Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gradac - opinie (plaża, apartamenty, konoby)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
casperud
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 21.04.2012
Gradac - opinie (plaża, apartamenty, konoby)

Nieprzeczytany postnapisał(a) casperud » 22.04.2012 10:16

Witam!
Oprócz płw. Peljesac interesuje mnie w tym roku pobyt w miejscowości Gradac. Proszę o opinię na jej temat. Pobyt w połowie lipca. Z tego co wyczytałem na portalu cro.pl wiem że miejscowość to dobra baza wypadowa (m.in.Dubrovnik, Mostar). Jednak niewiele jest informacji co ilości turystów w szczycie sezonu, zejściu na plażę, atrakcjach miasta, ilości apartamentów - wyjazd w ciemno, hałasie, sklepów itp.
Proszę o tego typu informację. Dzięki
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 23.04.2012 07:19

casperud
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 21.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) casperud » 23.04.2012 11:54

dzięki za linki, aczkolwiek większość jest mi znana. Proszę o aktualne info o miejscowości.
markasyt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 25.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) markasyt » 01.05.2012 15:09

Byliśmy w zeszłym roku w Gradacu w końcu czerwca i na początku lipca. Pierwszy tydzień - znośnie, drugi - narastająca katastrofa demograficzna. Plaże jeśli nie brać pod uwagę katastrofy demograficznej - łatwo dostępne, kamienisto-żwirowe.
Z atrakcji miasta zauważyliśmy sporo knajp wzdłuż nadbrzeżnej promenady, dwa niewielkie supermarkety (studenac i konzum), stację benzynową, dwie hałasliwe dyskoteki na peryferiach miejscowości . Ryby - trudnodostępne.

Naszym zdaniem jedyną rzeczywistą atrakcją jest nadbrzeżna promenada ciągnąca się przez cały Gradac aż do Bristu i dalej do Podacy. Wspomnę jeszcze o drugiej rzeczywistej atrakcji - to zaczarowany las. Las ten jest jednak dość trudno dostępny, jest położony w górach. Dzisiaj nie mam zbyt dużo czasu, może za parę dni wkleję kilka zdjęć z lasu.

Jeśli Gradac ma być bazą wypadową do zwiedzanie bliższych i dalszych okolic to miejscowość polecamy, jeśli wczasy stacjonarne to radzilibyśmy inną lokalizację (np. Brist, Zaostrog lub Blace w dolinie Neretwy).

Kwaterę czteroosobową, w której mieszkaliśmy możemy polecić - dobry standard w nowo wybudowanym budynku, 50 m od nadbrzeżnej promenady tj. 53m od plaży :D
Miken77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 08.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miken77 » 01.05.2012 17:22

markasyt napisał(a):Byliśmy w zeszłym roku w Gradacu w końcu czerwca i na początku lipca. Pierwszy tydzień - znośnie, drugi - narastająca katastrofa demograficzna. Plaże jeśli nie brać pod uwagę katastrofy demograficznej - łatwo dostępne, kamienisto-żwirowe.
Z atrakcji miasta zauważyliśmy sporo knajp wzdłuż nadbrzeżnej promenady, dwa niewielkie supermarkety (studenac i konzum), stację benzynową, dwie hałasliwe dyskoteki na peryferiach miejscowości . Ryby - trudnodostępne.

Naszym zdaniem jedyną rzeczywistą atrakcją jest nadbrzeżna promenada ciągnąca się przez cały Gradac aż do Bristu i dalej do Podacy. Wspomnę jeszcze o drugiej rzeczywistej atrakcji - to zaczarowany las. Las ten jest jednak dość trudno dostępny, jest położony w górach. Dzisiaj nie mam zbyt dużo czasu, może za parę dni wkleję kilka zdjęć z lasu.

Jeśli Gradac ma być bazą wypadową do zwiedzanie bliższych i dalszych okolic to miejscowość polecamy, jeśli wczasy stacjonarne to radzilibyśmy inną lokalizację (np. Brist, Zaostrog lub Blace w dolinie Neretwy).

Kwaterę czteroosobową, w której mieszkaliśmy możemy polecić - dobry standard w nowo wybudowanym budynku, 50 m od nadbrzeżnej promenady tj. 53m od plaży :D



Zgadzam się w całej rozciągłości. Jeżeli Gradac w lipcu, to tylko gościnnie, na obiad w jednej z licznych knajpek na plaży. Apartament raczej w mniejszej okolicznej miejscowości (Brist, Podaca)
Bonuz
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bonuz » 02.05.2012 13:07

Witam.
Byłem w Gradac dwa razy, raz początek czerwca, drugi raz koniec sierpnia początek września, jak widać było to poza sezonem więc ludzi troche mniej, z naciskiem mniej na poczatek czerwca i koniec września, tak jak się domyślałem w sezonie katastrofa demograficzna jak ktoś tu służnie zauważył. Ogólnie miejscowośc, jak dla mnie znośna przy założeniu że nie ma tłumów co w sezonie jest chyba niemożliwe.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2913
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 11.05.2012 08:09

Skoro są bywalcy Gradaca to może polecicie jakąś kwaterę na 2 rodziny z dziećmi ?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2913
Dołączył(a): 11.03.2010
Gradac - gdzie szukać kwater ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 11.05.2012 14:07

Witam,
Gdzie mogę szukać kwater z polecenia w miejscowości Gradac ?
2 rodziny (2+2 i 2+3) ?
Może Wy coś polecicie sprawdzonego ?

Dzięki
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gradac - gdzie szukać kwater ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.05.2012 15:39

kaeres napisał(a):Witam,
Gdzie mogę szukać kwater z polecenia w miejscowości Gradac ?
2 rodziny (2+2 i 2+3) ?
Może Wy coś polecicie sprawdzonego ?

Dzięki


Witam - proszę nie mnożyć tematów. :idea:

Dzieki
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 13.05.2012 15:00

A jak wyglądają plaże w kierunki Brist i Podacy.Czy w tych rejonach będzie bardziej kameralnie.Będziemy w Gradacu od 10 lipca,więc może warto będzie się przespaceroać ze 2km dla większej przestrzeni.

Pozdrawiam.
Tika
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 12.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tika » 13.05.2012 15:31

Rafles278 napisał(a):A jak wyglądają plaże w kierunki Brist i Podacy.Czy w tych rejonach będzie bardziej kameralnie.Będziemy w Gradacu od 10 lipca,więc może warto będzie się przespaceroać ze 2km dla większej przestrzeni.

Pozdrawiam.
S\

Aby uzyskać troche przestrzeni to chyba trzeba by iść do Podacy bo z tego co pamiętam( ze spaceru do gradaca) to Brist nie posiada zbyt przestrzennej plaży, pierwsza -ta bliżej Gradaca sąsiaduje z portem a druga bliżej Podac jest dosyć wąska i przypomina mi plaże np.w Tucepi , zaraz za nią znajdują się zabudowania. Niestety w Podacy obydwie plaże publiczne usytuowane są bardziej na północ tzn do pierwszej-tej bliższej trzeba przejść "polowę" Podacy a do drugiej-tej północnej nie ma przejścia wzdłuż morza.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 13.05.2012 15:45

Gradac w lipcu to katastrofa. Tłumy.
Tika
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 12.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tika » 13.05.2012 15:52

darek1 napisał(a):Gradac w lipcu to katastrofa. Tłumy.


Niestety ale na wszystkich plażach widać różnice pomiędzy czerwcem a lipcem, niezależnie od miejsca , sam sie przekonałem, że w małych miejscowościach też w lipcu robi sie ciaśniej na plażach, wyjątkiem mogą być jedynie plaże prywatne :?
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 13.05.2012 15:59

Tika napisał(a):
darek1 napisał(a):Gradac w lipcu to katastrofa. Tłumy.


Niestety ale na wszystkich plażach widać różnice pomiędzy czerwcem a lipcem, niezależnie od miejsca , sam sie przekonałem, że w małych miejscowościach też w lipcu robi sie ciaśniej na plażach, wyjątkiem mogą być jedynie plaże prywatne :?


Zjechałem miejscowości od Gradaca, poprzez Tucepi, Ziwogoście, Podgorę, Makrską aż do Mimic w lipcu 2011 jadąc do Polski z Peljesaca. Tłumy, katastrofa o cenach nie wspomnę - dosłownie molo SOPOT :D . Kogoś chyba tam porąbało :evil: . Zatrzymałem sie w na kilka dni w drodze powrotnej z Orebica w Brodaricy. Mało osób, przyjemnie, kameralnie, ładny apartament 50 m od morza, gospodarze starsze małżeństwo, mili stateczni - i o dziwo taniej :D . Czegóż więcej trzeba.

P.S. W Makarskiej były przystępne ceny, dziwne ale tak było natomiast to co się działo w małych miejscowościach riviery to porażka. :cry:
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 13.05.2012 17:09

Dzięki za odpowiedzi.Jak będzie za tłoczno (jak dla nas)to będziemy jeździć do mniejszych miejscowości.A jak da się wytrzymać to pomoczymy się w Gradacu bo tam mamy rezerwacje.
Jak zajade na miejsce to się odezwe jak to wygląda w tym roku.
Ale i tak jestem pozytywnie nastawiony bo piękny kraj.

pozdrowionka
:)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Gradac - opinie (plaża, apartamenty, konoby)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone