Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;)

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.10.2013 13:47

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Jakie taśmy masz na myśli? :) może co nieco uda się z nich "włoskiego" np wyciągnąć?!!?

Moje, chociaż przechowywane w innym miejscu, niż aktualnie mieszkam.
Podczas dawnych wypraw nie robiłem zdjęć, tylko kręciłem kamerką.

Pozdrawiam,
Wojtek


Aa, no to można z nich porobić "obrazy" :) gdyby coś.... tylko musiałbyś po nie pojechać ;) :) :oops: 8)


mysza73 napisał(a):
No te kamienie wyglądają bardzo zachęcająco :wink: ,
dodałam do wiadomej mapki :wink: :papa: .


tony montana napisał(a):
Mysz, chciałbym dożyć tej chwili, kiedy to wszystko z tej mapki zobaczę w Twojej relacji :)

:smo: :hearts: :devil:


mysza73 napisał(a):Spoko Tony :P ,
może wymyślą coś na nieśmiertelność :oczko_usmiech: :smo: :papa: .


Na to liczę, w końcu owca Dolly była tylko początkiem drogi ... ;)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.10.2013 13:49

tony montana napisał(a):Aa, no to można z nich porobić "obrazy" :) gdyby coś.... tylko musiałbyś po nie pojechać ;) :) :oops: 8)

Nie warto - dawne lata, nie ta jakość.

Pozdrawiam,
Wojtek
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 07.10.2013 14:03

tony montana napisał(a):Nieźle widać jestem zaszokowany ;)

Obrazek



Raczej rozbawiony :wink:

Fajna koszula.



Edit: Kaczej mi się zrobiło :oops:
Ostatnio edytowano 07.10.2013 14:17 przez kaszubskiexpress, łącznie edytowano 1 raz
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.10.2013 14:06

tony montana napisał(a):Nieźle widać jestem zaszokowany ;)


kaszubskiexpress napisał(a):Kaczej rozbawiony :wink:

Fajna koszula.


Dzięki. Ale i tak moja ukochaną czerwoną flanelę zostawiłem w hotelu w Casercie - nigdy jej nie odżałuję

Ciągle coś gubię - ostatnio te fajne okulary z Turcji które czasem miałem tu na zdjęciach :(

W Dubrowniku zgubiłem ukochaną czapeczkę z kultowego serialu Battlestar Galactica :(
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 08.10.2013 10:52

Kolejne miejsca warte zobaczenia. Już Twoje bardzo dobrze zrobione zdjęcia pokazują ogrom tego obiektu, niby mało kamieni zostało ale jednak coś jeszcze widać nad ziemią. Trudno jedynie wyobrazić sobie jak dużo ludzi mógł pomieścić bo z widowni tylko trawa wystaje.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.10.2013 13:16

Lidia K napisał(a):Kolejne miejsca warte zobaczenia. Już Twoje bardzo dobrze zrobione zdjęcia pokazują ogrom tego obiektu, niby mało kamieni zostało ale jednak coś jeszcze widać nad ziemią. Trudno jedynie wyobrazić sobie jak dużo ludzi mógł pomieścić bo z widowni tylko trawa wystaje.


To był prawdziwy kolos w swoich czasach, doskonale ukazują to podziemia, których kilka fotografii już za chwilę, dziękuje za słowa pochwały

Dla zainteresowanych Krótki film z Anfiteatro Campano

:mrgreen: :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.10.2013 13:37

Giorno 16

CAPUA cz.2

Jest piękny lipcowy poranek, kontynuujemy zwiedzanie tego sporych rozmiarów terenu...

Obrazek

Obrazek

Wchodzimy pod ziemię, aby zobaczyć kompleks korytarzy, tutaj były cele, tutaj trzymano dzikie zwierzęta...

Obrazek

Dół, stanowił "zaplecze techniczne" kompleksu, tutaj właśnie spotykamy jedynych gości (oprócz nas) zwiedzających Amfiteatro Campano

Obrazek

Dziś miło tu pochodzić, wieje tu lekki wiaterek - nie chciałbym jednak znaleźć się w tym samym miejscu 2000 lat wcześniej...

Obrazek

Jak już wspominałem - dół "wychodzi" sporo poza obręb samego owalnego Amfiteatru

Obrazek

Aby się nie zgubić wychodzimy na powierzchnię...

Obrazek

Jeszcze pamiątkowa fotka ...

Obrazek

Spojrzenie na okolicę....ładne pagórki

Obrazek

I idziemy na chwilę do Muzeum leżącego na terenie kompleksu

Obrazek

Tu jest niby napisane, że I-II wiek po Chrystusie (a pisałem wcześniej, że prawdopodobnie był to pierwszy amfi), ale wiele źródeł mówi, że zdecydowanie był to wczesny I wiek n.e (może w II coś dobudowano), w każdym razie na bank jest starszy od bardziej znanego Amfiteatru Flawiuszy w Rzymie - czyli popularnego Colloseo

Obrazek

Tak to kiedyś mogło wyglądać ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

6 ogromnych Amfiteatrów położonych na terenie dzisiejszej Italii, z czego ten ostatni w Lucce trochę "oszukany" ;) :oops: :lol: - czy nie FUX? :)

Obrazek

Anyway:
Rzym - byłem
Pozzuolli - koło Neapolu - nie starczyło czasu, albo Pozzuolli - Solfatarra albo Vesuvio trzeba było zdecydować
Pompei - byłem
Luni??? - Gdzie to jest??
Verona - nie byłem, ale Mycha była to tak jakbym był ;)
Lukka - nie byłem....
Capua - no właśnie jestem :)

Może zamiast Korony Gór, czy Korony Wysp Greckich Kulek powininem zająć się ... KEA???? (Koroną Europejskich Amfiteatrów? )

;) :oczko_usmiech: :boss:


Arrivederci! (76)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.10.2013 13:47

tony montana napisał(a):Dziś miło tu pochodzić, wieje tu lekki wiaterek - nie chciałbym jednak znaleźć się w tym samym miejscu 2000 lat wcześniej...

Pewien smaczek by to miało. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.10.2013 13:52

tony montana napisał(a):
Anyway:
Rzym - byłem
Pozzuolli - koło Neapolu - nie starczyło czasu, albo Pozzuolli - Solfatarra albo Vesuvio trzeba było zdecydować
Pompei - byłem
Luni??? - Gdzie to jest??
Verona - nie byłem, ale Mycha była to tak jakbym był ;)
Lukka - nie byłem....
Capua - no właśnie jestem :)

Może zamiast Korony Gór, czy Korony Wysp Greckich Kulek powininem zająć się ... KEA???? (Koroną Europejskich Amfiteatrów? )

;) :oczko_usmiech: :boss:


Arrivederci! (76)


Czyli wychodzi na to, że mi został Pozzuolli i Luni :mrgreen: ,
bo w pozostałych "byliśmy" :smo: :papa: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.10.2013 14:03

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Dziś miło tu pochodzić, wieje tu lekki wiaterek - nie chciałbym jednak znaleźć się w tym samym miejscu 2000 lat wcześniej...

Pewien smaczek by to miało. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek


Dobrze powiedziane "smaczek" - dla lwiątka ;)


tony montana napisał(a):
Rzym - byłem
Pozzuolli - koło Neapolu - nie starczyło czasu, albo Pozzuolli - Solfatarra albo Vesuvio trzeba było zdecydować
Pompei - byłem
Luni??? - Gdzie to jest??
Verona - nie byłem, ale Mycha była to tak jakbym był ;)
Lukka - nie byłem....
Capua - no właśnie jestem :)

Może zamiast Korony Gór, czy Korony Wysp Greckich Kulek powininem zająć się ... KEA???? (Koroną Europejskich Amfiteatrów? )

;) :oczko_usmiech: :boss:

mysza73 napisał(a):Czyli wychodzi na to, że mi został Pozzuolli i Luni :mrgreen: ,
bo w pozostałych "byliśmy" :smo: :papa: .


Ja byłem jeszcze (ale poza Włochami) w kilku innych Mycha ;)
np. Pula (byłaś??)

:smo:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.10.2013 14:10

tony montana napisał(a):
Ja byłem jeszcze (ale poza Włochami) w kilku innych Mycha ;)
np. Pula (byłaś??)

:smo:


No nie byłam :oops: ,
bo ja zawsze obierałam kierunek - Dalmacja :P ,
ale mam w planach, więc spoko :wink: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.10.2013 14:19

mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):
Ja byłem jeszcze (ale poza Włochami) w kilku innych Mycha ;)
np. Pula (byłaś??)

:smo:


No nie byłam :oops: ,
bo ja zawsze obierałam kierunek - Dalmacja :P ,
ale mam w planach, więc spoko :wink: .


Ciekawe ile Amfiteatrów zaliczył Wojtek :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.10.2013 18:42

Giorno 16

Orvieto

Przyśpieszmy trochę, bo w październik wpadliśmy, a relacji z lipca nie chce w sumie kończyć w listopadzie (choć też na "L"), bo niektórzy już się śmiali, że brazylijski tasiemiec się zrobił ;)

W dawnych czasach leciał "W Kamiennym kręgu", wychodziłem od babci - tańczyli, a na drugim planie toczono rozmowę, dojeżdżałem po 30 minutach do domu - dalej tańczą i dalej ta sama para rozmawia 8-O :-D :coool:

To chociaż po tych kamieniach co innego pokażę... ;)

Jedziemy sobie Autostrade del Sole gdzieś przed Rzymem

Obrazek

Autostrada Słońca jest najdłuższą włoską Autostradą - 760 kilometrów, łączy Mediolan - Bolonię - Florencję - Rzym oraz Neapol - jednakże Adriatica (A14) jest od niej krótsza tylko o kilkanaście kilometrów (743 km)

Muszę jednak powiedzieć, że choć całej jej nie przejechałem, za Modeną bowiem odbiłem na północ na A22 na Mantovę i Veronę, to jestem trochę zawiedziony .... tylko do kawałek za Cassino ma trzy pasy (jadąc od południa), potem aż do Florencji dwa pasy....jak Obwodnica Trójmiasta ;) no, żenadka, nie wspomnę już, że górzysty odcinek Flo - Bol jest tylko z nazwy autobahnem - cały czas praktycznie ograniczenia do 80km/h, ogromny tłok, co chwila tzw. zatwardzenia i korki spowodowane .... tylko ruchem... nie chce wiedzieć, co tam się dzieje, gdy naprawdę zdarza się wypadek.

Oczywiście chciałbym aby w Polszy były choćby takie drogi między każdym większym miastem, ale czy WŁosi muszą za ten kawałek kasować tak samo, jak za inny? ;)

Dopiero ostatnie 15 kilometrów przed Bolonią jest prosto i robią się trzy pasy.... kawałek od Bolonii do Modeny - jechałem nie pierwszy raz tamtędy to klasyka - PŁASKO i 4 pasy w każdym kierunku, człowiek mysli jakby był w Vereinigten Staaten za Oceanem ;)

To już jakiś obrazek z drogi przed Orvieto

Obrazek

No cóż, o Orvieto też mógłbym sporo pisać, ale pisali o nim KLASYCY - niedawno Kulka, dawniej i znowu niedawno Krystof - zainteresowanych odsyłam do ich relacji (bo wiecie, brazylijski serial) ;)
ja tylko powiem, żę Katedra w Orvieto wyglądająca jak NOWA została zbudowana na cześć tzw Cudu w pobliskiej Bolsenie - a rzeczony artefakt przechowywany jest właśnie w orvietańskiej Katedrze

Całe miasteczko jest REWELACYJNE!!! Gdyby kiedyś ktoś był niedaleko skały, na której położone jest Orvieto, nie wahajcie się ani chwili aby tam podjechać do góry - oprócz pięknej Katedry czekają na Was piekne uliczki i urocza zabudowa

Dziś tylko parę zdjęć, bom umęczon dniem...

Najpierw Duomo z boczku ;)

Obrazek

Niezły pasiaczek ;)

Obrazek

TADĄ!!

Obrazek

Obiekt ciężko jest objąć cały, bo .... ulica się za nami trochę KOŃCZY ;)

Obrazek

Spójrzcie na te szczegóły

Obrazek

Obrazek

Ładny daszek

Obrazek

Obrazek

KUKU (łka) ;)

Obrazek

Arrivederci! (77)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.10.2013 18:49

tony montana napisał(a):Giorno 16

Orvieto

Przyśpieszmy trochę, bo w październik wpadliśmy, a relacji z lipca nie chce w sumie kończyć w listopadzie (choć też na "L"), bo niektórzy już się śmiali, że brazylijski tasiemiec się zrobił ;)

Arrivederci! (77)


Tony 8O ,
no wreszcie gadasz do rzeczy :smo: ,

a Orvieto na wiadomej mapce już dawno jest :oczko_usmiech: :papa: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.10.2013 19:25

mysza73 napisał(a):
tony montana napisał(a):Giorno 16

Orvieto

Przyśpieszmy trochę, bo w październik wpadliśmy, a relacji z lipca nie chce w sumie kończyć w listopadzie (choć też na "L"), bo niektórzy już się śmiali, że brazylijski tasiemiec się zrobił ;)

Arrivederci! (77)


Tony 8O ,
no wreszcie gadasz do rzeczy :smo: ,

a Orvieto na wiadomej mapce już dawno jest :oczko_usmiech: :papa: .


Choc jak zaczne mapki robic na koniec, skanowac bilety i rachunki to w grudzien wejde ;)

Mouse ja te mapke poprosze znowu do wgladu i oceny bo troche chyba doszlo od ostatniego razu... to ile wycieczek do Ita planujesz? 6??! :lool: :devil: :nice:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone