Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gradac - opinie (plaża, apartamenty, konoby)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 04.11.2016 16:43

4 kilometry od Gradaca jest miejscowość Podaca, w której jest o wiele spokojniej ciszej i.....luźniej! My od 7 lat spędzamy tam urlop....a do Gradaca chodzimy do...bankomatu i na spacery. Macie 2 małych dzieci i wg mnie o wiele lepsze dla Was będzie spędzanie urlopu w Podacy,,,pozdrawiam....a tutaj między innymi znajdziecie wszystko o Podacy :D
podaca-2016-t49803.html
podaca-2015-t47072.html
podaca-2014-t44135.html
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 05.11.2016 11:06

sanky napisał(a):Załączam zdjęcie z zaznaczonymi stronami żeby było łatwiej się zrozumieć :-)


Gradac to bardzo urokliwa lokalizacja i niestety już bardzo oblegana. W moim odczuciu strona prawa z uwagi na znacznie węższą linię brzegową ma mniejszą plażę co dawało poczucie mniejszej ilości plażowiczów (niestety przy sporym ścisku) - w godzinach 11.00-13.00 nie raz widywałem tzw. fokarium. W kwestii hotelu - faktycznie, idąc w jego stronę życie jakby się wycisza, ale im dalej w tym większa pustka, nawet konob brakuje. Skolei lewa część plaży jest bardzo szeroka mając na myśli odległość od wody do ulicy i zawsze znajdziesz jakieś ustronne miejsce na leżakowanie. Ponadto lewa część ma więcej drzew na plaży (niewiele ale są), w których przy odrobinie szczęścia znajdziecie czasowe ukojenie od upałów, a przy dzieciaczkach ma to spore znaczenie. W tym roku widywałem małżeństwa z dziećmi, które często zajmowali miejscówki przy murkach, bądź w cieniu właśnie tych drzew. Na pewno minusem lewej część dla osób lubiących dużo spacerować po Gradacu jest połączenie dwóch części miasteczka. Aby przejść do prawej części miasteczka trzeba pokonać sporą różnicę poziomów ulic (najpierw pod górę a później zejście urokliwymi uliczkami w dół np. po to aby dojść do pobliskiego Konzum-a). Ma to swoje plusy i minusy, a przy dzieciaczkach to już musicie ocenić sami (spokojnie można przejechać spacerówkami, gorzej przy zjeździe w dół już w prawej stronie bo droga jest wybrukowana, a chodnik bardzo stromy, ale zachowując zasady BHP da się). Ponadto jak pisałem wcześniej jeśli danego dnia nie ma jakiś atrakcji w hotelu Neptun znajdującym się w lewej części miasta to po godz. 22.00 życie się wycisza i jest błogi spokój. Po prawej jest skolei więcej klubów i knajpek i tam noc rozkwita. Co kto lubi :)
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 09.11.2016 18:02

Obrazek
tofik1974
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tofik1974 » 17.11.2016 23:00

Mam pytanie do KOTECEK5 jak wyglądała sytuacja z pieskiem n plaży?Czy były jakieś problemy?Wybieramy się do Gradca w lipcu 2017.Dzięki z pomoc
sanky
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 23.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sanky » 30.11.2016 23:16

VONPLES, Brutka - dziękuje wam za informację. Dzięki wam decyzja już zapadła, apartament zarezerwowany.... w Brist.
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 02.12.2016 22:58

tofik1974 napisał(a):Mam pytanie do KOTECEK5 jak wyglądała sytuacja z pieskiem n plaży?Czy były jakieś problemy?Wybieramy się do Gradca w lipcu 2017.Dzięki z pomoc

Jest wydzielona plaża dla piesków jakieś 500m od hotelu Labineca w kierunku Bristu ( na powyższej mapce w lewo )
kotecek5
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotecek5 » 03.12.2016 09:51

Bylismy w tym roku w Gradac z psem sznaucerem miniaturka.Mieszkalismy w apartamencie Tadic w spokojniejszej czesci Gradaca.Faktycznie była plaza dla psów ale tam nie chodzilismy.Na naszej plazy przy wejsciu nie bylo żadnej tabliczki (taka była obok hoteli) wiec pies z nami chodził na plaze i leżal sobie przy skałach w cieniu(cien był co prawda popoludniu ale był parasol wiec miał cien).
Gradac jezeli chodzi o miejsce to jest przecudny i morze i plaza i jest faktycznie gdzie spacerowac bo z pieskiem chodziłam na spacery rano do Bristu i z powrotem.
Restauracji do wyboru do koloru.Koło nas była restauracja Stella ale tam tylko raz jedlismy pizze i była obrzydliwa.Obok jest restauracja po schodkach nowa i ma pyszne kalmary i miesa.
Najczesciej jedlismy w restauracji Orca.PIzze,kalmary,lasagne,ryby przepyszne
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 07.01.2017 09:29

stalowy.mis napisał(a):faktycznie dzieki :)) a jeszcze pytanko czy ktos wie gdzie tu (brist,gradac,ploce) kupi sprawdzona oliwe,trunek (likier/wodka smakowa) i miod?

Ponowie to pytanie. Czy w Gradac jest takie stoisko. Wiadomo, czasami "z pod lady" :lol:
o0lola0o
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) o0lola0o » 09.07.2017 15:04

Chyba odświeżę temat... :)
Wybieram się za kilka dni do Gradac, jestem ciekawa jakiś fajnych knajpek? Może ktoś coś poleci? Hotel co prawda z wyżywieniem, ale trzeba spróbować lokalnych przysmaków :)
Ponowię pytanię, kupię lokalną oliwę?
I ostatnie, czy jest coś do obejrzenia w okolicy? I jakiś fishpicknik ciekawy?

Dzięki:)
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 09.07.2017 15:54

Pewnie, że kupisz lokalną oliwę...w Gradacu jest "naście" konop....coś tam zawsze znajdziesz z tamtejszych przysmaków...a wracając do oliwy....to proponuję wyjazd do Mostaru w Bośni....kupisz na targu najlepsze oliwy i rewelacyjne miody....z Gradaca to jakieś 70km...a po drodze zatankujesz paliwo w rewelacyjnej cenie na stacji MonDoo...1km od przejścia granicznego CRO-BiH,,,,,
o0lola0o
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) o0lola0o » 09.07.2017 16:30

sęk w tym, że lecimy samolotem :) gdyby nie to, to Mostar na bank byłby na naszej "checkliście". Dlatego też interesuję się fishpickknikami, już wykopałam info o jednym z Gradaca na Korculę :)
menti
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) menti » 09.07.2017 17:24

Witam. W sierpniu lecimy ze znajomymi do Gradac, mamy plan wynająć samochód i coś pozwiedzać.
Ktoś może poleci gdzie można wynająć auto nie za miliony oraz co warto zobaczyć i gdzie pojechać?
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 09.07.2017 17:37

o0lola0o napisał(a):sęk w tym, że lecimy samolotem :) gdyby nie to, to Mostar na bank byłby na naszej "checkliście". Dlatego też interesuję się fishpickknikami, już wykopałam info o jednym z Gradaca na Korculę :)

W Gradacu, będzie pewnie jak zwykle "siątki" Polaków z samochodami....zawsze będziecie mogli się dołączyć na wypad do Mostaru...a fishpicnic...z Gradaca na Peljesać i Hvar "statki" Menula i Maly Zoran...140 kun dorośli i 70 kun dzici (5-10 lat),,,ceny z 2016 roku :lol:
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 09.07.2017 18:22

... i jeszcze raz...
Obrazek
o0lola0o
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) o0lola0o » 10.07.2017 13:01

VONPLES napisał(a):W Gradacu, będzie pewnie jak zwykle "siątki" Polaków z samochodami....zawsze będziecie mogli się dołączyć na wypad do Mostaru...a fishpicnic...z Gradaca na Peljesać i Hvar "statki" Menula i Maly Zoran...140 kun dorośli i 70 kun dzici (5-10 lat),,,ceny z 2016 roku :lol:


Ooo to nowe info :) słyszałam, że na Korcule 220 kun więc zdecydowanie fajniej cenowo wyjdzie Hvar - byłam jak miałam jakieś 7-8 lat i chętnie wrócę tam znowu. Można prosić kilka słów jak wyglądała wycieczka tym statkiem? Dzięki z góry :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Gradac - opinie (plaża, apartamenty, konoby) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone