Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yodasan
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 18.05.2015
Re: Objazd robot za Barwinkiem.

Nieprzeczytany postnapisał(a) yodasan » 20.07.2015 11:40

Sol-Wagon napisał(a):
leszekmw napisał(a):no a nie lepiej lecieć autostradą z rzeszowa od razu ? jak to jest ?

z Rzeszowa do przejścia w Barwinku nie ma autostrady...i długo nie będzie...:p



Raczej nigdy nie będzie :(
stachu511
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 11.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachu511 » 20.07.2015 11:43

Tak zgadzam się, ale ruszam z Przemyśla na podkarpaciu mam 100km do Barwinka i nie wiem czy opłaca mi się jechać przez czechy?
Owain
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 26.05.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Owain » 20.07.2015 11:49

stachu511 napisał(a):Witam

Koledzy/Koleżanki ruszam w środę z Przemyśla na Chorwację martwią mnie te remonty, planuję wyjechać koło 19 00 czy przez Bardejow po zmierzchu da się normalnie przejechać czy lepiej normalnym objazdem jechać proszę o jakieś propozycje. Ostatni raz w Chorwacji Byłem 5 lat temu więc trochę pewnie się zmieniło.


Na Twoim miejscu jechałbym przez Sanok-Zagórz-Radoszyce-Palota-Medzilaborce-Stropkov-Giraltovce-Presov-Koszyce-itd. Ominiesz remonty i drogi z tirami, pojedziesz ładną okolicą, zapłacisz parę euro ale śmigniesz dwoma płatnymi kawałkami autostrady na Słowacji unikając mandatu za 55 km/h w terenie zabudowanym.
leszekmw
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 14.07.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekmw » 20.07.2015 12:06

no ja wiem ze niema w barwinku autostrady.. :D
ale google podaje główną trase na wiedeń ..
po co sie bujać po jakiś remontach itd. ? cz może mi ktoś to wyjaśnić bo pewnie się mylę może.?

https://www.google.pl/maps/dir/Lublin/M ... !3e0?hl=pl
stachu511
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 11.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachu511 » 20.07.2015 12:15

Owain napisał(a):
stachu511 napisał(a):Witam

Koledzy/Koleżanki ruszam w środę z Przemyśla na Chorwację martwią mnie te remonty, planuję wyjechać koło 19 00 czy przez Bardejow po zmierzchu da się normalnie przejechać czy lepiej normalnym objazdem jechać proszę o jakieś propozycje. Ostatni raz w Chorwacji Byłem 5 lat temu więc trochę pewnie się zmieniło.


Na Twoim miejscu jechałbym przez Sanok-Zagórz-Radoszyce-Palota-Medzilaborce-Stropkov-Giraltovce-Presov-Koszyce-itd. Ominiesz remonty i drogi z tirami, pojedziesz ładną okolicą, zapłacisz parę euro ale śmigniesz dwoma płatnymi kawałkami autostrady na Słowacji unikając mandatu za 55 km/h w terenie zabudowanym.




Myślisz że ta trasa jest ok? a jak na słowacji te wąskie druszki? zanim dojadę do autostrady?
Owain
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 26.05.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Owain » 20.07.2015 12:25

Najgorsza cześć trasy to chyba Przemyśl - Sanok i serpentyny koło Załuża. Przejście Radoszyce - Palota jest spoko, podobnie jak drogi do Stropkova. Ewentualną alternatywą jest z Przemyśla przez Dynów i Domaradz do Dukli a potem tak jak ja chcę: Krępna - Ożenna - Bardejów (tam zamknięta droga ale w mieście i miejskimi ulicami kawalątek objazdy.
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 20.07.2015 12:31

stachu511 napisał(a): a jak na słowacji te wąskie druszki?

Kochani, ja wiem że są wakacje, ale nie zwalniają od poprawnego pisania! Trochę się zastanawiałem co to może ten wyraz znaczyć :?:
Owain
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 26.05.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Owain » 20.07.2015 12:36

Alize 1800 napisał(a):
stachu511 napisał(a): a jak na słowacji te wąskie druszki?

Kochani, ja wiem że są wakacje, ale nie zwalniają od poprawnego pisania! Trochę się zastanawiałem co to może ten wyraz znaczyć :?:


Druszek vel drušek - to taki mały, drewniany, słowacki mostek;)
stachu511
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 11.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachu511 » 20.07.2015 12:53

Przepraszam, taki stres przed wyjazdem i nawet sam nie zauważyłem.
lesko77
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 22.07.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) lesko77 » 20.07.2015 13:28

Mój wyjazd zaplanowany na 13 sierpnia wieczorem,

zastanawiam się nad trasą Lesko-Radoszyce-Palota-Medzilaborce-Humenne-Michalovce-Trebisov-granica w Slovenske Nove Miesto-Sarospatak-Miszkolc (262 km, prawie 5h jazdy)
Jechał ktoś tamtymi drogami? Jak z jakością, ilością ruchu?
Owain
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 26.05.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Owain » 20.07.2015 14:22

Ja jechałem do Bułgarii w 2010 r. to przez Trebisov było super ale już w 2013 r. była tragedia, dziura na dziurze. Teraz masz tam remonty, co najmniej ze trzy, a jak z resztą drogi - nie wiadomo, myślę, że dopiero zaczynają naprawiać. Jak w 2010 leciałem 120h na prostej koło Trebisova, tak w 2013 musiałem jechać 50 by koła nie urwać bo dziury były na 10cm głębokie. Jak pisałem wyżej, leciałbym po Medzilaborcach na Stropkov i Preszov i płatne odcinki. Parę euro a oszczędność nerwów, czasu, zawieszenia, zmęczenia itp.
Konradk
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 16.01.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konradk » 20.07.2015 16:17

Tydzień temu (w poniedziałek) jechałem przez Barwinek objazdem przez Stropkov (ten oficjalny). Tragedia. Korki, tiry, fatalne drogi. Zdecydowanie odradzam.
Wczoraj (w niedzielę, więc ruch powinien być większy) wracałem przez Bardejów i tę trasę polecam. Dobra nawierzchnia, niewielki ruch, zero samochodów ciężarowych, ciekawa widokowo.
Ja w miejscowości Zborov odbiłem na Konieczną, więc nie wypowiem się odnośnie słowackiego odcinka Zborov-Niżna Polianka i dalej odcinka przez Polskę.

Jeśli chodzi o te dwa słowackie odcinki autostrady to mocno zastanawiałbym się nad ich ominięciem (dość proste - wystarczy patrzeć się na znaki). Obwodnica Koszyc jest bezpłatna, natomiast pozostała część to praktycznie ciągłe roboty drogowe i zwężenie do jednego pasa z ograniczeniami miejscami do 60.
Ja co prawda wykupiłem winiety i w stronę Węgier jechałem oboma odcinkami, ale w drugą na przejściu słowacko-węgierskim przypadkowo wjechałem w dawną drogę 86 i pojechałem tamtędy. Odcinek zupełnie przyzwoity, dobra nawierzchni, pusty. Szybko się jedzie do Koszyc.
Owain
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 26.05.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Owain » 20.07.2015 16:26

Konradk, piszesz, że na autostradzie też są roboty? Nic nie zaznaczyły Słowaki wredne na swej mapce...
Lis-Witalis
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 20.02.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 20.07.2015 17:53

Konradk napisał(a):Tydzień temu (w poniedziałek) jechałem przez Barwinek objazdem przez Stropkov (ten oficjalny). Tragedia. Korki, tiry, fatalne drogi. Zdecydowanie odradzam.
Wczoraj (w niedzielę, więc ruch powinien być większy) wracałem przez Bardejów i tę trasę polecam. Dobra nawierzchnia, niewielki ruch, zero samochodów ciężarowych, ciekawa widokowo.
Ja w miejscowości Zborov odbiłem na Konieczną, więc nie wypowiem się odnośnie słowackiego odcinka Zborov-Niżna Polianka i dalej odcinka przez Polskę.

Jeśli chodzi o te dwa słowackie odcinki autostrady to mocno zastanawiałbym się nad ich ominięciem (dość proste - wystarczy patrzeć się na znaki). Obwodnica Koszyc jest bezpłatna, natomiast pozostała część to praktycznie ciągłe roboty drogowe i zwężenie do jednego pasa z ograniczeniami miejscami do 60.
Ja co prawda wykupiłem winiety i w stronę Węgier jechałem oboma odcinkami, ale w drugą na przejściu słowacko-węgierskim przypadkowo wjechałem w dawną drogę 86 i pojechałem tamtędy. Odcinek zupełnie przyzwoity, dobra nawierzchni, pusty. Szybko się jedzie do Koszyc.


A jak wygląda ten odcinek drogi 545 Bardejów - Lada bo na mapie jest pokazana jako jakaś drugorzędna :?:
A z Bardejowa nie lepiej wracać na Barwinek drogą 77 przez Svidnik ? Troszkę dalej ale chyba lepsza droga niż przez Niżną Polankę i dalej 992 do Dukli :?: Może ktoś napisać na ten temat jadę z Lublina i chyba najwygodniej jest mi przekraczać granicę w Barwinku ?
Owain
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 26.05.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Owain » 20.07.2015 18:03

To droga Bardejov - Kapusany. Głupie GoogleMaps nie pokazuje nazwy tej znacznie większej od Lady miejscowości. Drogę można sobie podglądnąć na street view - jest przyzwoita. Jak będziesz jechał do Barwinka przez Świdnik to między Świdnikiem a Barwinkiem masz trzy duże mijanki ze światłami, stanie i czekanie. Po stronie polskiej droga bardzo dobra i na Jasło i na Duklę przez Krępną i takie małe pipidówki jak Polany i Chyrowa. Droga wąska ale wyremontowana, nawet ten odcinek co na street view wygląda źle (Polany - Chyrowa) jest już zrobiony.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 2...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone