Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Konradk
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 16.01.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konradk » 20.07.2015 18:32

Owain napisał(a):Konradk, piszesz, że na autostradzie też są roboty? Nic nie zaznaczyły Słowaki wredne na swej mapce...

Tak, roboty są na pewno na prawie na całym odcinku Koszyce-Preszow. Część jezdni zagrodzona była betonowymi bloczkami, a wczoraj dostawiali kolejne bloczki w kierunku Preszowa. Prędkość ograniczona była do 80 i 60 km/h. Odcinków, gdzie można spokojnie pojechać 130 km/h było naprawdę niewiele.
Generalnie wkurzony byłem, że kupiłem winietę na kilkadziesiąt kilometrów autostrady, która z powodu remontów z autostradą miała niewiele wspólnego.
A jak wygląda ten odcinek drogi 545 Bardejów - Lada bo na mapie jest pokazana jako jakaś drugorzędna :?:
Ten odcinek wygląda bardzo w porządku (tak jak i reszta). Nie jest to szeroka droga, ale ma dobrą nawierzchnię. Jak to w górach lekko kręta, ale 90-100 km/h można spokojnie jechać, szczególnie że na tej drodze nie ma TIRów.
Lis-Witalis
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 20.02.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 20.07.2015 18:43

Owain napisał(a):To droga Bardejov - Kapusany. Głupie GoogleMaps nie pokazuje nazwy tej znacznie większej od Lady miejscowości. Drogę można sobie podglądnąć na street view - jest przyzwoita. Jak będziesz jechał do Barwinka przez Świdnik to między Świdnikiem a Barwinkiem masz trzy duże mijanki ze światłami, stanie i czekanie. Po stronie polskiej droga bardzo dobra i na Jasło i na Duklę przez Krępną i takie małe pipidówki jak Polany i Chyrowa. Droga wąska ale wyremontowana, nawet ten odcinek co na street view wygląda źle (Polany - Chyrowa) jest już zrobiony.


A więc między Svidnikiem a Barwinkiem też są mijanki ze światłami :( . Dzięki za odpowiedź.
I jeszcze autostradę remontują no nie to masakra :evil: a najciekawsze że jeszcze kasę za przejazd paru kilometrów chcą jak jest remont to przejazd powinien być gratisowy !
matix
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 26.07.2007
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) matix » 21.07.2015 11:09

Owain napisał(a):To droga Bardejov - Kapusany. Głupie GoogleMaps nie pokazuje nazwy tej znacznie większej od Lady miejscowości. Drogę można sobie podglądnąć na street view - jest przyzwoita. Jak będziesz jechał do Barwinka przez Świdnik to między Świdnikiem a Barwinkiem masz trzy duże mijanki ze światłami, stanie i czekanie. Po stronie polskiej droga bardzo dobra i na Jasło i na Duklę przez Krępną i takie małe pipidówki jak Polany i Chyrowa. Droga wąska ale wyremontowana, nawet ten odcinek co na street view wygląda źle (Polany - Chyrowa) jest już zrobiony.


Gwoli ścisłości - odcinek Polany - Chyrowa nie jest do końca wyremontowany. Jechałem tamtędy przedwczoraj i na odcinku ok.2-3 km jest trochę wertepów, Skłaniałbym się raczej do jazdy Dukla (Jasło) - Nowy Żmigród - Krempna - Ożenna
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 21.07.2015 11:17

a tak to wygląda na nawigacji HERE
https://www.here.com/directions/drive/K ... 6,6,normal

Moriarek napisał(a):Koledzy i Koleżanki

Na przełomie sierpnia i września będę startował z Krosna w podróż na Pag i tak się zastanawiam jak ominąć tę niedogodność pod tytułem remonty i wahadła w drodze do Presova, i zastanawiam się, czy nie pojechać na Ożenną - Bardejów - Presov i dalej starą drogą na Koszyce.

Czy ktoś może jechał tą drogą i wie czy to przejście jest obecnie przejezdne?

(Wiem, że jest to śmieszne pytanie, bo w sumie z Krosna jest niedaleko, ale od kilku lat mieszkam w Krakowie, a w Krośnie po drodze zostawiam zwierzaki u rodziny na czas wyjazdu, dlatego nie mam jak tego osobiście sprawdzić).

Będę wielce zobowiązany za podpowiedź.
leszekmw
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 14.07.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekmw » 21.07.2015 11:59

czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego nie jeździ sie autostradą z rzeszowa na katowice , brno wiedeń ?
matix
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 26.07.2007
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) matix » 21.07.2015 14:12

leszekmw napisał(a):czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego nie jeździ sie autostradą z rzeszowa na katowice , brno wiedeń ?


1. Dłuższa droga
2. Nieporównywalnie wyższe koszty przejazdu (nie liczę Chorwacji):
- w przypadku "standardowej" trasy (przez Barwinek) koszt to ok. 125 PLN (14 EUR + 4780 HUF)
- w wersji proponowanej wyżej koszt ok.320 PLN + 7 EUR za tunel Austria - Słowenia (20 PLN + 440 CZK + 25,3 EUR + 30 EUR)
Jeśli dla kogoś z południowej Polski (podkarpacie) nie jest problemem przejechanie w nieco mniej komfortowych warunkach ok. 150 km (liczę od Rzeszowa do Koszyc) to chyba nie warto przepłacać.
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 21.07.2015 14:40

matix napisał(a):
leszekmw napisał(a):czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego nie jeździ sie autostradą z rzeszowa na katowice , brno wiedeń ?


1. Dłuższa droga
2. Nieporównywalnie wyższe koszty przejazdu (nie liczę Chorwacji):
- w przypadku "standardowej" trasy (przez Barwinek) koszt to ok. 125 PLN (14 EUR + 4780 HUF)
- w wersji proponowanej wyżej koszt ok.320 PLN + 7 EUR za tunel Austria - Słowenia (20 PLN + 440 CZK + 25,3 EUR + 30 EUR)
Jeśli dla kogoś z południowej Polski (podkarpacie) nie jest problemem przejechanie w nieco mniej komfortowych warunkach ok. 150 km (liczę od Rzeszowa do Koszyc) to chyba nie warto przepłacać.

To chyba ja będę się do nich zaliczał - tyle że z Polski wschodniej.
Jeżeli nie płacisz za płatne odcinki w Słowacji to chyba 14 euro mniej w przypadku "standardowej" trasy - i tak trzeba będzie omijać roboty drogowe.
dziubeklublin
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 12.07.2011
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) dziubeklublin » 21.07.2015 14:56

A jak z drogą z Presowa w stronę węgierskiej granicy? Też rozkopana?
stachu511
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 11.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachu511 » 21.07.2015 15:09

Panowie/Panie co myślicie o drodze na Zagórz następnie Radoszyce,Medzilaborce i na Stropkov a później już na Preszów i w drogę.
Ruszam jutro wieczorem z Przemyśla i nie wiem czy to dobry pomysł na wieczór na takie drogi się pchać.
matix
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 26.07.2007
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) matix » 21.07.2015 15:30

stachu511 napisał(a):Panowie/Panie co myślicie o drodze na Zagórz następnie Radoszyce,Medzilaborce i na Stropkov a później już na Preszów i w drogę.
Ruszam jutro wieczorem z Przemyśla i nie wiem czy to dobry pomysł na wieczór na takie drogi się pchać.

Nie wiem, nie znam tej drogi. Jeśli miałbym decydować to na noc jednak jechałbym na Barwinek i dalej Stropkov. Pewnie najrozsądniej byłoby pojechać drogą 884 i wbić się w 19 w Domaradzu albo jechać 28 do Miejsca Piastowego.
wawa21
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 25.06.2015
Re: Wróciłem z CRO trasa przez Słowację - Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawa21 » 21.07.2015 20:47

Zacheusz napisał(a):Ja jechałem wczoraj przez Barwinek. Najgorszy odcinek to odcinek słowacki, remonty dróg, objazdy w Presowie, no katastrofa. Potem WĘGRY i Cro to już Pikuś. Łącznie do Stanici jechaliśmy 21 godzin.


Mógłbyś coś więcej o odcinku słowackim napisać? Gdzie remonty i co w Presowie robią?
Będą tamtędy za 2 tygodnie jechał i jestem ciekawy czego się mogę spodziewać? Jadę z okolic Nowego Sącza i właśnie się waham czy przez Presov i Koszycę czy Zwolen i Sahy jechać. Może jechał ktoś jedną i drugą trasą i może je porównać którą lepiej i szybciej?
lesko77
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 22.07.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) lesko77 » 22.07.2015 09:34

stachu511 napisał(a):Panowie/Panie co myślicie o drodze na Zagórz następnie Radoszyce,Medzilaborce i na Stropkov a później już na Preszów i w drogę.
Ruszam jutro wieczorem z Przemyśla i nie wiem czy to dobry pomysł na wieczór na takie drogi się pchać.


Z powodu krętej drogi i jej przebiegu przez pola i lasy (w większości) radziłbym wyjechać trochę wcześniej. Ja ruszam 13 sierpnia i planuję start z Leska około 16, tak aby do Miszkolca dojechać na 22.
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 22.07.2015 09:55

Alize 1800 napisał(a):
matix napisał(a):
leszekmw napisał(a):czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego nie jeździ sie autostradą z rzeszowa na katowice , brno wiedeń ?


1. Dłuższa droga
2. Nieporównywalnie wyższe koszty przejazdu (nie liczę Chorwacji):
- w przypadku "standardowej" trasy (przez Barwinek) koszt to ok. 125 PLN (14 EUR + 4780 HUF)
- w wersji proponowanej wyżej koszt ok.320 PLN + 7 EUR za tunel Austria - Słowenia (20 PLN + 440 CZK + 25,3 EUR + 30 EUR)
Jeśli dla kogoś z południowej Polski (podkarpacie) nie jest problemem przejechanie w nieco mniej komfortowych warunkach ok. 150 km (liczę od Rzeszowa do Koszyc) to chyba nie warto przepłacać.

To chyba ja będę się do nich zaliczał - tyle że z Polski wschodniej.
Jeżeli nie płacisz za płatne odcinki w Słowacji to chyba 14 euro mniej w przypadku "standardowej" trasy - i tak trzeba będzie omijać roboty drogowe.


nie upieram sie, ze trasa na Katowice lepsza, ale dla scislosci to o jaki tunel w AT za 7Eur chodzi? cos sie zmienilo w tym roku? bo w zeszlym nie placilem nic

SL tez mozna objazdem

wiec ostatecznie koszt: 20pln+440czk+17.4eur, czyli jakies 160zl


wiec koszty sa porownywalne, nie wliczajac paliwa
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 22.07.2015 10:06

Dla mnie koszty są porównywalne, bo będę jechać po odcinkach niepłatnych w Słowacji (najszybciej Stropkov, Trebisov, Szerencs - winietka na HU 4780 Ft - 65 zł i wyjazd na Miszkolc) i dalej autostradą.
matix
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 26.07.2007
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) matix » 22.07.2015 13:45

kazow napisał(a):
Alize 1800 napisał(a):
matix napisał(a):
leszekmw napisał(a):czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego nie jeździ sie autostradą z rzeszowa na katowice , brno wiedeń ?


1. Dłuższa droga
2. Nieporównywalnie wyższe koszty przejazdu (nie liczę Chorwacji):
- w przypadku "standardowej" trasy (przez Barwinek) koszt to ok. 125 PLN (14 EUR + 4780 HUF)
- w wersji proponowanej wyżej koszt ok.320 PLN + 7 EUR za tunel Austria - Słowenia (20 PLN + 440 CZK + 25,3 EUR + 30 EUR)
Jeśli dla kogoś z południowej Polski (podkarpacie) nie jest problemem przejechanie w nieco mniej komfortowych warunkach ok. 150 km (liczę od Rzeszowa do Koszyc) to chyba nie warto przepłacać.

To chyba ja będę się do nich zaliczał - tyle że z Polski wschodniej.
Jeżeli nie płacisz za płatne odcinki w Słowacji to chyba 14 euro mniej w przypadku "standardowej" trasy - i tak trzeba będzie omijać roboty drogowe.


nie upieram sie, ze trasa na Katowice lepsza, ale dla scislosci to o jaki tunel w AT za 7Eur chodzi? cos sie zmienilo w tym roku? bo w zeszlym nie placilem nic

SL tez mozna objazdem

wiec ostatecznie koszt: 20pln+440czk+17.4eur, czyli jakies 160zl


wiec koszty sa porownywalne, nie wliczajac paliwa


1. Tunel Karawanken na granicy austriacko - słoweńskiej dałem nieco z rozpędu bo raczej jest mała szansa aby ktoś jadący z Polski kierował się tak daleko na południe i później odbijał na Słowenię. Nie mniej uwzględniłem jako opcję.
2. Ominięcie Słowenii wiąże się ze spowolnieniem jazdy czyli to co tracimy czasowo na odcinku "słowackim" (Barwinek - Miszkolc) stracimy również zjeżdżając z autostrady w Austrii i omijając Słowenię jadąc przez Węgry. Czyli "zamienił stryjek..." :-)
3. Co do kosztów to brałem pod uwagę wyjazd na 10-14 dni więc kalkulowałem winietę 2-miesięczną (25,3 EUR) ale faktycznie można kupić 2 x po 8,70 EUR na jazdę tam i z powrotem.
4. Co do A4 to trzeba dodać jeszcze powrót więc dodatkowe 20 PLN :-)
Fakt, faktem jak kolejny raz będę jechał do Chorwacji (Rzeszów) będę poważnie rozważał jazdę A4 - Brno - Wiedeń itd. jeśli przejazd przez Słowację będzie nadal utrudniony.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 2...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone