Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;)

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 09.10.2013 11:07

tony montana napisał(a):Przyśpieszmy trochę, bo w październik wpadliśmy, a relacji z lipca nie chce w sumie kończyć w listopadzie (choć też na "L"), bo niektórzy już się śmiali, że brazylijski tasiemiec się zrobił ;)

Masz coś do długich relacji. 8O :D

pzdr :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.10.2013 13:41

longtom napisał(a):
tony montana napisał(a):Przyśpieszmy trochę, bo w październik wpadliśmy, a relacji z lipca nie chce w sumie kończyć w listopadzie (choć też na "L"), bo niektórzy już się śmiali, że brazylijski tasiemiec się zrobił ;)

Masz coś do długich relacji. 8O :D

pzdr :wink:


Hehhe Jaaaaa? Nie....
Właśnie rozpocząłeś 79 stronę ... ;)

No dobra, ten wyjazd jest gdzieś od 30 strony DOPIERO ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.10.2013 14:10

Giorno 16

Orvieto cz.2

Wejście do Katedry jest płatne, z tego, co pomnę to jakieś 4 czy 5 Ewro od łba, wewnątrz nie można robić zdjęć, co jest, z tego co widziałem, dość mocno pilnowane, środek jest ewidentnie "warty swojej ceny" ;)

Generalnie jest to jeden z najładniejszych obiektów, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, które zwiedziłem

Na placu obok Katedry, a właściwie naprzeciw bocznego wyjścia z niej stoją przeurocze zabudowania

Obrazek

Które trafiają w moje gusta w 100%

Obrazek

13.36

Obrazek

Idziemy powoli coś zjeść, bo do samego wieczora będziemy jechać na północ Włoch

Obrazek

Spacerując klimatycznymi uliczkami Orvieto

Obrazek

Wieża jak w Bolonii

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest tu naprawdę bardzo sympatycznie, chodzi sporo turystów, ale tłumów nie ma jakoś

Obrazek

Obrazek

Siadamy w miło wyglądającej knajpce, dostajemy karty i postanawiamy wziąć dwa razy Menu Turistico, bo jego zawartość brzmiała zachęcająco - ale nie pamiętam już dziś, co to miało być, wybieramy, zamykamy karty.... i .... czekamy....

Pani kelnerka czymś bardzo zajęta, jej pomocnica też, po chwili przychodzi grupa starszych ludzi - Francuzi i Włosi, którzy przepraszają za spóźnienie, robi się małe zamieszanie, bo przecież każdemu spóźnionemu trzeba wręczyć do ręki kartę, nie można jej położyć, o nie... a spóźnieni długo się rozbierają, szukają okularów, portfela, kluczy ...

Uff, w końcu udało się zamówić.... czekamy na napoje, obserwujemy otoczenie, rodzina przy wejściu zniecierpliwiona (anglojęzyczni), Głowa Rodziny nerwowo patrzy na zegarek, nastolatka znudzona bawi się cell phonem, Głowa się krzywi i wypatruje kelnerek.... oho... myśli to co ja myślałem za pól godziny:

"Do cholery, parking mam opłacony jeszcze na 25 minut a stąd kawał drogi do niego, jestem w Orvieto tak krótko i mam POŁOWĘ tego czasu spędzić czekając na MAKARON!?!?!"

Tak, lubię włoski klimat i ich podejście do życia (generalnie), ale w takich sytuacjach chciałbym dostać posiłek po 15, 20 minutach a nie po 45-60!! Albowiem aż żal mi się robiło, że przez te brakujące 20-30 minut mógłbym tu jeszcze tyle zobaczyć... wrrr

Wracamy do auta - czas nagli :(

Obrazek

Normalnie jakaś parka z wózkiem mi pozowała

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jakiś gargulec

Obrazek

Konio-pegaz?

Obrazek

Żegnamy się z Orvieto :(

Obrazek

Arrivederci! (78)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13059
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.10.2013 14:18

tony montana napisał(a):
Wejście do Katedry jest płatne, z tego, co pomnę to jakieś 4 czy 5 Ewro od łba, wewnątrz nie można robić zdjęć, co jest, z tego co widziałem, dość mocno pilnowane, środek jest ewidentnie "warty swojej ceny" ;)

Obrazek

Arrivederci! (78)


Dopisałam sobie wykrzykniczek na mapce :wink: ,
katedra jest przepiękna :P .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.10.2013 14:59

mysza73 napisał(a):
Dopisałam sobie wykrzykniczek na mapce :wink: ,
katedra jest przepiękna :P .


Ile już jest wykrzykniczków? ;) Kiedy dasz mi aktualną mapkę?

:smo: :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.10.2013 15:04

tony montana napisał(a):Na placu obok Katedry, a właściwie naprzeciw bocznego wyjścia z niej stoją przeurocze zabudowania

Obrazek

Które trafiają w moje gusta w 100%

W moje też :mrgreen:


tony montana napisał(a):Tak, lubię włoski klimat i ich podejście do życia (generalnie), ale w takich sytuacjach chciałbym dostać posiłek po 15, 20 minutach a nie po 45-60!! Albowiem aż żal mi się robiło, że przez te brakujące 20-30 minut mógłbym tu jeszcze tyle zobaczyć... wrrr

60 minut? 8O Nie umarliście z głodu? :?

Największy problem dla mnie z czekaniem w restauracji polega na tym, że wąchając wszystkie te wspaniałe zapachy, bardzo szybko robię się wściekle głodna :evil: Wtedy takie czekanie, oprócz tego, że jest stratą czasu, staje się torturą nie do zniesienia...

Katedra rzeczywiście imponująca!

Pozdrav :oczko_usmiech:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13059
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.10.2013 15:14

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):
Dopisałam sobie wykrzykniczek na mapce :wink: ,
katedra jest przepiękna :P .


Ile już jest wykrzykniczków? ;)

Parę jest :roll: :oczko_usmiech: .

tony montana napisał(a):Kiedy dasz mi aktualną mapkę?

:smo: :papa:

Jak ją skończę :wink: :papa: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.10.2013 15:18

maslinka napisał(a):
60 minut? 8O Nie umarliście z głodu? :?

Największy problem dla mnie z czekaniem w restauracji polega na tym, że wąchając wszystkie te wspaniałe zapachy, bardzo szybko robię się wściekle głodna :evil: Wtedy takie czekanie, oprócz tego, że jest stratą czasu, staje się torturą nie do zniesienia...

Katedra rzeczywiście imponująca!

Pozdrav :oczko_usmiech:


Masz zupełną rację, a wtedy byliśmy straszliwie głodni, bo śniadanko w hotelu jedliśmy jakoś między 7 a 8...
Mnie od razu z głodu głowa zaczyna boleć i robi mi się ciemno przed oczami ;)

:smo: :boss:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.10.2013 16:41

KRYSTOF

Przepraszam, ale czy TY DOSZEDŁEŚ do MIEJSCA w airberlin.com w którym oni sprzedają miejsca w samolocie?!?!!?

To jakaś paranoja jest!!

Lot do Katanii weźmy kosztuje 2860 PLN (Gdansk > Berlin > Katania; Katania > Berlin > Gdańsk - czyli 4 loty nie?)

I skumaj, że oni za każde miejsce biorą po 50 PLN!!!!

Czyli do tej kwoty doliczyć trzeba .... 800 PLN...

Kura - przecież w SAMOLOCIE nie można STAĆ? NO NIE?!?? I trzymać się witą poręczy?!?!!?

To jest groteska na miarę ... sam nie wiem czego...


:lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 09.10.2013 19:56

możesz wykupić, ale możesz losować
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.10.2013 20:01

Krystof napisał(a):możesz wykupić, ale możesz losować


Nie bardzo rozumiem, ja tam nie widziałem opcji losowania.... :)

A może POSTOJĘ ? ;) "Pan tu nie stał proszę pana"


A poważnie to masz na myśli to, że ta usługa NIE JEST OBOWIĄZKOWA? Można ją pominąć przy finalnej rezerwacji?

A jeśli tak to rozumiem, że możemy zamiast z dzieciakami siedzieć z pyzatymi Angolami lecącymi na Etnę?
Ostatnio edytowano 09.10.2013 20:11 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 09.10.2013 20:07

tony montana napisał(a):Obiekt ciężko jest objąć cały, bo .... ulica się za nami trochę KOŃCZY ;)

Mnie się zmieścił na wysokość, weszłam w głąb uliczki. Faktycznie musiałam być cierpliwa aż wszyscy przede mną stojący turyści wypstrykają swoje klisze.
Obrazek

tony montana napisał(a):Wejście do Katedry jest płatne, z tego, co pomnę to jakieś 4 czy 5 Ewro od łba, wewnątrz nie można robić zdjęć, co jest, z tego co widziałem, dość mocno pilnowane, środek jest ewidentnie "warty swojej ceny" ;)

kulka53 napisał(a):O dziwo w kaplicy kamer nie było, tak więc wzorem wielu innych turystów coś tam uwieczniliśmy.

Z dziećmi pewnie nie weszliście do tej kaplicy pełnej golasów. To i zdjęć nie masz.
tony montana napisał(a):Obrazek

Pamiętam tę uliczkę i wiele innych miejsc.
Orvieto jest niesamowite.
tony montana napisał(a):Żegnamy się z Orvieto :(

:( :( :(
Na pewno warto było je uwzględnić na Waszej naszpikowanej atrakcyjnymi miejscami trasie.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.10.2013 20:15

Lidia K napisał(a):Z dziećmi pewnie nie weszliście do tej kaplicy pełnej golasów. To i zdjęć nie masz.


No nie, golasów nie mam ;)
W ogóle żadnych zdjęć ze środka nie mam, wiem, że niektórzy mają ;)

Lidia K napisał(a):Pamiętam tę uliczkę i wiele innych miejsc.
Orvieto jest niesamowite.


Zdecydowanie odwiedzenie Orvieto było jednym z najlepszych pomysłów podczas podróży, szkoda, że w przyszłym roku szykuje sie samolot, ale nie mam za wiele do gadania w tej kwestii:( i jeszcze te ceny tych samolotów! :(
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 09.10.2013 20:42

tony montana napisał(a):
Krystof napisał(a):możesz wykupić, ale możesz losować


Nie bardzo rozumiem, ja tam nie widziałem opcji losowania.... :)

A może POSTOJĘ ? ;) "Pan tu nie stał proszę pana"


A poważnie to masz na myśli to, że ta usługa NIE JEST OBOWIĄZKOWA? Można ją pominąć przy finalnej rezerwacji?

A jeśli tak to rozumiem, że możemy zamiast z dzieciakami siedzieć z pyzatymi Angolami lecącymi na Etnę?


zerknę za chwilę i dam Ci znać - czasem się da zarezerwować bezpłatnie konkretne miejsce (jesli masz preferencje - przód, tył po lewej, po prawej...) online na 24 godz. przed odlotem online, czasem ta usługa jest płatna, czasem jej nie ma i wowczas można poprosic panią na lotnisku (pierwszy etap - oddawanie bagaży) o wspólne miejsca i to dziala
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 09.10.2013 20:54

- 12.07. 27.07.2014
- Gdańsk - Madryt - Gdańsk
- 370,- + 434,- za osobę = 3.315,- pln za 4 osoby
- taryfa FlyClassic ECO (21 kg + 8 kg podręcznego)

i teraz Twoj problem:

"Taryfa JustFly nie zawiera dodatkowej usługi rezerwacji miejsc siedzących (wraz z fotelami XL z większą ilością miejsca na nogi) i nie może być zarezerwowana. Ponadto podczas odprawy online nie ma możliwości dowolnego wybrania miejsca, tzn. miejsce przyporządkowuje system. W tym przypadku uwzględniane są aspekty ekonomiczne i ekologiczne załadunku samolotu. Z tego względu podróżującym razem nie możemy zagwarantować, iż otrzymają oni miejsca siedzące obok siebie. Jeżeli istnieje potrzeba rezerwacji miejsc siedzących lub swobodnego wyboru miejsca podczas odprawy online, zalecamy rezerwację lotu w taryfie FlyClassic lub FlyFlex. W przypadku tych taryf rezerwacja miejsc siedzących jest możliwa bezpłatnie lub za opłatą."


oraz to:

"Zarezerwuj swoje ulubione miejsce od 11,99 EUR za osobę i lot. Dla pasażerów klasy biznesowej, posiadaczy kart topbonus Silver/Gold/Platinum lub Service Card oraz klientów w taryfach FlyFlex możemy dokonać bezpłatnej rezerwacji miejsc siedzących."

Czyli, gdy zapłacisz - siedzisz, gdzie chcesz. Teoretycznie. K.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone