Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;)

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 10.10.2013 13:14

troszkę zimno nad tą mini-Gardą, co nie?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.10.2013 13:35

piotrf napisał(a):Bardzo podoba mi się Twój pomysł zdobywania Krony Amfiteatrów Europejskich 8)

Pozdrawiam
Piotr


hehe, to raczej taki żart był z tą Koroną ;) Bo gdybym miał do tego podejść poważnie to musiałbym się zastanowić, gdzie przebiegac miałby podzial na to co jest amfiteatrem a co zwykłym teatrem - małym odeonem, których to ruin Ci pełno w Europie i poza nią w kierunku wschodnio-południowym


Franz napisał(a):Okolice jeziora Iseo brałem teraz we wrześniu pod uwagę, jako ewentualną odskocznię w przypadku niepogody. Ale w efekcie nie skorzystałem, bo pogoda psuła się również na południe od Alp.


A mógłbyś coś konkretniej powiedzieć, jak wyglądają te górskie okolice Iseo, czy plan nabierał już jakichś realniejszych kształtów, konkretne miejsca


Lidia K napisał(a):Krystof a gdzie jest ochrona i turyści 8O :?:
Kiedy Ci się trafiła taka "okazja"?


Krystof napisał(a):ochrona przechytrzona (Polak potrafi...),a turyści są - zobacz, jacy malutcy :D
a tak na prawdę, to musiałem się nieźle nagimnastykować, żeby zrobić zdjęcia bezludzkie, ale po Florencji i Sienie miałem już jako taką wprawę :roll:

Tony - dzięki za opisy, są bezcenne!


Heheh, ja kiedyś wysłałem żonę, żeby zagadała straznika ;)

Krystof, a które opisy konkretniej masz na myśli?


Krystof napisał(a):troszkę zimno nad tą mini-Gardą, co nie?


Eee, wieczorem było dość ciepło, jak na miejsce nad wodą
Spałem bez koszulki w każdym razie, przy naturalnie otwartym oknie :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.10.2013 13:38

tony montana napisał(a):A mógłbyś coś konkretniej powiedzieć, jak wyglądają te górskie okolice Iseo, czy plan nabierał już jakichś realniejszych kształtów, konkretne miejsca

Brałem pod uwagę rekonesans, który jednak nie doszedł do skutku, więc nie mam nic do powiedzenia.

Pozdrawiam,
Wojtek
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 10.10.2013 13:56

opis zachodu i łódki, rzecz jasna!
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.10.2013 21:11

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):A mógłbyś coś konkretniej powiedzieć, jak wyglądają te górskie okolice Iseo, czy plan nabierał już jakichś realniejszych kształtów, konkretne miejsca

Brałem pod uwagę rekonesans, który jednak nie doszedł do skutku, więc nie mam nic do powiedzenia.

Pozdrawiam,
Wojtek


Szkoda, bo chętnie posłuchałbym co nieco o tych stronach
:cry: 8)


Krystof napisał(a):opis zachodu i łódki, rzecz jasna!


:oops: :P

Oboje lubimy opisywanie rzeczywistości ;)

Żona się zawsze śmieje ze mnie jak jedziemy autem, a ja czytam tabliczki i nazwy sklepów...

"Fryzjer u Witka", "Heniek otwarte cała doba", "Manikir - Brunchilda" ;)

"Rzeźnik Tadeusz"

:lool: :lool:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.10.2013 12:25

Znów troszeczkę spóźniony, ale do końca dojechałem :) (chociaż to jeszcze zdaje się nie całkiem koniec?)
Tony... Orvieto jest ok, ale - jedź do Sieny :wink:

A ten cytat:
tony montana napisał(a):"Do cholery, parking mam opłacony jeszcze na 25 minut a stąd kawał drogi do niego, jestem w Orvieto tak krótko i mam POŁOWĘ tego czasu spędzić czekając na MAKARON!?!?!"

Tak, lubię włoski klimat i ich podejście do życia (generalnie), ale w takich sytuacjach chciałbym dostać posiłek po 15, 20 minutach a nie po 45-60!! Albowiem aż żal mi się robiło, że przez te brakujące 20-30 minut mógłbym tu jeszcze tyle zobaczyć... wrrr

jest opisem jednego z najważniejszych powodów, dla których wybieramy wożenie własnego jedzenia w bagażniku :lol:

tony montana napisał(a):Jako, że mam świra na punkcie map i poznawania nowych dróg

To trochę jak ja... dlatego wszelakie opisy tras i mapki zawsze sobie chętnie i dokładnie przeglądam... lubię wiedzieć którędy, dlaczego tamtędy, jak było i różne takie ciekawostki :wink:

Spadam poczytać o BG :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.10.2013 18:38

kulka53 napisał(a):Znów troszeczkę spóźniony, ale do końca dojechałem :) (chociaż to jeszcze zdaje się nie całkiem koniec?)
Tony... Orvieto jest ok, ale - jedź do Sieny :wink:


Siena jest w planach, nie wiem jednak, czy bliższych, czy dalszych, bo w myśleniu o kolejnych wakacjach utknąłem w martwym punkcie.... miała być Hiszpania, potem już na bank Sycylia a teraz znowu żona jakieś wolty robi ;) i każe na trochę przestać o tym myśleć, poczekać ... przemyśleć, pooglądać na spokojnie loty, bez podniecenia właściwego mej osobie ;)

Zatem, jeśli Bóg da - Italia na pewno jeszcze kiedyś i Siena - też, ale kiedy? Tego nie wiem...

kulka53 napisał(a):A ten cytat:

tony montana napisał(a):"Do cholery, parking mam opłacony jeszcze na 25 minut a stąd kawał drogi do niego, jestem w Orvieto tak krótko i mam POŁOWĘ tego czasu spędzić czekając na MAKARON!?!?!"


kulka53 napisał(a):jest opisem jednego z najważniejszych powodów, dla których wybieramy wożenie własnego jedzenia w bagażniku :lol:


No tak, wtedy nie ma żadnych problemów, ja jednak z pociechami nie mogę sobie chyba na to pozwolić ;)
Nawet z tej przyczyny, że jest nas na tych wycieczkach więcej ;)


tony montana napisał(a):Jako, że mam świra na punkcie map i poznawania nowych dróg

kulka53 napisał(a):To trochę jak ja... dlatego wszelakie opisy tras i mapki zawsze sobie chętnie i dokładnie przeglądam... lubię wiedzieć którędy, dlaczego tamtędy, jak było i różne takie ciekawostki :wink:

Spadam poczytać o BG :wink:


Gdybyś zobaczył moją biblioteczkę (STRASZNY BAŁAGAN!) z przewodnikami i mapami to chyba byś się przeraził - tak dużo tego mam, ja nawet do wanny biore laminowane mapy :oops: :oops: :oops: :oops:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 17.10.2013 23:46

tony montana napisał(a):
CROberto napisał(a):Mój ostatni check point na Twojej trasie to Matera....... 8) zostałem daaaleko z tyłu , ale nie rozpaczam - dużo wrażeń przede mną :D


No to goń Choopie, goń :)
Fajnie masz - tyle lazurów Cie czeka ;)


A Ty Choopie to równy gość jesteś.....obiecałeś lazury i są :D aż nadto :!: bo teraz tylko o "niebieskich migdałach" myślę :lool: 8)

Zejdzie mi z tymi azzurro zejdzie - do nowego roku -bo zobaczyłeś tyle co Japoniec ,ze szwajcarską drobiazgowością i pokazujesz to z reporterską skrupulatnością....
Podoba mi się bardzo.

Btw
W dzieciństwie musiałem mieć nie rozpoznaną wadę wzroku..... zapamiętałem te Międzyzdroje w innej palecie (bez)barw mysza ma chyba to samo,tylko że obecnie :mrgreen:

Arrivederci
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.10.2013 08:39

CROberto napisał(a):
Btw
W dzieciństwie musiałem mieć nie rozpoznaną wadę wzroku..... zapamiętałem te Międzyzdroje w innej palecie (bez)barw mysza ma chyba to samo,tylko że obecnie :mrgreen:

Arrivederci


Widzę :wink: ,


Tony, ale to chyba jeszcze nie koniec :smo: :papa:
Ostatnio edytowano 18.10.2013 09:11 przez mysza73, łącznie edytowano 1 raz
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 18.10.2013 09:05

tony montana napisał(a):
Lago d'Iseo


Bardzo fajne to jezioro.
No ale Wiesz, że my tak jak i Franz, ten duet wodę i góry, bardzo, bardzo lubimy. 8)
Za "odrobinę Wenecji" także serdeczne dzięki ! :)

pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.10.2013 15:13

CROberto napisał(a):
A Ty Choopie to równy gość jesteś.....obiecałeś lazury i są :D aż nadto :!: bo teraz tylko o "niebieskich migdałach" myślę :lool: 8)

Zejdzie mi z tymi azzurro zejdzie - do nowego roku -bo zobaczyłeś tyle co Japoniec ,ze szwajcarską drobiazgowością i pokazujesz to z reporterską skrupulatnością....
Podoba mi się bardzo.

Btw
W dzieciństwie musiałem mieć nie rozpoznaną wadę wzroku..... zapamiętałem te Międzyzdroje w innej palecie (bez)barw mysza ma chyba to samo,tylko że obecnie :mrgreen:

Arrivederci


No zrobić jak mocno lazurowo w tej Apulii było :) Połączenie cech Japońca i Szwajcara też mi sie podoba, tak to jest jak nie można usiedzieć za długo w jednym miejscu ;)


CROberto napisał(a):
Btw
W dzieciństwie musiałem mieć nie rozpoznaną wadę wzroku..... zapamiętałem te Międzyzdroje w innej palecie (bez)barw mysza ma chyba to samo,tylko że obecnie :mrgreen:

Arrivederci


mysza73 napisał(a):Widzę :wink: ,


Tony, ale to chyba jeszcze nie koniec :smo: :papa:


Ale co widzisz Mysz ? :) Kolega zwrócił Ci właśnie uwagę, że jak facet masz problem z kolorami ;) Ja tam bym się na Twoim miejscu przebadał ;)

Mysza - nie koniec, ale sił witalnych nie ma :(I

mariusz-w napisał(a):Bardzo fajne to jezioro.
No ale Wiesz, że my tak jak i Franz, ten duet wodę i góry, bardzo, bardzo lubimy. 8)
Za "odrobinę Wenecji" także serdeczne dzięki ! :)

pozdrawiam.


Ano, takie "maleństwo", miałem plan aby z rana w niedzielę przejechać zachodnim brzegiem Gardy na północ, ale zrezygnowałem, jak zobaczyłem ile wiary autami tam ciągnie, pewnie utkwiłbym tylko w korkach....
A tak od razu prze Weronie wjechałem na moją ukochaną brennerską autostradę

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.10.2013 15:29

Giorno 16

Autoroute

Zbliżamy się do zakończenia, została w sumie tylko Norymberga, która jest bardzo ładnym miastem z ogromną ilością zabytków i włoskich knajp (a nie tego akurat szukałem po dwóch tygodniach w Italii ;) jeno wurstu z sauerkraut - w końcu znalazłem) ;)

Ten odcinek będzie bardzo krótki, pokażę kilka zdjęć z drogi, którą każdy kto był kiedyś w Italii chyba przemierzał - choć część jedzie od strony Villach

Obrazek

Uwielbiam te widoki - nawet z okien auta

Obrazek

Dwupasmowa "brennerska cesta"

Obrazek

Ach, mieć taki domek gdzieś w Tyrolu, gdziekolwiek - ostatnio oglądałem prawie dwugodzinny film o Alpach na Planete+ - starsi Państwo pół roku spędzali w swoim domku w Wysokich Taurach opiekując sie gromadka świstaków.... też tak chcę za jakiś czas!! :)

Obrazek

A to już DE - zwykły ruch wakacyjny w okolicach Monachium na A9

Obrazek

Takie "Stau-y" ciągnęły sie w stronę Austrii i Italii kilometrami, my do pewnego momentu mieliśmy luksus.... do pewnego momentu bo potem stałem godzinę 10 km w korku w kierunku Norymbergi

Obrazek

Co jest fajne w Niemczech i nie tylko bo w Italii też mi się to włączało - to funkcja RDS-u która przerywa słuchanie muzyki czy audycji w momencie gdy podawane są informacje drogowe - to sie nazywa bodajże Funkcja TP/TA (Traffic Programme – informacje drogowe) i jest bardzo pomocną funkcją, nie musimy już polegać tylko na nawigacji i jej systemie, bądź nie trzeba słuchać non stop radia w oczekiwaniu na informacje drogowe

Na późne popołudnie dojeżdżamy do Norymbergi

Arrivederci! (80)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.10.2013 17:01

tony montana napisał(a):
Na późne popołudnie dojeżdżamy do Norymbergi

Arrivederci! (80)


I oczywiście pójdziemy coś pozwiedzać :smo: :papa: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.10.2013 17:03

mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):
Na późne popołudnie dojeżdżamy do Norymbergi

Arrivederci! (80)


I oczywiście pójdziemy coś pozwiedzać :smo: :papa: .


Nie mamy zdjęć - zginęły :(

Teraz już będą tylko podsumowania...

i MAPKI 8O 8O 8O 8O :oops: :oops: :oops:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.10.2013 17:08

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):
Na późne popołudnie dojeżdżamy do Norymbergi

Arrivederci! (80)


I oczywiście pójdziemy coś pozwiedzać :smo: :papa: .


Nie mamy zdjęć - zginęły :(


Jak to zginęły 8O :roll: .

tony montana napisał(a):Teraz już będą tylko podsumowania...

i MAPKI 8O 8O 8O 8O :oops: :oops: :oops:


No ciekawe jak podsumujesz te tłumy i lazury :oczko_usmiech: :smo: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone