Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mlini - transport do Dubrovnika, sklepy, konoby itp

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012
Mlini - transport do Dubrovnika, sklepy, konoby itp

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 15.07.2017 17:47

Czy był ktoś może w Mlini za Dubrovnikiem i może coś powiedzieć o tej miejscowości? Jak wygląda sprawa transportu do Dubrovnika bez auta? Gdzie jakiś najbliższy sklep, targ ze świeżymi rybami o innymi stworami z wody do zjedzenia? Co tam się dzieje wieczorem, co polecacie itp?

Jedziemy przełom sierpnia i września.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Mlini - transport do Dubrovnika, sklepy, kanapy itp

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.07.2017 21:08

krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003
Re: Mlini - transport do Dubrovnika, sklepy, kanapy itp

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 15.07.2017 21:25

para-35-38 napisał(a): Jak wygląda sprawa transportu do Dubrovnika bez auta?

Kursują tam autobusy , taxi wodne.
justyna3210
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.07.2022
w chorwacji bez samochodu - da się?

Nieprzeczytany postnapisał(a) justyna3210 » 07.07.2022 13:53

Dzień dobry! Dopiero co założyłam konto na tym forum, mam nadzieję, że mi pomożecie :) Za miesiąc pierwszy raz lecimy w 5 osób do Chorwacji, lądujemy w Dubrowniku, ale nocleg mamy w Mlini. Nie jest to daleko od lotniska - jakieś 10-12 km, tyle samo do Dubrownika - na upartego dojdzie się pieszo. Nie wynajmiemy auta. W jaki sposób dostać się komunikacją miejską/podmiejską z lotniska do Mlini? Szukam od kilku dni i nic nie mogę znaleźć... Widzę autobusy do Dubrovnika, ale czy one zatrzymują sie w Mlini? Czy zostaje tylko taksówka lub zamówiony transfer? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki! :)
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: w chorwacji bez samochodu - da się?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 07.07.2022 14:11

justyna3210 napisał(a):Dzień dobry! Dopiero co założyłam konto na tym forum, mam nadzieję, że mi pomożecie :) Za miesiąc pierwszy raz lecimy w 5 osób do Chorwacji, lądujemy w Dubrowniku, ale nocleg mamy w Mlini. Nie jest to daleko od lotniska - jakieś 10-12 km, tyle samo do Dubrownika - na upartego dojdzie się pieszo. Nie wynajmiemy auta. W jaki sposób dostać się komunikacją miejską/podmiejską z lotniska do Mlini? Szukam od kilku dni i nic nie mogę znaleźć... Widzę autobusy do Dubrovnika, ale czy one zatrzymują sie w Mlini? Czy zostaje tylko taksówka lub zamówiony transfer? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki! :)

Wszystko co jedzie w kierunku Dubrovnika będzie jechało przez Mlini.

Koło lotniska jadą autobusy nr 11,27,38
tu masz rozkłady jazd https://www.libertasdubrovnik.hr/upload ... 910860.pdf

Na pewno można też skorzystać z busów których jest pełno na tej trasie lotnisko-Dubrovnik i wysiąść po drodze w Mlini
justyna3210
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.07.2022
Re: w chorwacji bez samochodu - da się?

Nieprzeczytany postnapisał(a) justyna3210 » 07.07.2022 14:34

mchrob napisał(a):Wszystko co jedzie w kierunku Dubrovnika będzie jechało przez Mlini.

Koło lotniska jadą autobusy nr 11,27,38

Na pewno można też skorzystać z busów których jest pełno na tej trasie lotnisko-Dubrovnik i wysiąść po drodze w Mlini


Bardzo dziękuję! Właśnie czytałam ogólne wpisy, że autobusy jeżdżą przez Mlini, ale nie mogłam znaleźć żadnego rozkładu ani nic co by mi to potwierdziło na 100%, a tu jest mapa - ekstra! :D nie trafiłam sama na ten rozkład. Jeżeli mogłabym jeszcze prosić o pomoc - czy dobrze rozmuem ten rozkład, że w niedzielę (bo w ten dzień tygodnia przylatujemy) liczyć mogę na linię 10? To linia Cavtat-Dubrovnik, więc do Cavtatu trzeba dojść pieszo?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: w chorwacji bez samochodu - da się?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 07.07.2022 14:43

justyna3210 napisał(a):
mchrob napisał(a):Wszystko co jedzie w kierunku Dubrovnika będzie jechało przez Mlini.

Koło lotniska jadą autobusy nr 11,27,38

Na pewno można też skorzystać z busów których jest pełno na tej trasie lotnisko-Dubrovnik i wysiąść po drodze w Mlini


Bardzo dziękuję! Właśnie czytałam ogólne wpisy, że autobusy jeżdżą przez Mlini, ale nie mogłam znaleźć żadnego rozkładu ani nic co by mi to potwierdziło na 100%, a tu jest mapa - ekstra! :D nie trafiłam sama na ten rozkład. Jeżeli mogłabym jeszcze prosić o pomoc - czy dobrze rozmuem ten rozkład, że w niedzielę (bo w ten dzień tygodnia przylatujemy) liczyć mogę na linię 10? To linia Cavtat-Dubrovnik, więc do Cavtatu trzeba dojść pieszo?

Jak w niedzielę to faktycznie tamte linie nie kursują. Na 10 musicie kawałek podejść. Nie do samego Cavtatu a do Zverkovicy,
tutaj jest przystanek https://goo.gl/maps/yxYetPotrWsRajMMA
justyna3210
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.07.2022
Re: w chorwacji bez samochodu - da się?

Nieprzeczytany postnapisał(a) justyna3210 » 07.07.2022 14:46

mchrob napisał(a):Jak w niedzielę to faktycznie tamte linie nie kursują. Na 10 musicie kawałek podejść. Nie do samego Cavtatu a do Zverkovicy


Bardzo dziękuję za pomoc! :)
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: w chorwacji bez samochodu - da się?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 07.07.2022 14:52

justyna3210 napisał(a):
mchrob napisał(a):Jak w niedzielę to faktycznie tamte linie nie kursują. Na 10 musicie kawałek podejść. Nie do samego Cavtatu a do Zverkovicy


Bardzo dziękuję za pomoc! :)

Nie ma za co. Ale w sumie nie wiem czy warto się z bagażami pchać 3 km tą drogą. Tam nie ma pobocza. Może jednak lepiej wsiąść do busa?
justyna3210
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.07.2022
Re: w chorwacji bez samochodu - da się?

Nieprzeczytany postnapisał(a) justyna3210 » 08.07.2022 09:10

mchrob napisał(a):Nie ma za co. Ale w sumie nie wiem czy warto się z bagażami pchać 3 km tą drogą. Tam nie ma pobocza. Może jednak lepiej wsiąść do busa?


Pewnie i tak zrobimy, ale zbieram wszytskie możliwe opcje :) A czy na lotnisku jest kantor, czy lepiej mieć już kuny przy przylocie? Myślę tu o zakupie biletu (u kierowcy?).
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: w chorwacji bez samochodu - da się?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 08.07.2022 09:44

justyna3210 napisał(a):
mchrob napisał(a):Nie ma za co. Ale w sumie nie wiem czy warto się z bagażami pchać 3 km tą drogą. Tam nie ma pobocza. Może jednak lepiej wsiąść do busa?


Pewnie i tak zrobimy, ale zbieram wszytskie możliwe opcje :) A czy na lotnisku jest kantor, czy lepiej mieć już kuny przy przylocie? Myślę tu o zakupie biletu (u kierowcy?).

Nie byłem tam ale jest na pewno i są tez bankomaty.
A właściciel kwatery z Mlini nie podjedzie po was?
justyna3210
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.07.2022
Re: w chorwacji bez samochodu - da się?

Nieprzeczytany postnapisał(a) justyna3210 » 08.07.2022 10:20

mchrob napisał(a):Nie byłem tam ale jest na pewno i są tez bankomaty.
A właściciel kwatery z Mlini nie podjedzie po was?

Bezpośrednio nie pytałam, bo nie chciałam być upierdliwa, ale jak prosiłam o pomoc w ogarnięciu dojazdu to tak średnio pani pomogła :D Moze dlatego, że podobno na co dzień mieszka w Splicie i może nie bardzo ogarnia okolicę :) Mam nadzieję, że będzie nocleg ok, bo był wyjątkowo tani, piękne duże mieszkanie na 5 osób za niskie pieniądze - dlatego zmieniliśmy plany ulokowania się w Cavtacie na Mlini właśnie :)
agnieszkad93
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnieszkad93 » 25.07.2022 08:51

Cześć!
Pierwszy raz w Chrowacji samolotem, lądowanie lotnisko Dubrownik, pobyt w Cavtacie. Transfer z lotniska mamy.
Pytanie z innej beczki. Wiem, że są TAXI wodne z Cavtat do Dubrownika - czy może ktoś ma informację jak często one kursują? Czy jest taka możliwość, że rano wybierzemy się i wrócimy pod wieczór? Może ktoś posiada również informację w jakiej cenie taka przyjemność? Wiem, że są autobusy, ale taxi wodna fajniej brzmi :D. Choć nie ukrywam, że jedziemy najbardziej budżetowo jak się da. Czy to prawda, że właśnie w Cavtacie w małej ilości miejsc można płacić kartą? Głównie gotówka??
i Kolejne pytanie czy z Dubrownika są jakieś połączenia do Arboretum Trsteno ? Będąc już w tamtym rejonie chciałabym też zahaczyć o te piękne miejsce :)
Serdecznie dziękuję za wskazówki, odpowiedzi :)
Pozdrawiam :)
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 25.07.2022 08:58

Tu masz stronę z rejsami m.in. Cavtat-Dubrovnik

https://www.adriana-cavtat.com/boat-tou ... t-service/

Do Trsteno z Dubrovnika dojedziesz autobusami 12,15,21,35

https://www.libertasdubrovnik.hr/upload ... 503846.pdf
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mlini - transport do Dubrovnika, sklepy, konoby itp
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone