Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1914
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 23.07.2022 18:31

Z dobrych wiadomości: wahadło w Węgierskiej Górce na DK1 zostało zlikwidowane. Droga na Zwardoń już bez utrudnień.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 23.07.2022 18:56

mchrob napisał(a):Z dobrych wiadomości: wahadło w Węgierskiej Górce na DK1 zostało zlikwidowane. Droga na Zwardoń już bez utrudnień.

Dzięki! :D
eXtreme
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 06.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) eXtreme » 23.07.2022 20:26

wojtekweb napisał(a):
eXtreme napisał(a):Tak, a od Tornyiszentmiklos już autostrada M70. Choć ja nie wjeżdżam na M7, bo odbijam na stare przejście Letenyei/Gorican

Powiedz mi jeszcze proszę, czy od Tornyiszentmiklos w ogóle nie wjeżdżasz na autostradę, czy wjeżdżasz M70 i potem odbijasz na 7 i na to stare przejście? Widzę, że można też jechać bocznymi drogami ale to chyba nie ma sensu, jak można ten odcinek przejechać autostradą (korki?)? Stare przejście jest otwarte 24h również w weekendy, tak?


Tak jak pisałem, w Tornyiszentmiklos wjeżdżam na M70 i odbijam do starego przejścia czyli nie dojeżdżam do M7.
Stare przejście 24h
wojtekweb napisał(a):Zastanawia mnie jeszcze powrót i okolice Lucko, podejrzewam, że jest tam argmagedon w sobotę... Polecacie konkretną trasę, żeby to ominąć, czy patrzeć co google powie?

Ja wracam w piątki. Wracając jadę normalnie na Lucko ale odbijam na bramki gdzie płaci się kartą. Jest kolejka ale o 2-3 km krótsza :D (przeważnie korek na 100 m max) :P
wojtekweb
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 20.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtekweb » 23.07.2022 22:29

eXtreme napisał(a):Ja wracam w piątki. Wracając jadę normalnie na Lucko ale odbijam na bramki gdzie płaci się kartą. Jest kolejka ale o 2-3 km krótsza :D (przeważnie korek na 100 m max) :P


Na którym pasie trzeba się ustawić, żeby trafić na te bramki?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.07.2022 22:46

Skrajny prawy. Potem jakiś 1km jedziesz równoległym, ale oddzielonym od autostrady pasem.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 23.07.2022 22:55

wojtekweb napisał(a):
eXtreme napisał(a):Ja wracam w piątki. Wracając jadę normalnie na Lucko ale odbijam na bramki gdzie płaci się kartą. Jest kolejka ale o 2-3 km krótsza :D (przeważnie korek na 100 m max) :P


Na którym pasie trzeba się ustawić, żeby trafić na te bramki?


Na prawym. Zjazd na bramki do kart jest 3,5 km wcześniej niż bramki gotówkowe.

Po zjeździe ustawiaj się do bramek z prawej strony. Skrajne lewe są do ENC, chociaż Chorwaci mogą to regulować wyświetlaczami, które trzeba obserwować i szukać tych z napisem "BANK CARD".
bodek23
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 03.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodek23 » 24.07.2022 09:23

dids76 napisał(a):
wojtekweb napisał(a):Koledzy dids76 i tranquilo jeżdżą przez Mursko, tylko teraz jest tam remont - czy jest szansa, że skończą do 3 tygodni, czy nie ma co zawracać sobie głowy tą trasą? Jeśli tak, to jak jedziecie dalej? Na Cakovec, Ivanovec i M65 czy na dół na Varazdin i potem M65?

Zastanawia mnie jeszcze powrót i okolice Lucko, podejrzewam, że jest tam argmagedon w sobotę... Polecacie konkretną trasę, żeby to ominąć, czy patrzeć co google powie?

Jest remont i małe wahadło, ale tak jak pisał tranquilo nie przeszkadza w jeździe. Dalej jadę na Čakovec i do A4 przez centrum https://goo.gl/maps/nFwXWGmXLjMfhkvV8 lub obwodnicą https://goo.gl/maps/FeVfgMwdg9i2GF516
Lučko można ominąć korzystając z drogi D1 https://goo.gl/maps/uxtz9XcaAeX5dUiKA a jak jest większy ruch to można nią jechać do Karlovaca https://goo.gl/maps/wyjZZSdkJsSXye378
Tylko trzeba uważać bo w wioskach przy D1 jest kilka fotoradarów.


Wczoraj wracałem przez Mursko i po remoncie nie ma już śladu , wahadła już nie ma
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9104
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 25.07.2022 07:15

mchrob napisał(a):Z dobrych wiadomości: wahadło w Węgierskiej Górce na DK1 zostało zlikwidowane. Droga na Zwardoń już bez utrudnień.

Potwierdzam.
Jazda płynna, bez żadnych utrudnień.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 25.07.2022 09:39

marekkowalak napisał(a):
wojtekweb napisał(a):
Jeszcze taka ciekawostka, patrzę właśnie na google i czas przejazdu przez Czechy i Austrię - 11h 23 min, a Słowacja i Węgry 11h 34 min, a przypominam, że dziś piątek... chyba za bardzo tą drugą trasę promujecie ;)


No właśnie - dziś piątek, więc jeszcze nie ma dużych korków w Macelj i na Lućko. Dopiero się zaczną za kilka godzin. A Google jeszcze nie ma opcji przewidywania - liczy na podstawie sytuacji obecnej.



Częściowo "przewiduje" - jeżeli ustawisz trasę, w opcjach możesz wybrać dzień i godzinę przejazdu. Na podstawie danych historycznych Google podpowie jakich utrudnień (korków) można się spodziewać.
KOMENTARZ MODERACJI
KOMENTARZ MODERACJI:
Post przeniesiony.

Prez
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.04.2017
Re: Czarnogóra - pytania i porady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prez » 25.07.2022 15:54

Dzięki za informację, a jeszcze mam prośbę, kto z was mógłby mi jeszcze podesłać trasę Barwinek - Svidnik - Preszów - Koszyce - Tornyosnémeti ale bez autostrad i dróg płatnych, bo Google sobie średnio radzi z tym. Jak zaznaczę bez opłat, to kieruje mnie na drogę nr 15 przez Stropkov i Trebisov, a to trochę oddala mnie od wjazdu na węgierską M-30 (węgierską winietę zamierzam kupić) i wydłuża przejazd przez Słowację. Nigdy nie jechałem tymi drogami i chcę tym razem spróbować. Z Wa-wy śmignę przez S17 i S19, przy okazji zobaczę te nowe expresówki, bo też nie jechałem nigdy, no a potem Barwinek i Słowacja, a więc z tempomatu zdejmę jedynkę z przodu, pozostanie tylko 50km/h i jakoś się przeturlam te 130km Słowackimi drogami krajowymi :) ... no i będzie to dla mnie taki trening ZEN, cierpliwości za kierownicą :D .
Przy okazji gdzie w Barwinku, lub okolicach, najlepiej zatankować waszym zdaniem ?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 25.07.2022 21:21

el_guapo napisał(a):
Częściowo "przewiduje" - jeżeli ustawisz trasę, w opcjach możesz wybrać dzień i godzinę przejazdu. Na podstawie danych historycznych Google podpowie jakich utrudnień (korków) można się spodziewać.


Tak, tylko wtedy ci pokaże taki rozrzut godzinowy, że za cholerę nie wiesz, ile czasu będziesz jechał. Te "dane historyczne" to chyba jeszcze z II wojny!

Nigdy nie korzystam z tej opcji!
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 25.07.2022 21:32

marekkowalak napisał(a): wtedy ci pokaże taki rozrzut godzinowy

Dzięki temu prawie zawsze trafiają ze swoimi przepowiedniami ;)
Piotrek7722
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 12.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek7722 » 25.07.2022 21:52

Tak zawsze jeździmy.
https://www.google.com/maps/dir/Barwine ... m0!1m0!3e0

Rzeczywiście google sobie nie radzi z trudniejszymi zadaniami trzeba ustawiać 2,3 punkty pomiedzy,przerobiłem to a trasa nie jest warta tej winiety. 20 km przed Barwinkiem jest Orlen w Dukli gdzie zawsze tankujemy, BP chyba też z tego co pamiętam. Czy od samej granicy węgierskiej jest już czynna ekspresówka?
Prez
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prez » 25.07.2022 22:08

Oooo ! Serdeczne dzięki kolego, za traskę .... i namiary na stację. Niestety nie odpowiem na twoje pytanie, bo nie jechałem tamtędy nigdy. Założyłem, z góry, patrząc na mapę google, że skoro jest M-30, to jest tam ekspresówka :papa:
tuciek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuciek » 26.07.2022 09:13

Do usunięcia
Ostatnio edytowano 26.07.2022 11:05 przez tuciek, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 436
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone