Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Bielsko-B - Gradac, czy dobrze zaplanowaliśmy??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
oracz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 13.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) oracz » 20.06.2011 20:11

My myślimy o wycieczce do Dubrownika i BiH - Mostar i wodospady Kavice
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 21.06.2011 08:14

oracz napisał(a):My myślimy o wycieczce do Dubrownika i BiH - Mostar i wodospady Kavice


A tak, czytałam, że to niedaleko. Te wodospady podobno są piękne, ale czy to tam jest tak lodowata woda, że nie da się nogi zanurzyć??? Kojarzy mi się, że gdzieś coś takiego czytałam.
Tam trzeba zieloną kartę?
marchos87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marchos87 » 21.06.2011 08:35

Mam pytanie dlaczego wszyscy planują trasę przez Zwardoń a nie Cieszyn?
Jedziemy za tydzień i nie wiem czy jechać tak jak piszecie przez Żywiec czy jechać na Cieszyn.
Nie chodzi mi w ogóle o komfort jazdy na polskich drogach bo mieszkam zaraz obok bielska więc jeżdżę tam dużo i nic mi nie straszne, ale chodzi mi o trasę już za granicą. Czy przez Słowację jest lepsza droga niż Czechy ??
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 21.06.2011 09:17

marchos87 napisał(a):Mam pytanie dlaczego wszyscy planują trasę przez Zwardoń a nie Cieszyn?
Jedziemy za tydzień i nie wiem czy jechać tak jak piszecie przez Żywiec czy jechać na Cieszyn.
Nie chodzi mi w ogóle o komfort jazdy na polskich drogach bo mieszkam zaraz obok bielska więc jeżdżę tam dużo i nic mi nie straszne, ale chodzi mi o trasę już za granicą. Czy przez Słowację jest lepsza droga niż Czechy ??


Każdy jeździ jak mu pasuje. Wszystko zależy od tego jaką trasę sobie obierasz. My chcemy ominąć Austrię i Słowenię, dlatego wybraliśmy wariant przez Słowację i Węgry.
Jeśli ktoś chce jechać przez Austrię i Słowenię to jedzie na Czechy.
To są dwie różne alternatywy, jedni wolą sunąć autostradą, my węgierskie trasy traktujemy jako pobudkę po monotonnej autostradzie słowackiej i przed autostradą chorwacką.
Także marchos87 - wybór należy do Ciebie.
oracz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 13.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) oracz » 21.06.2011 10:45

Agulek777 napisał(a):
oracz napisał(a):My myślimy o wycieczce do Dubrownika i BiH - Mostar i wodospady Kavice


A tak, czytałam, że to niedaleko. Te wodospady podobno są piękne, ale czy to tam jest tak lodowata woda, że nie da się nogi zanurzyć??? Kojarzy mi się, że gdzieś coś takiego czytałam.
Tam trzeba zieloną kartę?


Podobno zimna woda ale może nie aż tak ;)
Trzeba zieloną kartę najlepiej z firmy w której macie OC, w Hestii zapłaciłem 5PLN a może być w innych ubezpieczalniach w gratisie
arek71
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 17.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek71 » 21.06.2011 11:21

Mnie też stukneli na dziesięć kun na pierwszej bramce. :evil: W tym roku już się nie dam. :wink: :wink:
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 21.06.2011 12:50

Agulek777 napisał(a):
marchos87 napisał(a):Mam pytanie dlaczego wszyscy planują trasę przez Zwardoń a nie Cieszyn?
Jedziemy za tydzień i nie wiem czy jechać tak jak piszecie przez Żywiec czy jechać na Cieszyn.
Nie chodzi mi w ogóle o komfort jazdy na polskich drogach bo mieszkam zaraz obok bielska więc jeżdżę tam dużo i nic mi nie straszne, ale chodzi mi o trasę już za granicą. Czy przez Słowację jest lepsza droga niż Czechy ??


Każdy jeździ jak mu pasuje. Wszystko zależy od tego jaką trasę sobie obierasz. My chcemy ominąć Austrię i Słowenię, dlatego wybraliśmy wariant przez Słowację i Węgry.
Jeśli ktoś chce jechać przez Austrię i Słowenię to jedzie na Czechy.
To są dwie różne alternatywy, jedni wolą sunąć autostradą, my węgierskie trasy traktujemy jako pobudkę po monotonnej autostradzie słowackiej i przed autostradą chorwacką.
Także marchos87 - wybór należy do Ciebie.

Święta racja :D
marchos87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marchos87 » 21.06.2011 20:10

Ja pojadę pierwszy raz i nie wiem jak jechać i czym się drogi różnią. Może ktoś zarzuci jakiś link z porównaniem tras bądź coś stworzy na szybko 8)
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 21.06.2011 21:46

kiedy jedziesz i gdzie? a trasa.................... każda jest dobra , wybierz co chcesz na forum jest tego b. dużo.......................naprawdę nie czekaj na gotowce
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 22.06.2011 08:16

marchos87 napisał(a):Ja pojadę pierwszy raz i nie wiem jak jechać i czym się drogi różnią. Może ktoś zarzuci jakiś link z porównaniem tras bądź coś stworzy na szybko 8)

Słuchaj, my zanim wybraliśmy trasę opisaną na stronie drugiej tego tematu, studiowaliśmy dobre dwa tygodnie pozostełe trasy.
Możliwości dojazdu do Chorwacji jest bardzo wiele, można jechać na Czechy-Austrię-Słowenię, można przez Słowację, na Węgry autostradą i przez Słowenię, można tak jak my minąć i Słowenię i autostradę węgierska i jechać bocznymi, można jechać tez przez Niemcy jak chcesz albo na Zakopane bo też tu gdzieś taką opcję znalazłam. Wariantów jest masa.
Na forum masz wszystko wyłożone jak na dłoni, fakt, że jest to troszkę rozproszone, ale trochę czasu i chęci i wszystko znajdziesz. Informacje na forum to bardzo duże ułatwienie, ale trzeba poszukać, a jak Ci się szukać nie chce to raptem dwie strony wcześniej masz pełen opis trasy jaka my pojedziemy więc zaufaj, wydrukuj i jedź tak jak my :)
marchos87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marchos87 » 22.06.2011 09:18

Wyjeżdzamy około 3-4 rano 30 czerwca żeby być przed 20 na miejscu:

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 7b3e322188

albo tak:

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 44229d6a30

Jeszcze postudiuję co i jak na trasie wygląda bo dzisiaj ostatni dzień do pracy idę więc od jutra będę miał więcej czasu ;)
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 22.06.2011 15:40

marchos87 napisał(a):Mam pytanie dlaczego wszyscy planują trasę przez Zwardoń a nie Cieszyn?
Jedziemy za tydzień i nie wiem czy jechać tak jak piszecie przez Żywiec czy jechać na Cieszyn.
Nie chodzi mi w ogóle o komfort jazdy na polskich drogach bo mieszkam zaraz obok bielska więc jeżdżę tam dużo i nic mi nie straszne, ale chodzi mi o trasę już za granicą. Czy przez Słowację jest lepsza droga niż Czechy ??


Z Cieszyna do Czadcy droga w zeszłym roku była w remoncie (podobno się zakończył), a z drugiej strony jako podbielszczanin wiesz jak wygląda droga Bielsko-Żywiec z ruchomym korkiem na całej długości gdzie jedziesz 20km/h, za to za Zwardoniem masz tylko krótki zjazd do Czadcy gdzie sie drogi łączą.
tak że wybierz w/g własnego uznania.
Henryk Stary
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.06.2011
Trasa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henryk Stary » 23.06.2011 20:41

Agulek777 napisał(a):[Słuchaj, my zanim wybraliśmy trasę opisaną na stronie drugiej tego tematu, studiowaliśmy dobre dwa tygodnie pozostełe trasy.
Możliwości dojazdu do Chorwacji jest bardzo wiele, można jechać na Czechy-Austrię-Słowenię, można przez Słowację, na Węgry autostradą i przez Słowenię, można tak jak my minąć i Słowenię i autostradę węgierska i jechać bocznymi, można jechać tez przez Niemcy jak chcesz albo na Zakopane bo też tu gdzieś taką opcję znalazłam. Wariantów jest masa.
Na forum masz wszystko wyłożone jak na dłoni, fakt, że jest to troszkę rozproszone, ale trochę czasu i chęci i wszystko znajdziesz. Informacje na forum to bardzo duże ułatwienie, ale trzeba poszukać, a jak Ci się szukać nie chce to raptem dwie strony wcześniej masz pełen opis trasy jaka my pojedziemy więc zaufaj, wydrukuj i jedź tak jak my :)


Chylę czoła przed wykonaną przez Was robotą. Jadę 1 raz i chyba skorzystam z tych podpowiedzi. Ot i Bielsko się rozjeździło :D Ja z małżonką chcemy wyjechać 30-go lipca na Peljasacz a wracać chcemy 6-go (jak Wy) tylko zatrzymamy się na 2 dni przy krk i jeziorach Plitwickich.
Pozdrawiam podróżników
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011
Re: Trasa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 23.06.2011 23:55

Henryk Stary napisał(a):
Agulek777 napisał(a):[Słuchaj, my zanim wybraliśmy trasę opisaną na stronie drugiej tego tematu, studiowaliśmy dobre dwa tygodnie pozostełe trasy.
Możliwości dojazdu do Chorwacji jest bardzo wiele, można jechać na Czechy-Austrię-Słowenię, można przez Słowację, na Węgry autostradą i przez Słowenię, można tak jak my minąć i Słowenię i autostradę węgierska i jechać bocznymi, można jechać tez przez Niemcy jak chcesz albo na Zakopane bo też tu gdzieś taką opcję znalazłam. Wariantów jest masa.
Na forum masz wszystko wyłożone jak na dłoni, fakt, że jest to troszkę rozproszone, ale trochę czasu i chęci i wszystko znajdziesz. Informacje na forum to bardzo duże ułatwienie, ale trzeba poszukać, a jak Ci się szukać nie chce to raptem dwie strony wcześniej masz pełen opis trasy jaka my pojedziemy więc zaufaj, wydrukuj i jedź tak jak my :)


Chylę czoła przed wykonaną przez Was robotą. Jadę 1 raz i chyba skorzystam z tych podpowiedzi. Ot i Bielsko się rozjeździło :D Ja z małżonką chcemy wyjechać 30-go lipca na Peljasacz a wracać chcemy 6-go (jak Wy) tylko zatrzymamy się na 2 dni przy krk i jeziorach Plitwickich.
Pozdrawiam podróżników

Cieszę się, że mogliśmy komuś pomóc. Trasa sprawdzona i przedyskutowana z tutejszymi, doświadczonymi ludźmi. Wy wyjeżdżacie w czwartek, więc pewnie będzie jeszcze luźniej. Wydaje mi się, że trasa jest ok, póki co nie znalazłam żadnych informacji o problemach na tej trasie. Słyszałam tylko, że mogą być jakieś zwężki lub mijanki, ale bierzemy na to "zapas czasu" bo wyjeżdżamy ok 15. Również życzymy udanych wakacji:))
Obiecałam sobie, że tym razem zrobię fotorelację ze wszystkiego hehe:)) Biorę laptopa tylko ze względu na zdjęcia i muzykę, ale jeśli tylko będę miała możliwość połączenia z netem, natychmiast zdam relację z trasy dla szanownych Cromaniaków, którzy tak wiele mi pomogli :P W tym miejscu chciała również podziękować za tą stronkę, za ludzi, którzy je wpółtworzą, za więź jaka nas wszystkich łączy w czasach gdzie tak naprawdę często zapomina się o drugim człowieku, gdzie nic nie ma za darmo:) To cudowne że Chorwacja tak nas połączyła:)
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 24.06.2011 00:47

Agulek pokręć się trochę z lapkiem na tarasie i może znajdziesz free łącze :D
Ja dość że supertanią kwaterkę znalazłem to i łącze free się teraz znalazło hhhhee. Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Bielsko-B - Gradac, czy dobrze zaplanowaliśmy?? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone