Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Moriarek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 17.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Moriarek » 17.07.2015 21:52

Koledzy i Koleżanki

Na przełomie sierpnia i września będę startował z Krosna w podróż na Pag i tak się zastanawiam jak ominąć tę niedogodność pod tytułem remonty i wahadła w drodze do Presova, i zastanawiam się, czy nie pojechać na Ożenną - Bardejów - Presov i dalej starą drogą na Koszyce.

Czy ktoś może jechał tą drogą i wie czy to przejście jest obecnie przejezdne?

(Wiem, że jest to śmieszne pytanie, bo w sumie z Krosna jest niedaleko, ale od kilku lat mieszkam w Krakowie, a w Krośnie po drodze zostawiam zwierzaki u rodziny na czas wyjazdu, dlatego nie mam jak tego osobiście sprawdzić).

Będę wielce zobowiązany za podpowiedź.
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 17.07.2015 22:04

Wczoraj wracałem przez Barwinek ok 12, Słowacja to koszmar na koniec podróży. Do Chorwacji pokonywałem trase w nocy ok 2, po zjezdzie na objazd przez Stropkov wypadły mi na droge jakieś zmutowane sarny i nie było to przyjemne. No i te światła ciągnące sie w nieskończoność :evil:
W drodze powrotnej chcieliśmy ominąć Koszyce i Preszów, więc przejechaliśmy granicę z Węgrami w Novym Miescie, potem na Trebiszov, Vranov, Stropkov... Ale to też nie było dobre rozwiązanie, przed Trebiszovem też jest objazd, jeszcze do tego dziwnie oznaczony, bo w jednym momencie stoi znak zakazu wjazdu, a widziałem wjeżdżające tam samochody :?: Wszędzie tiry, rozjeżdżone drogi. Ach, musiałem sobie ponarzekać. Ogólnie do Słowacji potrzebna jest cierpliwość, dobra klima w samochodzie i Nowe Przygody Mikołajka w odtwarzaczu :D
Moriarek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 17.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Moriarek » 17.07.2015 22:15

No dlatego jak tylko usłyszałem, że główny objazd poprowadzili przez Stropkov to wiedziałem, że trzeba szukać alternatywy.

W sumie według map trasa objazdowa przez Ożenną nie jest trudna - wystarczy w Dukli odbić na Nowy Żmigród, potem prosto na południe i w Krempnej odbić na Grab/Ożenna i droga prosta do Bardejova. Tam (przynajmniej według moich przewidywań) wystarczy przejechać "na wprost" na Presov i jesteśmy na starej drodze (wyskakujemy na dwupasmówce pod samym Presovem) - a z racji inaczej poprowadzonego objazdu to i ruch pewnie mniejszy niż na trasie na Stropkov.

Jeżeli ktoś pomykał tym traktem, to chętnie wysłucham opinii.
ACandrzej
Cromaniak
Posty: 1401
Dołączył(a): 17.08.2008
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACandrzej » 18.07.2015 10:51

Moriarek napisał(a):Koledzy i Koleżanki

Na przełomie sierpnia i września będę startował z Krosna w podróż na Pag i tak się zastanawiam jak ominąć tę niedogodność pod tytułem remonty i wahadła w drodze do Presova, i zastanawiam się, czy nie pojechać na Ożenną - Bardejów - Presov i dalej starą drogą na Koszyce.

Czy ktoś może jechał tą drogą i wie czy to przejście jest obecnie przejezdne?

(Wiem, że jest to śmieszne pytanie, bo w sumie z Krosna jest niedaleko, ale od kilku lat mieszkam w Krakowie, a w Krośnie po drodze zostawiam zwierzaki u rodziny na czas wyjazdu, dlatego nie mam jak tego osobiście sprawdzić).

Będę wielce zobowiązany za podpowiedź.


Przez Ożenną jak najbardziej można przejechać. Przejścia granicznego jako takiego tam nie ma, jest tylko droga ze znakiem, że wjechaliśmy do innego kraju. Pisałem już w tym wątku, ze droga przez Ożenną, Bardejov, Raslavice i Presov to dobra alternatywa przy obecnych remontach na drodze przez Svidnik.
Trzeba by tylko sprawdzić, czy i tam nie ma jakichś remontów. Do sierpnia może już będzie ktoś, kto tą drogą wracał i opisze sytuację.
leszekmw
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 14.07.2010
Re: Objazd robot za Barwinkiem.

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekmw » 18.07.2015 11:03

no a nie lepiej lecieć autostradą z rzeszowa od razu ? jak to jest ?
Moriarek
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 17.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Moriarek » 18.07.2015 17:33

Dzięki ACandrzej za informacje, będę się przyglądał sytuacji remontowej na tym odcinku, ale na 99% wybiorę tamtą trasę - chociażby ze względu na fakt, że nie jest to główny objazd i tranzyt jedzie przez Stropkov.
Użytkownik usunięty
Re: Objazd robot za Barwinkiem.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2015 10:16

leszekmw napisał(a):no a nie lepiej lecieć autostradą z rzeszowa od razu ? jak to jest ?

ale gdzie chcesz leciec ta autostrada z rzeszowa.Mozesz tylko do krakowa
Lis-Witalis
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 20.02.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 19.07.2015 11:55

ACandrzej napisał(a):
Moriarek napisał(a):Koledzy i Koleżanki

Na przełomie sierpnia i września będę startował z Krosna w podróż na Pag i tak się zastanawiam jak ominąć tę niedogodność pod tytułem remonty i wahadła w drodze do Presova, i zastanawiam się, czy nie pojechać na Ożenną - Bardejów - Presov i dalej starą drogą na Koszyce.

Czy ktoś może jechał tą drogą i wie czy to przejście jest obecnie przejezdne?

(Wiem, że jest to śmieszne pytanie, bo w sumie z Krosna jest niedaleko, ale od kilku lat mieszkam w Krakowie, a w Krośnie po drodze zostawiam zwierzaki u rodziny na czas wyjazdu, dlatego nie mam jak tego osobiście sprawdzić).

Będę wielce zobowiązany za podpowiedź.


Przez Ożenną jak najbardziej można przejechać. Przejścia granicznego jako takiego tam nie ma, jest tylko droga ze znakiem, że wjechaliśmy do innego kraju. Pisałem już w tym wątku, ze droga przez Ożenną, Bardejov, Raslavice i Presov to dobra alternatywa przy obecnych remontach na drodze przez Svidnik.
Trzeba by tylko sprawdzić, czy i tam nie ma jakichś remontów. Do sierpnia może już będzie ktoś, kto tą drogą wracał i opisze sytuację.


Można też przekraczać granicę w Barwinku i w Svidniku odbić na drogę do Bardejova i dalej na Raslavice i Presov wcale tak dużo się nie nakłada drogi a chyba jest lepsza droga. Ale ja osobiście nie jechałem a też mam ten dylemat którędy jechać w tym roku :?:
Biorę też pod uwagę drogę przez Svidnik , Stropkov ,Vranow nad toplou, Trebisov i drogą 37 do Miszkolca
Kolega będzie tak jechał także powie mi jak jest to napiszę.
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 19.07.2015 15:12

Lis-Witalis napisał(a):Biorę też pod uwagę drogę przez Svidnik , Stropkov ,Vranow nad toplou, Trebisov i drogą 37 do Miszkolca
Kolega będzie tak jechał także powie mi jak jest to napiszę.

Jak nic się nie zmieni to i ja innego wyboru nie będę miał!
tomag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 401
Dołączył(a): 31.08.2008
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomag » 19.07.2015 17:51

Alize 1800 napisał(a):
Lis-Witalis napisał(a):Biorę też pod uwagę drogę przez Svidnik , Stropkov ,Vranow nad toplou, Trebisov i drogą 37 do Miszkolca
Kolega będzie tak jechał także powie mi jak jest to napiszę.

Jak nic się nie zmieni to i ja innego wyboru nie będę miał!

A ja wam cały czas proponuję jechać przez Gorlice i Konieczną, omijasz wszystkie wahadła, a tylko 10 km. więcej.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 20.07.2015 10:23

nie wiem czy to się do końca opłaca i czy google uwzględnia czas postoju na wahadłach, gdyż:
1. objazdem przez Stropkov, Lomne wskazuje na 1 h i 25 minut (82 km);
2. Bardejov, Raslavice wskazuje na 1 h i 42 minuty (94 km);
(w/w dotyczą przejazdu odcinkiem: Vysny Komarnik - Presov);

jest jeszcze opcja przejazdu:
Stropkov - Sandal - Hradisko: 1 h 25 minut (80 km); - ale nie wiem jak tam z jakością nawierzchni;
wg street view droga bardzo wąska, ale OK...
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Objazd robot za Barwinkiem.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 20.07.2015 10:26

leszekmw napisał(a):no a nie lepiej lecieć autostradą z rzeszowa od razu ? jak to jest ?

z Rzeszowa do przejścia w Barwinku nie ma autostrady...i długo nie będzie...:p
Owain
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 26.05.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Owain » 20.07.2015 10:40

W związku z licznymi remontami dróg przez Słowację (już od granicy do Svidnika trzy mijanki na których długo się stoi plus obowiązkowy objazd przez Stropkov, rozmyślam nad trasą: Dukla-Krępna-Ożenna-Nizna Polianka-Bardejov-Kobyly-Kapusany. Kilometrowo tyle samo co droga z mijankami i objazdem, martwi mnie tylko, że na mapie z aktualnymi remontami dróg na Słowacji (http://www.zjazdnost.sk/map/view.html) koło Bardejowa też remont z zaznaczonym zakazem wjazdu, czyli jakiś objazd. Gdyby ktoś się dowiedział jak tam sprawa wygląda, niech da znać.
stachu511
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 11.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachu511 » 20.07.2015 11:32

Witam

Koledzy/Koleżanki ruszam w środę z Przemyśla na Chorwację martwią mnie te remonty, planuję wyjechać koło 19 00 czy przez Bardejow po zmierzchu da się normalnie przejechać czy lepiej normalnym objazdem jechać proszę o jakieś propozycje. Ostatni raz w Chorwacji Byłem 5 lat temu więc trochę pewnie się zmieniło.
sztefen
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) sztefen » 20.07.2015 11:39

stachu511 napisał(a):Witam

Koledzy/Koleżanki ruszam w środę z Przemyśla na Chorwację martwią mnie te remonty, planuję wyjechać koło 19 00 czy przez Bardejow po zmierzchu da się normalnie przejechać czy lepiej normalnym objazdem jechać proszę o jakieś propozycje. Ostatni raz w Chorwacji Byłem 5 lat temu więc trochę pewnie się zmieniło.



Cześć :) ja bym się nie zastanawiał tylko leciał A4 do Gliwic i z Gliwic dalej A1 na Ostrawe, Wiedeń itd. Dwa lata wracaliśmy z Trogiru przez Budapeszt i dalej Słowacje na Śląsk i szczerze nie polecam tej trasy ... Do Budapesztu było ok ale przejazd przez Słowację to już męczarnie :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 2...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone