Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Bielsko-B - Gradac, czy dobrze zaplanowaliśmy??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
coachu
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 07.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coachu » 16.08.2013 09:20

Hej.

Zamierzam jechać do Gradac z Sosnowca.

Czy ktoś może polecić dobrą trasę ?
coachu
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 07.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coachu » 17.08.2013 09:22

Hej.

Żadnych newsów odnośnie tej trasy?
greg1595
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 02.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg1595 » 17.08.2013 09:34

A my lecimy BB-Sestanować trasą DELUX, koszt 250zł w obie strony (winietki SK,A, SLO) + bramki w CRO. Bez kluczenia, kombinowania, jedynie zmiana pasa wchodzi w gre :D jak urlop to urlop heh.

Jak miałbym się tłuc drogami jak ta od Żywca do Ziliny to bym się zaszczelił. :papa:
coachu
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 07.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coachu » 17.08.2013 20:11

To jaka jest ta trasa DeLuxe ?
greg1595
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 02.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg1595 » 19.08.2013 07:49

Trasa DeLuxe jak to juz opisano na forum to z południa Polski (SK-A-SLo-Cro) autostradami albo opcja CZ -A-SLO-CRO :D

Radze poczytać wątki o drogach dojazdowych do CRO :papa:
coachu
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 07.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coachu » 20.08.2013 22:11

Gdzie jest ten wątek ?
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 20.08.2013 23:35

coachu napisał(a):Zamierzam jechać do Gradac z Sosnowca.
Czy ktoś może polecić dobrą trasę ?


coachu napisał(a):Gdzie jest ten wątek ?

np:
stare-opracowanie-trasa-przez-zachodnie-wegry-t17803.html

albo znajdziesz coś TU

Mapy google też coś podpowiedzą.

W erze internetu i GPS takie pytania wydają się pytaniami bezbronnych lub leniwych.
Ja mam swoją trasę z Żywca. Czy jest dobra? - dla mnie tak.
greg1595
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 02.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg1595 » 21.08.2013 08:07

romuald22 napisał(a):W erze internetu i GPS takie pytania wydają się pytaniami bezbronnych lub leniwych.
Ja mam swoją trasę z Żywca. Czy jest dobra? - dla mnie tak


Sama prawda,

jak tak czytam to ile kierowców tyle tras. Jedni chcą tanio i kombinuja bokami, inni jadą bokami bo lubią, niektórzy jadą jak na F1 byle do celu inni zwiedzaja po drodze okolice.

Każda forma dojazdu do celu ma swoich zwolenników i swoje + i -.

Ja tez mam swoja trasę z Żywca i dla mnie też dobra:)

Pozdrawiam Wszystkich Mobilków i życzę Szerokości i Rozsądku w trasie tam i do domu :papa:
bidziaq
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bidziaq » 21.08.2013 11:26

coachu napisał(a):Hej.

Zamierzam jechać do Gradac z Sosnowca.

Czy ktoś może polecić dobrą trasę ?


Hej
Startowałem z Sosnowca w czwartek 15.08 i wybrałem droge na żywiec - zwardoń - bratysława - budapeszt - zagrzeb - split i zjazd w splicie na riwiere aż znalazłem nocleg w Mala Duba
W żylinie jest zjazd na autostrade i do smaego splitu już z autostrad nie zjeżdżałem
Podobno tylko przed Budapesztem pojechałem za daleko bo gdzieś wcześniej jest zjazd z autostrady m1 na m7 a ja zjechałem tak gdzieś z 12 km przed Budapesztem
Wyjechaliśmy o 21 a w Splicie byliśmy o 10 rano z tym że mieliśmy dwa dłuższe postoje na sprzątanie auta bo dwuletniej córce której Pszczyna i Split nie przypadły do gustu i postanowiła oddać jedzonko ;)
Za granicą w zwardoniu na pierwszej stacji po lewej stronie kupiliśmy Słowacką winietkę 14e na samej granicy SK - HU kontrola winiet. Węgierska winieta kupiona na granicy 14e, kolejny przystanek na stacji w szekesfehervar na papierocha i herbatkę za 2e, potem jeszcze tankowanie w Zagrzebiu i jeszcze jeden przystanek w Cro na autostradzie na papierocha i herbatkę :)
Myślę że gdyby nie te dwa długie postoje i moje zmęczenie już nad ranem w Chorwacji to śmiało tą trasę można pokonać w 12h, średnia prędkość na autostradzie to 145-155km/h wegług prędkościomierza, według aplikacji w telefonie 130-135 ale moje auto ma tendęncje do zawyżania prędkości :)
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 04.09.2016 11:58

Agulek777 napisał(a):Witajcie, po przestudiowaniu forum oraz dzięki Waszym cenny radom zasiedliśmy z mężem w sobotę wieczorkiem przy drinku i wyszła nam piękna trasa:

1. Bielsko-Biała, Żywiec, Milówka, Zwardoń; (droga nr 69)

2. SŁOWACJA (autostrady oznaczone na kolor zielony, w Polsce mamy niebieski) - winietka miesięczna kosztuje 16Euro.
Za przejściem granicznym wjeżdżamy do Skalite, następnie drogą nr 12
suniemy na Oscadnicę. Za Oscadnicą kierujemy się na drogę E75 (11) na Zilinę. Po drodze przejeżdżamy przez Krasno nad Kysucou, Dunajow, Kysucky Lieskovec, Kysucke Nove Mesto. Przed Zilina a za Budatin trzymamy się drogi E75 (E442, E50), która leci w prawo.
W okolicy Zilinska Lehota zaczyna się piękna słowacka autostrada E75, D1, E50, którą ciśniemy do samej Bratysławy. W Bratysławie kierując się na lewo wpadamy na D2, E75 kierując się na przejście graniczne Rajka.

3. WĘGRY
Po przejechaniu granicy kierujemy się na Level (E75, E65, 15). Z Level kierujemy się na Krisztinamajor, tam skręcamy w prawona słynną drogę 86, E65. Lecimy na Janossomorja, dalej Bosarkany i dalej Csatarimajor i Csorne. W Csorne skręcamy w prawo na 85 (może być oznaczenie na Farad), potem w lewo dalej na 86 (mogą być już oznaczenia na Szombathely. Jadąc tą droga po drodze powinniśmy mijać Szlisarkany, Szil, Pali Repcelak, Vesergerszeg. Prosto przez rondo, dalej mijamy Hegyfalu, Pasta, Szeleste, Nemesbod. Cały czas kierujemy się na Szombathely (86, E65). Z Szombathely kierujemy się drogą 86, E65 na Kormed. Za Kormed (a przed Katafa) musimy uważać żeby zjechać w lewo na drogę 76, E65. Jedziemy dalej, powinniśmy mijać Katafa, Hegyhatsal, Hegyhathodasz, Hagyarosborond - za tą miejscowością dojeżdżamy do rozwidlenia i po łuku jedziemy w lewo (76, E65).
Jedziemy na Bagad i dojeżdżamy do Zalaegerszeg, gdzie mijamy dwa ronda, na których jedziemy prosto i za drugim rondem zmienia się droga z 76 na 74 (E65). Stamtąd kierujemy się na Nagykanizsa, po drodze mijamy Csatar, Bak. W miejscowości Bak na rondzie dalej jedziemy prosto drogą 74 (E65), po drodze mijamy Szenasrolggupuszta, Csurgopuszta, Hahot, Magyarszentniklos.
W końcu dojeżdżamy do węgierskiej autostrady, którą przecinamy górą i nie skręcając niegdzie, nadal jedziemy prosto do ronda, na którym również prosto. Dojeżdżamy do następnego ronda, gdzie skręcamy w prawo. Jesteśmy na drodze nr 7. Jedziemy przez miejscowość Sormes, przejeżdżając nad autostradą, dalej cały czas prosto, przez Becsehely. W końcu dojeżdżamy do Letenye. Po raz kolejny jedziemy nad autostradą i dojeżdżamy do ronda, na którym jedziemy prosto i wpadamy prosto na stare przejście graniczne Węgry-Chorwacja.

4. CHORWACJA - opłata drogowa
Za przejściem granicznym, kierujemy się na chorwacką autostradę A4, E65, E71.

My uznaliśmy, że pojedziemy autostradą przez Zagreb, Karlovac, Split do zjazdu w Sestanovac, a stamtąd Magistralą do Gradac.



Witajcie po dłuższej przerwie:)))
Powoli zbliża się dzień wyjazdu - 17.09 - więc przygotowania czas zacząć:))
Pewnie wielu z Was jechało powyższą trasą, więc chciałam zapytać o to czy wszystko było w porządku czy spodziewać się jakichś niespodzianek, a może jakoś zmodyfikować tą trasę?
W zeszłym roku odpuściliśmy Cro ze względu na ciążę, więc nie jesteśmy tak całkiem na bieżąco:)))
Czy ktoś z Was ma info na temat słynnej knajpy w Csornej? Dwa lata temu w drodze powrotnej było tam wszystko pozamykane, więc nie wiem czy to było chwilowe. To nasz stały pkt na trasie w drodze powrotnej:))
Jeśli macie jakieś info, dajcie znać:)
szczepan111
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 21.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczepan111 » 04.09.2016 12:06

Csorne mijacie nową obwodnicą autostradową, aktualnie bezpłatną.
Knajpę na Wasze szczęście omijacie z daleka. Wątpliwa przyjemność.
Na 74 na Węgrzech zwężki i 2 albo 3 światła, może się trafić 5 minut stania.
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 05.09.2016 10:54

Dzięki za info.
A dlaczego "wątpliwa przyjemność"?
Jedliśmy tam parę razy - zawsze dobrze, dużo i niedrogo.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 06.09.2016 17:42

Agulek777 napisał(a):Pewnie wielu z Was jechało powyższą trasą, więc chciałam zapytać o to czy wszystko było w porządku czy spodziewać się jakichś niespodzianek, a może jakoś zmodyfikować tą trasę?

Wklejenie przez Ciebie linka do tej trasy w mapach google ułatwiłoby pomoc.

Ale tak z grubsza.

1.Odradzam jazdę przez Oszczadnicę - zła nawierzchnia.

2.Jadąc w podany sposób wjeżdżasz na Węgry na M15 na której od tego roku wymagana jest winieta. W swej dalszej podróży przez Węgry omijasz jak widzę płatne drogi więc winiety jak rozumiem nie będziesz posiadać. Musisz zmodyfikować w tej sytuacji drogę na tym etapie. Np:w Bratysławie zjechać wcześniej z autostrady i na Węgry wjechać "starą" drogą nr 2 która łączy się z węgierską 150.

3.Na drodze 86 spotkasz nowe fragmenty M86 (obwodnica Csornej oraz odcinek przed Szombathely) - można jechać śmiało - są w tym roku bezpłatne.
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 10.09.2016 20:51

Po przestudiowaniu Waszych porad na forum ostatecznie wybraliśmy taką trasę:

https://www.google.pl/maps/dir/Bielsko- ... !3e0?hl=pl

Słowację chcemy przejechać autostradą, następnie na Wegrzech minąć płatny odcinek autostrady jadąc 2 i 150 ką, następnie 86. Pierwszy raz jedziemy przez Lendavę i Mursko i stamtąd na chorwacką autostradę.
Podpowiedzcie proszę, którą drogą jechać na odcinku Mursko - E65???
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 10.09.2016 21:08

Agulek777 napisał(a):Po przestudiowaniu Waszych porad na forum ostatecznie wybraliśmy taką trasę:

https://www.google.pl/maps/dir/Bielsko- ... !3e0?hl=pl

Słowację chcemy przejechać autostradą, następnie na Wegrzech minąć płatny odcinek autostrady jadąc 2 i 150 ką, następnie 86. Pierwszy raz jedziemy przez Lendavę i Mursko i stamtąd na chorwacką autostradę.
Podpowiedzcie proszę, którą drogą jechać na odcinku Mursko - E65???

Taką trasą jaką podałaś wielokrotnie jechałem. Jest OK.
Powodzenia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Bielsko-B - Gradac, czy dobrze zaplanowaliśmy?? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone