Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gradac - opinie (plaża, apartamenty, konoby)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojciechmw
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 10.07.2009
Dojechałem do GRADAC - kilka informacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciechmw » 20.06.2016 15:40

Witajcie

Dojechałem wczoraj do Gradac w rejonie Makarskiej. Wyjeżdżałem w sobotę z Poznania, jechałem przez granicę w Boboszowie oto moje uwagi dotyczące trasy.

- na stacjach w Czechach brak winiet na miesiąc. Dostępne były tylko te na 10 dni za 320 koron. Sugeruje kupić winietę na stacji w Międzylesiu, koszt miesięcznej 90 zł

- winiety na Austrie dostępne na pierwszej stacji po przejechaniu granicy. Koszt 8,8 euro. Za tą samą winiete w Czechach chcieli 15 euro !!!

- trasa bez większych problemów remontów czy przestojów.

- Omijałem autostradę w Słowenii, na trasie Mureck - Ptuj tylko jedno miejsce z noclegami. Koszt 25 euro ze śniadaniem od osoby.

- Noclegi w Ptuj bardzo drogie. Pani w Hostelu chciała 100 euro bez śniadania za pokój 4 osobowy. Pokój 2 osobowy w hotelu ze śniadaniem 79 euro. Zatrzymaliśmy się na nocleg w Chorwacji za pierwszą płatną bramką przy Zagrzebiu. Motel Plitvice pokój według cennika 69 euro / 2 osoby ze śniadaniem. Po negocjacjach zapłaciliśmy 90 euro za 4 osobowy pokój ze śniadaniem.
Warunki średnie, śniadanie też. Ale to tylko 1 noc dało się przeżyć.

Dojechaliśmy do Gradac - ludzi mało, pełno wolnych apartamentów. Ceny mniej więcej wszędzie takie same od 10-20 euro za osobę w zależności do ilości osób, długości pobytów itd. Można wybierać i przebierać

My szukaliśmy dla 8 osób i 2 dzieci. Ostatecznie mamy 3 apartamenty. 2 duże po 40 euro ( 2 sypialnie, salon z kuchnia łazienka) i jeden mniejszy za 30 euro. Do plaży 200m

Jeżeli ktoś ma pytania pisać
marenad
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 17.02.2012
Re: Dojechałem do GRADAC - kilka informacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marenad » 20.06.2016 16:55

Witam
O jak fajnie, że są wolne apartamenty... ciekawe czy za tydzień też będzie w czym wybierać...
Pozdrawiam i życzę udanego urlopu
wojciechmw
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 10.07.2009
Re: Dojechałem do GRADAC - kilka informacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciechmw » 20.06.2016 17:12

3 lata temu byłem w tym samym okresie w Tucepi i było 2x więcej ludzi. Więc myślę, że nie będzie problemu ze znalezieniem
marenad
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 17.02.2012
Re: Dojechałem do GRADAC - kilka informacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marenad » 20.06.2016 19:25

To jeszcze zapytam przy jakiej ulicy znaleźliście miejsce
zoolwik
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 31.05.2015
Plaża blisko Gradac (30 minut jazdy) dla dziecka 4 lata

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoolwik » 23.06.2016 13:23

Witam

Szukam plaży w okolicy Gradac, tak do 30 minut jazdy gdzie można podjechać w miarę blisko wody autem (bezpłatny parking), dobrej do spędzenia czasu z dzieckiem (łagodne zejście, płytka woda, mało ludzi). Plaże w Gradac znam i mam tam kilka miejsc, szukam czegoś żeby raz czy 2 razy pojechać i nie nosić za daleko wszystkich gratów, a przy okazji zobaczyć coś nowego.

Z góry dzięki.
zoolwik
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 31.05.2015
Re: Dojechałem do GRADAC - kilka informacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoolwik » 29.06.2016 12:56

Jest w tym roku otwarta zjeżdżalnia na plaży czy tak jak w zeszłym zamknięta?
pol1
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 18.06.2016
Re: Dojechałem do GRADAC - kilka informacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pol1 » 29.06.2016 13:07

Witaj Wojtku.
Chciałbym zapytać jaki jest w Gradaczu przelicznik kursu Euro/Kuna. Zdaję sobie sprawę że po brexicie jest to lekkie szaleństwo, ale tak z ciekawości pytam.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Aha - jeszcze jedno - jaka jest temperatura wody w w Adrii?
wojciechmw
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 10.07.2009
Re: Dojechałem do GRADAC - kilka informacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciechmw » 05.07.2016 17:38

Witam,

Co do zjeżdżalni do jak ja byłem to była zamknięta. Jeżeli chodzi o przelicznik do za 100 euro otrzymywałem 734 kuny. Brexit nie wpłynął w żaden sposób na kursy.
Woda w Jordanie super 23 stopnie !
tomasz97500
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.07.2016
Re: Dojechałem do GRADAC - kilka informacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz97500 » 06.07.2016 20:23

Witam, chciałem zapytać czy ktoś rozpoczyna wczasy w Gradac od 07.07.2016 ?
Miło by było się z kimś spotkać na miejscu. pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gradac - opinie (plaża, apart. tłumy) w lipcu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.07.2016 20:45

tomasz97500
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.07.2016
Re: Gradac - opinie (plaża, apart. tłumy) w lipcu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz97500 » 06.07.2016 20:49

Dzięki, dotarłem do tej listy, liczę jednak że ktoś się odezwie poza niej, tak jak ja :)
pozdrawiam :papa:
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013
Re: Dojechałem do GRADAC - kilka informacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 06.07.2016 21:11

wojciechmw napisał(a):- na stacjach w Czechach brak winiet na miesiąc. Dostępne były tylko te na 10 dni za 320 koron. Sugeruje kupić winietę na stacji w Międzylesiu, koszt miesięcznej 90 zł


Dzięki za głos - przyda się!
Robert_Leszno
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 18.07.2016
Re: Gradac - opinie (plaża, apart. tłumy) w lipcu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert_Leszno » 18.07.2016 20:55

Ja byłem w Chorwacji 3 razy. Za każdym razem przejeżdżam przez Czechy bez winiety. Jadę przez Svitavy do Brna, a na wylocie z Brna przed wjazdem na ekspresówkę zjeżdżam na Orechov i wyjeżdżam w Pohorelicach już za płatną drogą (to taki myk jak na Słowenii, tylko krótszy). Myślę, że z Boboszowa to najlepsze rozwiązanie, przez Ołomuniec jest dalej, ekspresówka na długim odcinku to dalej stara betonówka, no i trzeba płacić.
W Gradaciu byłem w ubiegłym roku w lipcu i bardzo przypadł mi do gustu. Nie jest ani mały, ani duży. Jest gdzie się wyłożyć na plaży, jest gdzie się wieczorem powłóczyć, jest gdzie zjeść i wypić. Można popłynąć statkiem na Peljesać czy Korculę, można popływać. Cały rok ostro zaiwaniam, to i nie mam większych wymagań wobec wypoczynku.
No i jeszcze jedno - Gradac to takie małe czeskie wesołe miasteczko. No tam to we wakacje Czesi stanowią 70% populacji. Ale Czesi to pogodni ludzie, lubią się bawić, wypić to i szybko wspólny język można znaleźć.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Gradac - opinie (plaża, apart. tłumy) w lipcu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 18.07.2016 22:33

Byłem wczoraj z rodzinką w Gradacu. Plażowalismy koło takiego zniszczonego hotelu. Miejsca na plaży sporo a fale prawie jak na Bałtyku.
Grzechugno
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 01.07.2016
Re: Gradac - opinie (plaża, apart. tłumy) w lipcu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzechugno » 18.07.2016 22:39

A jak cenowo?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Gradac - opinie (plaża, apartamenty, konoby) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone