O to już jest koniec 8O
Dopiero w dzisiejszym odcinku zaczaiłam, że to w drodze powrotnej z TEGO wyjazdu wpadliście :mrgreen:


8O 8O 8O No wiesz???? Ale w sumie....lepiej późno niż wcale :mrgreen: Po prostu relacja bezczelnie sie wprosiliśmy w goscinę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12456
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.04.2019 14:41

Trajgul napisał(a):A możesz wrzucić mapkę z Waszą "trasą'?


Wieczorkiem albo jutro, ok? Obiecuję wrzucić :wink:
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 17.04.2019 17:34

Dzięki za wirtualne żeglowanie :wink:
Miło było, ale szybko się skończyło :smo:
Zawsze pomyślnych wiatrów życzę.
:papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.04.2019 19:49

aga_stella napisał(a): Miło było, ale szybko się skończyło :smo:
Zaraz przesiadamy się na inną jednostkę i tniemy po Jadranie ;)

Kapitańska mam rację? :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18557
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 17.04.2019 22:09

Dziewczyny , muszę Wam bardzo podziękować za atmosferę w tej ( i nie tylko 8) ) relacji - naturalnej bez napinki :wink: i na tyle żywej , i budzącej wspomnienia , że chce się tam wracać , i być , po prostu chłonąć Mazury wszystkimi zmysłami . . .
Dla mnie to nie jest takie łatwe , bo zarażony Bałkanami muszę wiele odłożyć " na zaś ", ale wrócę na mazurskie szlaki i na ścieżkach , i na wodzie 8)
Beata , Wasze Dziewczyny to prawdziwe wilki morskie , miłość do wody w " pływadle " czy bez mają zaszczepione , co jest Waszą bezapelacyjną zasługą . to będzie procentować :D


Pozdrawiam
Piotr
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12456
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.04.2019 12:31

aga_stella napisał(a):Dzięki za wirtualne żeglowanie :wink:
Miło było, ale szybko się skończyło :smo:
Zawsze pomyślnych wiatrów życzę.
:papa:


Dziękuję Ci za obecność i życzenia :D
Skoro żeglowanie nie jest Ci obce to zapraszam dalej - całkiem niedługo wypłyniemy wirtualnie w kolejny rejs :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12456
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.04.2019 12:32

gusia-s napisał(a):
aga_stella napisał(a): Miło było, ale szybko się skończyło :smo:
Zaraz przesiadamy się na inną jednostkę i tniemy po Jadranie ;)

Kapitańska mam rację? :)


Myślę że masz :mrgreen: Może być po Wielkiej Nocy? Taki radosny czas byłby chyba odpowiedni na rozpoczęcie kolejnej podróży? :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12456
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.04.2019 12:41

piotrf napisał(a):Dziewczyny , muszę Wam bardzo podziękować za atmosferę w tej ( i nie tylko 8) ) relacji - naturalnej bez napinki :wink: i na tyle żywej , i budzącej wspomnienia , że chce się tam wracać , i być , po prostu chłonąć Mazury wszystkimi zmysłami . . .
Dla mnie to nie jest takie łatwe , bo zarażony Bałkanami muszę wiele odłożyć " na zaś ", ale wrócę na mazurskie szlaki i na ścieżkach , i na wodzie 8)
Beata , Wasze Dziewczyny to prawdziwe wilki morskie , miłość do wody w " pływadle " czy bez mają zaszczepione , co jest Waszą bezapelacyjną zasługą . to będzie procentować :D


Pozdrawiam
Piotr


Atmosferę tej relacji tworzą w głównej mierze Czytelnicy - to Wam należą sie wielkie słowa uznania za radość, uśmiech, żarty i aktywną obecność. Zawsze uparcie powtarzam że bez Was byłoby tu bardzo nudno :oops:

Na Mazury Piotrze musisz wrócić - jeśli sie uda t na czymś pływającym - tylko uważaj bo one mocno wciągają. Mimo że sa malutkie w porównaniu z Bałkanami to warte grzechu :smo:

Nasze dziewczyny - wierzę że jeszcze długo będziemy razem z nimi żeglować, za jakis czas - gdy podrosną - również na bardziej wymagających akwenach :D (ps. - młodsza w te wakacje w końcu zacznie samodzielą żeglugę na optymiście - juz zapisana na dwa tygodnie półkolonii żeglarskich :wink: )

Dziekuję Ci za ten mazurski rejs i zapraszam na kolejny pokład juz wkrótce :papa:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1810
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 18.04.2019 13:39

beatabm napisał(a):ps. - młodsza w te wakacje w końcu zacznie samodzielą żeglugę na optymiście - juz zapisana na dwa tygodnie półkolonii żeglarskich :wink: )

Już od kilku lat marzę, żeby moja córka zainteresowała się żeglarstwem. Teraz ma 9 lat i być może to właściwy moment by ją zapisać na Optimista, choć nie wiem czy by się jej spodobało. Niestety klub żeglarski w moim mieście został wyrzucony (wykupiony) ze swojej dawnej siedziby i teraz mają siedzibę kątem przy jakimś towarzystwie żeglarskim, i nie mają tam żadnych warunków socjalnych. Facet (chyba prezes sekcji) przez telefon mi powiedział, że wstydzi się tworzyć nabór dla dzieci, właśnie przez brak podstawowych warunków bytowych w klubie.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12456
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.04.2019 16:51

Trajgul napisał(a):
beatabm napisał(a):ps. - młodsza w te wakacje w końcu zacznie samodzielą żeglugę na optymiście - juz zapisana na dwa tygodnie półkolonii żeglarskich :wink: )

Już od kilku lat marzę, żeby moja córka zainteresowała się żeglarstwem. Teraz ma 9 lat i być może to właściwy moment by ją zapisać na Optimista, choć nie wiem czy by się jej spodobało. Niestety klub żeglarski w moim mieście został wyrzucony (wykupiony) ze swojej dawnej siedziby i teraz mają siedzibę kątem przy jakimś towarzystwie żeglarskim, i nie mają tam żadnych warunków socjalnych. Facet (chyba prezes sekcji) przez telefon mi powiedział, że wstydzi się tworzyć nabór dla dzieci, właśnie przez brak podstawowych warunków bytowych w klubie.


Jeśli znajdzie się dobra osoba zarządzająca takim klubem - to i z warunkami bytowymi sobie poradzi.
Właścielka naszej szkoły optymiściarzy zaczynała od wynajętego baraku nad zalewem - było tam brudno, zimno, ciasno, z toalety można było grzecznościowo skorzystać w pobliskim barze (o warunkach w niej nie chcę mówic bo mnie zbiera :roll: ) Sprzetu było mało, ciągle się psuł - ale dzielnie walczyli z niedogodnościami, dla dzieci i rodziców wazniejsza była żeglarska zabawa niż warunki. Szkółka szybko się rozrastaal liczebnie - pozwoliło to na wynajem pięknych pomieszczeń, zrobienie tam generalnego remontu. Po kilku latach mamy wrecz luksusy - kuchnia, toalety, prysznice z gorącą wodą - nowmalnie pałace :mrgreen: A i sprzętu mocno przybyło.
Jeśli udałoby Ci sie córę wkrecić w żagle - będziesz bardzo zadowolony.
Wiesz - żeglarstwo to bardzo specyficzny sport - jako naprawdę jeden z niewielu oprócz bez wątpienia potrzebnych predyspozycji fizycznych niesamowicie rozwija myślenie, planowanie, współpracę w grupie, uczy dowodzic ale róznież bezwzględnie się podporządkować. I można je uprawiać właściwie bez granicy wiekowej, rodzinnie.
Ciśnij córę i szukaj klubu optymistowego bo warto :smo:
PS. o mapce pamiętam, wrzucę :smo:
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 18.04.2019 17:08

Chętnie będę śledzić kolejny rejs. Pokazujesz to bardzo klimatycznie.
Zaspokój moją ciekawość czumu kanarzyca wygląda jak zmokła kura :?:
Po kąpieli :?: czy pióra wyrywa?
kanar.jpg
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18557
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.04.2019 20:41

aga_stella napisał(a):Chętnie będę śledzić kolejny rejs. Pokazujesz to bardzo klimatycznie.
Zaspokój moją ciekawość czumu kanarzyca wygląda jak zmokła kura :?:
Po kąpieli :?: czy pióra wyrywa?
kanar.jpg


Mam pewne przypuszczenia , teorię , idee , że kanarzyca zaparzyła się na kaczki , które nieźle radzą sobie w wodzie i przebierając krótkimi nóżkami potrafią dość szybko pływać . Kanarzyca wskoczyła przez rufę do wody i próbowała dogonić płynącą rodzinną jednostkę jachtem zwaną , a że błon pławnych nie posiada , to zwyczajnie się spociła :roll:
Jedno jest pewne - niezła z niej "zadziora" :oczko_usmiech: poznałem po minie :mrgreen:


Pozdrawiam
Piotr
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12456
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.04.2019 21:20

piotrf napisał(a):
aga_stella napisał(a):Chętnie będę śledzić kolejny rejs. Pokazujesz to bardzo klimatycznie.
Zaspokój moją ciekawość czumu kanarzyca wygląda jak zmokła kura :?:
Po kąpieli :?: czy pióra wyrywa?
Załącznik kanar.jpg nie jest już dostępny


Mam pewne przypuszczenia , teorię , idee , że kanarzyca zaparzyła się na kaczki , które nieźle radzą sobie w wodzie i przebierając krótkimi nóżkami potrafią dość szybko pływać . Kanarzyca wskoczyła przez rufę do wody i próbowała dogonić płynącą rodzinną jednostkę jachtem zwaną , a że błon pławnych nie posiada , to zwyczajnie się spociła :roll:
Jedno jest pewne - niezła z niej "zadziora" :oczko_usmiech: poznałem po minie :mrgreen:


Pozdrawiam
Piotr


Jak by to powiedzieć - Aga nie martw się, piór sobie nie wyrywa :mrgreen: Jeszcze..... bo moje dziewczyny tak ją noszą, głaszczą, draznią że moze kiedyś wpaść w depresję a wtedy kto wie co jej do łba strzeli :roll:
Narazie kocha myć głowę w ....poidełku :roll: .
Wyglada wtedy tak:

20190413_162652.jpg


Fryzura a'la kanarek gloster :mrgreen:

Na zdjęciu cytowanym przez Ciebie wykąpała sie cała :mrgreen:
Nie mogła fruwać, była całkowicie jak zmokła kura. Przy próbie lotu spadła z biurka 8O Trzeba było nosić sierotę :roll:

Piotrze, z jej zadziornym charakterze zdecydowanie masz rację.

Jeszcze nie żeglowała ale kto wie...wszystko przed nią. Całkiem poważnie rozwazamy zabranie jej na najbliższy mazurski rejs :smo:

Tylko jak sie napatrzy na kaczki to moze być z nią potem kłopot :smo:

Narazie sie uczy i jest zagorzałą czytelniczka naszego forum 8O 8O 8O

20190402_100240.jpg
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12456
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.04.2019 21:23

Trajgul napisał(a):A możesz wrzucić mapkę z Waszą "trasą'?


Zrobiłam :smo:
Kolejność dni jak kolory w tęczy:
1-czerwony
2- pomarańczowy
3-żółty
4-zielony
5-niebieski
6-fioletowy
7-czarny

mapa.jpg


Może się przyda :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Tydzień z Błękitną Falą – mazurski czerwiec 2018 - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone