Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gradac - opinie (plaża, apartamenty, konoby)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007
Re: Gradac - kilka pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 09.08.2016 12:50

Brutaka napisał(a):
Kasieex napisał(a):- Czy z Gradacu można bezpośrednio dostać się na wyspę Hvar i Korcule? Czy trzeba jechać do sąsiedniego portu? Jeśli tak, to jakiego?


Nie ma bezpośredniego połączenia morskiego na Hvar i Korculę, trzeba jechać albo do Drvenika, albo do Ploće.

Jest połączenie stateczkiem FELUN z Gradac, Bristu, Podacy :)
Proszę o to dowód .
http://www.felun-gradac.com/izleti.html
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013
Re: Gradac - kilka pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 10.08.2016 21:26

Jacek 206 napisał(a):Proszę o to dowód .
http://www.felun-gradac.com/izleti.html


Przecież ja już to pisałem Felun Jedan "Fiszpiknik" :)

Pisząc o połączeniu miałem na myśli przeprawę promową .. mój błąd.
pattttt
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.08.2016
Wypożyczenie auta/skuteru/roweru

Nieprzeczytany postnapisał(a) pattttt » 21.08.2016 13:13

Witam, wybieram się za parę dni do Gradac. Interesuje mnie wypożyczenie auta ew. skuteru lub roweru. Ktoś orientuje się jakie są ceny, gdzie najlepiej wypożyczyć najlepiej w pobliżu Gradac??
stalowy.mis
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 24.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stalowy.mis » 28.08.2016 17:15

jestem aktualnie w Brist ale czy ktos sie orientuje gdzie jest jakis najblizszy targ na wzor tego z Trogiru ze mozna tam kupic owoce,miody itp rzeczy ? jest cos takiego w okolicach Brist Gradac ? a jesli nie to gdzie najblizszy ?? z gory dzieki ;)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Wypożyczenie auta/skuteru/roweru

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.08.2016 18:39

pattttt napisał(a):Witam, wybieram się za parę dni do Gradac. Interesuje mnie wypożyczenie auta ew. skuteru lub roweru. Ktoś orientuje się jakie są ceny, gdzie najlepiej wypożyczyć najlepiej w pobliżu Gradac??
W Gradac można wypożyczyć, rodzice właśnie wrócili, akurat mam od nich cennik skuterów i rowerów...
received_662570010561220.jpeg

Rower 25 kun 1h, 40 kun - 3h, 65 kun - 6h, 80 kun za dzień.
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 28.08.2016 21:06

stalowy.mis napisał(a):jestem aktualnie w Brist ale czy ktos sie orientuje gdzie jest jakis najblizszy targ na wzor tego z Trogiru ze mozna tam kupic owoce,miody itp rzeczy ? jest cos takiego w okolicach Brist Gradac ? a jesli nie to gdzie najblizszy ?? z gory dzieki ;)

Brist to mała mieścina,
masz 2 stoiska z owocami przy hotelu riva,
ale lepiej jak pójdziesz do vociarni Ante, zaraz za peakrą, on ma wszystko :)
a w Gradacu, pełno znajdziesz małych stoisk z owocami i własnymi wyrobami .:)
ps. też jestem w Brist.
stalowy.mis
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 24.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stalowy.mis » 31.08.2016 14:51

faktycznie dzieki :)) a jeszcze pytanko czy ktos wie gdzie tu (brist,gradac,ploce) kupi sprawdzona oliwe,trunek (likier/wodka smakowa) i miod?
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 31.08.2016 15:20

stalowy.mis napisał(a):faktycznie dzieki :)) a jeszcze pytanko czy ktos wie gdzie tu (brist,gradac,ploce) kupi sprawdzona oliwe,trunek (likier/wodka smakowa) i miod?

......a wybierz się do Mostaru!! Wiem, że nadrobisz jakieś 180 km, ale.....zatankujesz na stacji przed granicą CRO-BiH 20% taniej niż w Chorwacji....a w Mostarze za pół ceny kupisz i wódki smakowe, i miody wszelkiego rodzaju ...oliwę......ja za 4 litrowe słoiki miodu lawendowego zapłaciłem....50 złotych (płatne w euro ewentualnie w Markach Bośniackich wybranych z bankomatu)....paliwo wyszło po 4,19 PLN.....wczoraj wróciłem o 22-iej do domu...z 7- pobytu w Podacy...tak, że raczej nie ściemniam...powrót z Mostaru może być dłuższy o godzinkę.....korek na granicy....Pozdrav! W Mostarze za darmo zaparkujesz samochód przy kościele Franciszkanów (Franciszkańska 1)...500 m od słynnego mostu...za mostem znajdziesz targ...z powyższymi specjałami!! :D
stalowy.mis
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 24.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stalowy.mis » 31.08.2016 15:21

do mostaru jade w piatek :)
takze skorzystam z twoich rad w takim razie. jak jeszcze mozesz zdradzic szczegoly dotyczace gdzie i co najlepiej kupowac to prosze priv.

a kunami zaplace w mostarze ? bo mam kuny lub karta:/
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 31.08.2016 15:54

stalowy.mis napisał(a):do mostaru jade w piatek :)
takze skorzystam z twoich rad w takim razie. jak jeszcze mozesz zdradzic szczegoly dotyczace gdzie i co najlepiej kupowac to prosze priv.

a kunami zaplace w mostarze ? bo mam kuny lub karta:/

..kunami raczej nie zapłacisz na targu (kunami zapłacisz w knajpkach) ....tak jak pisałem euro....ewentualnie ...na kartę wybierzesz marki z bankomatów...najlepiej kupować na tym targu o którym wspomniałem, znajduję się po muzułmańskiej stronie Mostaru....za mostem w lewo...trafisz bez problemu...zamówisz miody oliwę i rakiję u takiej "blondyny 50+"....targuj się....pytaj o bonusy...niech Ci podliczy....wybierz marki z bankomatu...i mimo prowizji...opłaci się jak cholera....bankomaty są dalej, za targiem...równoległą główną ulicą...raz jeszcze polecam tankowanie....warto...koleżanka kupiła 20 słoików miodów....zastanawialiśmy się czy może beczki nie zakupić... :D ...pozdrawiam i zazdroszczę ...5 dni temu byłem w Mostarze :(
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 31.08.2016 16:00

VONPLES napisał(a):
stalowy.mis napisał(a):do mostaru jade w piatek :)
takze skorzystam z twoich rad w takim razie. jak jeszcze mozesz zdradzic szczegoly dotyczace gdzie i co najlepiej kupowac to prosze priv.

a kunami zaplace w mostarze ? bo mam kuny lub karta:/

..kunami raczej nie zapłacisz na targu (kunami zapłacisz w knajpkach) ....tak jak pisałem euro....ewentualnie ...na kartę wybierzesz marki z bankomatów...najlepiej kupować na tym targu o którym wspomniałem, znajduję się po muzułmańskiej stronie Mostaru....za mostem w lewo...trafisz bez problemu...zamówisz miody oliwę i rakiję u takiej "blondyny 50+"....targuj się....pytaj o bonusy...niech Ci podliczy....wybierz marki z bankomatu...i mimo prowizji...opłaci się jak cholera....bankomaty są dalej, za targiem...równoległą główną ulicą...raz jeszcze polecam tankowanie....warto...koleżanka kupiła 20 słoików miodów....zastanawialiśmy się czy może beczki nie zakupić... :D ...pozdrawiam i zazdroszczę ...5 dni temu byłem w Mostarze :(

Kupowałem tam wino białe,za dwie litrowe butle zapłaciłem 5 euro
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 31.08.2016 17:15

stalowy.mis napisał(a):faktycznie dzieki :)) a jeszcze pytanko czy ktos wie gdzie tu (brist,gradac,ploce) kupi sprawdzona oliwe,trunek (likier/wodka smakowa) i miod?


Rogotin -> w kierunku Ploće, będziesz widział zielony szyld Vino o tutaj:

https://www.google.pl/maps/@43.0530785, ... 56!6m1!1e1

Tylko uważaj, miły Pan gospodarz jest prawie cały czas na banii :mrgreen:

Jak masz kierowcę zmiennika nie jedź sam .. Gospodarz poczęstuje Cię wszystkim co ma i bankowo wkroczysz w baśniowy nastrój zanim się zdecydujesz :mrgreen:

Polecam wino Cherry, coś wspaniałego!

PS. Przy większych ilościach upomnij się o "rabatu" :)
stalowy.mis
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 24.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stalowy.mis » 31.08.2016 20:07

dzieki za informacje, na pewno skorzystam :)
kasia.2377
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 26.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia.2377 » 25.09.2016 13:13

skoro już mowa o Gradac to pomóżcie proszę, bo mam dylemat :D znalazłam na przyszłe wakacje 4 fajne kwatery, każda gdzie indziej: Gradac, Podgora, Zaostrog, Igrane. Co wybrać? W Igrane i Gradac kwatery praktycznie na plaży więc ku tym bym się najbardziej skłaniała, a wy co byście wybrali na wakacje z dziećmi?
sanky
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 23.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sanky » 04.11.2016 13:49

Witam. Do tej pory swoje wakacje spędzaliśmy w Tucepi i bardzo nam się tam podobało. Na wakacje 2017 prawdopodobnie wybierzemy Gradac (wahamy się jeszcze nim, a Promajna) bo słyszeliśmy że jest podobny do Tuciepi. Mam pytanie po której stronie Gradaca proponujecie szukać kwatery? Chodzi o to gdzie plaża jest mniej oblegana (luźniejsza) - z tego co wyczytałem na forum to po stronie opuszczonego hotelu jest luźniej ale znalazłem też wpisy informujące, że po lewej stronie jest luźniej.... Wybieramy się w 2 połowie lipca dwie osoby dorosłe i dwójka małych (3 lata,4 lata) dzieci.
Prośba o wasze wskazówki/doświadczenia :-)
Załączam zdjęcie z zaznaczonymi stronami żeby było łatwiej się zrozumieć :-)
Załączniki:
2016-11-04 12_06_42-Gradac – Mapy Google.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Gradac - opinie (plaża, apartamenty, konoby) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone