Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Truchtem przez Chorwację: Majówka 2023

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Truchtem przez Słowenię i Chorwację: Makarska - Biokovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.06.2013 23:33

darek1 napisał(a):Ciekawe Franz kiedy nogi Ci wysiądą i przestaniesz łazić po górach, ciekawe.....................

Już raz kiedyś - dokładnie dziesięć lat temu - wysiadły. Nie umiałem ostatnich stu metrów do domu pokonać...
Potem się wziąłem za siebie i znowu mogłem chodzić. A tej zimy się straszliwie zapuściłem i teraz w maju kolana wysiadły na pierwszej trasie w Chorwacji.
Trzeba się pilnować...

romuald22 napisał(a):...

A wiesz, właśnie wspominam o Żywcu - piszę prolog kolejnego wypadu do Rumunii.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Truchtem przez Słowenię i Chorwację: Makarska - Biokovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.06.2013 00:20

Droga niezbyt szeroka, na wielu odcinkach w sam raz na jeden tylko jeden samochód, z miejscami na mijanki co jakiś czas. Jednak ruch o tej porze niewielki, a widoki piękne – jak to w górach. Zatrzymujemy się co kawałek, żeby i kierowca mógł się spokojnie porozglądać, aż z któregoś miejsca daje się wypatrzyć szczyt.

P1020031.JPG


P1020032.JPG


P1020033.JPG


P1020035.JPG


P1020036.JPG


P1020037.JPG


P1020038.JPG
marciajn
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 01.04.2012
Re: Truchtem przez Słowenię i Chorwację: Makarska - Biokovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) marciajn » 28.06.2013 20:46

Nieco onieśmielony, dołączam do szerokiego grona zachwyconych Twoją relacją:)
I zastanawiam się, kiedy będziemy mogli sobie pozwolić na taką formę eksplorowania niewydeptanych ścieżek bez zarezerwowanych noclegów... bo z 7. i 4.latkiem sobie tego nie wyobrażam...

Widzę, że Wasza trasa przebiegała tuż przy Paklenicy, ale nie skusiliście się tam zajrzeć. Czy byłeś tam już wcześniej? czy może w ogóle niezbyt warto to odwiedzić?
W te wakacje spędzimy m.in. 3 dni w Privlace koło Nin i planuję zwiedzanie, i wychodzi mi na to, że albo zobaczymy wodospady Krka, albo Paklenicę - i nie wiem co lepiej...?

Pozdrawiam,
M.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Truchtem przez Słowenię i Chorwację: Makarska - Biokovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.06.2013 15:46

marciajn napisał(a):Nieco onieśmielony, dołączam do szerokiego grona zachwyconych Twoją relacją:)

Mam niezłomną nadzieję, że już zwalczyłeś całkowicie onieśmielenie, bądź jesteś na najlepszej ku temu drodze. ;)

marciajn napisał(a):I zastanawiam się, kiedy będziemy mogli sobie pozwolić na taką formę eksplorowania niewydeptanych ścieżek bez zarezerwowanych noclegów... bo z 7. i 4.latkiem sobie tego nie wyobrażam...

No tak, ja już swoje odchowałem - zapewne są w Twoim wieku, jeśli nawet nie starsze.
No cóż, każdy wiek ma swoje wady i zalety. 8)

marciajn napisał(a):Widzę, że Wasza trasa przebiegała tuż przy Paklenicy, ale nie skusiliście się tam zajrzeć. Czy byłeś tam już wcześniej? czy może w ogóle niezbyt warto to odwiedzić?

Zajrzyj do mojej pierwszej relacji na forum i wszystko stanie się jasne.
Wprawdzie poznikały fotki z pierwszych stron (nie ukrywam - te najlepsze), ale na późniejszych stronach zamieszczam bogaty suplement. Brakującymi fotkami będę się musiał kiedyś zająć, wiem.

marciajn napisał(a):W te wakacje spędzimy m.in. 3 dni w Privlace koło Nin i planuję zwiedzanie, i wychodzi mi na to, że albo zobaczymy wodospady Krka, albo Paklenicę - i nie wiem co lepiej...?

Trudno doradzić, ale przypuszczam, że Krka niesie większą radość dla oczu, zwłaszcza jeśli podobały Ci się Plitvice.

Pozdrawiam,
Wojtek
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: Truchtem przez Słowenię i Chorwację: Makarska - Biokovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 29.06.2013 17:45

Widzę Franz, że Ty sam po górach nie chodzisz. Kto zatem chodzi Twoimi śladami 8O 8O 8O
marciajn
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 01.04.2012
Re: Truchtem przez Słowenię i Chorwację: Makarska - Biokovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) marciajn » 30.06.2013 00:16

Franz napisał(a):
marciajn napisał(a):Nieco onieśmielony, dołączam do szerokiego grona zachwyconych Twoją relacją:)

Mam niezłomną nadzieję, że już zwalczyłeś całkowicie onieśmielenie, bądź jesteś na najlepszej ku temu drodze. ;)

Walczę:) ale chyba jestem górą :D

Franz napisał(a):
marciajn napisał(a):Widzę, że Wasza trasa przebiegała tuż przy Paklenicy, ale nie skusiliście się tam zajrzeć. Czy byłeś tam już wcześniej? czy może w ogóle niezbyt warto to odwiedzić?

Zajrzyj do mojej pierwszej relacji na forum i wszystko stanie się jasne.
Wprawdzie poznikały fotki z pierwszych stron (nie ukrywam - te najlepsze), ale na późniejszych stronach zamieszczam bogaty suplement. Brakującymi fotkami będę się musiał kiedyś zająć, wiem.

I wszystko jasne :) A te fotki co zostały są same w sobie świetnym materiałem reklamowym Paklenicy!

Franz napisał(a):
marciajn napisał(a):W te wakacje spędzimy m.in. 3 dni w Privlace koło Nin i planuję zwiedzanie, i wychodzi mi na to, że albo zobaczymy wodospady Krka, albo Paklenicę - i nie wiem co lepiej...?

Trudno doradzić, ale przypuszczam, że Krka niesie większą radość dla oczu, zwłaszcza jeśli podobały Ci się Plitvice.

Plitvice podobały się bardzo. Choć tłumy nieco tłumiły efekt i powodowały niepokój małżonki o młodszego synka, co by go ktoś przypadkiem nie strącił z kładki do wody...
A Krka - trochę się obawiam, czy po Plitvicach to nie będzie taki uboższy krewny...? Choć z drugiej strony, chyba dla dzieci ciekawsze miejsce niż Paklenica:)

Pozdrawiam,
M.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Truchtem przez Słowenię i Chorwację: Makarska - Biokovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.07.2013 12:44

darek1 napisał(a):Widzę Franz, że Ty sam po górach nie chodzisz. Kto zatem chodzi Twoimi śladami 8O 8O 8O

Sprawa do wytropienia. ;)

marciajn napisał(a):I wszystko jasne :) A te fotki co zostały są same w sobie świetnym materiałem reklamowym Paklenicy!

Mam nadzieję, że obu. ;)
Mnie Mała podobała się bardziej od Wielkiej.

marciajn napisał(a):Plitvice podobały się bardzo. Choć tłumy nieco tłumiły efekt i powodowały niepokój małżonki o młodszego synka, co by go ktoś przypadkiem nie strącił z kładki do wody...
A Krka - trochę się obawiam, czy po Plitvicach to nie będzie taki uboższy krewny...? Choć z drugiej strony, chyba dla dzieci ciekawsze miejsce niż Paklenica:)

Plitvice to prawdziwa perła. W bezpośrednim porównaniu Krka wypada znacznie słabiej, ale - moim zdaniem - i tak warto.
Dobrze jest też pojechać nieco w górę rzeki, żeby zobaczyć ten samostan na wyspie.

Pozdrawiam,
Wojtek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Truchtem przez Słowenię i Chorwację: Makarska - Biokovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 03.07.2013 13:25

Franz napisał(a):Plitvice to prawdziwa perła. W bezpośrednim porównaniu Krka wypada znacznie słabiej, ale - moim zdaniem - i tak warto.
Dobrze jest też pojechać nieco w górę rzeki, żeby zobaczyć ten samostan na wyspie.

Pozdrawiam,
Wojtek

Hmmm ... ja byłam tylko na wodospadach Krka :?
i przyznaję, że tak sobie je odebrałam :? , ale może to z powodu przeogromnych tłumów :evil: ,
i samostanu wtedy nie widziałam :( , ale wczoraj w TVN Meteo akurat był program o wodospadach i zobaczyłam ten samostan :P .
No to widzę, że muszę się w Plitvicach kiedyś koniecznie zatrzymać :P .
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Truchtem przez Słowenię i Chorwację: Makarska - Biokovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.07.2013 16:30

mysza73 napisał(a):Hmmm ... ja byłam tylko na wodospadach Krka :?
i przyznaję, że tak sobie je odebrałam :? , ale może to z powodu przeogromnych tłumów :evil: ,

Niestety - tłumy są zaprogramowane.

mysza73 napisał(a):wczoraj w TVN Meteo akurat był program o wodospadach i zobaczyłam ten samostan :P .

Ale może nie było w okolicy takiego fajnego wozu strażackiego, jak u mnie. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Truchtem przez Słowenię i Chorwację: Makarska - Biokovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.07.2013 16:44

Franz napisał(a):
mysza73 napisał(a):wczoraj w TVN Meteo akurat był program o wodospadach i zobaczyłam ten samostan :P .

Ale może nie było w okolicy takiego fajnego wozu strażackiego, jak u mnie. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek


No nie było :?
i dlatego sama muszę tam pojechać :wink: .
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Truchtem przez Słowenię i Chorwację: Makarska - Biokovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.07.2013 21:23

mysza73 napisał(a):No nie było :?
i dlatego sama muszę tam pojechać :wink: .

To przyuważ tam takie rozłożyste, dające wiele cienia drzewo. Strażacy przyjeżdżają tam się schłodzić.
Piwkiem. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: Truchtem przez Słowenię i Chorwację: Makarska - Biokovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 07.07.2013 21:28

Kimże jest ta Pani na zdjęciach Franz. Ciekawe jakie relacje łączą kolegę z Szanowną Panią.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Truchtem przez Słowenię i Chorwację: Makarska - Biokovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.07.2013 14:40

darek1 napisał(a):Kimże jest ta Pani na zdjęciach Franz. Ciekawe jakie relacje łączą kolegę z Szanowną Panią.

Aa! To o to Ci chodziło, kiedy mówiłeś, że ja nie sam po tych górach i nie górach...

Ale... przecież to Bea. Pojawia się co rusz na moich fotkach. Myślałem, że rozpoznajesz bez cienia wątpliwości. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15667
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Truchtem przez Słowenię i Chorwację: Makarska - Biokovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.07.2013 10:41

Wyprzedzam fakty, ale pojutrze wyjazd i w planach Jure i może mi ktoś powiedzieć dlaczego koło kapliczki na szczycie ustawiane są te piramidki z kamieni?
Przepraszam autora za OT w tym miejscu
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10891
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Truchtem przez Słowenię i Chorwację: Makarska - Biokovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.07.2013 14:01

Franz, pozwolisz że tu zakotwiczę, wybiegając znacznie w przyszłość, bo na rok 2014...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Truchtem przez Chorwację: Majówka 2023 - strona 41
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone