Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yodasan
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 18.05.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) yodasan » 23.07.2015 21:13

Alen napisał(a):
W Berdejovie rozumiem że vinet szukać na stacjach benzynowych ?


8O błagam, vineta to odmiana ziemniaka.

Na stacji benzynowej kupujemy winiety :smo:
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 23.07.2015 22:51

Kto jechał tą trasą ? Planuje przejazd nią w sobote po poludniu.
Ale cały czas zastanawiam sie nad alternatywa.
:)
drakul
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 28.11.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) drakul » 24.07.2015 08:31

meeg napisał(a):Potem jest objazd na Stropkov i Vranov n/Toplu, bo trasa "stara" na Presov jest zamknięta dla ruchu. I potem nie ma sensu wracać się na Presov czy na Koszyce, bo to dodatkowe kilometry! Trzeba jechać dalej prosto na południe w kierunku przejścia w Slovenske Nove Mesto! Droga jest dobra i spokojnie jedzie się bez żadnych niespodzianek.
Hej, a czy na tej trasie będę potrzebował jakiejś winiety? Bo wydaje mi się, że tam są drogi bezpłatne ale nie jestem pewien. Przez nowe Mesto nie jechałem do tej pory.
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 24.07.2015 09:08

Monte Christo napisał(a):Kto jechał tą trasą ? Planuje przejazd nią w sobote po poludniu.
Ale cały czas zastanawiam sie nad alternatywa. :)

Ale jaką?
drakul napisał(a):
meeg napisał(a):Potem jest objazd na Stropkov i Vranov n/Toplu, bo trasa "stara" na Presov jest zamknięta dla ruchu. I potem nie ma sensu wracać się na Presov czy na Koszyce, bo to dodatkowe kilometry! Trzeba jechać dalej prosto na południe w kierunku przejścia w Slovenske Nove Mesto! Droga jest dobra i spokojnie jedzie się bez żadnych niespodzianek.
Hej, a czy na tej trasie będę potrzebował jakiejś winiety? Bo wydaje mi się, że tam są drogi bezpłatne ale nie jestem pewien. Przez nowe Mesto nie jechałem do tej pory.

Na tej trasie żadnej winiety nie trzeba.
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 24.07.2015 10:03

I jeszcze dwie informacje z ostatniej chwili. Wczoraj tą drogą jechała do Chorwacji moja rodzina. Także nocą. Korków nie było, nie stracili w ogóle czasu na światłach. Było kilka TIRów ale bez utrudnień - tylko jechali też nocą przez te odcinki. Przed granicą W Nove Mesto też są remonty i jest już całkiem duży kawałek rozkopany, jest ruch jednym pasem drogi ale też bez korków. Tylko zarówno ja jak i moja rodzina jechaliśmy nocą (my do Chorwacji jechaliśmy po 22 a wracaliśmy ok. 3 rano, moja rodzina pokonywała ten odcinek wczoraj po godzinie 22)! Dziś mąż rozmawiał z kolegą, który jechał tą trasą w dzień i .... stracił 8O 4 godziny 8O :!: :!: :!: :evil: Szok! Tak więc od razu zamieszczam tą informację bo jeśli chcecie jechać w dzień - to chyba trzeba szukać alternatywy! W nocy powinno być ok.
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 24.07.2015 10:27

meeg napisał(a):Dziś mąż rozmawiał z kolegą, który jechał tą trasą w dzień i .... stracił 8O 4 godziny 8O :!: :!: :!: :evil: Szok! Tak więc od razu zamieszczam tą informację bo jeśli chcecie jechać w dzień - to chyba trzeba szukać alternatywy!

To informacje nie za bardzo wesołe. Liczę, że w Słowację wjadę ok. 8.00 rano to może tyle straty nie zaliczę.
Lis-Witalis
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 20.02.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 24.07.2015 12:01

meeg napisał(a):I jeszcze dwie informacje z ostatniej chwili. Wczoraj tą drogą jechała do Chorwacji moja rodzina. Także nocą. Korków nie było, nie stracili w ogóle czasu na światłach. Było kilka TIRów ale bez utrudnień - tylko jechali też nocą przez te odcinki. Przed granicą W Nove Mesto też są remonty i jest już całkiem duży kawałek rozkopany, jest ruch jednym pasem drogi ale też bez korków. Tylko zarówno ja jak i moja rodzina jechaliśmy nocą (my do Chorwacji jechaliśmy po 22 a wracaliśmy ok. 3 rano, moja rodzina pokonywała ten odcinek wczoraj po godzinie 22)! Dziś mąż rozmawiał z kolegą, który jechał tą trasą w dzień i .... stracił 8O 4 godziny 8O :!: :!: :!: :evil: Szok! Tak więc od razu zamieszczam tą informację bo jeśli chcecie jechać w dzień - to chyba trzeba szukać alternatywy! W nocy powinno być ok.


Oczywiście mówisz o trasie Barwinek-Trebisov-Nove Mesto ?
drakul
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 28.11.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) drakul » 24.07.2015 13:38

Czyli przez Vranov n/Toplu i Nowe Mesto będzie chyba najlepiej na noc. Rozważałem też trasę przez Bardejów do Preszowa ale tam ponoć też kopią
matix
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 26.07.2007
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) matix » 24.07.2015 14:01

Alize 1800 napisał(a):
meeg napisał(a):Dziś mąż rozmawiał z kolegą, który jechał tą trasą w dzień i .... stracił 8O 4 godziny 8O :!: :!: :!: :evil: Szok! Tak więc od razu zamieszczam tą informację bo jeśli chcecie jechać w dzień - to chyba trzeba szukać alternatywy!

To informacje nie za bardzo wesołe. Liczę, że w Słowację wjadę ok. 8.00 rano to może tyle straty nie zaliczę.


Jaki masz plan? Kiedy wyjeżdżasz i kiedy chcesz być na miejscu? Może coś podpowiem ;-)
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 24.07.2015 14:40

matix napisał(a):Jaki masz plan? Kiedy wyjeżdżasz i kiedy chcesz być na miejscu? Może coś podpowiem ;-)

Plan taki: za mocno się nie śpieszy: trasa Śvidnik, Stropkov, Vranov, Sl. Nowe Mesto i Miszkolc, nocleg za Balatonem. Nazajutrz Plitvice - również z noclegiem i docelowo Podgora. Taki plan a droga pokaże może co innego - nic już nie będę zmieniał, bo się pogubię. :lol:
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 24.07.2015 15:35

Witam , słuchajcie ci co pojadą swoimi trasami zaczynając w Barwinku , napiszcie w miarę możliwości jak one się sprawdziły , jaki stan drogi czy polecacie i takie tam co wam do głowy przyjdzie , będzie to nowej grupie wyjeżdżającej na pewno przydatne a na koniec szczęśliwej drogi pamiętajcie urlop zaczyna się od momentu zamknięcia drzwi swego domu najważniejsze aby do niego wrócić cało i zdrowo :papa:
matix
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 26.07.2007
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) matix » 24.07.2015 17:10

Alize 1800 napisał(a):
matix napisał(a):Jaki masz plan? Kiedy wyjeżdżasz i kiedy chcesz być na miejscu? Może coś podpowiem ;-)

Plan taki: za mocno się nie śpieszy: trasa Śvidnik, Stropkov, Vranov, Sl. Nowe Mesto i Miszkolc, nocleg za Balatonem. Nazajutrz Plitvice - również z noclegiem i docelowo Podgora. Taki plan a droga pokaże może co innego - nic już nie będę zmieniał, bo się pogubię. :lol:


Faktycznie. Jak jedziesz na dwa noclegi to nie ma co kombinować, ani nawet specjalnie martwić się utrudnieniami. Po noclegu na Węgrzech dobrze byłoby znaleźć się na węźle Lucko koło Zagrzebia do 9 rano bo później może być różnie (najgorzej w sobotę rano). Ale Ty tam będziesz chyba w tygodniu więc raczej problemu nie będzie.
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 24.07.2015 20:56

matix napisał(a):Faktycznie. Jak jedziesz na dwa noclegi to nie ma co kombinować, ani nawet specjalnie martwić się utrudnieniami. Po noclegu na Węgrzech dobrze byłoby znaleźć się na węźle Lucko koło Zagrzebia do 9 rano bo później może być różnie (najgorzej w sobotę rano). Ale Ty tam będziesz chyba w tygodniu więc raczej problemu nie będzie.

Powinienem być trochę wcześniej, ale jak będą kolejki to objadę Lucko "1" i wyskoczę w Karlovacu. :smo:
drakul
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 28.11.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) drakul » 25.07.2015 16:18

Decyzja zapadała i będziemy kierować się z Barwinka na Vranov n/Topolu i Nowe Mesto. W okolicach Nove Mesto ktoś z Was może tankował lpg? Nie wiem jak tam jest z dostępnością tego paliwa.
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 25.07.2015 16:27

drakul napisał(a):Decyzja zapadała i będziemy kierować się z Barwinka na Vranov n/Topolu i Nowe Mesto. W okolicach Nove Mesto ktoś z Was może tankował lpg? Nie wiem jak tam jest z dostępnością tego paliwa.

Kiedy, dokąd i o której wyjeżdżacie, bo skąd to już wiem - z Lublina?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 2...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone