Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacaj
Odkrywca
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacaj » 25.07.2015 16:34

My też z Lublina ;) planowany wyjazd w środe ok 18/19, kierunek Zadar na 2 noclegi tranzytowe i ponowne odwiedziny organów ;)
Trasa jeszcze nieznana, koło poniedziałku odpale Automapę na tel, zobaczę co mi pokaże ...
Owain
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Owain » 25.07.2015 18:27

nie chcę nikogo straszyć, ale jak pisałem, jechałem ze dwa lata temu trasą przez Trebisov i jak w 2009 było ok, to w 2013 był dramat. Bo droga niby prosta szeroka i szybka ale bardzo duże dziury i głębokie były, przejedźcie sobie na street view z maja 2012 r. są zdjęcia. Jeśli naprawili, to ok, ale patrząc na mapkę to naprawiają. Warto posłuchać opinii, kto ostatnio tamtędy jechał.
Alize 1800
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 25.07.2015 19:32

Miejmy nadzieję, że do tej pory już tą trasę poprawili.
wojkoch
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojkoch » 25.07.2015 21:27

to i ja dodam swoje trzy grosze

11.07 (sobota) - przejazd w tamtą stronę.

Barwinek przekroczony o 18.45. Przejazd w Krajna Polana w lewo i dobicie do 575, potem w prawo na Stropkov i potem na dół przez przerabianą w tym wątku wielokrotnie Vranov nad Toplou, Trebisov i przejście w Slovenske Nove Mesto.

Dystans - ok. 140 km, czas - 2.25 (jazda totalnie zgodnie z przepisami)

24.07 (piątek) - powrót

Granica HU/SK przekroczona w Sena o 19.30 i przejazd bezpłatnymi przez Koszyce, Preszów (68), Lipniki (18), Giraltovce (73), potem w prawo do Stropkova i w górę na Swidnik i dalej do Barwinka (5 wahadeł - na 3 stałem, na 2 zielone)

Dystans - ok. 145 km, czas - 2.50 (przepisy jak wyżej)

Wydaje mi się, że nic nie nakiełbasiłem w swoich zapiskach

Me wnioski - i tak źle i tak niedobrze - w ogóle to SK to jest zmora na całej trasie. Niby w pierwszym wariancie szybciej, ale trzeba wziąć poprawkę i na farta (lub niefarta) z wahadłami, na natężenie, na godzinę, dzień, i na to, że w pierwszym wariancie jest ciut dalej na HU. Zresztą końcówka tamtej trasy też mocno rozkopana

Pozdrawiam i zazdroszczę tym, co jeszcze przed nimi ...

:)
Alize 1800
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 25.07.2015 22:06

No to ruszamy!!!
Lis-Witalis
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 26.07.2015 12:47

[quote="wojkoch"]to i ja dodam swoje trzy grosze

11.07 (sobota) - przejazd w tamtą stronę.

Barwinek przekroczony o 18.45. Przejazd w Krajna Polana w lewo i dobicie do 575, potem w prawo na Stropkov i potem na dół przez przerabianą w tym wątku wielokrotnie Vranov nad Toplou, Trebisov i przejście w Slovenske Nove Mesto.

Dystans - ok. 140 km, czas - 2.25 (jazda totalnie zgodnie z przepisami)

24.07 (piątek) - powrót

Granica HU/SK przekroczona w Sena o 19.30 i przejazd bezpłatnymi przez Koszyce, Preszów (68), Lipniki (18), Giraltovce (73), potem w prawo do Stropkova i w górę na Swidnik i dalej do Barwinka (5 wahadeł - na 3 stałem, na 2 zielone)

Dystans - ok. 145 km, czas - 2.50 (przepisy jak wyżej)

Wydaje mi się, że nic nie nakiełbasiłem w swoich zapiskach

Me wnioski - i tak źle i tak niedobrze - w ogóle to SK to jest zmora na całej trasie. Niby w pierwszym wariancie szybciej, ale trzeba wziąć poprawkę i na farta (lub niefarta) z wahadłami, na natężenie, na godzinę, dzień, i na to, że w pierwszym wariancie jest ciut dalej na HU. Zresztą końcówka tamtej trasy też mocno rozkopana

Pozdrawiam i zazdroszczę tym, co jeszcze przed nimi ...

W drugiej trasie miałeś pięć wahadeł na 3 stałeś a na dwóch jechałeś na zielonym a jakbyś trafił na wszystkich czerwone to przejazd wyszedłby jeszcze dłużej. Ja chyba będę wybierał mimo to tą pierwszą trasę. Dzięki że opisałeś te dwie trasy bo każdy z nas będzie miał rozeznanie którą opcję wybrać. Napisz jeszcze ile jest wahadeł na pierwszej trasie. Dzięki za info.
drakul
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) drakul » 26.07.2015 14:21

Alize 1800 napisał(a):Kiedy, dokąd i o której wyjeżdżacie, bo skąd to już wiem - z Lublina?

6 tego jedziemy w trzy auta z różnych punktów obok lublina, ale spotkamy się wyjeżdżając około 18 tej gdzieś na 19 nastce
wojkoch
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojkoch » 26.07.2015 14:56

Lis-Witalis napisał(a):
W drugiej trasie miałeś pięć wahadeł na 3 stałeś a na dwóch jechałeś na zielonym a jakbyś trafił na wszystkich czerwone to przejazd wyszedłby jeszcze dłużej. Ja chyba będę wybierał mimo to tą pierwszą trasę. Dzięki że opisałeś te dwie trasy bo każdy z nas będzie miał rozeznanie którą opcję wybrać. Napisz jeszcze ile jest wahadeł na pierwszej trasie. Dzięki za info.

Zaraz za Barwinkiem (a przed Krajna Polana) jest jedno wahadło.

I tak jak pisałem, za Trebisovem też jest porządny remont - coś koło 10 km albo i lepiej. Tylko tam nie ma wahadeł (a przynajmniej 2 tygodnie temu nie było). Tam to już sam za bardzo nie wiem jak jechałem (trochę za znakami, trochę GPS (on też wariował), trochę na czuja) - było już ciemno, droga bardzo słabo oznakowana. Ale w drugą stronę to już w ogóle się chyba nie da - bo jechałem lewym pasem (albo lepiej - lewym poboczem) przez większość remontu - a w drugą stronę - zakaz wjazdu.

I w tej pierwszej opcji sporo tirów.

No i przed przejściem w Slovenske Nove Mesto suszyli. A za mną to nawet i kawałek sobie w zderzak przejechali.
Alize 1800
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 26.07.2015 17:55

A więc wyruszyłem z Białegostoku ok. 23.00 na Barwinek, trochę pogody niesprzyjającej: ciemno, deszcz i akurat po burzy (leżące konary itp.), Barwinek zdobyty 6.30 trochę późno, ale się nie śpiezyło: 1 wahadło 4 min. stania przed Śvidnikiem, potem trochę znaków na osi jezdni, jedno zielone wahadło podłączyłem się z grupą Polaków, jechali na Giraltovce itd. - nie było problemów, roboty drogowe są ale bez przesady, pogoda do jazdy 17-18 st. Po drodze wjazd do Siofok - takich pustych plaż Balatonu to nie widziałem. Teraz nocleg w Zalakaros - gospodarz poczęstował winkiem swojej roboty i jutro odjazd do Plitvic. I ta będę wracał.
ornak3
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) ornak3 » 26.07.2015 20:21

Witam
Wybieram się z Lublina do Tribunj w piątek 07.08.2015 wyjazd około 17.00.
Może ktoś jedzie w tym czasie to było by raźniej :)

pozdrawiam Grzesiek
Lis-Witalis
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 26.07.2015 20:29

[quote="Alize 1800"]A więc wyruszyłem z Białegostoku ok. 23.00 na Barwinek, trochę pogody niesprzyjającej: ciemno, deszcz i akurat po burzy (leżące konary itp.), Barwinek zdobyty 6.30 trochę późno, ale się nie śpiezyło: 1 wahadło 4 min. stania przed Śvidnikiem, potem trochę znaków na osi jezdni, jedno zielone wahadło podłączyłem się z grupą Polaków, jechali na Giraltovce itd. - nie było problemów, roboty drogowe są ale bez przesady, pogoda do jazdy 17-18 st. Po drodze wjazd do Siofok - takich pustych plaż Balatonu to nie widziałem. Teraz nocleg w Zalakaros - gospodarz poczęstował winkiem swojej roboty i jutro odjazd do Plitvic. I ta będę wracał.[/quote

Jechałeś od Svidnika na Preszow i Koszyce czy na Stropkov i Trebisov :?: Zwracałeś uwagę ile czasu zajął ci przejazd przez Słowację :?: Nad Balaton o której dojechałeś :?:
Lis-Witalis
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 26.07.2015 20:38

ornak3 napisał(a):Witam
Wybieram się z Lublina do Tribunj w piątek 07.08.2015 wyjazd około 17.00.
Może ktoś jedzie w tym czasie to było by raźniej :)

pozdrawiam Grzesiek

Pomyliłeś tematy tu masz temat kalendarz wyjazdowy 2015 :
kalendarz-wyjazdowy-wakacje-2015-t46842-1035.html#p1623913
RONINEK
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 27.07.2015 01:01

Witam.

Dziś rozmawiałem z trzema znajomymi którzy w ostatnich dniach jechali do Cro przez Słowację. Dwóch mówiło że masakra z tymi remontami, 2-4 godziny w plecy na wahadłach i korkach i to o 4-5 rano ! Wszyscy kategorycznie odradzali Barwinek !
Trzeci znajomy polecał mi bardzo wjazd do Słowacji przez Tylicz (koło Krynicy), odbić na Sabinov i Presov, a dalej już autostradą prosto do granicy. W ten sposób omijam wszystkie remonty drogowe :)
Uważacie że to dobra opcja ? :) :papa:
Załączniki:
słowacja.JPG
Alize 1800
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 27.07.2015 08:06

Lis-Witalis napisał(a): Jechałeś od Svidnika na Preszow i Koszyce czy na Stropkov i Trebisov :?: Zwracałeś uwagę ile czasu zajął ci przejazd przez Słowację :?: Nad Balaton o której dojechałeś :?:

Tak na Preszov i Koszyce - wiadomo dużo wiosek, prędkość do 50 km/h, granicę przekroczyliśmy z Węgrami ok. 9,00. Nad Balatonem w Siofiok ok. 14.00. - nie goniłem za ostro do 130 na autostradzie.
Teraz trochę popadało ale będzie lepiej.
leszekmw
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekmw » 27.07.2015 11:35

mimo ze wybieram się we wrześniu więc będzie mniejszy ruch ale i tak zdecydowanie wybiorę trasę na katowice...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 2...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019