Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.08.2022 10:02

damianisko5 napisał(a):Tak pytam o patrole węgierskiej Policji. Znam 86-tkę z dawnych lat i dlatego pytam jak jest aktualnie.

Od kilku lat jeżdżę M86 i dalej 86, nie spotkałem jeszcze policji z radarem. W kilku miejscowościach są zainstalowane fotoradary o czym WAZE uprzejmie informuje.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 04.08.2022 11:15

dids76 napisał(a):
damianisko5 napisał(a):Tak pytam o patrole węgierskiej Policji. Znam 86-tkę z dawnych lat i dlatego pytam jak jest aktualnie.

Od kilku lat jeżdżę M86 i dalej 86, nie spotkałem jeszcze policji z radarem. W kilku miejscowościach są zainstalowane fotoradary o czym WAZE uprzejmie informuje.


W tym roku po raz kolejny spotkalismy - okolice Zalabaksa+Kalocfa. Rowniez na obwodnicy Zagrzebia 'suszyli'.

Szerokości!
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3424
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 04.08.2022 11:25

Dzięki dids, dzięki robertms. Waze już nie mam, jest MagicEarth w tel. i IgoPrimo w navi.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 04.08.2022 11:40

Wczoraj jechałem tą trasą z Krakowa do Drage przez Zwardoń i prawdę mówiąc trochę mnie rozczarowała.
Jechałem o pół godziny dłużej niż w zeszłym roku przez: A4, A1, CZ, A, SLO z objazdem przez Rogatec.
Na pewno po części winnym bym objazd Węgierskiej Górki, ale i na Węgrzech też nie było lekko, bo jak skończyła się autostrada, to trafiłem na zamknięty przejazd kolejowy, przed którym stała dluuuuga kolumna TIR-ów, które potem musiałem wyprzedzać.
Dosyć stresująco też działa ograniczenie prędkości na autostradach do 110 km/h, którego na początku nawet starałem się przestrzegać.
Być może w weekend sytuacja wygląda lepiej gdyż wówczas na trasie nie ma TIR-ów, ale to już sprawdzę w drodze powrotnej.
Na przejściu w Mursko Sredisce było przed nami ok. 10 samochodów i straciliśmy tam ok. 10 minut, gdyż zarówno słoweńscy jak chorwaccy policjanci skanowali wszystkie dowody osobiste.
Na trasie dwukrotnie trafiliśmy na "suszenie": pierwszy raz gdzieś w rejonie przejścia granicznego Rajka (łapali wjeżdżających do Słowacji), a drugi raz na obwodnicy Zagrzebia, gdzie łapali na ograniczeniu prędkości przed bramką autostradową.
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 04.08.2022 15:01

Pozwolę sobie zapytać, jechałem 86 i dwukrotnie mijałem stojące na poboczu samochody z kamerami zoll, pytanie czy sprawdzali winiety? Chyba 86 jest darmowa ?
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 04.08.2022 15:21

tre_k napisał(a):Pozwolę sobie zapytać, jechałem 86 i dwukrotnie mijałem stojące na poboczu samochody z kamerami zoll, pytanie czy sprawdzali winiety? Chyba 86 jest darmowa ?

Dla osobówek 86 jest bezpłatna, M86 płatna. Natomiast o ile wiem, dla aut pow. 3,5t również część dróg krajowych jest płatna, więc jeśli to przy zwykłej 86 było, to zapewne kontrolowali ciężarówki. Często stoją na tym odcinku w lesie, gdzie jest dwupasmówka, przed Körmend i odjazdem na M80.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 04.08.2022 16:42

damianisko5 napisał(a):Dzięki dids, dzięki robertms. Waze już nie mam, jest MagicEarth w tel. i IgoPrimo w navi.


Moze Cie to 'pocieszy', ale ja nie mam zadnej aplikacji typu Yanosik, Waze, itd... ;)

Zdrówka!
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 04.08.2022 18:44

niuniek napisał(a):..... A znasz taką drogę Dtoga 86...?

To był cytat z poprzedniego postu.
Dar!usz
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 09.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dar!usz » 04.08.2022 19:12

Przepraszam z literówki.
Jeśli chodzi o tzw "suszarki" to na drodze 86 nigdzie nie uświadczyłem patroli. Jedynie fotoradary o których informują znaki.
Jedyny patrol policji z suszarką widziałem już w Chorwacji.
Jechałem przez Węgry w niedzielę po południu.
Droga 86 - głównie samochody osobowe z obcymi rejestracjami. Trochę polskich.

W moim przypadku żadnych winiet nikt nie sprawdzał w żadnym z krajów.
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 04.08.2022 19:26

Winiet mogą nie sprawdzać ale kamery stacjonarne albo mobilne rejestrują i przy następnej kontroli może to wyjść :)
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 04.08.2022 19:31

robertms napisał(a):
damianisko5 napisał(a):Dzięki dids, dzięki robertms. Waze już nie mam, jest MagicEarth w tel. i IgoPrimo w navi.


Moze Cie to 'pocieszy', ale ja nie mam zadnej aplikacji typu Yanosik, Waze, itd... ;)

Zdrówka!

Czyli twierdzisz , że jak ograniczenie jest do 30 km/h to tak jedziesz ??
Ja staram się jechać jak najbardziej przepisowo , ale nie chcę płacić za przekroczenie plus minus 10 km/h i korzystam z akp. Yanosik
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 04.08.2022 20:17

max21 napisał(a):
robertms napisał(a):
damianisko5 napisał(a):Dzięki dids, dzięki robertms. Waze już nie mam, jest MagicEarth w tel. i IgoPrimo w navi.


Moze Cie to 'pocieszy', ale ja nie mam zadnej aplikacji typu Yanosik, Waze, itd... ;)

Zdrówka!

Czyli twierdzisz , że jak ograniczenie jest do 30 km/h to tak jedziesz ??
Ja staram się jechać jak najbardziej przepisowo , ale nie chcę płacić za przekroczenie plus minus 10 km/h i korzystam z akp. Yanosik


Ok, Twoj wybor, poza S-kami i A-dami, staram sie max. +10. Nie zawsze sie udaje, jasne... Zaden Yanosik za mnie ewentualnego mandatu nie zapłaci... ;)

W HUN juz kilkukrotnie widzialem 'suszenie' z pobocza/przystankow.
Baldini
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 24.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 04.08.2022 21:12

Przejazd 27.07 przez Zwardoń, kierunek Bratysława, ale odbicie na Komarno w okolicach Trnawy (pobyt w Budapeszt). Po stronie PL delikatne utrudnienia Węgierska Górka - Milówka, ale bardzo płynnie. Reszta trasy jak to się mówi, szybko i bezboleśnie. Ruch praktycznie zerowy.

Potem wyjazd z Buda do Orebicia 01.08. Autostrada z Buda do Nagykanizsa zawalona. Jazda ciężka. Potem prawie do Zagrzebia nawet ok. Na granicy Letenye-Gorican 5 aut przede mną. Od Zagrzebia dramat. Cała Europa w Chorwacji.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 04.08.2022 22:55

damianisko5 napisał(a):Zwadoń - Barysława, to jakieś nowe miejscowości w PL i SK.
Dtoga? 86 - coś więcej możesz napisać, jechałeś w dzień czy w nocy? suszą Rangersi?
Korek w okolicach najdłuższego tunelu na autostradzie - z jakiego powodu?


Na Route 86 są patrole.

W tym roku miałem dziwną sytuację. Ok. 22ej zjechałem w Gyor z M1 na M85 i potem M86. Jechałem raczej przepisowo +10 km/h. Zaraz za Gyorem zaczął mnie wyprzedzać jakiś samochód, ale po chwili odpuścił i trzymał się za mną jakieś 30 km, po czym wyprzedził, włączył nagle koguty i "Follow Me". Zjechałem za nim z ekspresówki, zaraz po zjeździe zatrzymali się, wysiadło 2 policjantów, zajrzeli do samochodu, spytali dokąd jadę. Odpowiedziałem "Croatia", życzyli miłej podróży i pojechali.

Do dzisiaj nie wiem, o co im chodziło.

Biała Skoda Fabia. Nie wiem, czy mieli tam suszarkę. bo było ciemno.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 05.08.2022 08:58

max21 napisał(a):Winiet mogą nie sprawdzać ale kamery stacjonarne albo mobilne rejestrują i przy następnej kontroli może to wyjść :)

Winiety są od kilku lat sprawdzane elektronicznie przez kamery stacjonarne. Trzy lata temu miałem taki przypadek - w dniu wyjazdu przytrafiła się nam awaria silnika w aucie, którym mieliśmy jechać na wakacje (auto załadowane po sufit, 5 osób na pokładzie, nieco zbyt szybki przejazd przez gigantyczny próg zwalniający (co za tyfus stawia takie wysokie progi) i awaria czujnika DPF (co za geniusz umieszcza wystający czujnik na spodzie auta)), na szybko podjęliśmy decyzję by się przepakować i pojechać drugim autem - w tym zamieszaniu zapomnieliśmy o tym, że winiety były kupione na to pierwsze.
Po kilku miesiącach przyszły dwa mandaty z Węgier, wyjaśnienia nic nie pomogły.
Natomiast ze Słowacji nie było mandatu, a więc chyba nie kontrolują winiet tak jak Węgrzy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 439
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone